پروژه آموزشی Uml مربوط به یک cd اموزشی چند رسانه ای

شروع موضوع توسط Ramtin ‏15/5/10 در انجمن معرفی پروژه های تکمیلی

تاپیک پروژه آموزشی Uml مربوط به یک cd اموزشی چند رسانه ای تالار معرفی پروژه های تکمیلی در persian-music.org.

1. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام:smile (82):
    کل کار یک سی دی مالتی مدیای اموزشی بود که حدود 4 سال پیش به سفارش شرکت دوستم برنامه نویسیشو انجام دادم و صدابرداری قسمتهای اموزشی توضیحات و جداول رو هم خودم انجام دادم.
    ضبط این کار در یک اتاقک اکوستیک شده انجام شد.
    به درخواست اقای string یک تیکه حدود 1 دقیقه ای از کار رو cut کردم و لینکشو برای دانلود گذاشتم.

این قطعه از اون جهت مهم هست که با یک وسایل اماتوری ضبط شده.

صدا : مهدی حیدری .
    صدابردار هم که خودم هستم.:smile (69):

میکروفون sm58 shure
    امپ pioneer deck amplifier
    کارت صدا creative audigy value
    نرم افزارمیکس و مستر adobe audition3.
    سال ساخت 1386

دانلود از رپیدشیر یا حجم حدود 1 مگ و کیفیت 128 :
    http://rapidshare.com/files/387521540/mehdi.mp3

2. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    رامتین جان صدا با BX8 به قولی با کمی ووف پخش میشه. اما creative audigy value همان کارت صدای آنبرده ؟

3. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    نه دیگه کارت انبرد ندارم عزیز !!
    کارت audigy value یک کارت 24 بیت هستش که متاسفانه فقط اسم ضبط دیجیتال رو یدک میکشه و توانایی پردازش رو نداره .
    انبرد نیست و از سری audigy value کریتیو هست که دارای قبلیتهای eax برای اجرای بازی و .. استفاده یمشه . متاسفانه کمبود امکانات !!!!! باعث استفاده از این کارت شد !

من میکروفونم رو به قسمت میکروفون امپلی فایرم وصل کردم و از خروجی هدفون یک لاین به line in کارت صدا زدم و با ولوم متوسط شروع به ضبط کردم.

اسپیکرم هم karaoke هستش که تقریبا فلت هستش . ( semi) و اگر دقت کنید اسپیکرهای کارائوکه ورودی میکروفون رو دارند که خاصیت امپلی دارند و میتونند جایگزین مناسبی به جای موینتور باشند .
    از همین اسپیکر ها برای وی درام پسر داییم تهیه کردم و به اون نصب کردم و چنان بیسی رو از خودش رد میکنه که !!!!:smile (13):
    ولی خوب موافقم که کار باید اصولی انجام بشه.

منظورتون از ووف چیه ؟ خوشحال میشم رفع این ایراد رو هم توضیح بدید

این هم از مشخصات کارت صدای من
    http://za.creative.com/products/pro...category=205&product=14189&nav=1&listby=brand

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏15/5/10
  4. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    در مورد کرات تنبلی بنده رو که نگشتم ببخشید. بنده از مشابه این کارت استفاده کردم. متاسفانه چندان تفاوتی با کارتهای آنبرد امروزی ندارند.

فرکانسهای پائین کمی گوش رو آزار میدند. البته محیط فعلی آکوستیک نیست اما با هدفون هم تست کردم حس کردم صدا کمی تو فرکانسهای پائین در حقش لطف شده.

5. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    مرسی
    از لحاظ پخش صدا بعله چون کارت دای انبردم 24 بیت پردازش میکنه و dac پرقدرتی داره و همچنین خروجی اپتیکال داره ولی بازم من صدای کریتیو رو ترجیح میدم چون ولوم کریتیو خیلی بلندتره.

در مورد فرکانسهای پایین چاره ای برای رفع مشکل مزبور هست یا خیر ؟

6. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    صد البته, بنده از کلمات نامناسبی استفاده کردم باعث شدم مشکل پیچیده به نظر بیاد. کافیه با اکولایز به جنگ ووف برید! EQ حدث میزنم اتاق سکوتتون ابعاد کوچکی داشته. اگر پیشگیری کنید احتمال اینکه مجبور بشید با EQ صدائی مصنوعی تحویل بدید کمتره.

