پروژه اف ال جديد من -mo-hammad

شروع موضوع توسط mo-hammad ‏19/6/13 در انجمن برنامه اف ال استودیو FL Studio

تاپیک پروژه اف ال جديد من -mo-hammad تالار برنامه اف ال استودیو FL Studio در persian-music.org.

1. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
  2. ramtinmjj

ramtinmjj عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    پاسخ : پروژه اف ال جديد من -mo-hammad

عــــــــــــالــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی بود.

3. amin mohamadi

amin mohamadi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

خیلی شلوغش کردی ...

4. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne

دوست عزیز خواهش میکنم اگه انتقادی دارید با دلیل و منطق بگید ، پیشنهادات خودتونو برای بهتر شدن موزیک بگید به جاهایی از موزیک که اشکال داره اشاره کنید ، اینجوری اگه پیش بره مدیریت سایت امکان نظر دادن واسه کاربرای عادی رو میبنده . با تشکر .

5. ramtinmjj

ramtinmjj عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one

دوست عزیز من با توجه با زمان ساخت یعنی یک روز نظر دادم وانتظاردیگه ای از ایشون ندارم.

6. sound.digital

sound.digital عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

ممنون خیلی زحمت کشیدین موفق باشی دوست عزیزم:smile (49):

7. amin mohamadi

amin mohamadi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

اولا که چه خوبه که واسه نظرات هم احترام بذاریم ، نظر من این بود که شلوغ شده ... دوما مگه مدیر سایت دیکتاتوره که بخواد نظرات رو ببنده ، سوما شما نمی خواد از طرف مدیر سایت تهدید کنید خودشون بهتر میدونن که این سایت با نظراتش پا برجاس شما هم بهتره جایگاه خودتونو بهتر بشناسید .... در آخر هم توصیه می کنم جنبه انتقاد داشته باشد
    ........ با تشکر

8. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne

این پروژه مال من نیست که بخوام جنبه انتقاد داشته باشم هرچی باشه جناب mo-hammad یکی از دوستان بنده توی سایت هستن خیلی هم محترمن ، بنظر شما ( شلوغش کردی ) کجای کارو میگیره ؟ خوب چه بهتر که به جاهای شلوغ آهنگ اشاره کنید و پیشنهادتون واسه بهتر شدن کار رو بگید ، چه بهتر که انتقادات یکم رسمیت داشته باشه اگه به پستهای دیگه مراجعه کنید میبینید که کاربران چه زیبا انتقاداتشونو توضیح میدن .

9. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition

اِ اِ اِ بچه ها !! دعوا دوعوا سر شیشه ی مربا(باد بچگی ها اینو میگفتیم! :) ) آقا ما همه دوستیم همه باهم اینجاییم تا با دوستی پیش بریم به سمت پیشرفت اشکالی نداره که هر کی نظرشو بگه از روز اولی که اومدم تو این سایت گفتم هر کی اشکالمو بگه دوستم هست مخلص همتون هم هستم :) دوس باشید برادرا :smile (2):

10. amin mohamadi

amin mohamadi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

:smile (46):

11. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio

دوستان ضمن رعایت قوانین از هر گونه حاشیه پردازی بپرهیزند
    در یک محیط دوستانه با دلایل منطقی و علمی راجع به کارهایی که کاربران برای نظر سنجی میگذارند نظر بدید
    هدف استفاده عموم از نظرات کاربردیه وقتی که شما وقت میذارید و کار یکی از دوستان رو دانلود کرده و گوش میکنید بهتر اینه که نظرات مفید و سازنده و بدور از هر گونه حاشیه ارایه بدید.

12. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

به نظرم hamid_pe 2 عزیز کاملا درست گفتن.اون بنده ی خدا کلی زحمت کشیده تا آهنگ و آماده کرده و چشم به نظرات دوستان دوخته.وقتی عرض میکنین شلوغش کردی لطفا دلیل برای حرفتون بیارین که کجا؟ چی؟ به چه دلیل شلوغه.که اون بنده خدا هم متوجه اشتباهاتش بشه و کارش رو بهتر کنه.
    مثل اینه که من بگم این جا انجمن خوبیه. خوب به چه علت خوبه؟

13. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

و اما کار شما mo-hammad جان.
    کار رو گوش کردم.کار خوبی بود. البته من فقط و فقط واسه اینکه موفق تر بشی و حرفه ای تر بشی چند نکته میگم.چون من خودم کسی نیستم که جسارت کنم و فقط یه راهنمایی برادرانست.البته نظر شخصی منه و الا شاید من اشتباه کنم.

ببین اول نکته اینکه همیشه یادت باشه تو زندگی مخصوصا تو حرفه ی موسیقی که هستی: هرچقدر واسه کارت وقت بزاری همون قدر مردم واسش وقت میزارن. ببین محمد جام شاید ملودی یه کار رو بشه یک روزه نوشت که البته اونم کار هرکسی نیست و نیاز به دانش کامل تئوری موسیقی داره.البته بله میشه 1 ساعته هم یه ملودی نوشت که فقط سر تا تهش رو مینور و ماژور بچرخه و تو 3-4 تا آکورد ختم بشه. اما دیگه اونقدری جذاب نیست و مطمئن باش کسی براش وقت نمیزاره.اگه هم بزاره مثل لیوان یک بار مصرف باید گذاشتش کنار چون دیگه نیازی بهش نیست.این از بحث زمان.

