پلاگین پری‌امپ و اکولایزر Universal Audio Neve 1073

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
283
192
43
دوستان کسی لینک دانلود این plugin رو میگذاره ؟

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
283
192
43
بچه ها واقعا کسی نیست بمن بگه این ‍plugin رو از کجا دانلود کنم ؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
شما مطمئنی این کرک شده؟

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
283
192
43
شما مطمئنی این کرک شده؟
نه
اما من تو دسته پلاگین های
T-racks ،v4.6 تونستم پیداش کنم
البته مطمعن نیستم خودش باشه چون از نظر ظاهری خیلی کم فرق داشت ،البته ناب ها و اصول کار که هیچ فرقی نداشت
البته اینم بعد از این که این پست رو بزنم پیدا کردم
اسمش هم تو دسته پلاگین های T-racks هست eq73
پلاگین اصلی توسط شرکت UAD معرفی شده بنام Neve 1073 اما اینی که من گفتم و تو سایتم یه جایی راجبش صحبتش شده مربوط به شرکت Ik..media هست در دسته ی پلاگین های T-racks اما متاسفانه هیچ کدوم لینک های مربوطه که برای دانلود بود کار نمی کرد
البته من از جایی دیگه تونستم دانلود کنم همین پلاگین های t-racks رو

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
283
192
43
یه سوال دیگه هم دارم البته شاید خیلی مربوط به این تاپیک نباشه اما برای این که تاپیک مجدد نباشه
راجب پلاگین های plate یه توضیحی می خواستم ،چی هستن اینا ؟
راستش من موقع ضبط به وکالم هیچ وقت reverb نمیدم ،کل صدا رو عادت کرده بودم خام ضبط بگیرم ،اما با توجه به این که هی آموزش های مختلف میبینم یه جایی دیدم برای تنوع و این که خواننده هم بیشتر تحت تاثیر قرار بگیره از یک پلاگین reverb بنام : empty 250 استفاده کرده بود (که plate بود منم اصلا نمی فهمم plate چیه) ،البته تا جایی که می دونم بطور ناقص این پلاگین تاثیراتش فقط برای همون لحظه است و دائمی نیست یعنی درسته که خواننده صدا رو با reverb میشنوه اما با reverb ضبط نمیشه صدای وکال
و سوال دیگم اینه که نمیشه مثلا از پلاگین های دیگه ای استفاده کرد و تاثیراتشون دائمی نباشه ؟مثلا تو fl بیایم از fruity reverb2 استفاده کنیم ولی بخوایم فقط تو ضبط خواننده این reverb رو بشنوه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
نه
اما من تو دسته پلاگین های
T-racks ،v4.6 تونستم پیداش کنم
البته مطمعن نیستم خودش باشه چون از نظر ظاهری خیلی کم فرق داشت ،البته ناب ها و اصول کار که هیچ فرقی نداشت
البته اینم بعد از این که این پست رو بزنم پیدا کردم
اسمش هم تو دسته پلاگین های T-racks هست eq73
پلاگین اصلی توسط شرکت UAD معرفی شده بنام Neve 1073 اما اینی که من گفتم و تو سایتم یه جایی راجبش صحبتش شده مربوط به شرکت Ik..media هست در دسته ی پلاگین های T-racks اما متاسفانه هیچ کدوم لینک های مربوطه که برای دانلود بود کار نمی کرد
البته من از جایی دیگه تونستم دانلود کنم همین پلاگین های t-racks رو
خیلی ها اومدن Neve 1073 سخت افزاری رو با پلاگین شبیه سازی کردن که IK Multimedia هم یکیشه. ولی مال UAD کرک نشده. من از بر و بچ هکرها پرسیدم گفتند فعلاً وقت نکردیم کرک کنیم! :biggrin:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
یه سوال دیگه هم دارم البته شاید خیلی مربوط به این تاپیک نباشه اما برای این که تاپیک مجدد نباشه
راجب پلاگین های plate یه توضیحی می خواستم ،چی هستن اینا ؟
راستش من موقع ضبط به وکالم هیچ وقت reverb نمیدم ،کل صدا رو عادت کرده بودم خام ضبط بگیرم ،اما با توجه به این که هی آموزش های مختلف میبینم یه جایی دیدم برای تنوع و این که خواننده هم بیشتر تحت تاثیر قرار بگیره از یک پلاگین reverb بنام : empty 250 استفاده کرده بود (که plate بود منم اصلا نمی فهمم plate چیه) ،البته تا جایی که می دونم بطور ناقص این پلاگین تاثیراتش فقط برای همون لحظه است و دائمی نیست یعنی درسته که خواننده صدا رو با reverb میشنوه اما با reverb ضبط نمیشه صدای وکال
و سوال دیگم اینه که نمیشه مثلا از پلاگین های دیگه ای استفاده کرد و تاثیراتشون دائمی نباشه ؟مثلا تو fl بیایم از fruity reverb2 استفاده کنیم ولی بخوایم فقط تو ضبط خواننده این reverb رو بشنوه
Plate در واقع "پلاگین" نیست. زمان انالوگ که ریورب ها همه میکانیکی بودند، ساختارشون یا "فنری" بود، یا "Plate".
فنری ها (Spring Reverb) با لرزش فنر صدای انعکاس رو تولید میکردند و بعد بصورت سیگنال میفرستادند به خروجی. اما در Plate ها با لرزش صفحات بزرگ فلزی اون انعکاس انجام میشد و میرفت تو خروجی (هرچند فنر در هردوشون هم کاربرد داشت). نتیجه ی هردوشون هم تقریباً یکی بود، با یه کم تفاوت رنگ ریورب. ولی جثه و اندازه ی Plate ها خیلی بزرگ بود:

maxresdefault.jpg
n8ieunukajivjundoo2p.jpg

حالا این پلاگینهایی که از اسم Plate استفاده میکنن، اونهایی هستند که مدعی هستن پلاگینشون رنگ ریورب میکانیکیِ Plate رو شبیه سازی کرده. همین. و اون معنی ای که شما گفتی "تاثیراتش فقط برای همون لحظه است"، نه، به اون ربطی نداره. Plate فقط اشاره به ساختارِ ریورب میکانیکی هست.

