آخرین ارسال‌ها

پشتیبانی از استعدادهای جوان

• شروع کننده موضوع Farhood
  • تاریخ شروع
من میگم بیاید از همین سایت شروع کنیم. کسایی که وضع مالیشون خوبه و الحمدلله دستشون به دهنشون میرسه بیان کمک کسایی کنن که یا پول ندارن یا مثل من خانواده هاشون بهشون پول نمیدن تا به قول خودشون پولشون حروم نشه. از راه دور حتی.
چند وقت پیش رفتم پیش یکی از دوستام که استودیو داشت. گفتم فلانی ساعتی چند حساب میکنی با ما؟ گفت علی جان والا من برا بقیه ساعتی ۴۰ حساب میکنم چون شمایی ساعتی ۳۵... دست کردم تو جیبم دیدم ۳۵۰۰ تومن تو جیبمه!
خوب حالا کی حامی ما میشه؟
مطمئن باش کسی این کار رو نمیکنه و خیلی خوش بینانه هست حرف شما ... ولی حامی نه ... همکاری که میتونیم بکیم... همه همدیگه رو شکل پول میبینیم....
اگه چند نفر باهم همکاری کنند و با دلایل مسخره گروه رو از هم نپاشند که عالیه

فرمایش شما کاملا متینه ولی مثلا من شهرکرد زندگی میکنم و یه بیس گیتاریست برای گروهم نیاز دارم. بعد چه طوری با مثلا آقای جیم روت که اهواز هستن همکاری کنم؟ یا مثلا شما میخواید یه آهنگی رو ضبط کنید حاضرید برای استودیو ی مجانی پاشید برید بندرعباس؟ خیر مطمءنم که نه. ولی کمک های مالی خیلی میتونه بهتر باشه که همونجور که شما فرمودید یکم زیادی optimistic هست.

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
9/9/13
1,152
54
Germantown, Maryland, USA
با تشکر از آقای فرهود بابت تاپیک. فکر کنم جواب در همون پست اوله. یه مرکزی هست که استعداد‌های جوان و نوجوان (و در مواقعی نوباوه) رو زیر بال و پار خود میگیره و با "آموزش دادن صحیح" به این استعداد ها، آنها رو شکوفا میکنه. چند نفر از (حداقل) گیتاریست‌های این مملکت "آموزش صحیح" داشته اند؟ اصلا چند نفر از اساتید این ساز آموزشی غیر از کتاب، و در بهترین حالت ممکن ویدئو‌های Troy داشته اند؟ چون برامون جا افتاده "آقا پول استاد واسه چی‌ بدیم؟ یه کتاب میگیریم، شش ماه بعدش میشیم خدا"!!! وقتی‌ یه کاری بصورت تجربی‌، و نه علمی‌ پایه گذاری بشه، به همون روش هم پیش میره.

این رو هم بگم که اصولاً قرار نیست هر کسی‌ تو موسیقی‌ به جایی‌ برسه و حتماً هرکی‌ چهار سال ساز دستش گرفته حتما باید بره تو استادیوم ویمبلی لندن کنسرت Sold Out Arena داشته باشه.

موسیقی‌ اگه قرار باشه بصورت حرفه‌ای (منظور از حرفه‌ای اینه که از این راه درآمد کسب بشه) یکی‌ از هزینه بر‌ترین هنر هاست. شما باید بتونی‌ حداقل ادوات رو تامین کنی‌. حداقل نه از نظر کیفیت. بلکه "حداقل استاندارد" رو بتونی‌ تهیه کنی‌. حالا طرف با ۵۰۰ هزار تومن میخواد بیاد گیتار بخره و بعد از دو سال بره پوز Joe Satriani رو بزنه. اینجوری نیست عزیزان جوان.

حالا طرف با ۵۰۰ هزار تومن میخواد بیاد گیتار بخره و بعد از دو سال بره پوز Joe Satriani رو بزنه. اینجوری نیست عزیزان جوان.[/QUOTE]
سلام دوست من.با عرض معذرت من با دو سال موافقم ک سخته حرفه ای شدن.ولی با این ک مثلا با یک ساز ۵۰۰ تومنی نمیشه حرفه ای نواخت مخالفم.ی سری چیزا پولی نیست....باید تو خود ادم باشه ...

