پيشنهاد مانيتورينگ براي استوديو خانگي(اتاق خواب)با ووفر 5 اينچ-اكتيو

29/10/14
82
31
8
31
سلام...

چه مانيتورينگي بهم پيشنهاد ميدين براي خريد با ووفر 5 اينچ براي يك استوديو خانگي كوچيك؟
بودجه 1 تا 1.200
صداي طبيعي ميخوام ازش. بعدش بفرماييد موقع خريد تست خاصي داره مانيتورينگ؟
نحوه تست به چه صورته؟

SaeedMohebbi

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,272
2,216
113
30
تهران
سلام...

چه مانيتورينگي بهم پيشنهاد ميدين براي خريد با ووفر 5 اينچ براي يك استوديو خانگي كوچيك؟
بودجه 1 تا 1.200
صداي طبيعي ميخوام ازش. بعدش بفرماييد موقع خريد تست خاصي داره مانيتورينگ؟
نحوه تست به چه صورته؟
درود
بهترین گزینه که صدای خشکی داره و به بودجه ی شما هم میخوره yamaha hs50 هست.
اگر سبکتون آکوستیک هست این گزینه بیشتر پیشنهاد میشه. قیمتش هم 1200 حدودا.
فراموش نکنید محیط تست مانیتور خیلی خیلی مهم هست و همینطور محیط استفاده از مانیتور هم خیلی مهمه تا حدی که بعضا کفته میشه مانیتورینگ بدون فضای آکوستیک بی معنی هست.
به eris 5 هم یک نگاهی بندازید خیلی خوبه توی رنج خودش اما ( نظر شخصی ) کمی رنگ میده به صدا.

mehdi-azt

عضو سایت
6/7/10
226
161
43
همین اطراف
ضمن تایید حرف دوست عزیزم saeed-mohebali
بنده هم نظرم yamaha hs50 هستش بعد از چندین سال کار کردن واقعا چیزی بدی ازش ندیدم
و بارها تو تایپک های دیگه با دوستان بحث شده بین yamaha hs50 و eris 5 میتونین مطالعه کنین و خودتون تصمیم نهایی رو بگیرید
موفق باشید

واکنش‌ها: PayamRpMusic و Dr.Noise
20/11/11
208
84
28
تهران
سلام دوست عزیز تجربه خودم داشتن مانیتور Alesis M1 Active 520 هستش که بسیار صدای شفاف و فلتی داره و قیمت خوبی هم داره البته یکم کم شده تو بازار اما گزینه خوبیه یه نگاهی بهش بیاندازید موفق باشید

• عالیه!
واکنش‌ها: PayamRpMusic

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,367
2,224
113
37
Home
soheil0monfared.bandcamp.com
سلام دوست عزیز...;)

پیشنهاد من HS0 Yamaha هستش...

نسبت به قیمتش صدای تمیز و رنگ نشده ای داره...;)

نحو تست هم شما باید مانیتور رو جایی که خریداری میکنید...با رعایت زاویا و نحوه استقرار درست. با مانیتوری که مد نظرت هست به یه موزیک ...با مسترینگ استاندارد (ترجحیا با یه موزیک الکترونیک غربی و یه موزیک آکوستیک غربی)با دقت گوش کنی...;)

و هنگام تست هم باید تنظیمات پشت مانیتور رو چک کنی که روی ÷÷ فلت ÷÷ تنظیم باشه حتما...;)

این روش منه...برای تست...;)

+ باز منم روی موردی که دوستان تاکید کردن..تاکید میکنم..;) :D

که حتما مانیتور توی محیط آکوستیک تست و استفاده بشه...;)

29/10/14
82
31
8
31
دوستانی که نظر دادند ممنونم. جناب اخوان نخیر هنوز انجام ندادم.
من تا 1.800.000 هم میتونم هزینم کنم ولی سبکم بیشتر الکترونیک و ترکیبش با موسیقی غربی هستش.تمرکز خودم روی krk rokit 5 g3 هستش. البته شاید دلو به دریا زدم و فوکال سری آلفا خریدم;)

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,950
2,712
113
34
مشهد
دوستانی که نظر دادند ممنونم. جناب اخوان نخیر هنوز انجام ندادم.
من تا 1.800.000 هم میتونم هزینم کنم ولی سبکم بیشتر الکترونیک و ترکیبش با موسیقی غربی هستش.تمرکز خودم روی krk rokit 5 g3 هستش. البته شاید دلو به دریا زدم و فوکال سری آلفا خریدم;)
درود دوست عزیز ...
من سری راکیت رو تست کردم و اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم ( به هیچ عنوان ) تصمیم با شماست اما تا جایی که میتونید کلاس A تهیه کنید . تفاوت صداش با کلاس B خیلی زیادِ و ارزش هزینش رو داره . اگر هم الکترونیک کار میکنید ، به نظر من مانیتورهای پریسنوس مبهتر از بقیه هستن ( در کلاس b )
موفق باشید ...

