آخرین ارسال‌ها

پرکاشن اولافر آرنالدز

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
آذرماه ۹۶ که اولافر آرنالدز ایسلندی در تهران اجرا کرد این ترکش رو من خیلی پسندیدم :

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

(با وجود این که مدتها قبل از اون اجرا میشناختم ایشون رو این ترک رو نشنیده بودم و شنیدنش باعث شد ترک مورد علاقم باشه).
پرکاشن ها توی سالن خیلی خوب بودن و به عبارتی «روی مخ» میرفتن، گرچه این نمونه های دیجیتال اینطور نیستن ولی صداهای خاصی دارن.
حالا سوال من اینه که آیا، این پرکاشن ها لایبرری خاصی دارن یا پراسس روی پرکاشن های عادی هستن؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,645
53
.
آذرماه ۹۶ که اولافر آرنالدز ایسلندی در تهران اجرا کرد این ترکش رو من خیلی پسندیدم :

(با وجود این که مدتها قبل از اون اجرا میشناختم ایشون رو این ترک رو نشنیده بودم و شنیدنش باعث شد ترک مورد علاقم باشه).
پرکاشن ها توی سالن خیلی خوب بودن و به عبارتی «روی مخ» میرفتن، گرچه این نمونه های دیجیتال اینطور نیستن ولی صداهای خاصی دارن.
حالا سوال من اینه که آیا، این پرکاشن ها لایبرری خاصی دارن یا پراسس روی پرکاشن های عادی هستن؟
به اندازه موهای سر خواجه حافظ شیرازی لایبرری پرکاشن وجود داره!! چیزی که بیشترین سمپل رو میشه ازش گیر آورد، پرکاشنه. در انواع اَشکال مختلف. این هم چیز خاصی نبود. نمونه این رنگ پرکاشن رو زیاد شنیدم. اینهایی که در لایبرری ها هست (این و مشابه این نوع) همون پراسس شده ی نوع اکوستیک هستند. البته یکسری هم هستند که کلآً سورس اسیلاتوری دارند و بصورت همون الکترونیک دیزاین شدند. مثل 808.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
روی استیج با چی اجرا میکرد؟
تا جایی که می‌شد از دور دید صداهای غیر از پیانو، ویولن و چلو از یه مکبوک استفاده میکرد (احتمالا لاجیک پرو یا پرو تولز روی اونا نصب بوده) و با یه iPad کنترل میکرد که کِی، چه صدایی پخش بشه. بر خلاف شیلر که درامکیت الکترونیکی داشت روی استیج
[doublepost=1531320364,1531214945][/doublepost]اینجا صرفا اشاره کرده اولافر آرنالدز از کانتکت استفاده میکنه (و حتی اشاره نکرده که چه لایبرری هایی) :

و اینجا هم کمی در مورد پراسس کردن درامش توضیح داده (که البته این درامز برای پروژه Kiasmos عه و احتمالا چیزی که من میخوام نیست!) :

10/4/10
256
پرکاشنش یه چی تو مایه های ساخته های گروه شیلر هست...البته به نظر من کارای گروه شیلر از این خیلی بهتر هست.و تنوع فضاسازیاش تمام عیار هست...

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
پرکاشنش یه چی تو مایه های ساخته های گروه شیلر هست...البته به نظر من کارای گروه شیلر از این خیلی بهتر هست.و تنوع فضاسازیاش تمام عیار هست...
اون کیتهایی که شیلر استفاده میکنه رو میشه تو EZDrummer و اکسپنشن های Electronic و Dream Pop پیدا کرد؛ اون رو خیلی وقت پیش تونستم پیدا کنم و حتی تو چند تا کار استفاده هم کردم (که به زودی یکیشون منتشر میشه). این کارای اولافر آرنالدز معمولا پرکاشن نداره و یا اینقدر جذاب نیست :)) این یکی خیلی من رو جذب خودش کرده که کم کم دارم به نتایجی هم میرسم البته.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
خب من در یک فروم دیگر (انگلیسی زبان) این سوال رو مطرح کرده بودم و یکی گفت اون صدای عجیبی که در ۱:۲۲ اون ویدئو میاد «نویز سفید» با کمی پراسس هست.
خب یکم 3x OSC رو دستکاری کردم به این رسیدم (فایل Percussive White Noise) و در EZDrummer با اکسپنشن Electronic و کیت 1208 ترکیبش کردم و شد Sample Drum Loop .

پ.ن : البته کیت 1208 اصلا مناسب کارای آروم اون سبکی نیست :))

فایل های ضمیمه

بالا