پروژه ساخت دیفیوزر (skyline diffusion) با چوب به کمک اساتید

17/7/15
18
10
3
28
سلام به دوستان عزیز

چند روزیه به فکر ساخت دیفیوزر skyline با چوب افتادم چون خودم نجاری بلدم و تجهیزاتشو دارم

63546.jpg

مهترین چیز برا من قبل ساخت اصول دقیق قرار گیری مربع های کوچک n x n در یک مربع یا مستطیل بود
(اکثر شرکت ها از مربع های کوچک nxn در ارتفاع m و ابعاد 60x60 یا 50x50 رو وارد بازار کردن)

خیلی تو یوتیوب سرچ کردم تا زمزو رموز و فرمولاشو پیدا کنم . چند تا نرم افزار برای ساختش برخورم.

images.jpg

برنامه ها به صورتی هست اول فرکانس low و بعد فرکانس high رو مشخص میکنیم

بعد در 5 سایز مختلف مربع کوچک به ابعاد n x n (سایز مربع کوچک که جایگزین شماره هادر مربع 12x12 میشود که هرچه فرکانس high را زیاد کنیم ابعاد مربع های کوچک nxn کمتر میشود و در مجموع سایز مربع 12x12 کمتر میشود) رو به ما میدهد

لازم به ذکر هست هرچه فرکانس low را کمتر کنیم ارتفاع مربع های کوچک n x n بشتر میشود

حالا چند تا سوال دارم یکی اینکه ایا این نرم افزارها جواب گو هستند و تا چه حد جواب میدهند و ایا روش بهتری سراغ دارید؟

دومین سوال من این هست که اگر به فرض فرمول 12x12 بالا درست باشد و من بخوام مثلا از 4 تا درپشت مانیتورینگ ها استفاده کنم نحوه چیدنش چه طور خواهد بود؟

بعضی ها رو دیدم که شماره 1 رو وصل میکنن و بقیه رو مثل همون در کنارش وصل میکنن .بعضی هارو دیدم که مثلا 45 درجه میچرخونن و در کنارش نصب میکنن .

[doublepost=1510604491,1510604180][/doublepost]چون در دیفیوزر مبحث اصلی انعکاس هست من به عکسی برخوردم که احساس میکنم تا حدی میتواند درست باشد

1.jpg

عکس چپ و راست قرینه یکدیگرند و چون اسپیکر ها قرینه هم هستند شاید این ایده درست باشد که انعکاس به درستی از گوش چپ و راست شنیده شود

دوستان فقط خواهشا نگین نمیشه ساخت انرژی منفی ندین فقط کمک کنین

17/7/15
18
10
3
28
ممنون از انرژی
قیمت دیفیوزر های چوبی بسیار بالاست تازشم اینکه فرکانس خوبی رو هم ساپورت نمیکنن به نظرم چون نهایت ارتفاع مربع کوچک زیر 15 و ابعاد مربع کوچک 5×5 هست که اگرتو مربع بزرگ کار کنی میشه 12x5 =60 که دیفیوزر 60×60 رو به ما میده
نه چرا نشه ساخت.
چون ابعاد و اندازه ها دقیق هستن.بعید میدونم مشکلی باشه.
خودتونم که واردید به کارباچوب....

بازم ببینم کسی هست تخصصی صحبت کنه چند تا نکته یاد بگیریم
[doublepost=1511025799,1510639072][/doublepost]upp
[doublepost=1511288898][/doublepost]:dead-95::artist-95:

• عالیه!
واکنش‌ها: Soheil Monfared