پر شدن cpu در کیوبیس

شروع موضوع توسط Mohamad.K ‏3/1/13 در انجمن رفع اشکال ( troubleshooting )

تاپیک پر شدن cpu در کیوبیس تالار رفع اشکال ( troubleshooting ) در persian-music.org.

1. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام و خسته نباشید . رم کامپیوترم 8 گیگه و سی پی یو Intel Quad . موقعی که شروع میکنم به میکس من 15 لاین دارم که تو هر کدومش یه پلاگین اکولایزر از محصولات Wave رو باز میکنم بعلاوه چندتا پلاگین دیگه سی پی یو تا آخر پر میشه . به طوری که اصلا دیگه صدا از کیوبیس در نمیاد . حتی بافر سایز کارت صدا رو هم چه زیاد میکنم چه کم میکنم هیچ فرقی نمیکنه . ویندوزمم 7 هست 64 بیت . به نظر شما مشکل از کجاس ؟

اینم از عکس یکی از پروژهایی که عرض کردم

http://upload.tehran98.com/img1/s6ga6c7rgxthqhrl63mp.png

2. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    خب نسبتا طبیعیه مخصوصا وقتی که ویندوز 64 بیتی و داو و پلاگینا 32 بیتی باشن و رو هر کدوم از این 15 ترک VST هم اجرا شده باشه.من خودمم با CPU Core i7 خیلی وقتا این مشکلو دارم.بهتر اینه که سیستم عاملتو 32 بیتی کنی.سعی کن از پلاگینیی که CPU کمتر میگیرن استفاده کنی مثل پلاگین های خود Cubase.بعضی پلاگینا مثل ریورب یا multiband compressor ها سرعتو پایین میارن.میتونی در صورتی که از یه نوع ریورب استفاده میکنی بجای استفاده از اینزرت برای هر ترک یه لاین Fx باز کنی توش ریوربو اینزرت کنی و از بقیه بهش send کنی.سعی کن پروژتو چند بخش کنی مثلا ارنجتو تو یه پروژه انجام بدی بعد از هر ترک اکسپورت بگیری و تو یه پروژه دیگه میکس کنی یا مثلا VST هایی که زیاد CPU اشغال میکنن رو زود تر به فایل ویو تبدیل کنی.برنامه های اضافی رو وقتی داری با کیوبیس کار میکنی ببند.تم های ویندوز رو ببند و اونو در حالت ابتدایی قرار بده.اون چک باکس multiple processing تو cubase و VST هارو تغییر بده شاید کمک کنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,491 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    در تکمیل صحبت های دوستمون از قابلیت فریز در cubase می تونی برای تبدیل کردن ترک ها بدون export گرفتن استفاده کنی
    و البته توصیه می کنم از برنامه ها و پلاگین های ۶۴ بیت استفاده کنی کیوبیس چون فقط نسخه ۳۲ بیتی کرک شده نمی تونید از همه قدرت سیستم استفاده کنید
    نرم افزار هایی مثل studio one و سونار نسخه های ۶۴ بیتی هم کرک شدن استفاده از اینا باعث میشه بتونی از همه منابع سخت افزاری استفاده کامل کنی

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسی از پاسخ شما . راستش این پروژه ای که گفتم VST نیستن . هر لاین بصورت Wave هست . و جالب اینجاست که عملکرد CPU تو خود کامپیوتر خیلی کم هست و رم کمی رو هم اشغال کرده ولی داخل کیوبیس یه چیزه دیگه نشون میده . من شاید کمی شک داشته باشم اشکال از کیوبیس باشه ولی چون در حین میکس یه کاری هستم میترسم پاک کنم به مشکل بخورم . اگر ویندوزم رو 32 بیتی کنم بدتر نمیشه ؟ چون الان 8 گیگ رم دارم اینه وعضش اگه 32 بیتی شه فقط 3 گیگ رم رو میخونه .

