آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع پرسش و پاسخ مربوط به آکوستیک استودیو

8/10/15
148
29
همه جا
اخه رنگشم مهمه گونی رنگش محدود بعدم اگه بخوام با پشم سنگ گوشه های اتاقم بیس ترپ درست کنم از همین گونی بزنم؟
پارچه فروشی که سر زدم بهترین چیزی که پیدا میشد کرد و بهم پیشنهاد دادن این بود که به نظرم واسه بیس ترپ قابی بهتره
گوشه که میخای کار کنی باید ابتکار به خرج بدی . میتونی روی پشم سنگ های گوشه اتاق فوم کار کنی یا ؟؟؟ بازم یوتیوب سر بزنی ایده های بیشتری به ذهنت میرسه.

سلام دوستان من یک اتاق 3/3 دارم دد روم. دیوار ها جر سیمان گچ شسشه ایزوله هم دارم یه لایه موکت زدم به نظرتون چه متریالی نصب کنم که ایزوله شه و تو 1 میلیون در بیاد.نظر من اینه ببینید خوبه؟
روی مکت ها پشم سنگ با دانستیه 80 قطر5 سانت میزارم یعنی میخ میکنم پشم سنگ تخته ای
بعد روشو چوب 3 سانت میذارم و بعد روی چوب وم های تخم مرغی و هرمی نصب میکنم به قطر 3 سانت البته نه کل اتاق .کناره دیوارا هم بیس تراپ نصب میکنم درم ابرو چرم میکم.
بنظرتون جواب میده ؟
ممنون میشم جواب بدید
یک سوال دیگه فوم هرمی و شونه تخم مرقی چه فرقی دارن با هم از نظر جذب صدا؟؟؟

3/2/16
3
31
با عرض سلام و ادب خدمت شما عزیزان
من میخوام اتاق ریکورد بزنم. داخل زیر زمینی .زیر مغازه ارایشگاه هست و کنار خیابونه. مساحت زیر زمین ۳.۷۰×۱۲ هستش
میخوام اتاق ریکورد ۲×۲ در بیارم . لطفا راهنماییم کنید . موادی که در دسترس دارم برای اکوستیک کردن
پشم شیشه با ضخامت ده سانتی و یونولیت با ضخامت پنج سانتی ۲×۱ با تراکم ۸ و ۱۰ و اسفنج ضخامت یک سانتی و شانه تخم مرغ و موکت

درضمن دیوار داخلی رو با اجر پنج سانتی و بعد از کچ اخرش دیوار ده سانتی میشه.
الان چجور باید بچینمشون که صدای اطراف داخل نیاد و برگشت صدا نداشته باشم و تمامی پنجره ها رو با ام دی اف بستم و اجر و گچ زدم . من تمامی پست هارو خوندم که در موزد اکوستیک هست ولی چون من در افغانستان زندگی میکنم مصالح محدودی دارم لطفا راهنماییم کنید .

با عرض سلام و ادب خدمت شما عزیزان
من میخوام اتاق ریکورد بزنم. داخل زیر زمینی .زیر مغازه ارایشگاه هست و کنار خیابونه. مساحت زیر زمین ۳.۷۰×۱۲ هستش
میخوام اتاق ریکورد ۲×۲ در بیارم . لطفا راهنماییم کنید . موادی که در دسترس دارم برای اکوستیک کردن
پشم شیشه با ضخامت ده سانتی و یونولیت با ضخامت پنج سانتی ۲×۱ با تراکم ۸ و ۱۰ و اسفنج ضخامت یک سانتی و شانه تخم مرغ و موکت

درضمن دیوار داخلی رو با اجر پنج سانتی و بعد از کچ اخرش دیوار ده سانتی میشه.
الان چجور باید بچینمشون که صدای اطراف داخل نیاد و برگشت صدا نداشته باشم و تمامی پنجره ها رو با ام دی اف بستم و اجر و گچ زدم . من تمامی پست هارو خوندم که در موزد اکوستیک هست ولی چون من در افغانستان زندگی میکنم مصالح محدودی دارم لطفا راهنماییم کنید .
اگه میتونید یه لایه گچ پیش ساخته اول کار کنید در ابعادی که میخواید چون اینجوری که من فهمیدم اتاق رکورد آماده نیستش و یه اتاق بزرگتر دارید که میخواید یه اتاق 2 در 2 توش درست کنید
اگه بتونید اول یه لایه گچ پیش ساخته بکشید.بعد پشم شیشه و بعد یونولیت رو کار بذارید.با پشم شیشه همه درزها هم بپوشونید.بعد موکت رو بزنید و روی موکت فوم شونه تخم مرغی رو که ریورب و برگشت صدا هم نداشته باشید. کف هم با موکت بپوشونید . برای سقف هم اگه صدا میاد پشم شیشه و یونولیت کار بذارید

