پیشنهاد شما با حداقل هزینه برای انتخاب لوازم استودیو

3/6/20
15
1
3
اون "زیر مجموعه" رو من هنوز نفهمیدم منظورتو.

قیمتِ اون متعلقات و تجهیزات رو که لیست کردم، اینطور نیست که بشه بطور ثابت تعیین کرد. تجهیزات استودیویی با توجه به "کلاسِ" اون قیمت گذاری و فروخته میشه. مثلاً مانیتور برند Behringer کلاس C هست که ارزونتره. برند Adam کلاس B هست که گرانتر از کلاس C هست، و برند مثلاً Genelec هم کلاس A هست که قیمتش خیلی بیشتر از اون دوتاست. حالا این فاکتورهای ABC ضمن تاثیر در کیفیت کاری که انجام میدی، از چشم مشتری هم دور نیست به هرحال. یک مکان تجاری مجبوره برای ادامه ی بیزنس خودش تجهیزاتی استفاده بکنه که مشتری رو جذب کنه، ولو از ظاهر. نه اینکه دفع کنه. مشتری به هرحال وقتی ببینه که استودیو Behringer داره استفاده میکنه، طبعاً دفع میشه و یک تبلیغ منفی برای استودیو محسوب میشه. حالا این یک مثال بود. شما همین مورد رو در تمام تجهیزات در نظر بگیر.

اگه دقت کنی، من اکوستیک معماری رو در اولین اهمیت قرار دادم. این چیزیه که برای استودیوی تجاری نمیشه سمبل کرد. این فاکتور، نه تنها در کیفیت کاری که انجام میدی تاثیر مستقیم داره، بلکه اولین چیزیه که مشتری در بدو ورود میبینه و جذب یا دفع میشه.
شما اگر میشه طبق اطلاعاتی که داری برای کلاس b و a جداگونه در مورد وسایلی که گفتین حدودی در مورد قیمتش به من اطلاعات بدین
زیر مجموعه هم یعنی من به اسم و رسم اون استودیو که یکی از دوستامه و اعتبار زیادی داره شعبه دوم استودیوشو میزنم و با هم همکاری می کنیم
قیمت حدودی بگین ممنون میشم میدونم نمیشه محدود کرد ولی بگید حدودی

3/6/20
15
1
3
راستی جوابمو ندادین آکوستیک معماری اگر نباشه نمیشه با rebuilt کردن ظاهری سازه و آکوستیک سازیش از طریق پک های کیفیت عالی استفاده کرد؟منظورم عایق های صوتی که رو دیوارها وسقف نصب میشن هستش

3/6/20
15
1
3
الان به نظر شما این قیمت حدودی که من میدم تو کلاس بی یا ای حساب نمیشن وسایلش؟
پی سی 22
پری امپ 18
فایر وایر جدا 1
کابل ها 3
دو گیتار 15
هدفون ها 5.5
میدی کنترلر 10
کارت صدا 15
دو تا میکروفون 40
میکسر 40
آکوستیک سازی که عوض آکوستیک نبودن معماری بشه 20
پایه برای میکروفون و مانیتور 1.5
میز استودیو ولوازم دیزاین دهن مشتری بند! 9
جمعا 330 تومن و قیمتای حدودی توی سایت های ایرانی
میکروفون ها رو جنسای خوب نیومن و مانیتور رو هم genelec 8351A
اگر کلاسش نمیرسه راهنمایی کنید لطفا در مورد قیمت و اسم اجناس

3/6/20
15
1
3
البته من بیشتر کارم با وکاله و یک ساز برای ضبط ولی دوتا میکروفون حساب کردم . گرفتن سازی که نیاز به مید و ساید ضبط کردن و XY گرفتن همزمان دو ساز رو تو اون یکی استودیو انجام میدیم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,093
10,151
113
54
.
شما اگر میشه طبق اطلاعاتی که داری برای کلاس b و a جداگونه در مورد وسایلی که گفتین حدودی در مورد قیمتش به من اطلاعات بدین
زیر مجموعه هم یعنی من به اسم و رسم اون استودیو که یکی از دوستامه و اعتبار زیادی داره شعبه دوم استودیوشو میزنم و با هم همکاری می کنیم
قیمت حدودی بگین ممنون میشم میدونم نمیشه محدود کرد ولی بگید حدودی
شما از تجهیزات کلاس A بگذر.
فقط یک جفت مانیتور کلاس A برای استودیوی تجاری مثلاً B&W 802 D3 قیمتش 22000 یورو هست. و تازه گرون تر از این هم وجود داره برای کلاس A.

