پرسرعت ترین کارت صدای موجود در ایران؟

شروع موضوع توسط samandar ‏15/9/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک پرسرعت ترین کارت صدای موجود در ایران؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    سلام دوستان پرسرعت ترین کارت صدای موجود که میشه تو ایران تهیه کرد و رنج قیمت 200 تا 300 چیه؟من شنیدم که فعلا کارت صداهای pci experess با اینکه تکنولوؤِ اونا قدیمی شده و دیگه تولید نمیشن ولی به دلیل اینکه اینترنال هستن و مستقیم داخل کیس تعبیه شدن و مثل کارتای usb و firwire کابلی نیستن که باعث تاخیرشون بشه و محدودیت باز کردن تراک دارن فعلا پرسرعت ترین کارتهای صدا pci experess هستند مگه اینکه کارت صدای usb 3 بیاد.ایا درسته؟؟؟؟

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    دوست من واژه پر سرعت ترین اصلا واژه خوبی نیست برای استفاده در این مورد برای این که معنی نداره هیچ کدوم از این کارت صدا هایی که شما نام بردید به هیچ وجه تاخیری ندارند مگر شما درست استفاده نکنید.

اختلاف سرعت بین این مدل کارت صداها به میزانی نیست که برای انسان قابل درک باشه و هنگام کار کردم با هیچ کدوم چه ایترنال چه usb چه firewire هیچ تاخیری احساس نمیکنید.

اما نرم افزار ها بین سرعت تبادل اطلاعات بین این کارت صدا ها تفاوت رو شناسایی میکنند ممکنه چند میلی ثانیه باشه که اصلا برای انسان قابل درک نیست این موضوع.

پس بهتر برای خرید کارت صدا به این موضوع توجهی نکنید و به فکر این باشید که چیزی رو تهیه کنید که پاسخ گوی نیاز شما باشه...

3. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    راش عزیز مشکل منم تو همین تاخیر چند میلیو ثانیه تو زدن میدی کنترلر توی نرم افزار سیبلیوس و فاینال هستش که باعث میشه بعضی از نتا سرضرب نباشه حتی با تنظیم asio و wdm و .....؟؟؟ بله من خودم هم فست ترک پرو داشتم .من قبلا تو یه سایتی خونده بودم این مطلب رو که این اخرین کارتهای pci experess که تولید شدن هیچ تاخیری ندارن و حتی پهنای باندشونم بیشتره حتی از کارتهای فایروایر هم بیشتره .یعنی کلا تاخیر صفره صفره.!!1البته میدونم امکاناتشون کمه و فانتوم پاور ندارن ولی اگه واقعا تاخیرشون صفره دوستان اسم این مدلارو بگین که من بگیرم.فانتوم پاور و اینا رو هم نمیخوام.برای اجرای زنده با سیبلیوس و فاینال میخوام بدون کوانتایز کردن و سرضرب کردن و ماشینی کردن تنظیمات.منظورم اینه که نمیخوام مثلا قبل از زدن ساز برم تنظیمات رو کوانتایز و .... کنم تا نتام بعد زدن اتوماتیک سرضرب بشه.میخوام لایو باشه تا ببینم اشکالاتم کجاست.

4. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    تفاوت ها خیلی کمه کلا کم تاخیر ترین کارت های دنیا برای شرکت rme هستش ولی توی اون قیمت کمترین رو emu1212 m داره که پی سی ای هستش و فکر کنم نتونی گیر بیاری حالا اگه خواستی میگم از کجا بگیری چون مال کریتیو هستش و جمهوری گیر نمیاد

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    نه دوست من نباید این طور باشه که میگید یه جای کار مشکل داره وگرنه چنین تاخیری نباید داشته باشید....

6. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    دوست عزیز کری اکتو که واسه بازی خوبه کیفیت صدا رو زیبا میکنه ولی بدبختی همین زیبا کردن صداست که باعث میشه اون صدای خام و اصلی سمپلا تغییر کنه.دوستان از کارت صداهای دیگه ای که تاخیرشون صفره دیگه کدوما هستند؟از ام ادیو

7. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اگه دنبال کارت اینترنال هستید بهتون audiophile 2496 و audiophile192 رو پیشنهاد میکنم

8. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    ممنون دوست عیزز ایا شما با این کارتها کار کردین؟ایا تاخیرشون صفره یا نه مثل کارتهای اکسترنال یو اس بی و فایروال کمی تاخیر دارن؟ایا شما این حرف رو که میگن بعضی کارتهای اینترنال pci experess تاخیرشون صفره قبول دارین؟من همچین کارتی رو میخوام.بدون حتی میلیاردم ثانیه تاخیر!!

9. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    یعنی گوش شما به حدی قوی هستش که این تاخیر رو متوجه میشید؟ این تاخیر به حدی کمه که حتی برای اجرای زنده هم تاخیری حس نمیشه!
    بر اساس حرفای شما حتی موقع نواختن پیانو هم به خاطر سرعت صوت یه حداقل تاخیری وجود داره دیگه!
    اگه تاخیر دارید مطمئناً اشتباهی صورت گرفته موقع استفاده!
    اگه با یه کلمه به جوابتون میرسید باید بگم که تکنولوژیی هنوز وجود نداره که حتی یک میلیاردم ثانیه هم تاخیر نداشته باشه!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/9/11
  10. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شاید شما Buffer size رو تنظیم نکردید!
    چون بعید میتونم بتونید این تاخیر رو احساس کنید
    حتی وقتی یک ملودی رو روی ضرب بزنید و پیانو رول و ببینید متوجه میشید که Snap to grid هست،یعنی خود نرم افزار هم این تاخیر رو متوجه نمیشه
    این کارت هنوز اختراع نشده!!!

11. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    بله دوست عزیز من چون زیاد با اسپیکرای خود دستگاه زدم وقتی با کامپیوتر میزنم این تاخیر رو احساس میکنم .مثلا وقتی موقع زدن پیانو با نرم افزار سیبلیوس تمپو رو میبرم بالا و دولاچنگ میزنم تاخیر داره که کلا اعصابمو بهم میریزه البته تو سرعتای پایین مثلا سیاه و چنگ این تاخیر چندان محسوس نیست.
    دوست عزیز بافر و این چیزارم میدونم مثلا بیشتر رو 512 هستش و باید کم کرد و از این طرف اگه سیستم پایین باشه با کم کردن بافر سرعت بیشتر ولی کیفیت کمتر میشه .اینارو همشو میدونم. ولی باز تاخیر داره .البته مطمعنم که سیستمم مشکل نداره.

12. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شرکت های خارجی معمولاً سرعت رو بر حسب مایل در نظر میگیرن،بستگش داره مثلاً مدل rme 800 سرعتش نزدیکه 300m/h هست که تقریباً 32 مایل از bugatti veyron بیشتره!

دوست من اصلاً توجه نمیکنید،هر کارتی یک تاخیری داره(نزدیک صفر هست ولی هیچوقت صفر نیست)
    اون تاخیر هم اصلاً محسوس نیست،من واقعاً در عجبم که شما چطور متوجه اون تاخیر شدید

13. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    دوست عزیز واقعا ممنونم ازت که وقت میزاری و جواب میدی.والا میتونین خودتونم امتحان کنین.نرم افزار سیبلیوس یا فاینال رو باز کنین .کارت صداتونو تنظیم کنین بافرشو تا اونجا که جا داره کم کنین تا تاخیر نداشته باشه.حالا شروع کنین به زدن نتها.البته دولاچنگ باشه و بالای 120 تمپوش باشه.!!!!دوست عزیز این کارتی که بالا گفتین میشه واحدشو به واحد سرعت کارتهای یوا س ابی و فایروایر تبدیل کنین تا ببینم سرعتش از 800 بیشتره یا نه؟

14. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز من با کارتهای زیادی کار کردم
    digidesign 003 , audiophile 192 , fast track pro ,audiofire 12 , motu traveler , apogee ensemble حتی کارت صدای آنبرد
    ولی واقعاً هیچ تاخیری احساس نکردم
    همین الان که دارم این متن و تایپ میکنم دارم تریوله میزنم با سرعت خیلی بالا،ولی هیچ تاخیری حس نمیکنم

15. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    البته من منظورم فقط زدن نیست که زدن و بصورت همزمان ریکوردکردن رو میگم که بعد اینکه زدین صفحه نت رو نگاه کنین ببینین تو سیبلیوس همه نتا بدون کوانتایز کردن سرضرب شده یا نه؟ در ضمن ایا میشه واحد کارتهای pci experess رو تبدیل به واحد usb و firwire کرد یا نه؟میخوام ببینم سرعت کارتهای pci experess از فایروایر 800 بیشتره یا نه.

16. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    دوسته عزیز EMU کارت های خیلی خوبی داره که کریتیو کمپانیشو خریده کلا هیچ ربطی به کارت های مصرف خونگی کریتیو نداره مخصوصا 1616m که از کارت های خیلی خوب با قیمت حدود 500 دلار هستش کلا توی فروم های خارجی با برند های خیلی گردن کلفت مقایسه اش میکنن حالا یک پیشنهاد هستش

درضمن صحبت از تاخیری که شما میکنین یعنی در یک لاین خیلی تفاوت ها بین کارت ها کمه امکان نداره شما با گوش عادی متوجه شید مثلا من با ASIO بافرمو رو 64 میزارم حدود 4 میلی هستش با کارت RME میزارم 64 2 میلی میشه خیلی جزئی بیشتر توی ضبط صدا خودشو نشون میده یعنی مشکل اصلی رو با تاخیر دوبلار ها دارن فکر میکنم شما توی برنامتون تنظیماتی رو باید عوض کنید خیلی وقتا صدای وی اس تی که استفاده میکنید 48000 24 بیت هستش برنامه بصورت ریل تایم 16 44100 بیت میکنتش یا تنظیم های کارت صدا یا بلعکس که باعث تاخیر میشه اما توی ضبط میدی شما فکر نمیکنم توی تمپوی 120 متوجه شی عجیبه در ضمن EMU خیلی از ام ادیو حرفه ای تره جهت اطلاع !!!

اما اینجور که دوستان هم میگن نیست من هم وقتی پیانو دیجیتالم ملودی رو در میارو میام تو میدی یه کوچولو متوجه میشم که معمولا Auto quantizam رو روی حساس ترین حالت میزارم و بعد از ضبط همه ملودی هام دقیق سر ضرب هستش
    اما خوب اگر اینقدر حرفه ای هستید فکر میکنم باید برید سراغ کارت های خیلی گرئن که DSP رو خودشون دارن یه مدل pci داره RME که فکر میکنم حدود 600 دلار هستش و من تا بحال باهاش کار نکردم ولی یه موقعی برای مشلکل ضبط دوبلاژ داشتم میخریدم احتملا ازرون ترین چیزی که کارتو راه بندازه اونه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/9/11
بارگذاری...