3/2/16
3
31
اگه میتونید یه لایه گچ پیش ساخته اول کار کنید در ابعادی که میخواید چون اینجوری که من فهمیدم اتاق رکورد آماده نیستش و یه اتاق بزرگتر دارید که میخواید یه اتاق 2 در 2 توش درست کنید
اگه بتونید اول یه لایه گچ پیش ساخته بکشید.بعد پشم شیشه و بعد یونولیت رو کار بذارید.با پشم شیشه همه درزها هم بپوشونید.بعد موکت رو بزنید و روی موکت فوم شونه تخم مرغی رو که ریورب و برگشت صدا هم نداشته باشید. کف هم با موکت بپوشونید . برای سقف هم اگه صدا میاد پشم شیشه و یونولیت کار بذارید
دوست عزیز دیواری رو که بالا میارن رو گچ میکنن بازم پیش ساخته بزنیم؟ اگر میان هر لایه فاصله ای پنج سانتی بزارم چجوری میشه؟
[doublepost=1454490154,1454489100][/doublepost]دوستانم در است
سلام دوستان من یک اتاق 3/3 دارم دد روم. دیوار ها جر سیمان گچ شسشه ایزوله هم دارم یه لایه موکت زدم به نظرتون چه متریالی نصب کنم که ایزوله شه و تو 1 میلیون در بیاد.نظر من اینه ببینید خوبه؟
روی مکت ها پشم سنگ با دانستیه 80 قطر5 سانت میزارم یعنی میخ میکنم پشم سنگ تخته ای
بعد روشو چوب 3 سانت میذارم و بعد روی چوب وم های تخم مرغی و هرمی نصب میکنم به قطر 3 سانت البته نه کل اتاق .کناره دیوارا هم بیس تراپ نصب میکنم درم ابرو چرم میکم.
بنظرتون جواب میده ؟
ممنون میشم جواب بدید
یک سوال دیگه فوم هرمی و شونه تخم مرقی چه فرقی دارن با هم از نظر جذب صدا؟؟؟
ودیو هاشون از هر دو نوعش کار کردن ولی از هرمی راضی تر بودن چون صدا داخل فوم هرمی میشکنه ولی در شونه تخم مرغی تاثیر کمتریه

دوست عزیز دیواری رو که بالا میارن رو گچ میکنن بازم پیش ساخته بزنیم؟ اگر میان هر لایه فاصله ای پنج سانتی بزارم چجوری میشه؟
[doublepost=1454490154,1454489100][/doublepost]دوستانم در است

ودیو هاشون از هر دو نوعش کار کردن ولی از هرمی راضی تر بودن چون صدا داخل فوم هرمی میشکنه ولی در شونه تخم مرغی تاثیر کمتریه
آهان اگه دیوار آجری میخواید بسازید که خوبه من متوجه نشده بودم
حالا اگه بخواید ایزوله بودن بهتر بشه و اگه صدای اطراف زیاده میتونید بد از لایه ای که با آجر میسازید یونولیت و پشم سنگ رو کار بذارید و روی اون هم یه لایه دیگه با آجر یا همون گچ پیش ساخته کار کنید و روی اون رو موکت و فوم بزنید. دیگه این بستگی به بودجه و میزان صدای اطراف و ... داره
برای فوم هم من خودم از فوم شانه تخم مرغی و پنل ها آکوستیک استفاده کردم و راضی هستم
ولی اگه گفتن که هرمی بهتره میتونید از هرمی استفاده کنید
ولی در کل به نظر من همه رو از یه جنس استفاده نکنید
اگه اگه میخواید میتونید از فوم به علاوه پنل های آکوستیک استفاده کنید و اگرم میخواید فقط فوم بزنید ترکیبی از فوم هرمی و شونه تخم مرغی بزنید

12/2/16
24
21
اهواز
سلام دوستان
من میخوام یه استودیو درست کنم
یه تراس داشتیم که بستیمش الان شده یه اتاقک کوچیک
قصد دارم اونجا استودیومو درست کنم
میخواستم ببینم فوم توی اکوستیک کردن اتاق کمکی میکنه؟

سلام دوستان
من میخوام یه استودیو درست کنم
یه تراس داشتیم که بستیمش الان شده یه اتاقک کوچیک
قصد دارم اونجا استودیومو درست کنم
میخواستم ببینم فوم توی اکوستیک کردن اتاق کمکی میکنه؟
فوم توی آکوستیک یعنی برگشت نداشتن صدا کمک میکنه
برای ایزوله کردن و جلوگیری از ورود و خروج صدا باید راه های دیگه ای امتحان کنید

روکش اکوستیک چطوره؟
کلا اینها واسه اکوستیک کردنه نه ایزوله کردن
تو سایت زیاد بحث شده مطالعه کنید متوجه میشید
برای ایزوله کردن میشه یک دیوار آجری یا دیوار کاذب دیگه ایجاد کرد. از پشم سنگ استفاده میشه. از چوب استفاده میشه و...