اون مشکل هیس احتمالا از کابل هست. کابل و کانکتور خوب خیلی موثره , البته این بخشی از ماجراست.میتونید اینجا در مورد حدفش مطالعه کنید. البته با Hiss Reduction در Adobe میتونید این هیس مزاحم رو بردارید. با اجازتون قطعه صوتی رو کمی اکولایز کردم و هیس رو هم برداشتم. البته با عجله و کمی هم صدا آسیب دید چون موزیک پس زمینه اجازه نمیداد نویز رو کپچر کنم.
    میتونستید ماکسیمایز رو هم بیشتر بگیرید که بنده انجامش ندادم:d

دانلود (128 kbps)

7. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    من با نویز ریجکشن ویرایش میکنم ولی خیلی دستکاریک ه میکردم صدا لطمه میخورد.
    واسه همین خیلی باید تیز ویرایش میکردم که متاسفانه اون موقعی که این کار رو حاضر کردم در مورد صدا مطالعات زیادی انجام نداده بودم.
    بازم مرسی
    دانلودش میکنم ببینم چیکار کردی :d

8. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    سلام.
    والا چي بگم؟!!!
    كيفيتش كه خيلي پايينه.ولي از لحاظ ميكس خوبه.
    منم مثل stringبا ووف مشكل دارم.
    ريوربتو خوب انتخاب كردي.
    همين.

9. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    مرسی لطف کردی عزیز . ریورب رو از افکتهای داخل ادوبی انتخاب کردم خیلی ساده و خوب:smile (72): بازم مرسی

10. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    میکست خوب بود رامتین جان فقط بسوزه پدر کمبود امکانات!

11. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    منم مستر وكالمو با adobe انجام ميدم.فكر كنم به خاطر همين از reverbت خوشم اومد:smile (21):.

12. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    بعله اتفاقا من هم از کار شما لذت بردم و خیلی خوشحال شدم که با نرم افزار ادوبی کارتون رو انجام دادید.
    نرم افزار خوش دست و ساده ای هست و در عین حال حرفه ای . من که کم و کسری توی این برنامه ندیدم.
    قبلا برای ویرایش صدا از سونی ساندفورج استفاده میکردم . توی دانشگاه هم که جزو درسم بود ولی بازم نظر من ادوبی هستش خیلی ساده و شیکه.
    افکتاش هم که ملاحظه کردید
    ولی متسافانه 3 سال پیش من نسبت به الان اشنایی با صدا نداشتم که خوب صدا رو ضبط کنم و متاسفانه کیفیتش در همین حد شد و به عنوان خاطره ای از اولین رکوردم نسخه ضبط شده رو نگه داشتم . و مطمئن هستم که این نرم افزار گنجایش کارهای سنگین تر از این کار رو خواهد داشت.
    مرسی از نظرتون علی جان

13. alone_composer

alone_composer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    رامتین عزیز سلام.

کار را شنیدم. میکس خوب است Level صدا در تقابل با موسیقی برای چنین کاری عالی انتخاب شده و Reverb هم همانطوری که دوست عزیزم گفتند خوب به اندازه و با پارمترهای درستی با تناسب به جنس صدا برگزیده شده.

اما مشکلاتی که به دید من در کار هست:
    1- شکل موج کلی اعوجاج و Distortion ندارد اما یک Distortion و برش ظریف فقط در باندهای High احساس می شود که البته بسیار ظریف و ناچیز است اما به گوش کسی که با این نوع برش آشنا باشد می آید. معمولا این نوع خاص از Distortion که فقط روی بخشی از باند فرکانسی می نشیند (با این که شکل موج کلی درست است) ناشی از امکانات سخت افزاری و مخصوصا خود میکروفن است. شاید می شد با MultiBander روی همین باند کارهایی انجام داد اما به طور کلی این موضوع در حوزه سخت افزار است و دست شما نیست.
    2- نویز خفیفی در کل کار شنیده می شود (به طور دقیق تر در باندهای نزدیک به 10kHz). در نرم افزار Adobe Audiotion که نسخه جدید همان Cool Edit است و شما با آن کار را صدابرداری کرده اید در منوی افکت هنگامی که در حالت Single Track هستید گزینه ای وجود دارد به اسم: Noise Reduction این گزینه با کمترین خسارتی به فرکانس های صدایی اقدام به برداشت کل نویز و صدای هوا می کند. روش کار هم به این شکل است که ابتدا یک بخش خالی از صدا و فقط دارای نویز را انتخاب می کنید و کلید های ترکیبی Alt+N را فشار می دهید. در اینجا نرم افزار آن قسمت انتخاب شده را برای ساخت پروفایل نویز آنالیز می کند. سپس با زدن Ctrl+A همه شکل موج را انتخاب کنید و وارد قسمت Noise Reduction شوید و بدون مقدمه کلید OK را بزنید. کل نویز حذف می شود با کمترین تاثیر ممکن بر روی خود صدا. (اگر تاثیری هم باشد با اکولایزر برطرف کنید).
    3- در فرکانس های پایین همانطوری که String عزیز اشاره ای داشتند کمی " ووف" وجود دارد که فکر کنم با اکولایزر "تا حدی" اصلاح پذیر باشد اما حل کامل آن منوط به داشتن شرایط آکوستیک استاندارد و خوب خواهد بود.

با سپاس از شما.

14. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    مرسی استاد عزیز ممنونم که نظر دادید.
    چون پروزه برای خیلی وقت پیش بود میخواستم امکانات کم رو پیش بکشم و به دوستان بگویم که با هر وسیله اماتوری هم میشه کار رو ضبط کرد. مهم مهارت هست ولی خوب تجربه من در این ضبط خیلی کم بود و میشه گفت اولین ضبط حرفه ای بنده بود.

در مورد نویز خفیف فکر مکینم که مسئله مربوط به اتصالات هستش تقریبا 2-3 روزی هست که وسایلمو بیرون اوردم و دوباره دارم چک میکنم و متوجه شدم که اتصالات فیشهای XLr میکروفونم مشکل دارند و یکی از کابلهای فابریک میکروفونم فوق العاده نویز شدیدی داره. که متاسفانه از همون کابل برای ضبط این پروژه استفاده کردم.
    و تصور میکنم که این نویز از کابلهای میکروفون من باشه .
    ولی در هر صورت الان نزدیک به چندسال پیش تجربه ام بیشتر شده و برای noise reduction هم ممنونم که توضیح دادید .
    مرسی از لطفتون که کار رو گوش دادید و نظرتون رو داید .:smile (70):.

15. alone_composer

alone_composer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    رامتین عزیزم درودی دگربار.

عمیقا با مطلبی که نوشتید موافقم. امکانات صد البته مهم هستند اما به نظر من سطح علم و داشن + تجربه بی نهایت مهم است. من در امر صدا برداری البته نسبت به اساتیدی مانندشما صد در صد بی تجربه هستم ولی وجود افراد موفقی نظیر دوست بسیار عزیزم جناب آقای مهندس حمید شاه میرزایی که همین کار تمنا را ضبط کرده اند بسیار واضح نشان می دهند که صدابرداری همانطوری که شما گفتید تجربه و دانش می خواهد و به دیده من صدابرداری یک هنر + علم است. و این یعنی بخشی از حقیقتی که یک کار را به زیباترین شکل ممکنش پرداخته می کند.

با یک دنیا سپاس.

16. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    مرسی از نظرتون ممنونم استاد امیدوار.
    بله من با نظر شما موافقم .
    در صدابرداری انتخاب میکروفون ، چگونگی چینش میکروفونها ، انتخاب افکتها ، و در نهایت میکس و مستر کار همه به یک قدرت به نام شناخت و درک صدا احتیاج دارند ولی همانطوری که عرض شد مهم تفکری هست که در پس این ادوات قرار گرفته باشه که چقدر مهارت و شناخت از محیط و صدا داشته باشه و گرنه میکروفون چند میلیونی و قیمتی و دستگاههای جانبی که هرچقدر هم بیشتر و بیشتر باشند وقتی فکر و هدف و جریانی رو دنبال نکنند چیزی جز چند تیکه فلزی نیستند درست مثل کشتی که بدون ناخدا مثل یک تیکه اهن وسط اقیانوس به هر سو میرود.... .
    چند وقت قبل با راهنمایی یکی از دوستان درصدد تهیه یک استودیو خانگی بودم و چون رشته تخصصی من صدا نبود میخواستم به صورت غیر حرفه ای و در حالتی که خرج سنگینی هم نداشته باشم این کار رو امتحان کنم و کارهای خودمو ضبط کنم . به دوستم که چندین سال هست در عرصه صدا فعالیت میکند زنگ زدم و قرار گذاشتم و همین مسئله یک کارت ارزون مثل کریتیو و استفاده از یک پری امپ ساده مثل امپلی فایر دک رو پیشنهاد کرد برای موینتور هم از اسپیکرهای کارائوکه دار استفاده کردم که تا حدودی نسبت به بقیه اسپیکرهای فلت تر هستند. و چند تا کار ضبط کردم و داستان این ووکال و نمونه ای که در این تاپیک گذاشتم مربوط به همین دوران هست که میخواستم به کسانی که از اول قصد تهیه یک سیستم رو دارند این روش رو پیشنهاد بدم شاید کسی دوست داشته باشه و از پس هزینه سنگین تهیه یک استودیو بر نیاد ولی با این روش با چیزی حدود 130-40 هزارتومن میتونه یک ضبط تقریبا متوسط رو داشته باشه و بعدا بوسیله افکت و اکولایزر و... صدا رو پخته تر جلوه بده .

در ضمن استاد امیدوار عزیز
    من استاد نیستم خواهش میکنم من رو با این پیشوند خطاب قرار ندهید ، من هنوز تا درجه اماتوری راه زیادی دارم.خواهشا من رو شرمنده نفرمایید.این نشون دهنده تواضع شماست .من شخصا به شما احترام میزارم.
    و برای دوستتون اقای شاه میرزایی ارزوی موفقیت میکنم.
    مرسی از توجهی که به من داشتید
    با احترام
    رامتین

بارگذاری...