پرسش و پاسخ درباره ی آموزش کامل و جامع صداسازی از پایه (Synthesis Tutorial) - نوشته ی حامد غفاری

20/8/11
223
122
43
tehran
پاسخ : پرسش و پاسخ درباره ی آموزش کامل و جامع صداسازی از پایه (Synthesis Tutorial) - نوشته ی حامد غف

سلام حامد عزیز

مرسی بابت این تایبیک مفید فقط یه سوال اونم اینکه

کی ادامه بیدا میکنه این اموزش؟

بازم ممنون از لطفت

موفق باشی

Reza Soleymani

عضو سایت
پاسخ : پرسش و پاسخ درباره ی آموزش کامل و جامع صداسازی از پایه (Synthesis Tutorial) - نوشته ی حامد غف

سلام دوستان.
خواهشمندم اگه میشه در مورد نقش Retrig در صدا سازی ها توضیحی بدید. دقیقا چه کار می کنه وقتی on یا off باشه

HECTRUM

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
20/1/11
484
2,143
93
تـهــران

گزینه Retrigger این اجبار رو بوجود میاره که تمام صداها (Voice) هایی که به هنگام استفاده از Unison به کار می بریم، هر دفعه با زدن یک نت دقیقا از محل آغاز ویو فرم شروع شوند.
این محل با استفاده از Phase knob میتونه تغییر پیدا کنه. بر فرض مثال اگر Phase Knob رو بر روی 180 درجه تنظیم کنیم، با هر بار فشردن هر کلید، صدای ما از میانه ویو فرم شروع به نواختن می کند.
توجه داشته باشید که تغییراتی که در Phase انجام میدهیم هنگامی که فقط و فقط از یک Oscillator استفاده می کنیم محسوس نیست تا زمانیکه Oscillater های ما به بالاتر از یک افزایش پیدا کنه.
در طراحی صداهایی مانند PWM هم چنین برای دیزاین صداهایی که علاوه بر مونو بودن سیگنال آنها میخواهیم کمی هم فرکانس های High اون رو استریو کنیم مانند برخی از Bass ها و ... از این گزینه استفاده های زیادی میشه.

Reza Soleymani

عضو سایت

این چیزی که گفتید رو دقیقا توی سیلنت تجربه کرده بودم اما از اصولش آگاهی نداشتم. بسیار ممنون از پاسخ شفافـتون لطف کردید.

HECTRUM

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
20/1/11
484
2,143
93
تـهــران
ممنون بسیار عالی بود
این آموزش ادامه نداره ؟؟؟
به هنگام نوشتن این تاپیک انتظار فیدبک بیشتری داشتم که متاسفانه به مرز تعریف من نرسید اما شاید در آینده ادامه پیدا کنه.

tars

عضو سایت
20/5/13
290
222
43
35
persian-music
البته که بحث بسیار جذاب هست
شاید علت این بوده که تا اینجا همش راجع به مقدمات کار بوده
شاید اگه بیشتر کاربردی تر شه استقبال بیشتر شه
بهر حال تا همینجاشم ممنون ک وقت گذاشتین

گزینه Retrigger این اجبار رو بوجود میاره که تمام صداها (Voice) هایی که به هنگام استفاده از Unison به کار می بریم، هر دفعه با زدن یک نت دقیقا از محل آغاز ویو فرم شروع شوند.
کسی میدونه چطور میشه قابلیت Retrigger رو با massive ایجاد کرد ک تاثیری مشابه عملکرد این دکمه در sylenth1 داشته باشه؟؟؟

HECTRUM

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
20/1/11
484
2,143
93
تـهــران
کسی میدونه چطور میشه قابلیت Retrigger رو با massive ایجاد کرد ک تاثیری مشابه عملکرد این دکمه در sylenth1 داشته باشه؟؟؟
بعد از انتخاب تعداد Voicing ها، بر روی این گزینه کلیک کنید تا تمام صداها Retrigger بشن.

فایل های ضمیمه

یعنی دیگه ادامه نداره؟من تازه خوش حال شده بودم بالاخره یه چیز از صداسازی یاد میگیریم واقعا انگار تو ایران این چیزا خیلی کم پیدا میشه این اولینش بود که من دیده بودم. خواهشا ادمه بدید اگه امکان داره مخصوصا با فیلمش که دیگه استقبال هاهم زیاد بشه ممنون

poorya nadery

هنرمند
8/3/10
706
703
93
ايران-سنندج
سلام خسته نباشي
به نظر من بازخورد خوبي داشته نميدونم چرا چنين تصوري داريد !!؟
دوستان اشتياق خودشون رو به صورتهاي مختلف براي ادمه اموزش بيان كردن
اما هر كسي براي خودش دغدغه ها و مشكلاتي دار كه بايد به زندگي خصوصيشم برسه
كه اگه واقعا وقت نداريد بايد تا اينجاي اموزشها هم از شما تشكر كنم
به هر حال كسي توقع نابجاي ندار
اما اگه ميشه ادامه بديد;)

