موضوع جامع پرسش و پاسخ درباره کیوبیس Cubase

saeedforghani

هنرمند
27/3/10
76
49
18
اصفهان
اگه میتونی، یه چند تا تصویر اسکرین شات بذار با کمک اونها سوال کن. من منظورتو نمیفهمم از "صفحه اصلی" و "ایونت" و "ادیتور پایین" و بالا و اینها.
تو عکس اولی خب من تو صفحه اصلی هستم، حالا میام و میخوام یه ایونت انتخاب کنم تا ادیتش کنم، تا روی اون ایونت کلیک میکنم عکس دوم میشه! در حالی که تو کیوبیس 5، با کلیک کردن روی هر ایونت مستقیم میرفت توی پیانورل، یعنی عکس 3، که من با زدن اون فلش که دورش خط قرمز کشیدم این اتفاق میافته، بعدم که کارم تموم میشه و میخوام ببندمش میخوام که با بستنش بشه دوباره عکس اولی نه مثل عکس چهارم ! که مجبور باشم باز اونا که تو عکس 4 دورش خط کشیدم بزنم تا بشه مثل عکس یک! در واقع من برای باز و بسته کردن هر ایونت دوتا کلیک اضافه دارم! که اگه بتونید راهنمایی بکنید ممنون میشم

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,402
10,625
113
54
.
تو عکس اولی خب من تو صفحه اصلی هستم، حالا میام و میخوام یه ایونت انتخاب کنم تا ادیتش کنم، تا روی اون ایونت کلیک میکنم عکس دوم میشه! در حالی که تو کیوبیس 5، با کلیک کردن روی هر ایونت مستقیم میرفت توی پیانورل، یعنی عکس 3، که من با زدن اون فلش که دورش خط قرمز کشیدم این اتفاق میافته، بعدم که کارم تموم میشه و میخوام ببندمش میخوام که با بستنش بشه دوباره عکس اولی نه مثل عکس چهارم ! که مجبور باشم باز اونا که تو عکس 4 دورش خط کشیدم بزنم تا بشه مثل عکس یک! در واقع من برای باز و بسته کردن هر ایونت دوتا کلیک اضافه دارم! که اگه بتونید راهنمایی بکنید ممنون میشم
شما برو از طریق Preferences صفحه ی Editors رو باز کن.
تو اون صفحه سه تا باکس هست که از توی اونها انتخاب میکنی. از بالایی Open Key Editor رو انتخاب کن.
بعد در باکس وسطی Double-click opens Editor in Lower Zone رو عوض کن به Double-click opens Editor in a Window
بعدش هم که Apply و OK
ولی من هنوز نفهمیدم اون "ایونت" چیه. کلمه ی عجیبی که نه به فارسی میخوره نه به انگلیسی. ولی ظاهراً منظورت "کلیپ" هست.

saeedforghani

هنرمند
27/3/10
76
49
18
اصفهان
شما برو از طریق Preferences صفحه ی Editors رو باز کن.
تو اون صفحه سه تا باکس هست که از توی اونها انتخاب میکنی. از بالایی Open Key Editor رو انتخاب کن.
بعد در باکس وسطی Double-click opens Editor in Lower Zone رو عوض کن به Double-click opens Editor in a Window
بعدش هم که Apply و OK
ولی من هنوز نفهمیدم اون "ایونت" چیه. کلمه ی عجیبی که نه به فارسی میخوره نه به انگلیسی. ولی ظاهراً منظورت "کلیپ" هست.
یه دنیا ممنون عاااااااالی آخییییییش همینه!!!
والا خودمم دقیق نمیدونم درست میگم یا نه ولی خب دیگه از اول بهش میگفتیم ایونت لاتینشم اگه اشتباه نکنم event هست، وقتی یه لاین باز میکنی بعد اونی که با مداد میکشی و روش کلیک میکنی تا وارد پیانو رول بشه را ما بهش میگیم یه ایونت! که حالا لزوما با مداد هم نمیکشیم، مثلا رکورد میکنیم

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,402
10,625
113
54
.
یه دنیا ممنون عاااااااالی آخییییییش همینه!!!
والا خودمم دقیق نمیدونم درست میگم یا نه ولی خب دیگه از اول بهش میگفتیم ایونت لاتینشم اگه اشتباه نکنم event هست، وقتی یه لاین باز میکنی بعد اونی که با مداد میکشی و روش کلیک میکنی تا وارد پیانو رول بشه را ما بهش میگیم یه ایونت! که حالا لزوما با مداد هم نمیکشیم، مثلا رکورد میکنیم
خب Event! منم گفتم ایونِت (Eionet) دیگه چیه! :laugh:
ما به اون تکه های داخل لاین ترَک ها "کلیپ" میگیم. حالا چه آدیو باشه و چه MIDI
در ضمن شما چون عادت کردی به ورژن 5، ناخواسته دنبال طرز کاربرد به همون شکل هستی. ورژن ها وقتی جدیدتر میشن، رو به راحتیِ یوزر تغییر میکنن و کاربردی تر میشن. از نظر من وقتی صفحه ی ادیت پیانو رول میاد پایین صفحه، کار راحت تره، چون امکان مشاهده و کار با هر دو صفحه رو با هم به یوزر میده، و این کاربردی تره. مگه اینکه یکی بخواد دوتا مانیتور استفاده کنه که اون موقع عاقلانه ترین روش، مستقل کردن صفحات هست.