پیانو یا ویلن؟

شروع موضوع توسط reza s ‏30/10/12 در انجمن پیانو

تاپیک پیانو یا ویلن؟ تالار پیانو در persian-music.org.

1. reza s

reza s

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به کاربران عزیز من رضا هستم و شدیدا به سازهای پیانو و ویلن علاقه دارم و فقط چندین کتاب در مورد تؤری موسیقی خوندم و الان هم دارم کتاب نت خوانی رو میخونم اما نمیدوم با کدوم ساز شروع کنم البته یه ذره علاقه ام به پیانو بیشتره. از شما دوستای عزیز میخوام که منو راهنمایی کنید. راستی اگه بخوام ساز پیانو رو شروع کنم به نظرتون خوبه که یه پیانو الکتریک یاماها(دست دوم) بخرم،چون من شنیدم که میگن پیانو الکتریک کارکردش خوب نیست. با تشکرhttps://www.persian-music.org/images/smilies/smile (35).gif

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    درود بر شما.

هر سازی جایگاه ویژه خودش رو داره و بسته به علاقه شخصی هر کس میتونه ساز خودش رو انتخاب کنه اما اگر بین این دو دوست دارید پیشنهاد من رو بشنوید من به شما پیانو رو بیشتر توصیه میکنم چرا که یک ساز poly phonic است و شما رو در پیشرفت در مراحل دیگر موسیقی مثل آهنگسازی - هارمونی و ... بیشتر کمک میکنه.

بله برای شروع کار پیانو الکتریک مناسب است و صد البته با قیمت های الان که خرید پیانو اگوستیک اصلا به صرفه نیست.

3. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    من به شما پیانو رو پیشنهاد میکنم به چند دلیل یکی اینکه شما به این ساز بیشتر علاقه دارید دوم اینکه سار قویی هست و به ساز مادر معروفه چون هم وسعت دیاپازون یا به عبارتی وسعت صدای بالایی داره و7 اکتاو به شما صدا میده وسوم اینکه شما با اون میتونین از سادهترین ملودی تک صدایی گرفته تا آهنگهای آکورد دار چند صدایی رو با اون بزنید ولی ویولن همچین قدرتی نداره و چهارم اینکه برای ساخت آهنگ و آکوردگیری هم خیلی عالیه. برای خرید هم صدای پیانوی آکوستیک یه چیز دیگس به اضافه اینکه احساس ضربه زدن چکشها وقتی کلاویه رو فشار میدی حس خودشو داره... ولی خوب اگه مسئله مالیه و یا صددرصد به پشتکارت مطنئن نیستی الکتریک هم بخری خیالی نیست.
    در هر صورت براتون آرزوی موفقیت دارم

- - - - - - - - - -

4. Mr.Amirreza

Mr.Amirreza عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, soundforge
    سلام دوست عزیز
    اساتید، جسارت بنده رو ببخشید
    به عنوان عضو کوچک پرشین ساینر باید بگم که
    به نظر من
    گفته های دوستان کاملا صحیحه ولی این گفته ها برای وقتی هستش که شما درآینده قصد خوندن و تکمیل اطلاعات موسیقیای مثل هارمونی و تئوری و ... رو داشته باشید، در غیر اینصورت به نظر من هیچ برتری نداره پیانو!هرکدوم خصوصیت های خودشون رو دارن
    در ضمن این دوساز از نظر گروهی کاملا باهم متفاوت هستن باید فقط به علاقتون توجه کنید و شاید سن هم تو این موضوع مهم باشه
    چرا که سازی مثل ویلن نیاز به تمرین و تکرار خیلی بیشتری نسبت به پیانو داره و بازدهیش هم در بلند مدت هستش
    از لحاظ حسی عموما سازهای زهی آرشه ای احساس بالاتری دارن تا زخمه ای ها(مضرابی) و زهی کوبی
    ولی در عوض پیانو دقدقه انگشت گذاری صحیح و صدای فالش و ... رو نداره

با آرزوی موفقیت

5. reza s

reza s

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از شما دوستان عزیز که منو راهنمایی کردید بسیار ممنونم...:smile (2):

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - پیانو یا ویلن؟
  1. Smpasha
    پاسخ ها: