موضوع جامع پرسش و پاسخ درباره کیوبیس Cubase

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,976
2,848
113
تهران
نکات قابل توجه،مهم و ظریفی بود که نیاز داشتم این ایرادات و نکات بهم گفته بشه که شما لطف کردین و گفتین.
قدر دان عنایتتون هستم
خواهش میکنم. فقط چند تا چیز :
تمامی پردازشهایی که برا لودنس در مسترینگ انجام میشه موزیک رو تخریب میکنه . ولی شنیدن و یا اهمیت دادن بهشون بستگی به mastering engineer و صد البته مشتری اون داره .
در دنیا ، در حداقل 10 سال اخیر کلی موزیک ار ارتیست های بزرگ داریم که در مسترینگ(مجدد)خراب شدن . صحبت از بهترین mastering engineer ها و لیبل های بزرگ دنیا هم هستش(REMASTERING رو جستجو کنید).
اگر چه ممکنه خود mastering engineer راضی نباشه و یا حتی طرفداران بعدتر راضی نخواهند نشن، ولی حق با اونی یه که صاحب کار(لیبل) هست و درخواست مسترینگ مجدد رو میده (برا درامد بیشتر).
منظورم از فرکانس تغییر کرده چیزی تو نوع نتیجه کار اکولایزر توی مسترینگ بود که فرکانس های کل ترک رو باهاش بالانس میکنن

و اینکه نمیدونم چرا و چگونه فایل مستر نشده به نظرتون میرسه در صورتی که دوست دیگه ای که توی بحث شرکت داشت این نظر رو نداره

با توجه به صحبت فعلیتون راجع به خروجی و نمونه ای که فرستادین همچنین صحبت های دوست دیگمون به نتایجی رسیدم تقریبا در موردش
فقط یه سوال داشتم در مورد لیمیت کار.
تا حد کمی کلیپ شدن صدا توی لیمیتر رو مجاز و بدون عیب میدونن( طبق صحبت مهندسین صدای اروپایی توی یوتیوب). این مقدار رو چقدر میدونین و اینکه چه مقدار تو دستور مستری که دادین اعمال شد؟
میکس کردن و یا مستر شدن فقط یکسری لغات هستند و حتی مراحلشون هم اهمیتی نداره .چیزی که مهم هست صدا دهی کار هستش.دنیای سیاه و سفیدی نیست اصلا.این صحبت ها توجیح بدون علم کار کردن نشه ولی در نهایت شما فقط باید مشتری تون راضی کنید!
موفق باشید.

Mr.mixman

عضو سایت
17/4/18
17
5
3
18
خواهش میکنم. فقط چند تا چیز :
تمامی پردازشهایی که برا لودنس در مسترینگ انجام میشه موزیک رو تخریب میکنه . ولی شنیدن و یا اهمیت دادن بهشون بستگی به mastering engineer و صد البته مشتری اون داره .
در دنیا ، در حداقل 10 سال اخیر کلی موزیک ار ارتیست های بزرگ داریم که در مسترینگ(مجدد)خراب شدن . صحبت از بهترین mastering engineer ها و لیبل های بزرگ دنیا هم هستش(REMASTERING رو جستجو کنید).
اگر چه ممکنه خود mastering engineer راضی نباشه و یا حتی طرفداران بعدتر راضی نخواهند نشن، ولی حق با اونی یه که صاحب کار(لیبل) هست و درخواست مسترینگ مجدد رو میده (برا درامد بیشتر).

