موضوع جامع پرسش و پاسخ مربوط به آکوستیک استودیو

9/6/16
14
0
1
30
اخه رنگشم مهمه گونی رنگش محدود بعدم اگه بخوام با پشم سنگ گوشه های اتاقم بیس ترپ درست کنم از همین گونی بزنم؟
دوست عزیز برای پوشاندن پشم سنگ ها باید از پارچه ماهوت(نوعی پارچه ضخیم پرز دار با سوراخهای ریز) استفاده کنی،چون گونی سوراخ هاش خیلی بزرگه و خاصیت بیس ترپهارو از بین میبره،درضمن ذرات پشم سنگ توهوا معلق میمونه و برای سلامتی زیان آوره
[doublepost=1465501989,1465501758][/doublepost]
با سلام خدمت دوستان عزیز

راستش من میخواستم پنل درست کنم برای جذب فرکانسای پایین، با توجه به کلیپایی که دیدم میخوام یک فریم چوبی درست کنم و بینش از یه تایل پشم سنگ استفاده کنم فقط نمیدونم پارچه ای که باید روش بکشم از چه جنسی باشه.میگن باید پارچه ای استفاده کنی که وقتی فوت میکنی باد رو از سمت دیگش احساس کنی ولی واقعا پیدا نمیکنم کسی هست بتونه کمکم کنه؟
باید از پارچه ماهوت استفاده کنی

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,273
1,721
113
این آکوستیک های تخم مرغ که زیاد اینجا اپلود میشه از فوم مخسوس audio درست شدن یا همون فوم معمولی هست که فقط با قالب به شکل فوم آکوستیک ستودیو در آوردن ؟ اگه فقط برای قیافه اتاق هست که فرقی نمیکنه ولی اگه واقعن برای درست کردن صدای اتاق استفاده میشن فوم تقلبی هیچ کاری نمیکنه ...اینو میگم چون مسالان همین فوم هایی که تو پست۲۹۵ اپلود شده اگه واقعن برای این کار درست شدن شاید قیمتشون نزدیک $۱۰۰۰ باشه !

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
این آکوستیک های تخم مرغ که زیاد اینجا اپلود میشه از فوم مخسوس audio درست شدن یا همون فوم معمولی هست که فقط با قالب به شکل فوم آکوستیک ستودیو در آوردن ؟ اگه فقط برای قیافه اتاق هست که فرقی نمیکنه ولی اگه واقعن برای درست کردن صدای اتاق استفاده میشن فوم تقلبی هیچ کاری نمیکنه ...اینو میگم چون مسالان همین فوم هایی که تو پست۲۹۵ اپلود شده اگه واقعن برای این کار درست شدن شاید قیمتشون نزدیک $۱۰۰۰ باشه !
سم عزیز شما درست میگید.
مخصوص این کار ساخته نشده جنسشون ولی باور بفرما خیلی تاثیر دارن
من خودم دارم ازشون خیلی خیلی ماثره و البته قیمت مناسب واسه همین طرفدار داره واسه کارهای خونگی و شخصی بهتر از اینا نیست.
چاره چیه.

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,273
1,721
113
سم عزیز شما درست میگید.
مخصوص این کار ساخته نشده جنسشون ولی باور بفرما خیلی تاثیر دارن
من خودم دارم ازشون خیلی خیلی ماثره و البته قیمت مناسب واسه همین طرفدار داره واسه کارهای خونگی و شخصی بهتر از اینا نیست.
چاره چیه.
کاملان قبول دارم اینو . اگه یه تابلو هم به دیوار بزنی صدا آوز میشه تو اینکه شک اصلان نیست . منظور من ی چیز دیگه بود. مثلا اگه یه اتاق تو ی frequency خاص مشکل داشته باشه و فوم آکوستیک این نمودار صدا رو داشته باشه که قرار هست برای این صدا این کار رو بکنه اگه تقلبی باشه اصلان اون کار رو نمیکنه. صدا رو کاملان ی جور دیگه آوز میکنه. هیچ حسابی توش نیست . برای همین اگه پول زیادی برای اینها میخان شاید راه های بهتر دیگه باشه ؟