گفتی "من موقع ضبط به وکالم هیچ وقت reverb نمیدم". خب هیچکس ریورب نمیده! صدا در استودیو "باید" بدون افکت ریکورد بشه.

ما دو شکل استفاده از پلاگین افکت داریم:

1- Realtime
2- در پست پروداکشن

Realtime موقعی هست که صدا فقط در حین اجرا باید با افکت شنیده بشه، ولی لزوماً با افکت ریکورد نشه. ولی مورد دوم، استفاده از افکت روی فایلِ Dry هست که در مرحله ی میکس یا مسترینگ به اون شکل استفاده میشه و با همون افکت هم خروجی گرفته میشه، که دیگه برای همیشه با افکت شنیده میشه.

حالا برای ریکورد در استودیو، قطعاً که افکت Realtime استفاده میشه. صرفاً برای اینکه پرفورمر بتونه همون لحظه صدای خودش یا سازش رو با افکت بشنوه و بنوازه یا بخونه (البته خیلی از پروفورمرها همین رو هم دوست ندارن و اغلب میگن "بدون ریورب بده تو هدفون من").

اینکه چطور از پلاگینِ افکت بتونیم Realtime استفاده بکنیم، هیچ ربطی به خود پلاگین، مدل و برند و نوعش نداره.
بعضی از آدیو اینترفیس ها خودشون نرم افزار DSP دارن که موقع ریکورد، شما ریورب اونو فعال میکنی و صدا خیلی راحت فقط در اون لحظه با ریورب شنیده میشه، ولی Dry ریکورد میشه (Realtime).
ولی از طریق DAW هم میشه از پلاگین ها استفاده ی Realtime کرد. من در FL نمیدونم چطور این کار انجام میشه، ولی در کیوبیس اگه خواستی افکت رو Realtime استفاده کنی، بگو تا توضیح بدم چطور این کار رو بکنی.

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
283
192
43
اره فرهود عزیز من هم نمی خوام با reverb ضبط بگیرم تنها می خوام گاهی اوقات اونم نه همیشه خواننده بتونه هنگام ضبط این reverb رو بشنوه و البته صدا بصورت خام ضبط بشه
من راستش مثل اکثر بچه ها از کیوبیس برا ضبط استفاده می کنم ،هر چند نمی تونم از ازpreamp های مختلف هنگام ضبط در کیوبیس استفاده کنم و راستش تصمیم اینه که جدیدا هرچند برام سخت تره تو FL ضبط بگیرم ،فکر کردم دیدم انگار میشه یه پلاگین reverb موقع ضبط تو لاین rec به خواننده داد بعد اونو حذف کرد (البته هیچ ایده ای ندارم که صدا با reverb ضبط میشه یا نه چون این کارو تا بحال نکردم )
ممنون میشم اگر توضیح بدی تو کیبویس چجور میشه این reverb رو چجور میشه به هدفون خواننده داد ،بالاخره اطلاعاتم بیشتر میشه سپاس

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
اره فرهود عزیز من هم نمی خوام با reverb ضبط بگیرم تنها می خوام گاهی اوقات اونم نه همیشه خواننده بتونه هنگام ضبط این reverb رو بشنوه و البته صدا بصورت خام ضبط بشه
من راستش مثل اکثر بچه ها از کیوبیس برا ضبط استفاده می کنم ،هر چند نمی تونم از ازpreamp های مختلف هنگام ضبط در کیوبیس استفاده کنم و راستش تصمیم اینه که جدیدا هرچند برام سخت تره تو FL ضبط بگیرم ،فکر کردم دیدم انگار میشه یه پلاگین reverb موقع ضبط تو لاین rec به خواننده داد بعد اونو حذف کرد (البته هیچ ایده ای ندارم که صدا با reverb ضبط میشه یا نه چون این کارو تا بحال نکردم )
ممنون میشم اگر توضیح بدی تو کیبویس چجور میشه این reverb رو چجور میشه به هدفون خواننده داد ،بالاخره اطلاعاتم بیشتر میشه سپاس
1- بعد از اینکه میکروفون و ورودی Daw رو آماده کردی برای ترَک مورد نظر، یک پلاگین ریورب در قسمت Inserts همون ترَک باز میکنی:

1.png
سعی کن یه ریورب سبُک انتخاب کنی، چون حالا اهمیت نوع پلاگینش در حد پست پروداکشن نیست که بیای مثلاً Altiverb باز کنی که کلی حجم داره. من سری ریورب های Valhalla رو برای ان کار توصیه میکنم.

2- اون ناب که شکل اسپیکر داره رو روش کلیک میکنی تا فعال بشه:

2.jpg

3- شروع میکنی ریکورد کردن و صدای پرفورمر رو همزمان با ریورب میشنوی، ولی ترَکی که ریکورد میشه، Dry خواهد بود. حالا برای هر بار چک کردن و پلی کردنِ همون ترَکِ ریکورد شده، باید ریورب رو Off کنی و چک کنی.

فقط حواست باشه تمام این کارها رو در شرایطی باید انجام بدی که اگر میکروفون در همون اتاقی هست که مانیتورهات هم همونجاست، مانیتورها رو خاموش کنی و از هدفون استفاده کنی.