میکس کردن و یا مستر شدن فقط یکسری لغات هستند و حتی مراحلشون هم اهمیتی نداره .چیزی که مهم هست صدا دهی کار هستش.دنیای سیاه و سفیدی نیست اصلا.این صحبت ها توجیح بدون علم کار کردن نشه ولی در نهایت شما فقط باید مشتری تون راضی کنید!
موفق باشید.
سلام دوست عزیز
عذر من رو بابت این پاسخ با فاصله قبول کنید
متاسفانه اعلان ارسال پاسخ شما برای من ظاهر نشد و من امروز که اینجا اومده بودم متوجه شدم

کاملا حرفتون درسته. به هرحال عامل هرقسمت از پروژه درآمدش رو برای اجرای خواست صاحب پروژه دریافت میکنه و خیلی جاها توانایی هاش به خاطر خواسته های غیر حرفه ای صاحب پروژه زیر سوال میره.

MHK1381

عضو سایت
3/6/20
16
1
3
سلام خدمت اهالی هنر
من یه سوالی دارم
من یه سیستمی هست که خیلی وقته دارمش و برای تمرین پروژه ها ازش استفاده میکنم برای همین طبیعیه که ورژن های مختلف نرم افزار های مختلف رو روش امتحان میکردم تا بعد یه مدتی که کیوبیس های Trial 8جدید اومده بودن
من از اون موقع دیگه هر ورژنی به جز Cubase 5.1.2 میریزم و حتی بعد پاکش میکنم با اینکه میدونم نباید ربطی به اون داشته باشه ولی تا کل ویندوز ها رو پاک نکنم و خلاصه درایو رو فرمت نکنم درست نمیشه و اروری که پیوست میکنم که ارور ران تایمه نشون میده
مسئله اینه ارور ران تایم یا
1. برای یه پلاگین خاص مثلا تا اونجایی که مطلعم برای کیوبیس 5.1.1 برای اتوتیون 8.1 نشون داده میشه که با آپدیت 5.1.2 حل میشه(البته یه جایی گفته شده بود که روی پلاگینی که هنگام لود شدن روش ایست میکنه و ران تایم ارور میده ممکنه مشکل از اون باشه که الان Virtual Mix Rack هستش و من بدبخت یه بار یکی یکی پاک کرده ام که کیوبیس خالی مونده و پلاگینای اشتنبرگ:blackeye-11:)
2.یا برای یه پروژه سنگین برای چندتا پلاگینای رم گیر و این حرفا بوجود میاد که با نصب کردن آخرین ورژن Microsoft c++ ها درست میشه یا رانتایم پک لایبرری که تو اینترنت هست
من تموم اینا رو امتحان کردم راه حل هایی که به عقل جن هم نمیرسه برای این ارور ران تایم به کار بردم زبانمم بد نیست کل سایتای ایرانی و انگلیسی رو زیر و رو کردم برای این مسئله
خلاصه که کمک از افرادی میخوام که اطلاع کامل دارن نه این که توهینی به کسی بشه
ولی دیگه حوصله ندارم چیزی پرونده بشه و منم الکی انجام بدم
واگه راه حلی داده بشه که من بتونم همزمان دوتا ورژن کیوبیس نصب کنم خیلی ممنون میشم!

Screenshot (21).png

آخرین ویرایش:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,178
10,352
113
54
.
سلام خدمت اهالی هنر
من یه سوالی دارم
من یه سیستمی هست که خیلی وقته دارمش و برای تمرین پروژه ها ازش استفاده میکنم برای همین طبیعیه که ورژن های مختلف نرم افزار های مختلف رو روش امتحان میکردم تا بعد یه مدتی که کیوبیس های Trial 8جدید اومده بودن
من از اون موقع دیگه هر ورژنی به جز Cubase 5.1.2 میریزم و حتی بعد پاکش میکنم با اینکه میدونم نباید ربطی به اون داشته باشه ولی تا کل ویندوز ها رو پاک نکنم و خلاصه درایو رو فرمت نکنم درست نمیشه و اروری که پیوست میکنم که ارور ران تایمه نشون میده
1. برای یه پلاگین خاص مثلا تا اونجایی که مطلعم برای کیوبیس 5.1.1 برای اتوتیون 8.1 نشون داده میشه که با آپدیت 5.1.2 حل میشه(البته یه جایی گفته شده بود که روی پلاگینی که هنگام لود شدن روش ایست میکنه و ران تایم ارور میده ممکنه مشکل از اون باشه که الان Virtual Mix Rack هستش و من بدبخت یه بار یکی یکی پاک کرده ام که کیوبیس خالی مونده و پلاگینای اشتنبرگ:blackeye-11:)
2.یا برای یه پروژه سنگین برای چندتا پلاگینای رم گیر و این حرفا بوجود میاد که با نصب کردن آخرین ورژن Microsoft c++ ها درست میشه یا رانتایم پک لایبرری که تو اینترنت هست
من تموم اینا رو امتحان کردم راه حل هایی که به عقل جن هم نمیرسه برای این ارور ران تایم به کار بردم زبانمم بد نیست کل سایتای ایرانی و انگلیسی رو زیر و رو کردم برای این مسئله
واگه راه حلی داده بشه که من بتونم همزمان دوتا ورژن کیوبیس نصب کنم خیلی ممنون میشم!