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
کاملان قبول دارم اینو . اگه یه تابلو هم به دیوار بزنی صدا آوز میشه تو اینکه شک اصلان نیست . منظور من ی چیز دیگه بود. مثلا اگه یه اتاق تو ی frequency خاص مشکل داشته باشه و فوم آکوستیک این نمودار صدا رو داشته باشه که قرار هست برای این صدا این کار رو بکنه اگه تقلبی باشه اصلان اون کار رو نمیکنه. صدا رو کاملان ی جور دیگه آوز میکنه. هیچ حسابی توش نیست . برای همین اگه پول زیادی برای اینها میخان شاید راه های بهتر دیگه باشه ؟
ن معمولا کسانی که از اینجور مصالح ارزون استفاده میکنن دیگه جزیات و خیلی مد نظر نمیگیرن.
همین که 40 درصدم تاثیر داشته باشه خودش کلیه.
هزینه یه محیط اکوستیک درست و حسابی اصلا با شرایط اکثر استودیوهای شخصی جور در نمیاد.
اینا هم مطمئنا همونطور که خود نازنینت میگی دقتی ندارن. 1متر در 2 مترش میشه 20 و اندی هزار تومن.
در صورتی که اکوستیک درست و حسابی شاید این متراژش 20 برابر قیمتش باشه بلکه هم بیشتر.
بازم میگم چاره نیست

سلام دوستان
چندتا سوال داشتم از دوستانی که در بحث اکوستیک تخصص دارن
ممنون میشم راهنمایی کنن
1. من یه دد روم 2 در 3 دارم که میخام پشم سنگ و مراحل که توی همه تایپیک ها خوندم پیاده کنم ولی میخام سقف رو 50 سانت پایین بیارم با استفاده از پنل فلزی و تایل و بازم پشم سنگ
حالا سوالم اینجاست ایا دیوارهای کناری اتاق رو باید تا سقف اصلی اتاق پشم سنگ بزنم یعنی2و60 یا تا همون سقی که میخام درست کنم 2 و10
2. برای شیشه ویزوز چه سایزی رو پیشنهاد میکنین که نه کوچیک باشه نه بزرگ
من خودم میخاستم 1در 70 بزنم
3. اگر دوستان جایی رو که قیمت پشم سنگ مناسب باشه میشناسن ممنون میشم بهم تلفنشو بدن و یک رنج قیمت اگر کسی داره
[doublepost=1465584854,1465544431][/doublepost]دوستان کسی نیست راهنمایی کنه
[doublepost=1465637419][/doublepost]کسی نیست
[doublepost=1465656998][/doublepost]بچه ها کسی نیست
میخام سفارش بدم ممنون میشم راهنمایی کنین
[doublepost=1465712923][/doublepost]من هنوز منتظر زاهنمایی دوستان هستم
کسی نیست

Hamed_abdollahi

هنرمند
عضو سایت
20/8/11
694
376
63
مشهد
سلام
دوست عزیز ایزوله یعنی کل دد روم رو شما کنترل کنید نه صرفه یه دیوار رو کار کنین
ایزوله و اکوستیک برای دو منظور انجام میشه یکی برای جلوگیری از ورود و خروج صدا به داخل و یکی برای کنترل فرکانسها و میزان بازگشتشون
شما همه ی دیوارهاتون رو اگر مقدوره یه لایه موکت بزنید روش پشم سنگ بزنید چوب کشی کنید و روی چوبها از تایل استفاده کنید و به صورت پراکنده از فوم شونه تخم مرغی یا دیفیوزر بر روی تایل استفاده کنید.تاپیک اموزش همراه با عکس این مراحل داخل سایت هست سرچ کنید پیدا میکنید

سلام دوستان
متاسفانه سوال قبل من که جواب ندادن و من اقدام کردم
اگه دوستان کسی اطلاع دقیق از پارچه ای که باید روی پشم سنگ بگیرم داره ممنون میشم راهنمایی کنه
گفته بودن ماهوت
آیا همون ماهوت که روی میز های بیلیارد کشیده میشه؟

22/5/16
28
11
3
تهران
سلام دوستان
اگه دوستان کسی اطلاع دقیق از پارچه ای که باید روی پشم سنگ بگیرم داره ممنون میشم راهنمایی کنه
گفته بودن ماهوت
فوم پلی اتیلن میتونه جایگزین بهتری به جای پارچه باشه دوست عزیز

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
111
43
شیراز
برای تشخیص ایرادهای آکوستیکی آیا نرم افزاری هست که بتونیم باهاش عیوب و ضعفهای آکوستیکی رو بررسی کنیم؟ به چه صورت هست اگر وجود داره. ممنون

