1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

پروژه آهنگسازی پروژه موسیقی Conversation - A Musical Project By Sakutaro Mizushima

شروع موضوع توسط Soheil Monfared ‏7/2/18 در انجمن Other Electronic

تاپیک پروژه موسیقی Conversation - A Musical Project By Sakutaro Mizushima تالار Other Electronic در persian-music.org.

1. Soheil Monfared

Soheil Monfared هنرمند عضو سایت

شغل :
    MusicProducer/SoundDesigner
    امتیازات:
    +2,221 / 19
    نرم افزار:
    ableton, protools, reason, wavelab
    سلام به همه دوستان...
    امیدورم حالتون خوب باشه...

چندی پیش این پروژه رو شروع کردم حدودا هفته پیش بود...
    شروع کردم به صداسازی با Korg Karma ی خودم که به تازگی دارم ازش توی کارام استفاده میکنم...
    که نتیجش شد بعضی از صدا های این پروژه که توی ترک اول شنیده میشه...
    صدای Koto ی ژاپنی رو با یک صدای پیانو ساختم به وسیله Scratch کردن Waveformپیانو..
    خیلی جالب شد...

در کل این فضا های انیگماتیک رو دوست دارم اما گه گاهی میرم سراغش بیشتر سبکم سمت Electro House و Progressive House میچرخه...

این پروژه در حال حاضر توی 4 پارت ساخته شده که فک میکنم در اینده به 10 پارت برسونمشون...
    چون هنوز فضای جدیدی به ذهنم نرسید که پیاده کنم....
    صدا های پارت های 1و 2 با کارما ساخته شدن
    صدا های پارت 3 تماما با MicroKorg ساخته شدن
    و پارت 4 از Omnisphere استفاده شده...
    (توی ترک دوم یه خش خش شاید شنیده بشه که خودم این حالت رو ایجاد کردم بوسیله ی clipper)

+ اینو داشت یادم میرفت اسم این پروژه به اسم هنری من هستش...
    Sakutaro Mizushima
    یه وقتی سو تفاهم نشه پروژه یکی دیگه رو شر کردم ! :D
    در اخر هم خوشحال میشم نظر شما رو راجبش بدونم و همچنین لیست اقلام مورد استفاده رو ذکر میکنم :

Daw :Ableton Live 8
    Soft Synth :Omnisphere
    Hardware Synth : Korg Karma , Korg MicroKORG
    FX : Ableton fx`s + Behringer 1002FX

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  2. projektnoire

projektnoire هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +581 / 9
    نرم افزار:
    ableton
    من دارم این ترکها رو گوش میدم (با اسپیکر لپتاپ! و نه حتی با هندزفری یا اسپیکری که قدرت تفکیک بالایی داشته باشه) و خب میتونم تحلیلی خیلی اجمالی ازش ارائه بدم، ضمن این که کارهای بسیار شنیدنی و خوبی شدند، اینها حس و حال من از کارن :
    پارت اول : پیاده روی و جنگل نوردی ، یه جورایی حس بارون زدگی شمال کشور رو القا میکنه.
    پارت دوم : کمی دیجیتال تر میشه اینجا (شاید چون SFX های پارت اول رو نداره) ولی همچنان آرامش درونی رو القا میکنه، میتونم بگم در ادامه پارت اوله، قدم زدن زیر بارون تموم شده رفتیم نشستیم توی یه کافه :D
    پارت سوم : یک ادامه خوب برای پارت دومه، در عین این که در کل این سه پارت؛ میتونه نقطه اوج هم در نظر گرفته بشه.
    پارت چهارم : شروع پارت با یک چانت شروع شد و فکر من رو به سمت Tuvan throat singing مغولستان برد (البته قبلا @Farhood هم یکی از کاراشون رو منتشر کرده بودن که چانت مشابهی - منتها تبتی - درش به کار رفته بود) ، و در کل توی این پارت میشه گفت خیلی فضا راز آلود میشه. اگر بخوام کل این چهار پارت رو یک فیلم کوتاه یا یک plot از فیلم بگم میتونم بگم :
    یک پیاده روی پر از حس و عاشقانه در یک جنگل بارانی و ورود به یک کلبه یا کافه که در پارت سوم احساسات عاشقانه‌ش اوج میگیره و در پارت چهارم نوید یک اتفاق مرموز به اشخاص داستان داده میشه.
    -----
    از حیث بحث های فنی هم، کلا کارهای تَر (wet) از نظر من همیشه کارای قشنگی هستند (شاید چون موسیقی Ambient و Post Rock رو دوست دارم و زیاد دنبال میکنم) و خب همه چهار پارت شما این قضیه رو بدون استثناء داشتن. یک استفاده هنرمندانه و حرفه‌ای از Reverb . متاسفانه گوش من اصلا در تشخیص سایر افکت ها خوب نیست وگرنه دوست داشتم در مورد افکت های دیگری هم که استفاده کردی بحث کنیم و یا نقدشون کنیم.