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

29/10/14
82
31
8
31
درود دوست عزیز ...
من سری راکیت رو تست کردم و اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم ( به هیچ عنوان ) تصمیم با شماست اما تا جایی که میتونید کلاس A تهیه کنید . تفاوت صداش با کلاس B خیلی زیادِ و ارزش هزینش رو داره . اگر هم الکترونیک کار میکنید ، به نظر من مانیتورهای پریسنوس مبهتر از بقیه هستن ( در کلاس b )
موفق باشید ...

درود بر شما Dr.Noise

یه سؤال عزیز، یه مانیتورینگی به نظرم باید انتخاب کنم که مرجع کاملی باشه برای نمایش صدا (یعنی تفکیک سبک موسیقی نداشته باشم) نظرتون چیه؟ این حرف اصولا درسته؟ فضای کاری من نه همیشه الکترونیکه به تمام معناست نه فرم آکوستیکی داره. واسه همین باید انتخابم طوری باشه که بشه بدور از انتخاب سبک مثل یاماها اچ اس 50 یا 80 که بیشتر برای کارای آکوستیک کاربردش بیشتره باهاش کار کرد.

آخرین ویرایش:

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,950
2,712
113
34
مشهد
درود بر شما Dr.Noise

یه سؤال عزیز، یه مانیتورینگی به نظرم باید انتخاب کنم که مرجع کاملی باشه برای نمایش صدا (یعنی تفکیک سبک موسیقی نداشته باشم) نظرتون چیه؟ این حرف اصولا درسته؟ فضای کاری من نه همیشه الکترونیکه به تمام معناست نه فرم آکوستیکی داره. واسه همین باید انتخابم طوری باشه که بشه بدور از انتخاب سبک مثل یاماها اچ اس 50 یا 80 که بیشتر برای کارای آکوستیک کاربردش بیشتره باهاش کار کرد.
درودی دوباره ...
نمیدونم دقیقا میشه این حرف شما رو تایید کرد یا نه ! چون کمپانی krk , adam , dynaudio و ... نمیان صرفا برای سبک خاصی از موزیک مانیتور تولید کنن !! سعی میکنن به یک صدای فلت برسن تا بتونن مشتری جذب کنن . ولی خوب به خاطر سلیقه های مختلف ، یه جورایی لقب میگیرن که فلان سری از فلان مانیتور مثلا برای کارای آکوستیک خوبه !
من پیشنهادم به شما اینه که تا جایی که میتونید کلاس A تهیه کنید تا شنیداریتون خوب باشه . با توجه به چیزی که گفتید ، شک نکنید بهترین انتخاب برای شما Genelec خواهد بود .
حتما نیازی نیست که نو تهیه کنید ، میتونید کار کرده قیمت مناسب هم پیدا کنید . این رو کاملا بر حسب تجربه شخصیم میگم ...
موفق باشید ...

29/10/14
82
31
8
31
Icon PX-T5A G2
Tannoy Reveal 502
دوستان باتجربه و دارای استودیو ، این مانیتورینگ رو کسی تست کرده؟ تجربه کار باهاشو داره ؟
از دوستان تقاضای راهنمایی دارم.

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,950
2,712
113
34
مشهد
Icon PX-T5A G2
Tannoy Reveal 502
دوستان باتجربه و دارای استودیو ، این مانیتورینگ رو کسی تست کرده؟ تجربه کار باهاشو داره ؟
از دوستان تقاضای راهنمایی دارم.
درود پیام عزیز ...
Tannoy رو یکی از دوستان من داذه و من صداش رو شنیدم . اتفاقا یادمه چند وقته پیش گفت میخواد عوض کنه ! صدای این مانیتور به نظر من در فرکانس های low بسیار رنگ شده بود . ضمن این که فرکانس های hi هم تقویت شده بودن . در کل نظر من رو جلب نکرد ! من شخصا پریسنوس و یاماها رو به Tannoy ترجیح میدم .
با آیکون هم من کار نکردم و صداش رو نشنیدم ! منتظر نظر سایر اساتید باشید ...
موفق باشید ...