9/6/16
14
0
1
30
سلام دوستان
گفته بودن ماهوت
دوست عزیز پارچه های ماهوت انواع مختلفی دارند براساس کاربردهاشون،برای ساخت پنل های بیس ترپ باید ازنوع پوشاکیش استفاده کنی(معمولا درمناطق گرمسیر زیاد استفاده میشه ازش کت شلوار و لباس کردی درست میکنن و باعث خنک شدن بدن میشه) ولی یکم گرونه،بنده خودم نتونستم بخرمش چون متری حدود150الی200هزارتومنه!!به دلیل اینکه 80درصدپشم خالصه!!
و میتونی از پارچه کنف هم استفاده کنی توی تولیدی های مانتوشلوار خانما پیدامیشه متری18هزارتومنه(یک مترطول و عرض1/5) و خیلی خوب جواب میده خودم 18تا پنل درست کردم(ولی باید پارچه کنف را کشش بدی و رو پنل بکشی تا سوراخهاش باز بشه)
[doublepost=1468095287,1468093571][/doublepost]
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم از دوستانی که در بحث اکوستیک تخصص دارن
ممنون میشم راهنمایی کنن
1. من یه دد روم 2 در 3 دارم که میخام پشم سنگ و مراحل که توی همه تایپیک ها خوندم پیاده کنم ولی میخام سقف رو 50 سانت پایین بیارم با استفاده از پنل فلزی و تایل و بازم پشم سنگ
حالا سوالم اینجاست ایا دیوارهای کناری اتاق رو باید تا سقف اصلی اتاق پشم سنگ بزنم یعنی2و60 یا تا همون سقی که میخام درست کنم 2 و10
2. برای شیشه ویزوز چه سایزی رو پیشنهاد میکنین که نه کوچیک باشه نه بزرگ
من خودم میخاستم 1در 70 بزنم
3. اگر دوستان جایی رو که قیمت پشم سنگ مناسب باشه میشناسن ممنون میشم بهم تلفنشو بدن و یک رنج قیمت اگر کسی داره
[doublepost=1465584854,1465544431][/doublepost]دوستان کسی نیست راهنمایی کنه
[doublepost=1465637419][/doublepost]کسی نیست
[doublepost=1465656998][/doublepost]بچه ها کسی نیست
میخام سفارش بدم ممنون میشم راهنمایی کنین
[doublepost=1465712923][/doublepost]من هنوز منتظر زاهنمایی دوستان هستم
کسی نیست
سلام دوست گرامی،درست متوجه نشدم ،شما باید از داخل ددروم صداگیری کنید نه بیرون دیوارای ددروم(البته اگر بیرون از ددروم اتاق مستر هست که باید صداگیری بشه براساس نیاز و موقعیت اتاق با همسایه ها)و داخل ددروم شما یک سقف دارید و تاسقف باید کلا پوشیده بشه از پشم سنگ دانسیته150،ولی شما مگه چند تاسقف دارید؟معمولا یک اتاق نسبتا مناسب داریم (اتاق مستر)و داخل اون هم یک ددروم(کوچکتر از اتاق اصلی یامستر) درست میکنیم و بعضی ها سقف ددروم رو از سقف اصلی اتاق جدا میکنند،حالا اگر مال شما اینجوریه و میخای ددروم را صداگیری کنی کاری به سقف اصلی اتاق نداشته باش و دیوار و سقف ددروم (اتاق رکورد) را کاملا با پشم سنگ و مراحل خودش صداگیری کنید.
ویزور 1در70مناسبه و شرکت هایی هستند در ایران که پشم سنگ تولید میکنند یه سرچی بکنی پیدامیشه قیمت هرمترمربع دانسیته150الان28هزارتومنه و دانسیته80که برای بیس ترپ استفاده میشه توخود کارخانه12هزارتومن ودرشرکت یابازار14هزارتومنه

15/12/16
2
0
1
34
سلام میکنم به همه آقایون واقعا ممنون از مطالب خوب و کاربردیتون
من تقریبا کل صفحات این تاپیک رو خوندم ولی یه سوال دارم
من میخوام یه دد روم پورتابل تو اطاقم درست کنم فقط برای تمرین که صدا ایزوله باشه و بیرون نیاد البته شاید گاهی هم رکورد کنم
و میخوام از چوب نئوپان برای دیوار هایش استفاده کنم و برای لایه بعدی که زیر فوم تخم مرغی یا هرمی قرار میگره ابر ریباند بهتره یا پشم سنگ ؟؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
[doublepost=1486453618,1486416152][/doublepost]آقایون ممنون میشم یکی راهنمایی کنه مارو عکسای ابر ریباند و پشم سنگ رو هم آپلود میکنم
ابر ریباند پشم سنگ
riband.jpg 28.jpg