مشاهده پیوست 180401
دوست عزیز اول اینکه اون تکستی که نوشتی نامفهومه. ظاهراً یک انشای خاصی داری که خواننده ی تکست اول باید اون سبک انشا رو یاد بگیره تا بفهمه چی میگی.
بعد اینطور که پیداست، مشکل ارور Runtime c++ Library داری. شاید
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
ویدئو یا
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
یکی رو ببینی بتونه کمکت کنه.
در ضمن نمیخوای دست از سرِ این کیوبیس 5 ورداری؟! کیوبیس 5 که مال دوره ی ویندوز XP هست، الآن نوه نتیجه داره!

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
243
178
43
سلام خدمت اهالی هنر
من یه سوالی دارم

مشاهده پیوست 180401
دوست عزیز من چون قبلا همین مشکلو داشتم میگم
1)اروری که داده کاملا واضحه نصب نبودن کتابخونه های c که معمولا با نصب نسخه های قدیمی یا جدید این مشکل بر طرف میشه
ربطی به آخرین نسخه نداره
با این که نسخه های جدید رو نسخه های قدیمی همپوشانی داره و باید روشون جواب بده اما گاهی فقط باید همون runtime رو نصب کنی مثلا برا سال 2015
۲)نداشتن RAM کافی ((16 GB)) به بالا
۳)نداشتن فضای خالی مناسب روی درایو C
بهتر بگم نداشتن hard مناسب که اینجا هارد های ssd خیلی کمک کننده است
مطمعن باش نصب مجدد ویندوز مشکلت رو حل نخواهد کرد و هیچ علت دیگری هم جز سه مورد بالا نخواهد بود

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
243
178
43
اینم اضافه کنم معمولا استفاده همزمان از دو نسخه متفاوت از کیوبیس در یک ویندوز مشکل ساز خواهد شد چون شرکت سازنده در هر حالتی اکیدا اصرار بر حذف نسخه قبلی یا قدیمی روی ویندوز دارد
پس بهتره اگر تمایل به استفاده از دو نسخه کیوبیس با نسخه های مختلف داری از دو ویندوز برای هر کدوم نسخه ها استفاده کنی هر کدوم روی یک‌ویندوز

Mr.mixman

عضو سایت
17/4/18
17
5
3
18
سلام دوستان
اخیرا با مسئله ای روبرو شدم که بعد تلاش مکرر مجبور شدم مزاحم شما عزیزان بشم

توی کیوبیس 10.5 پرو وقتی به عنوان مثال از یک midi اکسپورت میگیرم و بعد اونو وارد پروژه میکنم که روی فایل wave کار کنم بعد از ایمپورت pitch اون فایل تغییر میکنه و کلا تایمش کوتاه تر از فایل اصلی میشه

جایی خوندم که به خاطر تفاوت سمپل ریت پروژه و فایل wave بنده هست.
اما وقتی فایلی با تنظیمات شبیه به project setup هم وارد پروژه میکنم این مسئله تکرار میشه.

