موضوع جامع پرسش و پاسخ درباره کیوبیس Cubase

xxArasHxx

هنرمند
29/9/09
83
11
0
همدان
سلام!
بچه هاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:smile (9):
داشتم با Izotop ozone4 کار میکردم بعد یه لحظه پنجره اش رو آوردم پاین بعد هرکاری میکنم و رو e کلیک میکنم نمیاد بالا!
از windows>Restor all یا close all یا هرکاره دیگه ای که از پنجره windows میشد انجام دادم ولی باز نمیاد بالا انگار رفته اون زیر!
من رزولشن مانیتورم بیشتر از 1024*768 نمیشه!
کلا این مشکل نصف پنجره ها دیده نشدن رو داشتم تا حالا ولی نه اینکه کلا نیاد بالا!
تو رو خدا کمک کنین!
اصلا نمیدونم این چجور باگی میتونه باشه!اصلا نمیشه چیزی از تو taskbar مخفی نباشه بعد restore نشه ولی minimize رو نشون بده!
هنگ کرده مخم ..........
HELP ME PLZZZZZZZZZZ..........................................!

version cubase:5

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
16/4/09
587
177
0
.::SYNTHTOPIA::.
من خوب متوجه منظورتون نشدم
اگه منظورتون این هست که window مربوط به Plugin رفته جایی که دیده نمیشه میتونید اینطور اقدام کنید
plugin رو انتخاب کنید (از طریق cubase) بعد ترکیب کلیدهای Alt + Spacebar رو بزنید , بعد 1 بار کلید جهت پایین رو فشار بدید و بعد Enter رو بزنید
سپس با کلید های جهت ِ کیبورد window مربوط به اون plugin رو جابجا کنید تا دیده بشه

مشکل با کیوبیس

سلام دوستان من کیوبیس رو از سایت دانلود کردم ولی کارت صدام رو نمیشناسه در واقع با asio درایور مشکل داره و هیچ صدایی پخش نمیکنه چی کار کنم نه asio 4all نه asio کارت صدام رو ممنون میشم راهنماییم کنید.من با دو تا کارت صدا امتخان کردم ولی افاقه نکرد یه کارت صدای اینترنال معمولی و یه emu 0404usbدر ضمن زمانی که از کیو بیس ال ای واسه رکورد استفاده میکنم صدا با تاخیر زیاد پخش میشه ولی تو اف ال این مشکل وجود نداره و کاملا با تمام کارت صداهایی که وصل کردم سازگاره

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ویرایش:دو تاپیکی رو که مربوط بود به مشکل در کیوبیس با هم ادغام کردم
اگر سوالی دارید و تاپیکی وجود داره که به سوالتون مربوط میشه نیازی به ایجاد تاپیک جدید نیست و میتونید سوالتون رو در تاپیکی موجود مطرح کنید

با تشکر

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
من اين كيوبيس 5 رو كه توي سايت گذاشتن رو دارم و باهاش مشكلي نداشتم.
شما احتمالا در انتخاب كارت صدا اشتباه عمل كردين.
و اينكه asio رو نميشناسه هم بايد بگم احتمالا مسير رو درست نرفتين. اونجا بايد حجمش بافر رو كمتر كنيد تا تاخير نداشته باشين.
اينجوري:
اول كارت رو بشناسونين :
و بعد هم حجم بافر در asio رو كم كنيد تا تاخير نداشته باشين.
البته من كارت اين سيستمي كه باهاش كار اينترنت ميكنم asio نداره و از asio4all استفاده كردم.