برای همین من الآن یه مواردی رو برای کلاس B میتونم معرفی کنم، حالا خودت قیمت هاش رو در ایران سرچ کن.

1- اکوستیکِ اتاق (ها) بر حسب متراژ تعیین میشه. بدون دونستن مساحت کف و دیوارهای اتاق هم هیچ محاسبه ای نمیشه کرد.
2- مانیتور کلاس B یک جفت Adam S3V قیمت 4800 یورو
3- کنسول میکس Soundcraft GB4-32 دو هزار یورو (2000)
4- آدیو اینترفیس RME Fireface 802 با 4 ورودی 1400 یورو
5- میکروفون Neumann TLM 103 هر یونیت 900 یورو (چهار یونیت برای چهار ورودی 3600 یورو)
6- هدفون Beyerdynamic DT-770 PRO/80 Ohm برای ددروم 120 یورو (چهار یونیت برای چهار خروجی 480 یورو)
7- اسپلیتر/امپ Rolls RA-53b برای هدفونهای ددروم 190 یورو
8- هدفون پشت باز Beyerdynamic DT-1990 Pro 250 Ohms برای اتاق کنترل 440 یورو (دو یونیت 880 یورو)
9- قیمت سیستم کامپیوتر برای این کار تنوع زیادی داره که تازه باید مشخص بشه میخوای Mac استفاده کنی یا PC
10- پری امپ Universal Audio 6176 هر یونیت 2500 یورو
11- ایکوالایزر DBX 1231 استریو 310 یورو
12- برای DAW پروتولز حدود 600 یورو و برای کیوبیس 550 یورو
13- پیانو انواع اقسام داره که خودت میتونی از فروشگاههای ایران سرچ کنی و یه مورد متوسط گیر بیاری. فقط دیجیتال نباید باشه، وگرنه نوازنده ی پیانو میره و دیگه نمیاد! و ایضاً مشتری.

14- کابل و پایه و غیره هم که آنچنان قیمتی ندارن

جمع کل تقریباً 21000 یورو (بدون سه مورد: اکوستیک، کامپیوتر و پیانو).

اون قیمت هایی که شما دادی کاملاً بی اعتباره، چون با توجه به ابزار کلاسِ مورد نیاز قیمت در میارن، نه اینکه با توجه به قیمت، ابزار در کلاس B رو دربیارن! الآن این قیمت هایی که من بالا دادم، از برندها و مدل های کلاس B در اومده. یعنی همون چیزی که خودت سوال کردی.

و اما در مورد اکوستیک. ببین، این مورد اصلاً چیزی نیست که بشه همینطوری براش تصمیم گرفت و قیمت درآورد. اول اینکه همونطور که بالا هم گفتم، قیمت اکوستیک بر حسب متراژه. بعد اینکه چه متریالی برای چه حجمی و چه شکلی از اتاق استفاده بشه، همش محاسبه داره، که نصب کننده میاد و محاسبه میکنه و کار رو شروع میکنه. بدون تخصص تصمیم گرفتن در این مورد منجر میشه به اینکه مثلاً رِنج خاصی از فرکانسها، بیشتر از رنج های دیگه در اتاق خورده میشن/و یا برعکس تشدید میشن (مثلاً). برای همینه که مهم تر از همه ی اون موارده.

3/6/20
15
1
3
شما از تجهیزات کلاس A بگذر.
فقط یک جفت مانیتور کلاس A برای استودیوی تجاری مثلاً B&W 802 D3 قیمتش 22000 یورو هست. و تازه گرون تر از این هم وجود داره برای کلاس A.

برای همین من الآن یه مواردی رو برای کلاس B میتونم معرفی کنم، حالا خودت قیمت هاش رو در ایران سرچ کن.