• برنده برنده x 1
  3. Soheil Monfared

شغل :
    امتیازات:
    +2,221 / 19
    نرم افزار:
    ممنون بابت نظراتت...;)
    خیلی خوشحالم میبینم خوشت اومده...
    راستش من حدودا یک سالی میشه نمی تونم موسیقی رو حس کنم...خیلی عجیبه...
    ذهنم هم تصویر سازی نمیکنه...
    اما منظورمو با این حال میتونم برسونم حین ساختن..
    (شاید بخاطر اینه که دیدم خیلی تخصصی شده و موزیک رو گوش نمیدم.انالیز میکنم.شاید)

اما در مورد افکت ها.
    کاملا درسته.فقط از ریورب استفاده شده اونم از ریورب خود کارما!
    چون خود کارما مجموعه ای گسترده از تمام افکت هارو داره..
    مثل Reverb , Chorus , Flanger , Distortion , Compressor , Amp Simulator و یکسری افکت های ترکیبی مثل
    Compressor/Chorus...
    میتونه هم به صورت MFX ینی کل ساز رو مورد افکت گذاری قرار بده
    هم IFX ینی یک صدای خاص رو مورد افکت گذاری قرار بده...
    توی ترک سوم از ریورب ایبلتون و میکسر بهرینگرم استفاده کردم...
    و البته توی تمام ترک ها از Stereo Imager استفاده شده...
    بنظر من همه صدا ها توی میکس یا باید مونو شده باشن یا ایمیج شده باشن...
    صدای عادی ی استریو خیلی بنظر عادیه..ونیاز به پروسس داره...;)
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏14/2/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏9/2/18 ---
    up...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,899 / 8
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    من چندان مخاطب این سبک موزیک ها نبودم، ولی شنیدم قبلاً. در واقع از شروع دهه 90 میلادی با کارهای مایکل کریتو این فضاها رواج پیدا کرد.
    سوالی که برای من مطرح شد اینه که این چهار قطعه چه رابطه ای با هم دارند؟
    ما وقتی یک پروژه رو شروع میکنیم، نیازمند یک "تعریف" برای پروژه هستیم. ماهیت کلّی یک پروژه چیه و مجموعه قطعات چه هدفی رو قراره پی بگیرن؟ یک پروژه، یا فقط یک قطعه هست (Single)، یا قطعات متعدد و متفاوت بنام Track (ها) که با هم یک آلبوم رو تشکیل میدن، و یا اینکه یک قطعه ی اپیزودیک هست که در واقع از چند قطعه ی مرتبط با هم تشکیل شده (و در موسیقی کلاسیک موومان میگیم). این پروژه از نوع اول (Single) که نیست. اگر از نوع دوم باشه (آلبوم)، این 4 قطعه، میشن Track های یک آلبوم. ولی اگر اپیزودیک باشن، یک رابطه ای بین این چهار Track باید وجود داشته باشه. حتی اسم پروژه و همچنین اسامی قطعات در رابطه با همون "ارتباط" نقش خواهند داشت. در اینجا "Sakutaro Mizushima" رو بعنوان اسم داریم که بیشتر به اسم شخص شبیه هست تا یک پروژه ی موسیقی، که برای شنونده کمکی در دریافتن ارتباط این چهار قطعه نمیکنه.
    در حال حاضر ارتباطی مابین این چهار قطعه شنیده نمیشه. مثل همون شکلی که خودت گفتی، مثل اینه که در هر کدوم خواستی سینتی سایزر و یا VSTi خاصی رو چک بکنی. یا حداقل برای من اینطور صدا میده.

