پیشنهاد حداقل سیستم مورد نیاز برای تنظیم (قیمت های روز)

شروع موضوع توسط ozviat1 ‏19/3/13 در انجمن کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

تاپیک پیشنهاد حداقل سیستم مورد نیاز برای تنظیم (قیمت های روز) تالار کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی در persian-music.org.

1. ozviat1

ozviat1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه
    درسته که همچین تاپیکی توی انجمن هست ولی هم برای 2009 هستش هم تا الان خیلی چیزای جدید اومده هم قیمتا نجومی بالاتر رفته هم پیشنهاد ها واسه کار حرفه ای بوده و بودجه حداقل یه ملیون !! واسه همین دوباره این تاپیک رو زدم که هم بچه ها کمکم کنن هم مطمئنم خیلی ها دنبال این تاپیک میگردند من هیچ سایتی پیدا نکردم واسه همین زدم

خب چیزی که من میخوام یه سیستم هستش که بتونم باهاش تنظیم بزنم و سیستم هنگ نکنه و یا کند نشه
    من در حال خاضر سیستم ضعیفی دارم تاپیک قبلی رو که میخوندم همه چی نیاز به قوی شدن داشت اما من نمیخوام داخل خونه تنظیم بزنم و مستر کنم و اکسپورت بگیرم ! واسه همین فقط میخوام حداقل هزینه رو کنم که بتونم بدون هنگی تنظیم بزنم اخه الان چند تا قالی یا سپمل که همزمان پلی میشه یهو صدا تصویر اهسته میشه :دی

الان رمم 512
    سی پی یو 2.80 یک هسته ای
    کارت صدام هم خیلی معمولی

الان برای هدفی که من دارم کارت صدارو که نیاز نیس ارتقا بدم ؟ به نظرتون به ارتقای فقط رم کارم راه میفته ؟ سی پی یو مشکل ساز نمیشه ؟

لطفا بهم بگین چه رو ارتقا بدم و چه مارکی بگیرم ! هر کی هم بلد بود یه سیستم کامل معرفی کنه با حداقل هزینه ها

2. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز من هم دقیقا همین سیستم شمارو داشتم ولی نشد برای تنظیم استفاده کنم یعنی اصلا قادر نبود vsti هارو بالا بیاره یا هاردش که 500 گیگ بود کافی نبود و توان خواندن هارد بیشتر نداشت یا بدون کارت صدا امکان تنظیم وجود نداشت
    من کلا یک سیستم جمع کردم با رم 8 و کارت صدای اکسترنال که بدون مانیتور 2500 برام آب خورد
    از من میشنوی شما هم یه سیستم جمع کن و وقت و پولت برای این سیسم قدیمی هدر نده.

3. ozviat1

ozviat1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اخه اینی که میگی میشه 2.5 ملیون ! من انقد نمیخوام هزینه کنم ! البته میدونم با قیمت های الان هرکار کنی ارزون در نمیاد اما میخوام حداقل رو هزینه کنم اخه من نمیخوام حرفه ای کار کنم فقط برای سرگرمیه خودم ! پس همین که سیستم هنگ نکنه بسه برام ! نمیدونم با بالا بردن فقط رم چقد میتونم این مشکل رو حل کنم :(

4. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    هنگام کار تنظیم فشار هم روی سی پی یو هست هم روی رم
    اگه فقط واسه سرگرمی میخوای باید حداقل رم و سی پی یو رو عوضش کنی. پیشنهاد من اینه: cpu corei3 2100- ram 4gb

5. Omid-Akbari

Omid-Akbari عضو سایت VIP

امتیازات:
    +60 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    دوست عزیز شما با 1000000 میتونی فقط مادر بورد و سی پی یو ی 4 هسته ای بگیری به غیر از رم.مادربوردی که 4 هسته ای رو ساپورت بکنه و فکر کنم بتونی رم 4 گیگ هم بخرید ولی حتما" به Biose مادربورد در موقع خرید رم دفت کنید تا با مادربورد مچ بشه.موفق باشید

6. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,499 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست ِ من مشکل اصلی سیستم شما CPU اون هست، این سیستم ارزش هزینه کردن نداره
    برای بودجه یک میلیون این قطعات رو پیشنهاد می کنم

سی پی یو Intel® Core™ i3-2120 قیمت روز حدود 420

مادربرد ASUS P8H61-M LE/USB3 قیمت روز حدود 250

رم Patriot Viper 3 Black Mamba 4GB 1600 قیمت روز حدود 100

این 3 قطعه اصلی حدودا 770 تومن میشه
    230 تومن باقی مونده رو هم می تونید صرف کیس پاور و... کنید

با توجه به به نوع کاری که می کنید فعلا نیازی به کارت صدا ندارید برنامه ASIO 4 ALL می تونه جایگزین ASIO کارت صدا باشه
    بعدا اگر نیاز پیدا کردید می تونید کارت مجزا بگیرید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. ozviat1

ozviat1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دست هردوتون درد نکنه که کمکم کردین !! راست میگین انگار با این قیمتا زیر یه تومن نمیشه کاری کرد

- - - - - - - - - -

خیلی جواب کاملی بود ممنون ازت
    فکر کنم پس چاره ای جز عوض کردن مادربورد و سی پی یو ندارم . اخه میخواستم فقط رم رو ارتقا بدم !!
    ممنون از راهنماییت خیلی کمکم کرد مخصوصا قیمتاش

8. BAMDAD2

BAMDAD2 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام و خسته نباشید و تشکر بابت زحمات و راهنمایی های شما :
    در صورت امکان به این سوالاتم پاسخ بدین : برای ضبط کردنِ صدای گیتار الکتریک، (میکروفن گذاری، مقابلِ امپ انجام می شه) نیاز به چه سیستمی و با چه مشخصاتی هست؟ چه کارت صدایی مناسبه؟ با فرض اینکه صدای وکال و صدای گیتار الکتریک در سبک هوی متال رو می خواییم رکورد کنیم . آیا در کارهای غیرحرفه ای و تقریباً تفننی، تفاوتِ فاحشی، توویی انتخاب کامپیوتر برای میکس و مستر و میکروفن ها و ... وجود داره یا نه ؟ و این سیستمی که معرفی کردین، مناسب ه یا خیر ؟ ممنون از راهنمایی های شما . :)

بارگذاری...