آخرین ارسال‌ها

پرسش و پاسخ درباره سیبلیوس

davit

هنرمند
8/8/12
184
georgia
ممنونم . در مورد جدا نویسی نت ها درست میفرمایید ولی اگه مثلا بخواهیم روی کیبورد اجرا کنیم ، اونموقع کار خیلی پیچیده میشه ظاهرا باید بتونه تشخیص بده از کدوم نت به پایین تر رو به پارت خط باس بسپره در غیر این صورت اگه مثلا یک استف یا پارت میدی بخواهیم وارد کنیم که دیگه واویلاست :meh-56: در کل به نظر میاد این برنامه بیشتر برای افرادی که فقط نتیست هستند به کار میاد و راضیشون میکنه من هنوز باهاش انس نگرفته ام . راستی جایی هست که قطعاتی با سیبلیوس نوشته باشند به صورت اتودهای آموزشی ؟ البته خودم گشتی زده ام و قطعات تقریبا خوب و مناسبی پیدا کرده ام . ولی خوبه که بیشتر بدونم و تنظیم های با سیبلیوس رو هم بشنوم مخصوصا اگه جایی باشه که دموهای mp3 از اجرا سیبلیوس با سمپلهای حرفه ای هست هم معرفی کنید تا قبل ازتهیه و نصب کاملش با توانایی هاش بیشتر آشنا بشیم. متشکــــــــــــــــــرم
شما هنگام نواختن و ضبط میدی هر دو خط سل و فا رو انتخاب کن اونوقت خودش تشخیص میده نتها رو کجا بنویسه
موفق باشید

سلام خدمت دوستان به یه شکل برخوردم لطفا راهنمایی کنید .من تازه کارت صدای فوکسرایت سولو رو خریداری کردم.از نظر جنس صداش رازی هستم ولی یه سوال چرا وقتی وکال رکورد میکنم تو پروژه استریو فقط یه لاین وکال میگیره لاین پاینی قطف و وقتی وکال رو پخش میکنم از یک باند پخش میشه باند سمت چپ ولی وقتی آهنگ پخشمیکنم از جفت باند .مشکل کجا است ؟ چرا واسه وکال دولاین وکال ظبط نمیکنه و فقط از یک باند پخش میشه و یه لاین ظبکنه و لاین پاینی خط صاف.ممنون میشم کمک کنید بجور تو فکرشم

8/1/11
58
تهران
آقا دستتون دردنکنه . خیلی بهتراز 7.5 کارمیکنه فقط نمیدونم چرا بانک صدای مخصوص سیبلیوس همراهش نیست . جایی هست که بشه رفت و دانلودش کرد ؟

4/3/12
35
مشهد
آقا دستتون دردنکنه . خیلی بهتراز 7.5 کارمیکنه فقط نمیدونم چرا بانک صدای مخصوص سیبلیوس همراهش نیست . جایی هست که بشه رفت و دانلودش کرد ؟
اگر 6 رو نصب کردین راستش اطلاعی در مورد بانک صداش ندارم. میدونم که میشه کانتکت رو با هر سمپلی که تحت کانتکت باشه بهش وصل کرد ولی من باهاش به مشکل خوردم. یه راهه دیگه اینه که در قسمت play - playback devices - configuration
اگر گزینه ی enhanced رو به جای basic انتخاب کنین کیفیت صداها بالاتر میره.
نرم افزار های دیگه ای هم برای نت نویسی هست که بانک صدای خوب دارن مثل notion یا musescore ولی من با سیبیلیوس از همه راحت ترم.

28/8/12
1,539
musescore اصلا به درد نمیخوره
عجیبه میگین مشکل دارین..من که تاحالا با سیبلیوس بهخ مشکل نخورد و وی اس تی رو هم بهش لینک ددادم
هیچ مشکلی برنخوردم

4/3/12
35
مشهد
h
musescore اصلا به درد نمیخوره
عجیبه میگین مشکل دارین..من که تاحالا با سیبلیوس بهخ مشکل نخورد و وی اس تی رو هم بهش لینک ددادم
هیچ مشکلی برنخوردم
بله سیبیلیوس بهترین هست اگر لطف کنین و راهنمایی کنین چه وی اس تی هایی رو تونستین بهش وصل کنین و راحت استفاده کنین ؟
ورژن سیبیلیوس شما که استفاده میکنین چنده ؟
در ضمن آیا سیبیلیوس 6 بانک صدای مختص خودشو داره ؟

28/8/12
1,539
من ورژن 7.5 استفاده میکنم و و کنتاکت رو بهش لینک دادم بقیه رو هم میشه لینک داد
اما چون از استفاده من از نکسوز فقط جهت نوشتن نت هست صدای ساز برام مهم نیس بانکشم برام مهم نیس
فک نکنم با تغییر کردن ورژن بانک ها هم عوض بشه امکان داره بانک صداش کمتر یا زیاد تر باشه ولی این که از لحاظ فرمتی فرق کنه نه

8/1/11
58
تهران
به توصیه بعضی از دوستان ، نسخه 6 و یک برنامه اسکن نت نصب کردم تا حدودی راحت شدم . حالا باید با خود برنامه کار کنم ببینم چی میشه . کاش لینک یا آدرسی بود که دموهای اجرا شده اش رو هم بشه شنید

8/1/11
58
تهران
دیده بودم پروزه ها رو ولی میخواستم mp3 دموهای خوبی ازش بشنوم بدون اینکه بخوام سمپل های مخصوصش رو نصب کنم

