پيشنهاد مانيتورينگ براي استوديو خانگي(اتاق خواب)با ووفر 5 اينچ-اكتيو

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,948
2,710
113
33
نیشابور
facebook.com

سلام.شرمنده منظوراز کلاس a چی هست؟
و اینکه تا 2.500.000 تومن هم adam و genelec هست مثلا مدل
Genelec 6010A
و مدل adam f5 یا f7

چرا ادام رو کسی معرفی نمیکنه؟
یعنی خوب نیس؟
درود دوست عزیز ...
در تکمیل گفته های دوست عزیزمون‌ هم عرض کنم ، کلاس A و B بودن شامل تمام وسایل میشه . هم مایک ، کارت صدا ، مانیتور ، پری امپ و ...
کلا انتخاب مانیتور سلیقه ای هستش ، پیشنهاد من حداقل ، بر اساس شنیده ها و تجربه های خودمه . و سعی میکنم بهترین پیشنهاد رو برای کمترین هزینه به دوستان بکنم که هزینه ی دوباره ای نکنن ...
موفق باشید ...

بله درسته، چندین ماهه. حتی1 سال. در حال تخمین بودجه کلی هستم.من همین الانش میتونم برم سراغ فوکال سری آلفا.ولی از خرید یه سری تجهیزات دیگه باید بزنم! قصد دارم بودجه رو به بهترین نحو تقسیم کنم.و در آخر از خریدم ناراضی نشم.
[doublepost=1454975809,1454975338][/doublepost]

درود بر شما

مانیتورهای کلاس a ، یعنی دارای آمپی فایرهای لول یک که با توجه به هر کمپانی مخصوص ساخت آمپ ، بهترین و قوی ترینشو در مونتاژ برترین مانیتورینگ ها در هر اینچی ، قرار میدن و در اختیار سازندگان مانیتورینگ ها میذارن. مثل فوکال ، جنلک ، ایون و ... تا این رنج قیمت اگه 5 اینچی مورد نیازتونه فوکال سری آلفا 50 خیلی خوب و عالیه سری f5 ادآم هم خوبه.جنلک فکر میکنم باید برای داشتن مانیتور 5 اینچی ایده آل ، حداقل 4 میلیون هزینه کنید. سری های زیر این قیمت بازه فرکانسی جالبی ندارن.معمولا از بیس و ساب ضعیفن.مگه اینکهساب ووفر جداگانه تهیه کنید که مناسب فضا کی اسپیکر 5 اینچی نیست!

[doublepost=1454976239][/doublepost]

فضای کاری من ترکیبی هستش. پاپ-الکترونیک-دنس-کانتری.سبک الکترونیک رو با اون مفهوم خیلی کوبشی نمی پسندم.فرمایشات شما درسته آگاهی دارم به این توضیحات. توانایی خرید فوکال سری آلفا 50 رو هم دارم. اون که دیگه خیلی برام راضی کنندست میدونم. ولی دارم بودجمو بین چند وسیله تقسیم میکنم که تجهیزاتم کامل تر باشن.. وگرنه میتونم قید یه سری چیزارو بزنم و فوکال 2.300.000 تومانی رو با نرخ فعلی بگیرم.
[doublepost=1454976452][/doublepost]

درود...
خیلی تعریف eris5 با این قیمت پایین میکنن. البته رنگ شدگی در فرکانسهای پایینو که داره و همه میدونن! با دقت میشه کنترلش کرد ولی چیزی که خیلی مهمه اینه در کل شفافیت و تفیکیک صداییش چطوره؟؟ شما در موردش میدونید؟
[doublepost=1454976994][/doublepost]کسی از دوستان میدونه سری جدید jbl که اومده در چه حد قیمتش؟؟؟ هیچ سایت داخلی رو پیدا نکردم قیمت فروش داشته باشه. چه بسا اصلا این برند رو برای فروش داشته باشه!!! دوتا از برترین انتخاب هام فوکال آلفا و این هستش. eris5 یک انتخاب متوسط برام محسوب میشه که فقط بخاطر ارزون بودنش تا حدودی محبوب بودنش روش زوم کردم.
jbl_lsr305_spkrs_frontback_1500x1000.jpg
درودی دوباره ...
برای همین میگم تا جایی که میتونید برید و صدا رو بشنوید و بعدا انتخاب کنید !!
من شخصا با توجه به اینکه الکترونیک کار میکنم ، اریس رو خیلی پسندیدم و اصلا با اچ اس ارتباط برقرار نکردم . خصوصا در لاو فرکانس که قشنگ ضعف این مانیتور ، بارها و بارها به اشتباه انداخت !
اما دوستمون در همین تاپیک نظرشون کاملا بر عکس من هستش ...
اگر نظر من رو میخواین بدونین ، حتما و حتما مانیتور کلاس A خیلی خوب ، تاکید میکنم خیلی خوب بگیرید حتی خوب هم نه خیلی خوب . توی کار استودیو به نظر من ، مهم ترین قسمتش خوب شنیدن هستش . پس حتما مانیتور رو تا جایی که میتونی ، کلاس A تهیه کن ...
در رابطه با مانیتور جی بی ال هم من توی یک سایت دیدم . فک میکنم سایت بردن خلاف قوانین باشه . اگر خیلی‌براتون مهمه پیام خصوصی کنم ، اما قیمتش از همه مانیتور هایی که اسم برده شد ، گرون تر هستش . البته‌ الان یادم نیست ، ولی اگه خیلس برات مهمه ، میگردم پیدا میکنم ، موفق باشی ...

