پیدا کردن دقیق گام صدا و روش استفاده ی اون در آهنگسازی

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏22/3/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک پیدا کردن دقیق گام صدا و روش استفاده ی اون در آهنگسازی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.یه سوال.میخواستم بدونم من به عنوان مثلا آهنگساز(جسارت به آهنگسازان بزرگ نباشه) اگه بخوام گام صدای یه خواننده رو پیدا کنم چطوری باید این کار رو بکنم؟ و سوال دیگه این که چطوری باید ازش تو ساخت آهنگ استفاده کنم؟

2. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    کلمه ی "گام"را "دقیق"به کار نبرده اید.بهتر است بگویید محدوده(رجیستر یا رژیستر هم می شود گفت).در هر حال شما باید با سازی مثل پیانو نت ها را یکی یکی بنوازید و بخواهید تا خواننده بخواند به این ترتیب محدوده ی بالا و پایین صدایش را مشخص می کنید.مثلا یک خواننده ی خوب سوپرانو از دوی پایین تا سل بالا می خواند.البته معمولا نت های خیلی پایین و خیلی بالا در محدوده ی صدایی، کیفیت و جنس خوبی ندارند و بهتر است تا مجبور نشده ایم از آن ها استفاده نکنیم .مثلا خواننده ی مزبور گرچه کل محدوده ی سپرانو را می خواند ولی ممکن است کیفیت صدایش از رپایین تا فای بالا خوب باشد.حالا سعی میکنیم آهنگمان را در این محدوده برایش بسازیم یعنی گام را جوری انتخاب کنیم که نت ها در این محدوده قرار بگیرند.همین!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...