ببین همیشه سعی نکن کاری و صرفا فقط بخاطر اینکه انجامش داده باشی انجام بدی.یعنی نخوای مثلا به زمان کارت نگاه کنی.البت نه اینکه بگم مهم نیستا چرا.مثلا یدفه نشینی پاش و یدفه ببینی اوه یه پروژه ساختی 10 دقیقه.خوب مسلما دل مخاطب رو میزنه و حوصلش و سر میبره.

سعی کن نزاری زمان کار و تنظیم روح و احساست و تسخیر کنه.یعنی اینکه تو به همه ی جزئیات کارت مسلط باشی و فرمان بدی تا اونی که روحت و احساست میگه رو بسازی.و در آخر هم واقعا براش وقت بزاری البته نه اینکه وقت الکی بزاری.ببین وقتی میبینی نمیتونی یه صدایی و از یه وی اس تی یا سینتی سایزر در بیاری برو سراغ یه سینت سایزر دیگه یا پرست های دیگه.گاهی میبینی یدفه یه پرستی رو انتخاب میکنی که کلا یه فضای خیل خیلی محشری به کارت میده و مات میمونی.پس حرفم این بود که به ساز بندی کارتم خیلی دقت کن.درسته که کار الکترونیکه اما کار الکترونیکم قواعد خودش رو داره و واقعا باید براش وقت گذاشت و سلیقه به خرج داد.

در مورد کارتم ببین بیس کارت فقط داره روی کیک مانور میده.یعنی بیسی حس نمیشه که آدم باهاش احساس قدرت داشته باشه.ببین همیشه یادت باشه بیس یه پروژه خیلی خیلی مهمه چون به کار جوون میده و کار و پخته میکنه.البته اگه بلد باشی چطوری این کار رو انجام بدی که اونم باید روی میکسش وقت بزاری که کیک و بیس رو به هم بخورونی.

یه نکته ی دیگم بهت بگم.ببین محمد جان هیچوقت به این اکتفا نکن که از مثلا یه سینت یا وی اس تی ساده یه کار عالی بسازی چون این شدنی نیست.ببین شما یه کاربری و اونی که یه وی اس تی و طراحی کرده نسبت به دانش و سلایق و امکانات خودش این کار و کرده که ممکنه شما رو ارضا نکنه.پس سعی کن برای کارهای قوی یه سری وی اس تی و سمپل های قوی و با کیفیت تهیه کنی یا از برخی سایتها دانلود کنی.وقتی شما تو آرشیو سمپل هات kick با کیفیت نداشته باشی تا آخر عمرتم روش وقت بزاری اون کیک با کیفیت نمیشه که شما بخوای باهاش کار قوی انجام بدی.مثل اینه که شما 100 تا چاقو داشته باشی ولی یکیش نتونه برات میوه رو پوس بکنه.میخوای چیککارش کنی؟ جز اینکه واسه بریدن میوه هی باید خودت و اذیت کنی و وقتت و تلف کنی.

تو پروژت به قول اون دوستمون شلوغ کاری زیاد کردی.همیشه یادت باشه شلوغ بودن یه پروژه بر این معنی نیست که پروژه خوبه.اتفاقا هنر فضا سازی و هارمونی و تنظیم یه شخص تو کارای خلوت پیدا میشه.حالا نه اینکه مثلا 1 کیک و 1 بیس و 1 آرپژ و 1 های هت بزاری بعد پروژه رو ببندیا.نه.حتی میتونستی همین پروژه رو خیلی خیلی زیبا انجامش بدی.اما تو انتخاب صداها دقت لازم رو نکردی. پد های کارت خشک و زننده میشه.شاید یه نفر 2-3 بار کارت و گوش کنه به به و چه چه بگه اما مطمئن باشه دفعه ی چهارم خسته میشه چرا چون صدای نا خوشایند دل انسان رو میزنه.همونطور که انسان زشتی رو دوس نداره پس دنبال یه موسیقی زیبا و آرامش بخشه.
    نکته ی بعدی اینکه عجولانه عمل نکن.اول روش فکر کن که میخوای مثلا چیکار کنی فلان جا رو بعد دست به کار بشی.تجزیه تحلیل کنی که مثلا از فلان ثانیه تا فلان ثانیه اگه این کار و بکنم ممکنه فلان اتفاق بی افته یا هارمونی بهم بخوره یا کار سکته داشته باشه وو ....

میکس کارتم میشه گفت قابل قبول نبود-بد هم نبود-اما حرفه ای نبود- رو میکس وقت بیشتری بزار.

یه نکته رو هیچوقت فراموش نکن که یه تنظیم بد میتونه میکس کار رو هم بد جلوه بده.تنظیم خوب خیلی تو میکس تاثیر داره.

و در آخر اینکه گاهی اوقات حتی ممکنه یه صدایی اصلا نیازی به میکس نداشته باشه و خودش به تنهایی و بدون هیچ پروسسی قشنگ صدا بده.پس همیشه هم نیاز به دستکاری یه صدا نداری.

یه چیزی رو هم یادت نره که image stereo و پنینگ دادن خیلی تو کار مهمه که صدا ها هر کدوم در جای خودشون قرار بگیرن.

بازم شرمنده.فقط قصدم کمک بود واسه کارت

14. amin mohamadi

amin mohamadi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

بله . حرف شما کاملا درسته :smile (2):

بارگذاری...