12/2/16
24
21
اهواز
کلا اینها واسه اکوستیک کردنه نه ایزوله کردن
تو سایت زیاد بحث شده مطالعه کنید متوجه میشید
برای ایزوله کردن میشه یک دیوار آجری یا دیوار کاذب دیگه ایجاد کرد. از پشم سنگ استفاده میشه. از چوب استفاده میشه و...
اتاقک به اندازه ی کافی کوچیک هست
فک نمیکنم امکانه این کار باشه

اتاقک به اندازه ی کافی کوچیک هست
فک نمیکنم امکانه این کار باشه
اگه اتاقک به اندازه کافی ساکت باشه و اطرافش سر و صدای زیاد نباشه و واسه ضبط مناسب باشه همون بحث آکوستیکش میمونه که با استفاده از فوم ها و پنل های آکوستیک امکان پذیره

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,303
35
Vengeance Land
+ اینم اضافه میکنم...

وسایل اضافه مثل کتابخانه یا کمدتوی اکوستیک اتاق مورد نظر تاثیر مثبتی داره....

و ثابت شدست...;)

با سلام خدم دوستان و اساتید

این محیط بنده قبل و بعد از اماده سازی هست..کار زیادی نکردم فقط پتو و فوم زدم روی نئوپان...صدا داخل نمیاد و با نشتی مشکل ندارم

فقط چون خیلی با شونه تخم مرغی پوشوندم و یکدست زدم صدای رکوردم بم شده..خب پارسال خیلی

علمش رو نداشتم و تازه میفهمم چکار کردم

پشت پرده سمت چپ کامل قفسه کتاب هست که خداروشکر کمی کمک میکنه وگرنه هیچ... ابعاد 1.5*4 متر هست و ارتفاع 2.2 متر

میخواستم بدونم راهی هست بشه همین رو تصحیح کرد یا یه چیز قابل جابجایی بسازم موقع رکورد بگذارم پشت میکرفنم؟؟ ایا فقط بیس ترپ زدن مشکلمو حل میکنه؟

البته میدونم هزارتا مهندسی و دردسر داره ولی همیشه راهی هست بشه حدودی بهترش کرد...

persian-music.orgIMG2087544372.jpeg

............

persian-music.orgIMG1774507032.jpeg

با سلام خدم دوستان و اساتید

این محیط بنده قبل و بعد از اماده سازی هست..کار زیادی نکردم فقط پتو و فوم زدم روی نئوپان...صدا داخل نمیاد و با نشتی مشکل ندارم

فقط چون خیلی با شونه تخم مرغی پوشوندم و یکدست زدم صدای رکوردم بم شده..خب پارسال خیلی

علمش رو نداشتم و تازه میفهمم چکار کردم

پشت پرده سمت چپ کامل قفسه کتاب هست که خداروشکر کمی کمک میکنه وگرنه هیچ... ابعاد 1.5*4 متر هست و ارتفاع 2.2 متر

میخواستم بدونم راهی هست بشه همین رو تصحیح کرد یا یه چیز قابل جابجایی بسازم موقع رکورد بگذارم پشت میکرفنم؟؟ ایا فقط بیس ترپ زدن مشکلمو حل میکنه؟

البته میدونم هزارتا مهندسی و دردسر داره ولی همیشه راهی هست بشه حدودی بهترش کرد...

مشاهده پیوست 49064

به نظر من میتونید به جای فوم شانه تخم مرغی در بعضی از جاها از پنل های آکوستیک استفاده کنید
بازم نظر تخصصی دیگر دوستان رو هم میتونید بگیرید

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
استفاده زیاد از فوم باعث بم شدن صداتون شده و این باعث میشه شما فرکانسهای پایین رو زیاد بشنوید و فرکانسهای مید و های رو کمتر بشنوید

Mehdi Ghadami

هنرمند
عضو سایت
26/11/13
259
34
tehran
با سلام
آکوستیک تخصصی هست
این نیست که فوم شونه تخمه مرغی بزنیم و فک کنیم دیگه همه چی okeye
دوستان به نظرم با کارشناس آکوستیک صحبت کنن و بیان پیشتون با تست هایی که انجام میدن ببینن رفتار آکوستیکی اطاقتون چطور هست
و ................

سلام
بله منم میدونم تخصصی هست و نگفتم با شونه تخم مرغی اکوستیک میشه و دقیقا در نوشته هام هم اشاره کردم به این موضوع....برام مقدور نیست کارشناس بیارم

صفحه ما در اینستاگرام

بالا