- - - - - - - - - -

مرسی لایت عزیز . یعنی پلاگین های ویوز همشون 32 بیتی هستن ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    متاسفانه خیلی از vst ها مخصوصا قدیمیا نسخه 64 بیتی ندارن.فکر میکنم هر دو نسخه 32 و 64 بیتی ویندوز 7 و ویستا این رمو ساپورت میکنن.آسون ترین راه اینه دونه دونه افکتاتونو خاموش کنین ببنین کدومشون بیشترین cpu رو گرفتن بعد از اینکه اون افکت یا ترکو پیدا کردین افکتشو بردارین بقیه رو میکس کنین بعد فریز کنین برین سراغ اون ترک.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,491 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    این مورد می تونه یه باگ نرم افزاری باشه
    برای اجرای پلاگین های ۳۲ بیتی در نرم افزار ۶۴ بیت میشه از برنامه ایی به نام J Bridge استفاده کرد
    مثلا پلاگین Xtreme FX که فقط نسخه ۳۲ بیتی هست رو من با استفاده از J bridge در کیوبیس ۶۴ بیت استفاده می کنم
    اصولا تفاوتی نمی کنه اینکه ویندوز ۶۴ بیت باشه یا ۳۲ بیتی چون وقتی از کیوبیس ۳۲ بیتی استفاده می کنی برنامه نمی تونه از همه رم استفاده کنه
    فقط در صورتی که ویندوز ۶۴ بیت و برنامه هم ۶۴ بیتی باشن میشه از همه رم استفاده کرد

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    لایت عزیز یعنی میشه منی که میخوام ویندوز سون نصب کنم اونم 64 بیت بتونم از نرمافزارهای 32 بیتی مثل کیوبیس بدون مشکل تو این ویندوز 64 بیت استفاده کنم؟

8. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    با دیدن عکس احتمال میدم مشکل دیگه ای باشه
    میشه مدل کامل پردازندتونو بگید؟؟؟

9. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مدل CPU

Intel Quad Q8300 @ 2.50GHz

10. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    لایت عزیز فقط یه سوال من Studio one رو دانلود کردم 64 بیتیشو اگر من با این برنامه با پلاگین های ویوز کار کنم به مشکلی نمیخورم ؟ اخه خیلی حیفه این پلاگین های ویوز و توش خیلی چیزا یاد گرفتم که متاسفانه با این بازی که کیوبیس موقع میکس در میاره عملا کار میکس غیر ممکن هست اگر هم پلاگین ها رو فیریز کنم در نهایت بخوام صداها رو با هم گوش کنم دوباره همون میشه . الان با وجود Studio one شصت و چهار بیتی میتونم از پلاگین های ویوز استفاده کنم ؟

11. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    بله .64 بیتی ویو رو بریزید.

12. Pter

Pter عضو سایت

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    دوست عزیز منم که i7 intel -2670QM دارم بازم این مشکلو دارم،ایراد همونیه که دوستمون nkaq گفتن

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  13. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    اها من فکر کردم سری i5 هست که اون سری quad core هستن

درسته مشکل احتمال 80%از پردازنده ی شماست

14. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    از دوستان کسی میدونه چطوری میشه پلاگین 64 بیتی ویو رو داخل Studio one اجراش کرد؟ من هر چی آدرس رو ادد میکنم چیزی نمیبینم تو برنامه . ببخشید اگه بی ربط بود

15. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    یه سوالم من دارم..این ریزن و اف ال و کیوبیس (مخصوصا ریزن) رو میشه به راحتی تو ویندوز 64 بیت سون نصب کرد و باهاشون کار کرد.؟؟؟پس این قضیه ریزن که اصلا معلوم نیست 32 بیته یا 64 بیت چی میشه اونوقت؟؟

16. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    توی سیستم عامل های 64 بیتی میشه هم برنامه های 32 بیتی و هم 64 بیتی ریخت تفاوتش اینه که برنامه های 32بیتی از 3.9گیگ رم استفاده میکنن و ما بقی رم عملا بی استفده میمونه ولی اگه از سیستم عامل 64 بیتی و نرم افزار 64 بیت استفاده کنید از 100% پتانسیل سیستم استفاده میشه

البته اف ال یه قابلیت داره که اگه از FL Studio(extended memory( استفده کنید میتونید اگه برنامه هم 32 بیت باشه از 8گیگ رم استفاده کنید

بارگذاری...