1- اکوستیکِ اتاق (ها) بر حسب متراژ تعیین میشه. بدون دونستن مساحت کف و دیوارهای اتاق هم هیچ محاسبه ای نمیشه کرد.
2- مانیتور کلاس B یک جفت Adam S3V قیمت 4800 یورو
3- کنسول میکس Soundcraft GB4-32 دو هزار یورو (2000)
4- آدیو اینترفیس RME Fireface 802 با 4 ورودی 1400 یورو
5- میکروفون Neumann TLM 103 هر یونیت 900 یورو (چهار یونیت برای چهار ورودی 3600 یورو)
6- هدفون Beyerdynamic DT-770 PRO/80 Ohm برای ددروم 120 یورو (چهار یونیت برای چهار خروجی 480 یورو)
7- اسپلیتر/امپ Rolls RA-53b برای هدفونهای ددروم 190 یورو
8- هدفون پشت باز Beyerdynamic DT-1990 Pro 250 Ohms برای اتاق کنترل 440 یورو (دو یونیت 880 یورو)
9- قیمت سیستم کامپیوتر برای این کار تنوع زیادی داره که تازه باید مشخص بشه میخوای Mac استفاده کنی یا PC
10- پری امپ Universal Audio 6176 هر یونیت 2500 یورو
11- ایکوالایزر DBX 1231 استریو 310 یورو
12- برای DAW پروتولز حدود 600 یورو و برای کیوبیس 550 یورو
13- پیانو انواع اقسام داره که خودت میتونی از فروشگاههای ایران سرچ کنی و یه مورد متوسط گیر بیاری. فقط دیجیتال نباید باشه، وگرنه نوازنده ی پیانو میره و دیگه نمیاد! و ایضاً مشتری.

14- کابل و پایه و غیره هم که آنچنان قیمتی ندارن

اون قیمت هایی که شما دادی کاملاً بی اعتباره، چون با توجه به ابزار کلاسِ مورد نیاز قیمت در میارن، نه اینکه با توجه به قیمت، ابزار در کلاس B رو دربیارن! الآن این قیمت هایی که من بالا دادم، از برندها و مدل های کلاس B در اومده. یعنی همون چیزی که خودت سوال کردی.

و اما در مورد اکوستیک. ببین، این مورد اصلاً چیزی نیست که بشه همینطوری براش تصمیم گرفت و قیمت درآورد. اول اینکه همونطور که بالا هم گفتم، قیمت اکوستیک بر حسب متراژه. بعد اینکه چه متریالی برای چه حجمی و چه شکلی از اتاق استفاده بشه، همش محاسبه داره، که نصب کننده میاد و محاسبه میکنه و کار رو شروع میکنه. بدون تخصص تصمیم گرفتن در این مورد منجر میشه به اینکه مثلاً رِنج خاصی از فرکانسها، بیشتر از رنج های دیگه در اتاق خورده میشن/و یا برعکس تشدید میشن (مثلاً). برای همینه که مهم تر از همه ی اون موارده.
خیلیییییییییی ممنون
اینایی که شما گفتین رو من تقریبی که محاسبه کردم با وسایلی که دارم ازش کم کردم تقریبا شد 360 تومن
خیلی ممنون از راهنماییتون

3/6/20
15
1
3
من ی مدتی با DAW کرکی کار خواهم کرد ولی بعد ازون قطعا اصلش نیازمه
برای پی سی (مک دوست ندارم) شما پیشنهادی دارید برام از لحاظ قیمت و قطعات
روش اف ال 12 و کیوبیس 10.5 پرو می خوام ران کنم با سرعت و پردازش عالی
در مورد اون چی؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,093
10,151
113
54
.
من ی مدتی با DAW کرکی کار خواهم کرد ولی بعد ازون قطعا اصلش نیازمه
برای پی سی (مک دوست ندارم) شما پیشنهادی دارید برام از لحاظ قیمت و قطعات
روش اف ال 12 و کیوبیس 10.5 پرو می خوام ران کنم با سرعت و پردازش عالی
در مورد اون چی؟
در مورد DAW فقط FL رو فراموش کن! FL در بین حرفه ای های ایران اسم بدی پیدا کرده و هرکس از اون استفاده میکنه، فکر میکنن که داره با اسباب بازی کار میکنه! ولو کرکی هم نباشه.
PC مثل مک نیست که بشه براش قیمت تعیین شده داد. PC در واقع قطعاتش بسته به اینکه چه قطعاتی براش جمع بشه، قیمتش درمیاد. با توجه به کاری که میخوای انجام بدی، در تالار مربوطه در همین سایت، شما سوال کن، دوستانی که تخصص این کار رو دارن جواب میدن.
در مورد کیوبیس پرو 10.5 هم کرک توصیه نمیکنم، چون وسط کار دستهاتو میذاره تو پوست گردو! بهترین توصیه من اینه که از نسخه ی پاندا که در فروشگاه همین سایت هم موجوده، استفاده کنی. نسخه پاندا درواقع کرک شده نیست، دانگل داره. اصلاً نرم افزاری که دانگل داشته باشه رو کرک نمیشه کرد. در واقع نسخه پاندا همون نسخه اورجیناله.