13/5/14
290
اهواز
من نمیدونم این تب استودیو چیه که بعضیا دارن. خیلی عجول هستید . چرا باید بیشتر اینکه دنبال مطالعه و تمرین باشید دنبال کارت صدا و استودیو و این حرفا باشید؟
گروه زدن واقعا اینقدر ها هم ساده نیست. چرا اینقدر دنبال گروه هستید؟(البته گروهی که باری تمرین باشه بد نیست! اما کسی که خودش هنوز 2 سال ساز دستش نگرفته چجوری میخواد گروه ببره ضبط؟!) بیشتر این بچه هایی که میبینم اینجان میخوان آهنگ سازی یاد بگیرن اما محض رضای خدا یدونه ساز نمیتونن دستشون بگیرن! (البته اگر هم بگیرن خدا میدونه چی میزنن!!)

کسی که میخواد گروه راه بندازه(برای اجرا و ضبط) واقعا یه حداقل توانایی هایی نیاز داره! تا حالا شده یکمی از این غرور که جلوی دیدمون رو گرفته بگذریم... یکمی بجای اینکه بگیم "من چیم از خیلیا کمتره" بگیم "چقدر توانایی دارم؟" یکمی نگاه کنیم ببینیم کجا ایستادیم!!!!

هرکس یه آهنگ نوشت که " آهنگساز" نمیشه! هرکس یه ساز گرفت دستش "نوازنده" نمیشه! چرا همینجوری تمرین و مطالعه رو پشت گوش میندازید با عجله میرید سمت این حرفا؟!! کل زحمتی که میذارید پای این قضایا رو اگر پای ساز بذارید خیلی بیشتر پیشرفت میکنید. اونموقع اگه بگید میخوایم اجرا کنیم حرفتون رو هم بیشتر قبول میکنن.

یکمی واقع بین باشیم. اون بچه ها توی لندن هستن ما تو ایران. کلن اکثر کشور های پیشرفته "هنر" رو ازش استقبال میکنن. توی مملکت ما اینجور نیست. کاری هم ممکنه از دستمون بر نیاد. شرایط عوض نمیشه اما ما باید یکمی مسیر رو عوض کنیم. اگر میبینیم حمایت نمیشه بیشتر تمرین کنیم که بتونیم حمایت جلب کنیم. نه اینکه بریم ناله کنیم!

یکم از رویا بیایم بیرون بجای اینکه هر روز صبح خودمونو جای کرت کوبین و فلانی و فلانی ببینیم خودمونو تو جای خودمون ببینیم.

اون بچه هایی که به اینجا رسیدن هم شبانه روزی تمرین کردن به یه جایی رسیدن بعد اجرا کردن و در نهایت کارشون پسندیده شد. نه اینکه تا 3-4 تا تکنیک یاد گرفتن 2 دونه گام و مد یاد گرفتن برن بگن ما میخوایم اجرا کنیم. گروه بزنیم آلبوم بدیم! صد البته فراموش نکنید که مربی درست حسابی بالای سرشون بوده. همینجوری فی امان الله نرفتن کتاب بذارن جلوشون برن جلو.

این حرفا بخاطر این نیست که بخوام کسی رو نا امید کنم از مسیرش.....خدا شاهده "مطلقا" اینجور نیست" اما لازمه یکمی به جای اطلاف انرژی ازش توی مسیر درست استفاده کنید. ضبط و اجرا جایی فرار نمیکنن.

موفق باشید

آخرین ویرایش:
11/9/15
3
29
سلام دوستان میشه سوالی کنم
[doublepost=1441969667,1441969445][/doublepost]من به یه مشکل بر خوردم .این مشکلم اینه که میخوام توی مجالس بخونم.صدای خودم خوبه و اطرافیانم هم تاییدش کردن ولی وقتی صدام از باند بیرون میاد یه صدای دیگه هست و باصدای خودم متفاوته .
میکروفنم p.v و پاورمیکسرم دایناکورد و باندهام دوتا ev 1122 هست .لطفا راهنماییم کنید که ایا مشکل از تنظیماته یا چیزه دیگری؟