بله درسته، چندین ماهه. حتی1 سال. در حال تخمین بودجه کلی هستم.من همین الانش میتونم برم سراغ فوکال سری آلفا.ولی از خرید یه سری تجهیزات دیگه باید بزنم! قصد دارم بودجه رو به بهترین نحو تقسیم کنم.و در آخر از خریدم ناراضی نشم.
[doublepost=1454975809,1454975338][/doublepost]

درود بر شما

مانیتورهای کلاس a ، یعنی دارای آمپی فایرهای لول یک که با توجه به هر کمپانی مخصوص ساخت آمپ ، بهترین و قوی ترینشو در مونتاژ برترین مانیتورینگ ها در هر اینچی ، قرار میدن و در اختیار سازندگان مانیتورینگ ها میذارن. مثل فوکال ، جنلک ، ایون و ... تا این رنج قیمت اگه 5 اینچی مورد نیازتونه فوکال سری آلفا 50 خیلی خوب و عالیه سری f5 ادآم هم خوبه.جنلک فکر میکنم باید برای داشتن مانیتور 5 اینچی ایده آل ، حداقل 4 میلیون هزینه کنید. سری های زیر این قیمت بازه فرکانسی جالبی ندارن.معمولا از بیس و ساب ضعیفن.مگه اینکهساب ووفر جداگانه تهیه کنید که مناسب فضا کی اسپیکر 5 اینچی نیست!

[doublepost=1454976239][/doublepost]

فضای کاری من ترکیبی هستش. پاپ-الکترونیک-دنس-کانتری.سبک الکترونیک رو با اون مفهوم خیلی کوبشی نمی پسندم.فرمایشات شما درسته آگاهی دارم به این توضیحات. توانایی خرید فوکال سری آلفا 50 رو هم دارم. اون که دیگه خیلی برام راضی کنندست میدونم. ولی دارم بودجمو بین چند وسیله تقسیم میکنم که تجهیزاتم کامل تر باشن.. وگرنه میتونم قید یه سری چیزارو بزنم و فوکال 2.300.000 تومانی رو با نرخ فعلی بگیرم.
[doublepost=1454976452][/doublepost]

درود...
خیلی تعریف eris5 با این قیمت پایین میکنن. البته رنگ شدگی در فرکانسهای پایینو که داره و همه میدونن! با دقت میشه کنترلش کرد ولی چیزی که خیلی مهمه اینه در کل شفافیت و تفیکیک صداییش چطوره؟؟ شما در موردش میدونید؟
[doublepost=1454976994][/doublepost]کسی از دوستان میدونه سری جدید jbl که اومده در چه حد قیمتش؟؟؟ هیچ سایت داخلی رو پیدا نکردم قیمت فروش داشته باشه. چه بسا اصلا این برند رو برای فروش داشته باشه!!! دوتا از برترین انتخاب هام فوکال آلفا و این هستش. eris5 یک انتخاب متوسط برام محسوب میشه که فقط بخاطر ارزون بودنش تا حدودی محبوب بودنش روش زوم کردم.
jbl_lsr305_spkrs_frontback_1500x1000.jpg

Sent from my HONOR 4C using tapatalk

وسایل استودیو اولویت بندی داره
اگر برای کار میکس میخواید مانیتور تهیه کنید هر چقدر بودجه ی این وسیله رو افزایش بدید به نفعتون خواهد بود . چون مهمترین وسیله برای میکس هست . البته آکوستیک قابل قبول هم مسئله مهمیه .