در برخورد کلّی، این موارد برای من سوال هست. ولی همونطور که قبلاً گفتم، در جزئیات و ساختار و بافت موزیکال، چیزی نمیتونم بگم و آشنایی زیادی با این ژانر ندارم.

• دوستانه دوستانه x 1
    • خوشبینانه خوشبینانه x 1
  5. Soheil Monfared

شغل :
    امتیازات:
    +2,221 / 19
    نرم افزار:
    ممنونم بابت نظراتتون...
    در اصل همونطور که گفتم Sakutaro Mizushima اسم ارتیستیه منه و اسم شخص هستش....
    و اسم پروژه Conversation هستش یا همون گفتگو...
    فک میکنم این بخاطر چپ به راست و راست به چپ نویسی انگلیسی فارسی توی عنوان بوده...;)
    پروژه موسیقیConversation - A Musical Project By Sakutaro Mizushima
    و چون اون اسم به صورت کاملا اتفاقی کنار کلمه ی
    پروژه موسیقی قرار گرفته این باعث شده که اون طوری که عرض کردید خونده بشه ;)
    ینی باید خونده میشد پروژه موسیقی گفتگو - پروژه موزیکال ساخته شده توسط ساکوتارو میزوشیما
    سرتونو درد نیارم خلاصه...:playful-16:
    برم سر اصل مطلب...
    من از قصد نامگذاری هارو به این شکل انجام دادم و برای هر ترک اسم انتخاب نکردم چون هر کسی موسقی رو منحصرا و با ذهنیت خودش می شنوه. و تصویر سازی میکنه....
    هر ترک یه حرفی رو قراره بزنه و در عین حال که هر ترک داستان خودش رو داره همگی یک چیز رو تعریف میکنن کنار هم...بی ربطی به هم بنظرم اصلا شنیده نمیشه...
    ینی هدفمم هم این نبوده...

مثل مثالی که projectnoire دوست خوبمون زد دقیقا چیزی بود که توی ذهن من بود ینی تعریف داستان های مختلف کنار هم مثل یک فیلم...;)
    و درمورد پروسه ی تولید هم کاملا فکرشده شروع شده فقط تست چند سینتی سایزر نبوده...
    در اصل با صدا سازی برای قطعات شروع شده و بعد ملودی ها و هارمونی ها نوشته شده...
    این روشیه که من چند سالیه کار هامو اینطوری شروع میکنم...پس فقط چک کردن نبوده...:shy-79:
    چون با این کار یجورایی ادم از Scratch شروع کرده و دستش برای ادامه ی پروسه بازه...
    اگه چک کردن یا تست صدا بود نیازی به تنظیم و مابقی کار ها نبود پریست های هر سینت رو به شکل Review پلی میکردم و می شد اون موقع تست صدا...;) و تست صدای سینت های x,y,z نام گذاریش میکردم :D

به هر حال بازم ممنونم:thumbsup: که وقت گذاشتید و گوش کردید و نظر دادید...;)