3/6/20
15
1
3
در مورد DAW فقط FL رو فراموش کن! FL در بین حرفه ای های ایران اسم بدی پیدا کرده و هرکس از اون استفاده میکنه، فکر میکنن که داره با اسباب بازی کار میکنه! ولو کرکی هم نباشه.
PC مثل مک نیست که بشه براش قیمت تعیین شده داد. PC در واقع قطعاتش بسته به اینکه چه قطعاتی براش جمع بشه، قیمتش درمیاد. با توجه به کاری که میخوای انجام بدی، در تالار مربوطه در همین سایت، شما سوال کن، دوستانی که تخصص این کار رو دارن جواب میدن.
در مورد کیوبیس پرو 10.5 هم کرک توصیه نمیکنم، چون وسط کار دستهاتو میذاره تو پوست گردو! بهترین توصیه من اینه که از نسخه ی پاندا که در فروشگاه همین سایت هم موجوده، استفاده کنی. نسخه پاندا درواقع کرک شده نیست، دانگل داره. اصلاً نرم افزاری که دانگل داشته باشه رو کرک نمیشه کرد. در واقع نسخه پاندا همون نسخه اورجیناله.
خیلی ممنون از کمکتون ولی اگر از آشنایان دیده اید صفر تا صد یک پی سی مخصوص این کار(بالا بهتون گفتم)هم آهنگسازی و هم ضبط و میکس و مسترینگ سازگار با هم DAW های کرکی و اوریجینال یه قیمت حدودی به من بدید چون من باید به اندازه پول قرض بگیرم
به نظرتون 1500 یورو خوبه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,093
10,151
113
54
.
خیلی ممنون از کمکتون ولی اگر از آشنایان دیده اید صفر تا صد یک پی سی مخصوص این کار(بالا بهتون گفتم)هم آهنگسازی و هم ضبط و میکس و مسترینگ سازگار با هم DAW های کرکی و اوریجینال یه قیمت حدودی به من بدید چون من باید به اندازه پول قرض بگیرم
به نظرتون 1500 یورو خوبه؟
من هیچ ایده ای در این مورد ندارم. تازه قیمت قطعات PC در ایران با اینجا تفاوت داره.
شما در این تالار سوالت رو مطرح کن جواب میدن دوستان.

ضمناً من هنوز نفهمیدم شما 21000 یورو رو چطور محاسبه کردی که معادل 360 ملیون تومن ایران درآوردی!🥴 ولو قطعاتی رو هم حذف کرده باشی!
تازه 21000 یورو منهای محاسبه ی کامپیوتر، اکوستیک اتاق و پیانو بود.

3/6/20
15
1
3
من هیچ ایده ای در این مورد ندارم. تازه قیمت قطعات PC در ایران با اینجا تفاوت داره.
شما در این تالار سوالت رو مطرح کن جواب میدن دوستان.

ضمناً من هنوز نفهمیدم شما 21000 یورو رو چطور محاسبه کردی که معادل 360 ملیون تومن ایران درآوردی!🥴 ولو قطعاتی رو هم حذف کرده باشی!
تازه 21000 یورو منهای محاسبه ی کامپیوتر، اکوستیک اتاق و پیانو بود.
خخخ نه من بعضیشو حذف کردم 20000 یورو 18000 تومن حساب کردم