یکی از دوستان در مورد Adam F5 گفتند .
من دو سال پیش برای این مانیتور صدا طبق تعریف ها و تبلیغاتی که توی سایتهای خارجی بود " وام " گرفتم تا بتونم این مانیتور رو که اون زمان دو میلیون و پنجاه هزار تومن بود تهیه کنم .

با این بودجه رفتم بازار و وقتی که صداش رو شنیدم بدجوری خورد تو ذوقم . یه نکته مثبت نداشت .
بعد از شنیدن صدای تمام مانیتورهایی که توی این رنج قیمت بودن آخر سر Eris 5 رو انتخاب کردم و با بقیه بودجه هم یک کارت صدا خریداری کردم .

مشخصه مانیتور با این قیمت بدون ضعف نیست اما توی این رنج قیمت یکی از انتخاب های خوبه .

اما تاکید میکنم که اگر بودجه دارید بیشتر روی تهیه ی مانیتور خیلی خوب هزینه کنید .

x-rated

عضو سایت
17/3/10
230
47
28
30
آباده
بازار جمهوری الان بجز eris چیز دیگه ای پیشنهاد نمیکنن متاسفانه
انتخواب بهتر از eris , السیس mk2 هست که خیلی تو بازار کم شده و باید بگردید
یا ماها hs5 هم که با چیزی به اسم low f اشنا نیست. نمیدونم چرا از تولید متوقف نمیشه
دقت کنید به سبک کاریتون اگر سرکارتون با ساز های اکوستیک هستش باندهایی که میدرنج خوبی دارن به کارتون میاد....اگر الکترونیک. هاوس وووو کار میکنید باید فکر باندی ک low خوبی داره باشید...خودم hs 80 دارم خیلی توی میکس کارهای ترنس مشکل دارم باهش.درعوض میکس سازهای اکوستیک رو خیلی راحت میشه انجام داد

برید بازار نسبت به سبکتون و هزینتون انتخاب کنید.اینکه کی با چی کار میکنه و بهتون توصیه کنیم شاید طبق میل سبک کاری شما نباشه
مانیتور باید راستگو باشه
ربطی به سبک نداره که

Hamed_abdollahi

هنرمند
عضو سایت
20/8/11
694
381
63
مشهد
مانیتور باید راستگو باشه
ربطی به سبک نداره که
درمورد مانیتورای ارزون قیمت صدق نمیکنه
مانیتورای ارزون هرکدومشون یه ضعفی دارن...یکی مید رنج نداره یکی فرکانس پایین یکی توانش کمه
این مزید بر علت میشه که هرچی نزدیک به سبک کاری انتخاب بشه بهتره
یک مانیتوری که فرکانس low نداره شاید توی سبک ترنس راستگو نباشه ولی توی میکس کارای پاپ خیلی صادق باشه. چون نیازی به کیک و بیس انچنانی ندارن

27/6/16
1
0
1
51
با سلام.
خسته نباشید عرض میکنم خدمت تمامی اساتید و هنر جویان.
میخواستم راجع به استودیو مانیتور Alesis Elevate 5 بدونم.
چه جور اسپیکریه قابل اعتماده.
برای شروع خوبه.
اینو بگم که فعلا نمیخوام زیاد خرج کنم و میخوام از ضعیف ترین تجهیزات استفاده کنم

mili1

عضو سایت
20/9/11
178
34
28
شیرااا...ز
سلام
اینکه میگید برید صدای مانیتورها رو گوش کنین بعدا انتخاب کنین
یکی مثل من تا حالا تجربه کار با هیچ مانیتوری رو نداشتم چطور میتونم صدای فلت و از رنگ شده تشخیص بدم؟

در مورد krk rokit 6 و8 من تو خیلی از ویدیوها دیدم اکثر پرودیوسر های معروف یکیشو تو استودیوشون داشتن و هنوز دارن و همچنین برند های گرون قیمت eve , fokal و... حالا از krk rokit استفاده ای میکنن ازش یا نه رو نمیدونم
ایا این میتونه جنبه تبلیغاتی شرکت krk باشه یا نشان از صداقت این مانیتور هست؟

Hamed_abdollahi

هنرمند
عضو سایت
20/8/11
694
381
63
مشهد
با سلام.
خسته نباشید عرض میکنم خدمت تمامی اساتید و هنر جویان.
میخواستم راجع به استودیو مانیتور Alesis Elevate 5 بدونم.
چه جور اسپیکریه قابل اعتماده.
برای شروع خوبه.
اینو بگم که فعلا نمیخوام زیاد خرج کنم و میخوام از ضعیف ترین تجهیزات استفاده کنم
برای شروع میتونه خوب باشه ولی ازش به عنوان یک مانیتور حرفه ای و میکس های سطح بالا حساب چندانی نمیشه کرد