آخرین ویرایش: ‏15/2/18
  6. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,899 / 8
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    ممنونم بخاطر پاسخ
    یه موردی الآن به ذهنم رسید که خیلی وقته دوست داشتم مطرح کنم و صرفاً شامل کار شما هم نمیشه، تقریباً عمومیه!
    چرا در ایران کسانیکه موسیقی تولید میکنن، تایتل و اسامی آلبوم و قطعات رو به "انگلیسی" مینویسن؟! اینو حتی در حرفه ای های ایران هم دیدم! یه سایت ایرانی دیدم که ظاهراً فروشگاه CD موسیقی بود و تصویر کاورِ CDها رو داشت. همشون کنار تایتل فارسیِ آلبوم، تایتل انگلیسی هم داشتند! بعضی هاشون حتی ترجمه نبود، فینگلیش بود! مثلاً اسم آلبوم "زندگی" بود، تایتل انگلیسیش رو نوشته بود: Zendegi! هیچ جای دنیا من ندیدم تایتل یک آلبوم موسیقی رو با دو زبان روی کاور CD بنویسن. نمیدونم چه جذابیتی داره این حروف لاتین برای مردم ما! استفاده از حروف لاتین یا زبان مورد استفاده برای کردیت یک آلبوم رو "مخاطب" هست که تعیین میکنه. اگر یک آلبوم با کلام، مخاطب خارجی داشته باشه، این باز میتونه منطقی باشه برای نوشتن تایتل انگلیسی. ولی یک آلبوم مثلاً پاپ ایرانی که لیریک ها همگی فارسی خونده شدند و موزیکش هم ساختار ایرانی داره، چه دلیلی برای نوشتن تایتل انگلیسی یا فینگلیش وجود داره؟!
    عنوان این تاپیک شما از 9 واژه، فقط 2 واژه ی اون فارسیه! بخاطر مخاطب خارجی انگلیسی نوشتی؟ به نظرت یک خارجی که فارسی نمیدونه، میاد اصلاً یه نگاهی به این سایت بندازه؟!! حالا بعد از اتمام کلّ پروژه، شما شاید در نظر داشته باشی آلبوم رو در معرض فروش بین المللی در سایت ها قرار بدی، چون به هرحال کلامی در کار نیست. اون موقع منطقی هست که آلبوم شما تایتل انگلیسی داشته باشه. ولی شما الآن قطعاتی از آلبوم رو در این سایت ایرانی قرار دادی و درواقع با مخاطبین فارسی زبان اونها رو شِر کردی. هرچی فکر میکنم نمیتونم یه دلیل منطقی براش حدس بزنم!

• موافقم موافقم x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  7. Soheil Monfared

شغل :
    امتیازات:
    +2,221 / 19
    نرم افزار:
    نه خب قطعا مخاطب خارجی نمیاد به سایت های ایرانی سری بزنه
    (توحین به فروم نباشه)
    اما خیلی از خارجی ها میان از موزیسین های گمنام الگو میگیرن
    و بعضی هاشونم موزیک ساخته شده توی ایران براشون ریفرینسه برا گوش کردن.
    (مدرک دارم ازین قضیه)
    اما من با اینگلیسی راحت ترم بلاخره زبان جهانیه و فک میکنم رسمی تره برای یه اینچنین مواردی بکار برده بشه...
    خب شاید حرفه ای تره و مرسومه که حرفه ای ها هم اینکارو میکنن ولی فینگلیش رو فک نمیکنم زیاد حرکت Professional ای بنظر برسه...
    اگه یه کار با فضای ایرانی بود شاید اسمشم فارسی میذاشتم و مینوشتم
    شاید یه Space بعد از اون اسم وپروژه این سوتفهاهم رو پیش نمیاورد یا کلا اسم رو اینگیلیسی میزدم
    البته فک نمیکردم انقد عنوان تاپیک چیز مهمی باشه که بخاد تو شنیدن البوم و اینچیزا تاثیر بزاره...;)

آخرین ویرایش: ‏15/2/18
    • دوستانه دوستانه x 1
  8. armin-venus

armin-venus عضو سایت

امتیازات:
    +140 / 2
    نرم افزار:
    cubase
    درود بر شما نمی خواستم گفتگوی قشنگتون رو بهم بریزم اما من کاملا موافق حرف شما در نامگذاری موزیک هایی که توسط آهنگ ساز هایی ایرانی به انگلیسی یا به قولی فینگلیش میشن هستم که چرا موزیک ایرانی باید نام خارجی داشته باشه؟ و حتی پا رو فراتر نهادم که چه دلیل داره مثلا ما تو نام گذاری سبک ها از لغات انگلیسی استفاده کنیم ؟مثل Rock &Roll که خودش از یک گروه آمریکایی استخراج شده ؟
    اما مسئله که منطقی میکنه نام گذاری بصورت انگلیسی یا فینگلیش رو اینه که
    نمی دونم تا بحال شده یک فایلی رو از اینترنت یا جای دیگه توی دستگاه موبایل یا کامپیوتر بگیرید که بصورت فارسی نام گذاری شده باشه و دستگاه title فایل رو نشون نده ؟ یا بصورت نا مفهوم یا شکل های عجیب غریب نشون بده ؟یا به قولی همه دستگاه های الکترونیکی موجود در ایران قابلیت خواندن زبان فارسی رو بروی دستگاه ندارند
    بنابراین شما اصلا دلتون نمی خواد که حالا که برای ساخت یک موزیکی زحمت کشدید و بروی آن نام گذاشتید حتی یک نفر پیدا بشه که دستگاش این قابلیت رو نداشته باشه و بگه عجب آدم بی دقتی بوده معلوم نیست اسم موزیکش چیه ،مخصوصا ایرانی های خارج از کشور که کمتر به زبان فارسی نیاز دارند گاهی اون رو تو دستگاه شون نصب نمی کنند چیزی که این نام گذاری به این نحو رو کمی منطقی میکنه