بجز مثال بالا بعضی اوقات که یک سری پلاگین روی یک لاین قرار میدم اون لاین به کلی سینک بودنش با پروژرو از دست میده.

امیدوارم واضح گفته باشم
ممنون

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,178
10,352
113
54
.
سلام دوستان
اخیرا با مسئله ای روبرو شدم که بعد تلاش مکرر مجبور شدم مزاحم شما عزیزان بشم

توی کیوبیس 10.5 پرو وقتی به عنوان مثال از یک midi اکسپورت میگیرم و بعد اونو وارد پروژه میکنم که روی فایل wave کار کنم بعد از ایمپورت pitch اون فایل تغییر میکنه و کلا تایمش کوتاه تر از فایل اصلی میشه

جایی خوندم که به خاطر تفاوت سمپل ریت پروژه و فایل wave بنده هست.
اما وقتی فایلی با تنظیمات شبیه به project setup هم وارد پروژه میکنم این مسئله تکرار میشه.

بجز مثال بالا بعضی اوقات که یک سری پلاگین روی یک لاین قرار میدم اون لاین به کلی سینک بودنش با پروژرو از دست میده.

امیدوارم واضح گفته باشم
ممنون
بدون شک ورژن 10.5 کرک شده داری استفاده میکنی. چون تمام این مشکلاتی که میگی مربوط به کرک این ورژنه.
در این سایت در مورد مشکل دار بودن کرک 10.5 خیلی صحبت شده. این ورژن در سیستم های مختلف هم مشکلات مختلفی از خودش نشون میده.

Mr.mixman

عضو سایت
17/4/18
17
5
3
18
بدون شک ورژن 10.5 کرک شده داری استفاده میکنی. چون تمام این مشکلاتی که میگی مربوط به کرک این ورژنه.
در این سایت در مورد مشکل دار بودن کرک 10.5 خیلی صحبت شده. این ورژن در سیستم های مختلف هم مشکلات مختلفی از خودش نشون میده.

بله بزرگوار درست متوجه شدین.
کیوبیس 5 چنین مشکی برام نساخته بود.

از این تاییدتون در مورد اینکه مسئله از نسخه کرک هست خوشحال شدم چون دیگه شکم داشت به رم و سخت افزار میرفت مخصوصا زمانی که بعد از استفاده از پلاگین این اتفاق میفتاد.
باز هم ممنونم ازتون.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,178
10,352
113
54
.
بله بزرگوار درست متوجه شدین.
کیوبیس 5 چنین مشکی برام نساخته بود.

از این تاییدتون در مورد اینکه مسئله از نسخه کرک هست خوشحال شدم چون دیگه شکم داشت به رم و سخت افزار میرفت مخصوصا زمانی که بعد از استفاده از پلاگین این اتفاق میفتاد.
باز هم ممنونم ازتون.
شما اگه میخوای حتماً ورژن کرک شده استفاده کنی، سالم ترین ورژن کیوبیس که جدید تر از 5 باشه، نسخه ی 8.40 المنتز رو توصیه میکنم. 5 که دیگه خیلی قدیمی شده.
اگر هم که میخوای حتماً 10.5 باشه، این اورجینال های پاندا رو پیشنهاد میکنم که همون ورژن اورجیناله، با این فرق که خیلی ارزون تره.

Mr.mixman

عضو سایت
17/4/18
17
5
3
18
شما اگه میخوای حتماً ورژن کرک شده استفاده کنی، سالم ترین ورژن کیوبیس که جدید تر از 5 باشه، نسخه ی 8.40 المنتز رو توصیه میکنم. 5 که دیگه خیلی قدیمی شده.
اگر هم که میخوای حتماً 10.5 باشه، این اورجینال های پاندا رو پیشنهاد میکنم که همون ورژن اورجیناله، با این فرق که خیلی ارزون تره.