29/10/14
82
31
8
31
پس در اون محدوه قیمتی eris5 پیشنهاد خوبیه؟
صداش چطوره؟ صداقت داره؟ شفافیت داره؟ میشه واقعا برای ساخت و تولید موسیقی روش حساب کرد؟ یا چون ارزون قیمت فقط و فقط میشه بهش گفت جایگزینی برای اسپیکرهای معمولی!

صداش چطوره؟ صداقت داره؟ شفافیت داره؟ میشه واقعا برای ساخت و تولید موسیقی روش حساب کرد؟ یا چون ارزون قیمت فقط و فقط میشه بهش گفت جایگزینی برای اسپیکرهای معمولی!
بهترین اسپیکر تو رنج قیمت خودش تو خریدش شک نکن پشیمون نمیشی

شما چند ماهه میخواید یه مانیتور انتخاب کنید ! اینقد انتخاب مانیتور توی رنج پایین سخت نیست ! کلن 3 تا انتخاب هست که باید خودتون بینشون انتخاب کنید !
به عنوان کسی که هم سبک Electro House انجام میده و هم Rock باید بگم که Eris رو اصلن دوست نداشتم و بعد از 6 ماه فروختمش . من توی رنج خودش Yamaha HS5 رو بیشتر میپسندم حتی با وجود ضعف در Low Freq. ـش .

Hamed_abdollahi

هنرمند
عضو سایت
20/8/11
694
381
63
مشهد
بازار جمهوری الان بجز eris چیز دیگه ای پیشنهاد نمیکنن متاسفانه
انتخواب بهتر از eris , السیس mk2 هست که خیلی تو بازار کم شده و باید بگردید
یا ماها hs5 هم که با چیزی به اسم low f اشنا نیست. نمیدونم چرا از تولید متوقف نمیشه
دقت کنید به سبک کاریتون اگر سرکارتون با ساز های اکوستیک هستش باندهایی که میدرنج خوبی دارن به کارتون میاد....اگر الکترونیک. هاوس وووو کار میکنید باید فکر باندی ک low خوبی داره باشید...خودم hs 80 دارم خیلی توی میکس کارهای ترنس مشکل دارم باهش.درعوض میکس سازهای اکوستیک رو خیلی راحت میشه انجام داد

برید بازار نسبت به سبکتون و هزینتون انتخاب کنید.اینکه کی با چی کار میکنه و بهتون توصیه کنیم شاید طبق میل سبک کاری شما نباشه

16/1/16
128
61
28
32
درود دوست عزیز ...
موفق باشید ...

سلام.شرمنده منظوراز کلاس a چی هست؟
و اینکه تا 2.500.000 تومن هم adam و genelec هست مثلا مدل Genelec 6010A
و مدل adam f5 یا f7

چرا ادام رو کسی معرفی نمیکنه؟
یعنی خوب نیس؟

29/10/14
82
31
8
31
شما چند ماهه میخواید یه مانیتور انتخاب کنید ! اینقد انتخاب مانیتور توی رنج پایین سخت نیست ! کلن 3 تا انتخاب هست که باید خودتون بینشون انتخاب کنید !
به عنوان کسی که هم سبک Electro House انجام میده و هم Rock باید بگم که Eris رو اصلن دوست نداشتم و بعد از 6 ماه فروختمش . من توی رنج خودش Yamaha HS5 رو بیشتر میپسندم حتی با وجود ضعف در Low Freq. ـش .
بله درسته، چندین ماهه. حتی1 سال. در حال تخمین بودجه کلی هستم.من همین الانش میتونم برم سراغ فوکال سری آلفا.ولی از خرید یه سری تجهیزات دیگه باید بزنم! قصد دارم بودجه رو به بهترین نحو تقسیم کنم.و در آخر از خریدم ناراضی نشم.
[doublepost=1454975809,1454975338][/doublepost]
سلام.شرمنده منظوراز کلاس a چی هست؟
و اینکه تا 2.500.000 تومن هم adam و genelec هست مثلا مدل Genelec 6010A
و مدل adam f5 یا f7