16/6/12
452
261
63
شیراز
من یه سری اموزش های ریکی اسنومن رو دیدم !!و در اخر فهمیدم که جز ازمون خطا چیزی نمیتونه به شما در امر صداسازی کمک کنه
و اینکه یه صدارو مثلا در سایلنس بیارید و تمام پارامترهارو مورد ارزیابی قرار بدید و مثلا همون صدارو در dune2 بسازید این کار باعث میشه هم وی اس تی میزبان رو خوب بشناسید و هم باعث خلاقیت در شما میشه با تشکر

HECTRUM

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
20/1/11
484
2,143
93
تـهــران
من یه سری اموزش های ریکی اسنومن رو دیدم !!و در اخر فهمیدم که جز ازمون خطا چیزی نمیتونه به شما در امر صداسازی کمک کنه
و اینکه یه صدارو مثلا در سایلنس بیارید و تمام پارامترهارو مورد ارزیابی قرار بدید و مثلا همون صدارو در dune2 بسازید این کار باعث میشه هم وی اس تی میزبان رو خوب بشناسید و هم باعث خلاقیت در شما میشه با تشکر
Rick Snoman مدرس سری های آموزشی DMP هست. خیر چنین چیزی صحیح نیست. غالبا اگر تسلط به این قضیه داشته باشید صدایی رو که در ذهن دارید به راحتی در سینت مورد نظرتون میتونید پیاده کنید. قانون آزمون و خطا در هر امر وابسته به موسیقی عمل بیهوده و غیر حرفه ای است.
هستن افرادی که فوق العاده در این زمینه توانا هستند. دیدن یک سری از ویدیو های آموزشی تنها بخشی خیلی کوچکی از این قضیه رو به روش های مختلف فقط به شما نشون میده

27/11/14
4
0
1
24
سلام من مکیروفون خریدم و میخوام صدامو رو بیت ضبط کنم ولی هرکارمیکنم وصل نمیشه وینوزم xp هستش میروفون هم بار تست کردم کارمیکنه کار صوت کامپیوتر هم سالمه؟

11/8/14
39
26
18
حیف شده که دیگه ادامه نمی دینش.
میشه حداقل چند کتاب یا چند مرجع معرفی کنید برای یاد گیری ؟!
ممنون می شم

30/12/15
39
13
8
سلام خدمت دوستان... من یه مشکل کوچیک تو مفهوم میکس و مسترینگ دارم... من بیت سازی میکنم برا رپ و کل اجزای بیت رو رو با هم میکس میکنم و در آخر مستر ... با این هیچ مشکلی ندارم ولی وقتی بیت رو میفروشم برا مشتری و میره روش میخونه و تو پخش میگن میکس و مسترینگ آقای ایکس ... خب یعنی همه ی زحمتهای من روی اون بیت به اسم یکی دیگه زده بشه؟ ممنون میشم یه راهنمایی کنین

shahab47

عضو سایت
2/9/09
568
474
63
تهران
سلام خدمت دوستان... من یه مشکل کوچیک تو مفهوم میکس و مسترینگ دارم... من بیت سازی میکنم برا رپ و کل اجزای بیت رو رو با هم میکس میکنم و در آخر مستر ... با این هیچ مشکلی ندارم ولی وقتی بیت رو میفروشم برا مشتری و میره روش میخونه و تو پخش میگن میکس و مسترینگ آقای ایکس ... خب یعنی همه ی زحمتهای من روی اون بیت به اسم یکی دیگه زده بشه؟ ممنون میشم یه راهنمایی کنین
تاپیک جدا باز کنید ربطی به موضوع نداشت .

یعنی لاین به لاین کار رو نمیدید ؟ یه ترک کامل مستر شده رو میدید و مشتری میخونه بعد یه نفر دیگه هم دوباره مسترینگ انجام میده ؟

بیت رو لاین به لاین بدید به مشتری . حقشه . میکس و مسترینگ کل ترک ها باید با صدای خواننده انجام بشه .

30/12/15
39
13
8
تاپیک جدا باز کنید ربطی به موضوع نداشت .

یعنی لاین به لاین کار رو نمیدید ؟ یه ترک کامل مستر شده رو میدید و مشتری میخونه بعد یه نفر دیگه هم دوباره مسترینگ انجام میده ؟

بیت رو لاین به لاین بدید به مشتری . حقشه . میکس و مسترینگ کل ترک ها باید با صدای خواننده انجام بشه .

خب اون وقت دیگه نباید من وقت بذارم رو میکس بیت چون بعدا دستکاری میشه... ولی میخوام از این به بعد بگم وکار رو بفرستن خودم کاراش رو انجام بدم... چون استارت کار رو با کلی علاقه میزنم و نمیخوام کارم بره زیر دست کسی که هیچ احساس مسولیتی در قبال زحمت های من آهنگساز و خواننده نداره.. و فقط بده مایع رو براشون مهم هست... مرسی از راهنمایی چون دیده بودم وکال رو رو بیت کلی میکس میکنن یکم شک کردم تو روال کاری و هدر رفتن زحمتهام... ممنون