از این نسخه اطلاعی نداشتم
ممنون بابت معرفی

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
243
178
43
دوستان من یک سوالی داشتم چند بار پرسیدم اما راستش جواب درستی نگرفتم
این مشکل delay یا تاخیر که نسخه های کرک داره چیه دقیقا ؟؟؟
یعنی موقع ضبط تاخیر داریم یا بعنوعی صدای خواننده عقب جلو ضبط میشه ؟؟؟
یا تاخیر توی زدن با midi هستش؟
بعد این نسخه ی 8.4 المنتر کرک این تاخیرها رو داره یا خیر
ممنون

Mr.mixman

عضو سایت
17/4/18
17
5
3
18
ممنون
به عنوان مثال وقتی روی یک لاین پلاگین هایی میزاری اون لاین از حالت سینک با بقیه ترک ها خارج میشه یا مشکلات مثل این.
اما خب شخصا تجربه رکورد نداشتم و نمیدونم تو اون شرایط هم پیش میاد یا خیر...

اما توی چیز هایی مثل همین پردازش مخصوصا موقع استفاده از کامپرسور یا ماکسیمایزر پیش میاد
موارد زیادی هست که برای رد شدن این نسخه کافیه من یکی از بارز هاشو گفتم...

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,178
10,352
113
54
.
ممنون
خب اگه المنتز 8.40 هم اون مشکلات 10.5 رو داشته باشه من براچی توصیه کنم؟!:smuggrin-61: شوخی داریم با هم؟!

Mr.mixman

عضو سایت
17/4/18
17
5
3
18
خب اگه المنتز 8.40 هم اون مشکلات 10.5 رو داشته باشه من براچی توصیه کنم؟ !:smuggrin-61: شوخی داریم با هم؟!

با عرض معذرت یه سوال

این المنتز کرک فقط مسئله تریال رو حل کرده و امکاناتش کامل نیست.درسته؟
اخه اگر اینجوری باشه تو کرک ها همون 5 به درد بخور تره

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,178
10,352
113
54
.
با عرض معذرت یه سوال

این المنتز کرک فقط مسئله تریال رو حل کرده و امکاناتش کامل نیست.درسته؟
اخه اگر اینجوری باشه تو کرک ها همون 5 به درد بخور تره
سوالِ خوب
المنتز 8.40 کرک شده، دقیقاً مثل المنتز 8.40 اورجینال کار میکنه و کوچکترین کثری امکانات نداره.
ولی چون لول "المنتز" هست، امکاناتش کمتر از Pro هست، و این موضوع ربطی به کرک بودن و نبودن یا اورجینال نبودن و این چیزها نداره. در واقع همونطور که المنتز اورجینال در مقایسه با Proی اورجینال کثری امکانات داره، به همون شکل هم کرک شده ی اون هم اون کثری ها رو داره دیگه.
میدونی که کیوبیس همیشه در سه لول تولید میشه. Elements, Artist, Pro. المنتز برای مبتدیان و کسانی هست که تازه میخوان یاد بگیرن. آرتیست برای کسانی هست که موسیقی غیر تجاری میخوان تولید کنن و امکاناتش هم بیشتر از المنتز، و کمتر از Pro هست. خود Pro هم که دیگه برای تولید حرفه ای موسیقی طراحی شده که امکانات کامل رو داره.
ورژن 5 دوازده سال پیش تولید شده. یعنی بچه ای که اون موقع تازه داشت به دنیا میومد، الآن داره میره کلاس ششم! یعنی به نظر شما در طول این مدت که این همه اصلاحات انجام شده و به هرحال تکنولوژی جدیدتر اومده، الآن ورژن 5 حرفی برای زدن داره؟!
درسته که المنتز لول 3 محسوب میشه از نظر امکانات، ولی در مقایسه با 5 امکاناتی داره که در زمان تولید 5 خبری از اون ها نبود. کما اینکه من در ایران کسانی رو میشناسم که با المنتز 8.40 کرک شده چند ساله دارن کار میکنن و تازه کار ارکسترال هم باهاش میکس میکنن.