• موافقم موافقم x 1
  9. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,899 / 8
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    فکر کنم موضوع رو کامل متوجه نشدی آرمین. یا شاید هم من نتونستم درست منتقل کنم. در مورد "نامگذاری موزیک" یا "اسم فایل موزیک" نبود. در باره ی اسم آلبوم روی کاور CD ها بود. "اون تایتلی که که در کنار طرح روی جلد آلبوم وجود داره". فکر کنم یه نگاهی به این سایتهای فروش آلبومهای ایرانی بکنی و طرح کاور CD ها رو ببینی، متوجه منظورم میشی. و همینطور در مورد تایتل این تاپیک، که مخاطب فارسی زبان داره، بود.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. armin-venus

armin-venus عضو سایت

امتیازات:
    +140 / 2
    نرم افزار:
    cubase
    چرا الان با توجه به توضیحاتی که دادی کاملا متوجه شدم پس در این صورت کاملا با حرفت موافقم
    اما مطمعنا با توجه شناختی که از سهیل عزیز دارم بر عکس خیلی ها که شاید بدلایل غیر منطقی و گاهی اوقات بچگانه title رو انگلیسی میگذارن ،نام گذاری سهیل عزیز به صورت انگلیسی به دلایل استفاده از زبان رسمی تر ، و متناسب با فضای آهنگ بوده
    اما در کل اون مسائلی که گفتی رو منم جواب قانع کننده ای براش پیدا نکردم
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏18/2/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏18/2/18 ---
    ولی حالا زیاد نخوام توضیح بدم که از موضوع پروژه سهیل هم دور نشیم
    من شخصی منطقی میدونم اسم فایل موزیک با اسم روی کاور سی دی از نظر نوع نگارش یکی باشه ،
    بنظرم استفاده از نوع نگارش انگلیسی چه رو کاور چه اسم فایل باعث ایجاد هماهنگی میشه;)

• دوستانه دوستانه x 1
  11. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +116 / 5
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    یه کم شبیه اهنگای Mute Forest شده
    مخصوصا ترک اول.

من بعنوان شنونده دوستدارم یه کم ملودی بیشتر بشنوم.
    به نظرم ملودی؛ شخصیتِ بیشتر میده به کار

البته فکر کنم از مشخصه های این سبک ارجحیت فضا سازی هستش ولی به نظرم تکراری میشه فضای اهنگها وقتی ملودی کمرنگ میشه

آخرین ویرایش: ‏19/2/18
    • خوشبینانه خوشبینانه x 1
  12. Mehdikhodaei

Mehdikhodaei عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 11
    نرم افزار:
    cubase
    سلام.کارهایی هستن که نمیدونم اسمشونو چی بذاریم ولی در کل با صداهای لایر و پد مانند حال خوبی بهم دست میده.ولی اگه یکم بخوایم محکم تر نظر بدیم با نظر آقای کویر موافقم که جای ملودی حس میشه.این حالت خلسه آلود رو دوست دارم منهی یکم بازتر میکردی مسعله رو بهتر تر میشد.
    من مدتی هست که نظر و علاقه م رو به سمت موسیقی الکترونیک و امبینت هدایت دادم (((هر چند هیچ چیز جای کارهای ارکسترال رو نمیگیره:biggrin:))) و میدونم مقوله صداسازی چقدر پیچیده و سخته.امیدوارم همه موفق باشیم.