23/5/13
541
352
63
تهران
سلام میکنم به همه آقایون واقعا ممنون از مطالب خوب و کاربردیتون
من تقریبا کل صفحات این تاپیک رو خوندم ولی یه سوال دارم
من میخوام یه دد روم پورتابل تو اطاقم درست کنم فقط برای تمرین که صدا ایزوله باشه و بیرون نیاد البته شاید گاهی هم رکورد کنم
و میخوام از چوب نئوپان برای دیوار هایش استفاده کنم و برای لایه بعدی که زیر فوم تخم مرغی یا هرمی قرار میگره ابر ریباند بهتره یا پشم سنگ ؟؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
[doublepost=1486453618,1486416152][/doublepost]آقایون ممنون میشم یکی راهنمایی کنه مارو عکسای ابر ریباند و پشم سنگ رو هم آپلود میکنم
ابر ریباند پشم سنگ
مشاهده پیوست 50273 مشاهده پیوست 50274
تا جایی که من میدونم پشم سنگ عایق بهتری هستش البته به ضخامت و دانسیته اون هم بستگی داره. و البته باید کاملا از دو طرف مهار بشه تا راهی به بیرون نداشته باشه چون ذراتش برای سلامتی ضرر داره
باز هم دوستانی که بیشتر تجربه دارن بهتر میتونن راهنمایی کنن

15/12/16
2
0
1
34
ممنون از پاسختون من در نظر داشتم پشم سنگ با دانسیته ۱۵۰ استفاده کنم ولی بخاطر دردسر کار باهاش گفتم شاید ابر ریباند هم بتونه کار پسم سنگ رو انجام بده

23/5/13
541
352
63
تهران
ممنون از پاسختون من در نظر داشتم پشم سنگ با دانسیته ۱۵۰ استفاده کنم ولی بخاطر دردسر کار باهاش گفتم شاید ابر ریباند هم بتونه کار پسم سنگ رو انجام بده
من در مورد پشم سنگ چون میدونستم گفتم ولی در مورد اون ابرها زیاد اطلاعات ندارم امیدوارم دوستان دیگه بهتر بتونن راهنمایی کنن

21/2/14
2
0
1
31
سلام به دوستان عزیز
بنده برای اتاق سکوتم از یه باکس نئوپانی استفاده می کنم که دیواره های داخلیش رو با پشم شیشه رولی پوشوندم
الان میخوام روی این پشم شیشه پانل آکوستیک نصب کنم
میخوام ببینم روی پشم شیشه رو با چی بپوشونم بهتره که بعدش بتونم راحت پانل ها رو نصب کنم؟
کلا از چه پوشش هایی میتونم استفاده کنم
ممنون

mili1

عضو سایت
20/9/11
178
33
28
شیرااا...ز
سلام خدمت اساتید
دوستان اگه 10 تا پشم سنگ تخته ای ک ابعادشون 120*60*5 سانت هست و دانسیته 50 یا 80 رو به صورت پنلی روی دیوار نصب کنیم توی ی اتاق 3*4 که تقریبا میشه 30 درصد اتاق
ایا فرکانس های پایین و متوسط و بالا رو جذب میکنه ک ریورب و هوم نداشته باشم مثل ابزوربرها؟
چون توی ویدیوهایی دیدم که اینکارو کردن ایا جوابگو هست؟
و اینکه مکان استیجاری و هر لحظه امکان تخلیه هست فکر کنم این پنلها راحت باشه باز و بسته کردنشون
اتاق هم برای میکس استفاده میشه

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
108
103
28
64
سلام به دوستان عزیز
بنده برای اتاق سکوتم از یه باکس نئوپانی استفاده می کنم که دیواره های داخلیش رو با پشم شیشه رولی پوشوندم
الان میخوام روی این پشم شیشه پانل آکوستیک نصب کنم
میخوام ببینم روی پشم شیشه رو با چی بپوشونم بهتره که بعدش بتونم راحت پانل ها رو نصب کنم؟
کلا از چه پوشش هایی میتونم استفاده کنم
ممنون
سلام می توانی فوم شانه تخم مرغی بزنی . البته باید ببینی هدفت از ساخت اتاقک سکوت چی هست و ابعادش چند در چند هست؟

از هر دو دانسیته استفاده بکن . و پارچه ایی که روش میکشی باید هوا رد بشه ازش . بله جواب میده اما باید دیفیوزر هم استفاده کنی