چرا ادام رو کسی معرفی نمیکنه؟
یعنی خوب نیس؟
درود بر شما

مانیتورهای کلاس a ، یعنی دارای آمپی فایرهای لول یک که با توجه به هر کمپانی مخصوص ساخت آمپ ، بهترین و قوی ترینشو در مونتاژ برترین مانیتورینگ ها در هر اینچی ، قرار میدن و در اختیار سازندگان مانیتورینگ ها میذارن. مثل فوکال ، جنلک ، ایون و ... تا این رنج قیمت اگه 5 اینچی مورد نیازتونه فوکال سری آلفا 50 خیلی خوب و عالیه سری f5 ادآم هم خوبه.جنلک فکر میکنم باید برای داشتن مانیتور 5 اینچی ایده آل ، حداقل 4 میلیون هزینه کنید. سری های زیر این قیمت بازه فرکانسی جالبی ندارن.معمولا از بیس و ساب ضعیفن.مگه اینکهساب ووفر جداگانه تهیه کنید که مناسب فضا کی اسپیکر 5 اینچی نیست!
[doublepost=1454976239][/doublepost]
بازار جمهوری الان بجز eris چیز دیگه ای پیشنهاد نمیکنن متاسفانه
انتخواب بهتر از eris , السیس mk2 هست که خیلی تو بازار کم شده و باید بگردید
یا ماها hs5 هم که با چیزی به اسم low f اشنا نیست. نمیدونم چرا از تولید متوقف نمیشه
دقت کنید به سبک کاریتون اگر سرکارتون با ساز های اکوستیک هستش باندهایی که میدرنج خوبی دارن به کارتون میاد....اگر الکترونیک. هاوس وووو کار میکنید باید فکر باندی ک low خوبی داره باشید...خودم hs 80 دارم خیلی توی میکس کارهای ترنس مشکل دارم باهش.درعوض میکس سازهای اکوستیک رو خیلی راحت میشه انجام داد

برید بازار نسبت به سبکتون و هزینتون انتخاب کنید.اینکه کی با چی کار میکنه و بهتون توصیه کنیم شاید طبق میل سبک کاری شما نباشه
فضای کاری من ترکیبی هستش. پاپ-الکترونیک-دنس-کانتری.سبک الکترونیک رو با اون مفهوم خیلی کوبشی نمی پسندم.فرمایشات شما درسته آگاهی دارم به این توضیحات. توانایی خرید فوکال سری آلفا 50 رو هم دارم. اون که دیگه خیلی برام راضی کنندست میدونم. ولی دارم بودجمو بین چند وسیله تقسیم میکنم که تجهیزاتم کامل تر باشن.. وگرنه میتونم قید یه سری چیزارو بزنم و فوکال 2.300.000 تومانی رو با نرخ فعلی بگیرم.
[doublepost=1454976452][/doublepost]
درود دوست عزیز ...
موفق باشید ...

درود...
خیلی تعریف eris5 با این قیمت پایین میکنن. البته رنگ شدگی در فرکانسهای پایینو که داره و همه میدونن! با دقت میشه کنترلش کرد ولی چیزی که خیلی مهمه اینه در کل شفافیت و تفیکیک صداییش چطوره؟؟ شما در موردش میدونید؟
[doublepost=1454976994][/doublepost]کسی از دوستان میدونه سری جدید jbl که اومده در چه حد قیمتش؟؟؟ هیچ سایت داخلی رو پیدا نکردم قیمت فروش داشته باشه. چه بسا اصلا این برند رو برای فروش داشته باشه!!! دوتا از برترین انتخاب هام فوکال آلفا و این هستش. eris5 یک انتخاب متوسط برام محسوب میشه که فقط بخاطر ارزون بودنش تا حدودی محبوب بودنش روش زوم کردم.

Hamed_abdollahi

هنرمند
عضو سایت
20/8/11
694
381
63
مشهد
فضای کاری من ترکیبی هستش. پاپ-الکترونیک-دنس-کانتری.سبک الکترونیک رو با اون مفهوم خیلی کوبشی نمی پسندم.فرمایشات شما درسته آگاهی دارم به این توضیحات. توانایی خرید فوکال سری آلفا 50 رو هم دارم. اون که دیگه خیلی برام راضی کنندست میدونم. ولی دارم بودجمو بین چند وسیله تقسیم میکنم که تجهیزاتم کامل تر باشن.. وگرنه میتونم قید یه سری چیزارو بزنم و فوکال 2.300.000 تومانی رو با نرخ فعلی بگیرم.
خیلی عالی.پیشنهاد منم به شما اینه که اگر مقدوره براتون قید بقیه اجناس رو فعلا بزنید و مانیتوری تهیه کنید که حد اقل نخواید تا چهار پنج سال دیگه عوضش کنید. و چیزی هم نیست که مبلغ کمی متضرر بشید هنگام تعویضش.برای تکمیل شدن تجهیزات عجله نداشته باشید اگر ضروری نیست دیر به دیر تهیه کنید اما انتخابهای خوب و ماندگار کنید.موفق باشید