28/8/12
1,539
خوب قطعا صدا های mp3 در حالت اصلی معمولا مثل میدی بد کیفیت هستش با بانک صدا /کیفیت داره
کسی که کارش با سیبلیوس جهت نوشتن نت و پارتیتور باشه اهمیت نداره که صدا ها چطور باشه
و کسی که بخواد نت رو وارد نرم افزار دیگه ای مثل اف ال کنه دوست داره با بهترین صدا ها باشه

28/8/12
1,539
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

دو تا لینک براتون گذاشتم
اولی مربوط به سه نرم افزار نت نویسی هست که برای هر کدوم یه دمو گذاشته
لینک دوم هم مجموعه ask videoهست اونارو ببینین

4/3/12
35
مشهد
دوستان کسی میدونه چطور میشه با سیبلیوس و یا با استفاده از کانتکت برای یک لاین دو صدای مختلف هم زمان داشت ؟ مثلا یک لاین ویولون داریم و میخواهیم گاهی آرکو و گاهی پیتزیکاتو صدا بده و دو سمپل مختلف بهش وصل کنیم که در سیبلیوس میشه تا 4 نوع نت رو روی یک خط نوشت ولی همه صدای یک ساز رو اجرا میکنن. بعضی افراد صورت مسئله رو پاک میکنن و میگن خوب دو تا لاین جدا بنویس یا از تکنیک های خود سیبلیوس مثل piz. استفاده کن که اصلا راه حل جالبی نیست ! جالبه با نرم افزار قدیمی انکور این قابلیت وجود داره.
اگر کسی موفق شده از یک خط دو صدای مختلف هم زمان بگیره راهنمایی کنید لطفا.

28/8/12
1,539
من 2 تا مشکل تو سیبلیوس میبینم
1-میدی رکورد
2-ساپورت vst
1-البته من بیشتر نت ها رو دستی وارد میکنم . ولی دوست داشتم با میدی رکورد کنم اصلا خوب نبود شاید تنظیماتی داره من وقتی رکورد میکنم مثلا اگه میزان 4/4 هست نتی که رکورد میکنه نت سیاه هست.اصلا به نوع زدن توجه نداره..اگه تنظیمات خواصی داره بگین
2-vst هم طبق ویدیو هایی که من دیدم بیشتر سیبلیوس رو ریوایر میکنن تا این که تویه خود سیبلیوس vst رو importکنن
کار با vst داخل سیبلیوس به نظرم مشکله به نظر من خروخی میدی بگیرین و بعد وارد daw کنین

2/11/15
93
35
اصفهان
دوستان کسی اطلاع داره که در سیبلیوس چطور میشه از بانک صداهایی که مثلا در کیوبیس هست استفاده کرد مثلا برای استرینک پارتی نوشتیم حالا بخوایم با استفاده از یک سمپل مرغوب مثلا برلین استرینگز صداهاشو در همون سیبلوس بشنویم

28/8/12
1,539
دوستان کسی اطلاع داره که در سیبلیوس چطور میشه از بانک صداهایی که مثلا در کیوبیس هست استفاده کرد مثلا برای استرینک پارتی نوشتیم حالا بخوایم با استفاده از یک سمپل مرغوب مثلا برلین استرینگز صداهاشو در همون سیبلوس بشنویم
تو سیبلیوس میشه بانک صدا وارد کنی اما سخته
خروجی midiبگیر وارد کیوبیس کن

2/11/15
93
35
اصفهان
تو سیبلیوس میشه بانک صدا وارد کنی اما سخته
خروجی midiبگیر وارد کیوبیس کن
دوست عزیز ممنون از پاسخت اما کارو دیگه خیلی خواستی راحت کنی.خخخخ
آخه وسط نوشتن ی هارمونی آدم دوست داره صدای تک تک بخش هارو بشنوه و دراون حین شاید صد بار ادیت کنه اما هر بار هی بخوایم اکسپرت بگیریم و دوباره ایمپورت که دیگه نه حسی میمونه و نه جونی.ممنون

28/8/12
1,539
دوست عزیز ممنون از پاسخت اما کارو دیگه خیلی خواستی راحت کنی.خخخخ
آخه وسط نوشتن ی هارمونی آدم دوست داره صدای تک تک بخش هارو بشنوه و دراون حین شاید صد بار ادیت کنه اما هر بار هی بخوایم اکسپرت بگیریم و دوباره ایمپورت که دیگه نه حسی میمونه و نه جونی.ممنون
من قبلا vst داخل sibliusوارد کردم اما چند سال پیش بود که فراموش کردم چطوریه.اگه دسترسی به youtubeداری اینو سرچ کن
how to load vst in siblius
من الان دسترسی به you tubeندارم و گرمه فیلمشو واست اپلود می کردم
[doublepost=1467542250,1467542195][/doublepost]دوستان کسی میدونه ربع پرده های ایرانی(سری و کرن ) تویه sibliusکجای این نرم افزار هستن؟
من از ورژ« 7.5 استفاده میکنم

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
706
دوستان کسی میدونه ربع پرده های ایرانی(سری و کرن ) تویه sibliusکجای این نرم افزار هستن؟
من از ورژ« 7.5 استفاده میکنم
من ورژن 8 رو دارم و به این صورت است. توی ورژن 7 هم یه ذره بگردی پیدا میکنی امیدوارم این کمک ت کنه:
ecfd1Untitled.jpg

1. اول در Keypad از اون قسمت انتخاب میکنی و در نت نویسی استفاده میکنی.
ولی با اینحال ممکنه در play کردن اونو اجرا نکنه. پس:
2. به منوی play میری و از Plug-ins گزینه Quarter tone playback رو میزنی و اوکی میکنی.
حالا اجرا هم میشوند.

صفحه ما در اینستاگرام

بالا