یکی هم اینکه چرا ابلتون 8؟

• دوستانه دوستانه x 2
  13. projektnoire

projektnoire هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +581 / 9
    نرم افزار:
    ableton
    آقا دم شما گرم، از کارای این گروه (پروژه؟!) لذت بردم!

این کارها رو در بهترین حالت میشه بهشون گفت Experimental (اگر در سبکهای قانونمندتری مثل امبینت یا درون و ... جا نشن). اگر واقعا این سبک دوست دارید، هنرمندان زیادی رو میشناسم شخصا که این سبکها کار میکنن و میتونم معرفی کنم.

شما بدون ملودی هم خیلی راحت میتونید احساساتتون رو منتقل کنید، فقط نیاز دارید که بدونید چطور میشه صدا رو ساخت. جنس صدا هم خودش میتونه کلی داستان بگه!

• موافقم موافقم x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  14. Mehdikhodaei

Mehdikhodaei عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 11
    نرم افزار:
    cubase
    اگر معرفی کنین ممنون میشم.با زحمات ساخت صداهم آشنا هستم و میدونم چی میگی.خودم با ابلتون و کیوبیس کار میکنم و تقریبا سبک گروه شیلر و انیگما رو پیگیر هستم.امیدوارم همه موفق باشیم

15. rezamomayezan

rezamomayezan عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0
    از نظر گرافیکی بخوام بگم ، برای پر کرذن فضا کاور! :smuggrin-61: ولی جدا از شوخی ، با حرفتون موافقم.

16. Soheil Monfared

شغل :
    امتیازات:
    +2,221 / 19
    نرم افزار:
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏16/10/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏16/10/18 ---
    جناب فرهود همیشه انتقاد های تند رو با طرز بیانی زیبا بیان میکنن...

نوع قلم ایشون اینطوریه...:)

آخرین ویرایش: ‏16/10/18
    • دوستانه دوستانه x 1
  17. Mehdikhodaei

Mehdikhodaei عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 11
    نرم افزار:
    cubase
    ولی بشخصه بنده عقیده ام بر اینه جناب فرهود منتقد خوب و رک گویی هستن و البته برای من همیشه مفید بودن.

• موافقم موافقم x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  18. Soheil Monfared

شغل :
    امتیازات:
    +2,221 / 19
    نرم افزار:
    البته من جواب سوالتت رو توی پست قبلی داده بودم.
    اما بخاطر استفاده از موبایل نقل قول اشکال تایپی پیدا کرد و تبدیل شد به حالت، کلیک کنید تا باز شود.
    و نقل قول جناب فرهود فقط پست عمومی شد...

• دوستانه دوستانه x 1
  19. Mehdikhodaei

Mehdikhodaei عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 11
    نرم افزار:
    cubase
    بله متاسفانه چون ترکیب شده بودن من متوجه نشدم.
    منظور از ورود به دنیاهای آرتیستی رو نفهمیدم.فقط از روی کنجکاوی خواستم مطلع بشم علت چرایی ورژن 8 رو.چون شاید چیزی در 8 باشه که مثلا ما ندونیم.ممنون جناب سهیل .:shamefullyembarrased:

• دوستانه دوستانه x 1
  20. Soheil Monfared

شغل :
    امتیازات:
    +2,221 / 19
    نرم افزار:
    ورژن ۸ کرکش قابل اعتماد تر از ورژن های بعدی بود. میشه گفت بخاطر همین به ورژن بالاتر ارتقاد ندادم

ورود کردن به دنیای ارتیستی هم یه مثال ساده میزنم :
    شما داری یه سبکی رو کار میکنی
    دوستت یه سبک دیگه کار میکنه و اصرار داره تو هم همون سبکو کار کنی و تورو سعی میکنه قانع کنه که داری راه اشتباهی رو میری!:cautious:

این میشه فضای ناسالم رقابت بین عده ای از بچه های ایران متسفانه:sneaky:

آخرین ویرایش: ‏19/10/18
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • موافقم موافقم x 1
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - پروژه موسیقی Conversation
  1. AL!Reza66teh
    پاسخ ها:
    1
    نمایش ها:
    81
  2. Mr.ChillOut