سلام دوستان میشه سوالی کنم
[doublepost=1441969667,1441969445][/doublepost]من به یه مشکل بر خوردم .این مشکلم اینه که میخوام توی مجالس بخونم.صدای خودم خوبه و اطرافیانم هم تاییدش کردن ولی وقتی صدام از باند بیرون میاد یه صدای دیگه هست و باصدای خودم متفاوته .
میکروفنم p.v و پاورمیکسرم دایناکورد و باندهام دوتا ev 1122 هست .لطفا راهنماییم کنید که ایا مشکل از تنظیماته یا چیزه دیگری؟
داخل تاپیک مربوطه مطرح کنید
انجمن میکروفون و ....
به بحث این تاپیک مربوط نیست

این جا

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
سلام.
دوستان اين تاپيك يه مشكل داره و اون اسمشه.بايد اسمش رو درد دل كردن ميذاشتن.
دوستان حمايت از هنرمند در هر سطحى هم كه باشه در كشور ما فقط يك خيال دست نيافتنيه.ميخواين چنتا هنرمند نام ببرم كه واقعا براى پيشرفت هنر تلاش ميكردن ولى با گذشت زمان فقط به فكر تامين نياز هاى زندگيشون از راه هنر بودن.
ميخواين هنرمند و نوازنده براتون نام ببرم كه كارهاش ليبل اينترنشنال گرفته ولى نشسته ته خونه ماهى ٨٠ ميگيره و گيتار آموزش ميده.
دوستان بياييد رو راست باشيم و قبول كنيم كه ٩٩ درصد افراد فقط به فكر مشهور شدن و اسم در كردن و پول جمع كردن هستن.اگر هنر اينه پس بهتره كه بهش بى توجهى بشه.به قول آقا فرشاد عزيز يارو با گيتار ٥٠٠ تومنى ميخواد جو ستريانى بزنه چون فكر ميكنه اگر اينكار رو بكنه خيلى شاخه.
دوستان ما مردم ايران كلا آماده خواه و زياده خواه و خفن خواه هستيم.
آقا ببخشيد يارو نشسته ميگه داره به من ظلم ميشه و بايد يكى بياد به من كمك كنه كه برم فلان گيتار jackson چند تومنى رو بخرم.اين نشان دهنده ى اينه كه هنرمند اين كشور تحت تاثير جو قرار گرفته و فقط به فكر ظاهر كاره.من يه جا خواندم جو ستريانى براى ركورد آلبوم اولش نه گيتار بيس داشت نه درامز ولى ببين چى كار كرد بعد
يارو تازه رفته كتاب متال ريتم تروى استتينا رو تموم كرده ميخواد بره استوديو يه آلبوم بده و جهانى بشه.
يه مورد ديگه اينه كه دوستان بهانه تراشى ميكنن.مثلا مياد ميگه مامانم نذاشت.اگر فرد واقعا علاقه داشته باشه كسى نميتونه جلوش رو بگيره.الان جيمى هندريكس مامانش ازش حمايت كرد و معروف شد ولى من چون مامان و بابام حمايت نكردند معروف نشدم و پيشرفت نكردم؟؟؟؟
دوستانى كه تاره دست به كار شدن يا ميخوان بشن بهتره كه بشينن در حد توانشون كار كنن و اگر واقعا كارشون حرفه اى و استاندارد باشه مورد توجه قرار ميگيرن نه اينكه بره جمهورى يه aria stg بزنه زير بغل شب بياد خونه و gain امپ رو ببره بالا و بگه من از دايمبگ دارل معروف تر ميشم.
آقا على اينكه اسمى از شما برده نشد يعنى اينكه كار شما به درد نميخوره؟ يا فرضا از شما اسم برده شد پس ميتونيد ليبل پلاتينيوم بگيريد؟؟؟اين مشكليه كه جامعه هنرى ما باهاش درگيره.دوست داره اسم در كنه.
اگر واقعا ميخوايد كه هنر ياد بگيريد پس هنر ياد بگيريد ولى اگر ميخوايد كه مشهور بشيد پس حالا حالا ها منتظر بمونيد.
اگر لحنم تند بود اميدوارم كه ناراحت نشده باشيد.
موفق باشيد.

آخرین ویرایش:

صفحه ما در اینستاگرام

بالا