پرسش درباره صدابرداری و میکس

شروع موضوع توسط radmehr11 ‏5/4/16 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک پرسش درباره صدابرداری و میکس تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. radmehr11

radmehr11

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام خدمت همه عزیزان

من تازه در سایت عضو شدم و چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمای کنید

من قصد فراگیری صدابرداری و میکس و مسترینگ رو دارم و شنیدم که برای یادگیری بهتره که در استدیوهای مخصوص این کار آموزش ببینم

متاسفانه در اینترنت نتوانستم اطلاعاتی در مورد استدیو ها پیدا کنم حالا پرسشهای من اینه

1 – آیا استدیوهای خوب تهران آموزش صدابرداری و میکس و مسترینگ دارن

2 – من در سایتهای مختلف دیدم که طول دوره اموزش صدابرداری چیزی حدود 6 ماه و میکس و مسترینگ هم حدود 6 ماه است

آیا این مدت زمان کافیه برای یادگیری ؟ اگه این مدت زمان کافیه پس رشته مهندسی صدا چرا تا دکترا ادامه داره ؟

3 – من به وب سایت اموزشگاه عالی ازاد نهاوند نگاهی انداختم لطفا اگر کسی اطلاعی درباره آموزشهای صدابرداری این مکان داره بنده رو راهنمایی کنه

ممنون

2. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    سلام رادمهر,
    من نمیدونم این کلاسها چه جوری هستن پس نظری ندارم راجبشون. ولی هدفی که داری چی هست ؟ فقط برای کار خانگی برای خودت؟ برای کارای کوچیک که با دوستات رکورد میکنی؟ یا میخای که این کار اصلیت باشه ؟ بد تو این رشته ها که گفتی چقدر تجربه داشتی ؟ این کلاسها از صفر شورو میشن ؟ خوسوسی هستن؟ چند نفر دیگه هم تو کلاسها هستن؟ چقدر وسایل دارن که بتونن یاد بدن ؟ چقدر تو میتونی از اون وسایل استفاده بکنی؟ . از همه مهمتر هم اینکه بد اینکه ۶ ماه تموم شد قرار هست چه اتفاقی بیوفته؟ آیا میتونن برات تو ی ستودیو برای چند ماه هم که شده برات کاری پیدا کنن که بتونی این چیزهارو که یاد گرفتی کار کنی و یا ببینی که professional ها چه جوری کار میکنن؟ یا اینکه کارشون باهات تموم میشه بد از ۶ ماه ؟....و خیلی سوالات دیگه که باید از خودت و اون مدرسه بپرسی.

رشته های دانشگاهی رو با کلاسهای ۶ ماه و حتا ۱ سال مقایسه نکن. توی دانشگاه درسهای دیگه هم میخونی. همونقدر که رشته آهنگسازی theory , تاریخ , هارمونی , Ear training , میخونه تو هم باید بخونی.

3. radmehr11

radmehr11

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام sam ca جان ممنون از پاسخت
    من میخوام به عنوان حرفه اصلی این کار رو یاد بگیرم
    اون کلاسهایی که گفتم فکر نکنم بعد از اتمام اموزش بخوان پشتیبانی خاصی ارائه بدن و برای کار اموزی تو استدیوها کمکی به هنرجو بکنن . کلاسها هم خصوصی هستن و هم 4 نفره
    به نظر شما استدیوهای حرفه ای مثل استدیو پاپ , بل , راگا , افاق و ... اموزش میدن ؟ متاسفانه شماره شون رو ندارم .
    اگر من بخوام به عنوان حرفه اصلی به این کار نگاه کنم و به صورت حرفه ای یاد بگیرم باید theory , تاریخ , هارمونی , Ear training رو هم یاد بگیرم واقعا ؟ یعنی میکس من های حرفه ای تمام این اطلاعات رو دارن ؟
    بعد از اموزش میکس و مستر یاد بگیرم این مطالب رو یا بعدش ؟

4. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    نه لازم نیست هیچ کدوم از این کارها رو بکنی. ولی اگه قرار هست باقی عمرت تو کار music و رکورد کردن و ...باشی, خوب هرچی بیشتر تو چیزهایی که مربوط به کارت هستن بیشتر بدونی اینقدر کارت بهتر میشه. هرچی بیشتر راجب ساز ها و وکال بدونی, هرچی بیشتر راجب arrangement و هارمونی بدونی, اینقدر میکس هات بهتر میشه حتا اگه خودت هیچ پارت تو تنظیم و اجرا نداشته باشی. این ها همه ی جورایی به هم ربت داره. من این صحبت رو آوردم چون تو گفتی پس فرق دوره ۶ ماهه تو ستودیو با سالها درس خوندن تو دانشگاه پس چی هست . توی دانشگاه درسها خیلی بیشتر تو جزیات هستن. مثلا یک ترم در کنار درسهای دیگه theory audio میخونی. ترم دیگه راجب Large Diaphragm Microphones میخونی. ی ترم راجب small diaphragm microphones میخونی. ی ترم رجب تکنیک های رکوردینگ برای اینسترومنت های سولو میخونی. ی ترم راجب band و orchestra .....چون دانشگاه music هست خیلی اجراهای موسیقی هست که میتونی تمرین رکورد کردن بکنی. ی ترم فقط special effects میخونی. ....برای همین خیلی طول میکشه و وقت میبره.

دوره ۶ ماهه قسمت خیلی کوچکی از همه اینهارو خیلی خلاصه میکنه و فقط آشنات میکنه . با بزی تاپیک ها. به درد میخوره ؟ اگه پروگرم خوبی باشه و اونهایی که درس میدن واقعن میدونن چیکار میکنن, و وسایل لازم رو هم دارن , موتمن هستم که کمک میکنه.

متاسفانه من باهاشون آشنا نیستم, ولی حتمن دوستان اطلاح دارن راجب این ستودیو ها.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. radmehr11

radmehr11

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    ممنون از شما جناب sam ca
    توضیحات خوب و واضحی دادی , متشکرم .
    یه سوال دیگه برام پیش اومد خوب من اگه بخوام بیشتر از اون چیزی که تو استدیوها یاد میدن , یاد بگیرم جایی تو ایران هست که تدریس بشه این علوم ؟
    دوستان دیگه اگه راجع به آموزش و کاراموزی تو استدیوهای خوب اطلاعاتی دارن لطفا بنده رو راهنمایی کنن

6. 0152

0152 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    سلام به همه دوستان عزیز
    یه سوال داشتم از هر کی میپرسم نمیدونم اومیدوارم یکی پیداشه تا کمکم کنه این صدا مال کدوم سازه؟

فایل های ضمیمه:

• 123.mp3
      اندازه فایل:
      223.4 KB
      نمایش ها:
      9
بارگذاری...