Mr.mixman

عضو سایت
17/4/18
17
5
3
18
سوالِ خوب
المنتز 8.40 کرک شده، دقیقاً مثل المنتز 8.40 اورجینال کار میکنه و کوچکترین کثری امکانات نداره.
ولی چون لول "المنتز" هست، امکاناتش کمتر از Pro هست، و این موضوع ربطی به کرک بودن و نبودن یا اورجینال نبودن و این چیزها نداره. در واقع همونطور که المنتز اورجینال در مقایسه با Proی اورجینال کثری امکانات داره، به همون شکل هم کرک شده ی اون هم اون کثری ها رو داره دیگه.
میدونی که کیوبیس همیشه در سه لول تولید میشه. Elements, Artist, Pro. المنتز برای مبتدیان و کسانی هست که تازه میخوان یاد بگیرن. آرتیست برای کسانی هست که موسیقی غیر تجاری میخوان تولید کنن و امکاناتش هم بیشتر از المنتز، و کمتر از Pro هست. خود Pro هم که دیگه برای تولید حرفه ای موسیقی طراحی شده که امکانات کامل رو داره.
ورژن 5 دوازده سال پیش تولید شده. یعنی بچه ای که اون موقع تازه داشت به دنیا میومد، الآن داره میره کلاس ششم! یعنی به نظر شما در طول این مدت که این همه اصلاحات انجام شده و به هرحال تکنولوژی جدیدتر اومده، ورژن 5 حرفی برای زدن داره؟!
درسته که المنتز لول 3 محسوب میشه از نظر امکانات، ولی در مقایسه با 5 امکاناتی داره که در زمان تولید 5 خبری از اون ها نبود. کما اینکه من در ایران کسانی رو میشناسم که با المنتز 8.40 کرک شده چند ساله دارن کار میکنن و تازه کار ارکسترال هم باهاش میکس میکنن.
خیلی ممنون از اینهمه اطلاعات خوب و وقتی که گذاشتین

مسائل قابل توجه و خوبی رو فرمودین

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
243
178
43
خب اگه المنتز 8.40 هم اون مشکلات 10.5 رو داشته باشه من براچی توصیه کنم؟ !:smuggrin-61: شوخی داریم با هم؟!
نه منظورم این نبود آقا فرهود
من خواستم فقط بدونم این مشکل delay دقیقا تو چیه ؟؟
موقع ضبط صدا با موزیک هماهنگ نیست یا
موقع زدن با midi
ممنون

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,178
10,352
113
54
.
نه منظورم این نبود آقا فرهود
من خواستم فقط بدونم این مشکل delay دقیقا تو چیه ؟؟
موقع ضبط صدا با موزیک هماهنگ نیست یا
موقع زدن با midi
ممنون
المنتز 8.40 کرک هیچ از این مشکلات نداره.
در واقع همون اورجینالِ تاریخ مصرف دار هست، که اومدن اون محدودیت تاریخش رو کرک کردن و شما میتونی تا 10 سال بعد هم ازش استفاده کنی.

علی کبیر

عضو سایت
29/10/16
21
0
1
26
المنتز 8.40 کرک هیچ از این مشکلات نداره.
در واقع همون اورجینالِ تاریخ مصرف دار هست، که اومدن اون محدودیت تاریخش رو کرک کردن و شما میتونی تا 10 سال بعد هم ازش استفاده کنی.
سلام امکانش لینک بدین برم دانلود کنم این نسخرو اخه من رونسخه5 گیر کردم و حرفایه شما منطقیه منتها این سایتا ادمو گیج میکنه ی جا زده بود نسخه10 کرک شد دانلود کردم کلی دردسر داشت اخرم کرک نشد حجمم و وقتمم رفت