پلاگین ملوداین و قدرت نمایی جدید

شروع موضوع توسط M.Minoo ‏29/12/12 در انجمن بخش ( VST ( FX

تاپیک پلاگین ملوداین و قدرت نمایی جدید تالار بخش ( VST ( FX در persian-music.org.

1. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوستان همه با ملوداین استودیو اشنایی دارن و با پلاگین اون هم برخورد داشتین
    امروز خواستم یه تکنیک که در پلاگین ملوداین ادیتور استفاده میشه براتون توضیح بدم که فکر کنم خیلیهاتون نمیدونستین:
    ملوداین راهی جدید برای حذف وکال و یا حذف اهنگ
    بله شما با استفاده از این پلاگین و با کمی حوصله براحتی میتونید هم صدای وکال رو از اهنگ استخراج کنید و هم برعکس اهنگ رو از وکال جدا کنید. چطوری؟
    اینطوری !!!
    برای نمونه یک اهنگ رو بصورت ویو در این پلاگین بار کنید و از الگوی دتکشن پلی فونیک استفاده کنید نرم افزار اهنگ رو بصورت پارتهای جداگانه نمایش میده مثلا ریتم گیتار جدا وکال جدا استرینگها جدا و ... و البته در بعضی قسمتها کمی تداخل هم وجود داره
    حالا مثلا برای حذف وکال کافیه حبابهای وکال رو انتخاب کرده و مقدارامپلیتیود اونها رو صفر کنید(با دبل کلیک کردن روی اونها که رنگ حبابها هم سفید میشه)بدین صورت براحتی صدای وکال از اهنگ حذف میشه برای قسمتهایی که کمی تداخل داره( مثلا وکالهایی که افکت زیاد دارن و ..) باید روی دکمه( +-و علامت موس) کلیک کرده و با تنظیم کشویی زیر اون اون قسمتها روهم حذف کنید
    حالا ببینید مثلا از این تکنیک خیلی استفاده ها میشه کرد یعنی دسترسی به هر پارتی از یک اهنگ مثل ریتم ملودی ارپز و .....که خیلی به درد ریمیکسرها میخوره.
    امیدوارم استفاده برده باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  2. .hosseinali

.hosseinali عضو سایت

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    ممنون داداش حال کردم خیلی جالب بود...

3. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز اگه ممکنه بیشتر توضیح بده من زیاد متوجه نشدم چطور این کار را انجام بدم با سپاس

4. alireza_rockman

alireza_rockman عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +106 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    من امتحان کردم زیاد جالب نشد ... برنامه های vocal Remover از این بهتر عمل میکنن

5. M.Minoo

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    ببینید دوستان من گفتم اینکار نیاز به کمی حوصله داره اما خروجی خوبی میده
    فرض کنید شما میخواید صدای وکال رو از یک اهنگ استخراج کنید ابتدا اونو بصورت ویو در میارید و در این پلاگین بار میکنید( و یا در برنامه داو تون پلاگین رو باز کرده و فایل اهنگ رو توی اون باز میکنید بعد نوع دتکشن (یا شناسایی) pitch رو حالت پلی فونیک انتخاب میکنید در اینحالت اهنگتون به چند قسمت جدا از هم که موازی با هم بصورت حباب هستن در میاد بعد از پلی کردن حبابهای مربوط به وکال مشخصند گزینه امپلیودرو از دکمه های بالای صفحه انتخاب میکنید و بغیر از حبابهای وکال روی بقیه حبابها دبل کلیک میکنید تا برنگ سفید در بیان حالا پلی کنید و صدای وکال رو بشنوید اگر خوب بود که هیچ اگر در بعضی قسمتها مثلا بعضی کلمات حذف شده و یا صدای وکال اون حباب همراه و عجین با یه ساز دیگه است روی دکمه +- کلیک کنید تا ارنج شناسایی گام بصورت کامل نمایش داده بشه حالا در اینجا به حبابهای وکال دقت کنید میبینید که بعضی از حبابهای اون خالی و سفیده حالا تک تک روی اون قسمتها دبل کلیک کنید میبینید که قسمتهای جا مانده صدا ترمیم میشن.و اما برای قسمتهایی که صدا تلفیقی از دو یا چند صداست در همین حالت در بالای صفحه یک علامت کروشه وجود داره که یک دایره قرمز رنگ داخلشه شما میتونید هر کدوم از کروشه ها رو به چپ یا راست حرکت بدید تا دقت دتکشن بالا و پاین بشه در این صفحه دو نوع حباب دارین یکی حبابهای رنگی که اکتیوند و صدا دارندو دیگری حبابهای سفید توخالی که فعال نیستن و با دبل کلیک فعال میشن از طرفی با تنظیم کروشه ها و دکمه وسط اون شما نمودار پتاسیل توزیع فرکانس رو بصورت یک منحنی محو ومات شده سیاه میبینید یعنی چی یعنی اینکه نرم افزار بشما میگه که مثلا در فلان حباب پتانسیل فرکانس وکال بیشتر از مثلا ساز همراه با اونه و یا برعکس با شناخت دقیق این نقاط شما بهترین حبابها رو برای فعال بودن وکال انتخاب میکنید اینکارا هم کمی حوصله میخواد در کنار اون کروشه یک دکمه گرد هست که داخلش یک علامت سینوسی شکل وجود داره که با انتخاب اون صدای وکال بصورت یک صدای سینتیسایزر در میاد و ولومش هم با چرخوندن اون کم و زیاد میشه که از این برای شنیدن بهتر نتهای مثلا در اینجا وکال استفاده میشه
    برای اینکه بیشتر با موضوع اشنا بشید به سایت نرم افزار ملوداین برید و ویدئو ریمیکس رو ببینید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,132 / 1 / -2
    من نمی تونم از یوتیوب ببینم.
    اگه امکانش هست خودتون اینجا قرارش بدید.
    ممنون

7. M.Minoo

امتیازات:
    +924 / 0 / -0