SaeedMohebbi

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,270
2,209
113
29
تهران
سلام
اینکه میگید برید صدای مانیتورها رو گوش کنین بعدا انتخاب کنین
یکی مثل من تا حالا تجربه کار با هیچ مانیتوری رو نداشتم چطور میتونم صدای فلت و از رنگ شده تشخیص بدم؟

در مورد krk rokit 6 و8 من تو خیلی از ویدیوها دیدم اکثر پرودیوسر های معروف یکیشو تو استودیوشون داشتن و هنوز دارن و همچنین برند های گرون قیمت eve , fokal و... حالا از krk rokit استفاده ای میکنن ازش یا نه رو نمیدونم
ایا این میتونه جنبه تبلیغاتی شرکت krk باشه یا نشان از صداقت این مانیتور هست؟
درود
دوست عزیز انتخاب مانیتور به عهد ی خود شما هست و باید با تست کردن چند مدل انتخاب کنید. اینکه شما چطوری تشخیص بدید کدوم فلت هست با یکم تجربه بدست میاد. میتونید دو یا چندتا مانیتور رو در کنار هم در یک محیط تست بگیرید. برای مثال eris 5 یکم صدارو رنگ میکنه در مقابل hs5 و بدرد سبک های الکترونیک میخوره ...
شما بهترین مانیتور های کلاس A هم داشته باشید تا ازشون شناخت کافی نداشته باشید به نتیجه ی مطلوب نمیرسید.
من خودم krk rokit 6 رو چندین بار تجربه داشتم تو استودیو دوستان و مانیتوره خوبی بود ولی اینکه برای تبلیغات پرودیوسر ها استفاده میکنن یا نه رو نمیدونم. معمولا استفاده از چند مانیتور به این دلیل که تست بگیرن بعد از میکس و مستر ببینن در مانیتور های دیگه چطوری صدا میده تا اگر نیاز به اصلاح هست کارشونو اصلاح بکنن ...

Hamed_abdollahi

هنرمند
عضو سایت
20/8/11
694
381
63
مشهد
eris 5 یکم صدارو رنگ میکنه در مقابل hs5 و بدرد سبک های الکترونیک میخوره ...
شما صدای hs5 رو گوش کردین؟ من hs8 دارم توی پخش کیک و بیس مشکل دارم هنوز چطور میگید hs5 به درد سبک الکترونیک میخوره؟
e5 شاید مانیتور صادقی نباشه ولی در فرکانسهای پائین خیلی بهتر از hs عمل میکنه که طبیبعتا به درد سبک الکترونیک بیشتر میخوره
لطفا اشتباه راهنمایی نکنید

SaeedMohebbi

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,270
2,209
113
29
تهران
شما صدای hs5 رو گوش کردین؟ من hs8 دارم توی پخش کیک و بیس مشکل دارم هنوز چطور میگید hs5 به درد سبک الکترونیک میخوره؟
e5 شاید مانیتور صادقی نباشه ولی در فرکانسهای پائین خیلی بهتر از hs عمل میکنه که طبیبعتا به درد سبک الکترونیک بیشتر میخوره
لطفا اشتباه راهنمایی نکنید
سوء تفاهم در برداشت از صحبت من شد... با اینکه واضح هست برام عجیبه شما متوجه صحبت من نشدید !
اینطوری بخونید :
برای مثال eris 5 یکم صدارو رنگ میکنه در مقابل با Hs5 و یعنی رنگ شدگی که در اریس هست در hs نیست . و اریس بیشتر بدرد الکترونیک میخوره تا hs .
قسمت دوم جملم یعنی بدرد سبک های الکترونیک میخوره به اریس 5 مربوط میشه نه hs5 . دیگه همه میدونن hs5 بدرد الکترونیک نمیخوره چون صدای خیلی خشکی داره.

آخرین ویرایش:
20/7/16
15
2
3
29
سلام...

چه مانيتورينگي بهم پيشنهاد ميدين براي خريد با ووفر 5 اينچ براي يك استوديو خانگي كوچيك؟
بودجه 1 تا 1.200
صداي طبيعي ميخوام ازش. بعدش بفرماييد موقع خريد تست خاصي داره مانيتورينگ؟
نحوه تست به چه صورته؟
سلام
مانیتور Eris E5 بخر این برند امریکایی و صداش واقعا نسبت به قیمتش عالی