پرورش هنجره یا سلفژ ؟

شروع موضوع توسط alame ‏3/12/09 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک پرورش هنجره یا سلفژ ؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. alame

alame عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +31 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    سلام من می خواستم پرورش هنجره و سلفژ کار کنم ولی نمی دونم کدوم باید اول آغاز بشه چون از یه طرف به سلفژ نگاه می کنم که مبانی تعلیم گوش و همچنین رو نت خونی است که یک چیزمهم و ابتدایی و از طرف دیگه به پرورش هنجره نگاه می کنم که اون از طرفی به مسائل ای مثل تنفس صحیح و.... که جزو چیزهای ابتدایی و ضروریه حالا موندم کدومش رو اول شروع کنم ممنون می شم اگر کسی در این مورد علمی داره منو راهنمایی کنه
    فقط خواهشا نظر ندید اگر علم این کار رو دارید بگید تا حدالمقدور از گمراهی فکری من جلوگیری بشه
    باتشکر

2. mehra

mehra عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, sonar
    سلام

اگر هدفتون آواز پاپ باشه، لزومی نداره که حتما اول سلفژ کار کنید. صدا سازی، تنفس و مبانی آواز (که در آواز پاپ و آواز کلاسیک یکسان هستند) براتون خیلی لازم تره.

از طرف دیگه سلفژ، به خصوص اگر با یک روش صحیح و به روز تدریس بشه، علاوه بر اینکه توان نت خوانی (و در نهایت دشیفر) شما رو بالا می بره، کوک رو بهتر می کنه، و در کل یک دید جامع و بهتر نسبت به موسیقی به شما میده.
    البته تکرار می کنم که روش آموزش بسیار مهمه. سلفژ اگر خوب کار نشه، نتیجه این میشه که شما فقط یک سری تمرین رو "حفظ" شدید، بدون اینکه واقعا نت خوانی تون قوی شه...

به نظر من هر دوی این مباحث رو میشه در کنار هم یاد گرفت (حتما با دو معلم جدا) ولی اگر الان می خواهید فقط روی یکیش وقت بگذارید، باید تصمیم بگیرید که در حال حاضر کدوم براتون اولویت داره.

mehra

بارگذاری...