فایل های ضمیمه

• 375.9 KB نمایش‌ها: 170
  • 467.5 KB نمایش‌ها: 169
امید جان منم همین مشکلو دارم
اما موضوع اینه برای من پایین داره نشون میده که خروجی صدا میده اما صدایی شنیده نمیشه
Asio هم انتخاب کردم buffer هم پایین آوردم

ولی بازم مشکل دارم

همه چی درسته فقط صدا نیست
وگرنه همه تنظیمات درسته

البته یه موضوعی هم هست وقتی کوبیس رو باز می کنم
یه پنجره میاد
missing ports
Microsoft GS wavetable synth تو لیسته اما نوشته unmapped تو لیست map هاشم میدی کیبورد و fl و ایناس ولی تاثیری در مشکل ما نداره

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
خوب دو حالت داره.
اول اينكه ممكنه خروجي كارت صداتون رو در كنترل پنل اون بايد درست كنيد يعني روي خروجي بذاريد ( البته به شرط اينكه توي همه برنامه ها اين مشكل رو داريد )
اما اگه فقط در كيوبيس اين مشكل رو داريد راه حلش اينه :
بازدن كليد f4 يه پنجره باز ميشه اونجا بايد در قسمت output خروجي كارت صدا رو انتخاب كنيد.

maradona

عضو سایت
26/4/10
70
1
8
سوال و جواب درباره Cubase

سلام
چطور در کیوبیس ریتم سازی کنم؟

مثلا در fl پترن وجود داره میشه باهاش ریتمسازی کرد مثل عکس زیر :

tr_d738d74b3779954a48ef2107725e87199315.jpe

آیا در کیوبیس چنین امکانی وجود داره؟

maradona

عضو سایت
26/4/10
70
1
8
drum editor از منوی میدی برای ادیت کردن درام میدی هست . من نمیخوام ادیت کنم . میخوام در یک پروژه خالی بتونم ریتمسازی کنم .
راهی نیست؟

خب شما در کیوبیس هم می تونین صداهایی که می خواین ایمپورت کنید و استفاده کنید دیگه. می تویند تایم لاین هم به بیت تغییر بدین تا زمان بندیتون دقیق تر بشه.

یا این که با استفاده از وی اس تی و میدی ریتم مورد نظرتون رو بسازین. زیاد فرقی با اف ال نداره:

inferno

مدیر تالار / مترجم
تیم مدیریت
مدیر تالار
5/3/10
677
463
63
گراش
اگه با اف ال راحت تری می تونی اونجا ریتمت رو بنویسی بعد یه خروجی midi ازش می گیری و تو کیوبیس وارد می کنی...

10/6/10
333
43
28
تهران
تفاوت کامل یک ترک میدی با یک ترک instrument

تفاوت کامل یک ترک میدی با یک ترک instrument

تفاوتهای کاملش چیه ؟ غیر از اینکه با Instrument میشه ساز انتخاب کزد و برعکس با ترک میدی میشه صدای خود کیبورد رو به برنامه منتقل داد دیگه چه تفاوتهایی دارند؟

کلا برای آهنگسازی و کار با میدی استفاده از کدوم بهتره؟

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,463
113
29
G Studio
عمده ترین تفاوت اونها همین بود که گفتی
ولی ترک میدی نتهایی رو که به وسیله ساز یا میدی کنترلر میزنید به سیستم انتقال میده اما ترک اینسترومنت قابلیت تغییر در نتها و افزودن صدای ساز برای هر نت رو داره.
این که کدوم بهتره به کار شما مربوط میشه
هرکدوم از اینها در جایی کاربرد دارن و به یک کار میاند و با هم کاملا متفاوت هستن پس نمیشه اسم بهتر گذاشت هرکوم برای کاری مناسب هست.
مثلا وقتی میخوای از یک صدای vst استفاده کنی باید ترک اینسترومنت باز کنی یا مثلا وقتی میخوای نت به سیستم بدی احتیاج به ترک میدی داری.

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
333
83
36
شيراز
یکی دیگه از تفاوت هایی هم که این دو ترک با هم دارن اینه که معمولا واسه VST هایی که 1 کانال خروجی دارن از Instrument Track استفاده میشه مثل The Grand 2 یا Nexus و امثال این ها . :smile (46):

sajjad_elegance

عضو سایت
5/10/09
226
54
28
فارس نیریز
مشکل export کردن در Cubase

سلام
اساتید محترم یه سوال داشتم از خدمتتون
من تو کیوبیس یه وکال ساده (فقط همین یه تراک) میگیرم
[حالا میخوام با پسوند mp3 یا wave ذخیرش کنم