پردازنده ی Xeon X5660 3.0GHz سوکت 771

شروع موضوع توسط taban341 ‏12/12/14 در انجمن کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

تاپیک پردازنده ی Xeon X5660 3.0GHz سوکت 771 تالار کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی در persian-music.org.

1. taban341

taban341 عضو سایت

شغل :
    تعمیرات لپ تاپ و تبلت و PC
    امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, reason, sonar, soundforge
    با سلام خدمت همه ی عزیزان ...
    من از سه نرم افزار FL و Reason و Cubase واسه Arrange استفاده میکنم به صورت همزمان حالت rewire...میخام بدونم کسی از سی پی یو های Xeon استفاده میکنه از اونجا که مین این سی پی یو خیلی کمه باید روی سوکت 775 mod شه با اداپتور تا بشه رو مادربردهایی که چیپ g41 دارن استفاده شه من الان یه مادربرد 775 دارم که باس رم 1333 هستش و میشه این سی پی یو رو مد کنم روش سی پی از Q9560 قویتره چون پردازنده ی سرور هستش :
    Intel Xeon X5660 3.0 Ghz 12MB Cache
    ولی با همه ی این حرفا دو دلم که آیا جواب کارمو میده یا نه ....
    خواهش میکنم از دوستانی مه استفاده کردن از این پردازنده ها یه راهنمایی بفرمایند
    پیشاپیش ممنون و متشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,498 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست من درسته این CPU در زمان خودش پادشاهی بود ولی در حال حاضر با توجه به مصرف بالا و دردسرهای مادربرد ارزش چندانی برای خرید نداره، از نظر single core این cpu حتی از CPU Core i5 4430 هم ضعیف تر عمل می کنه
    و یک مورد دیگه اینکه اکثر نرم افزارهای موسیقی البته نسخه های قدیمشون مثل cubase 5 نهایتا فقط از 4 هسته استفاده می کنن ( توی نسخه های جدید از هسته های بیشتر می تونن استفاده کنن)
    اگر بخوای از cpu های شش هسته ایی استفاده کنی باید نرم افزارهای بروز هم استفاده کنی

در مجموع تغییر مناسبی نیست

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  3. taban341

taban341 عضو سایت

شغل :
    تعمیرات لپ تاپ و تبلت و PC
    امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, reason, sonar, soundforge
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,498 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیزم این چارت ها صرفا مقایسه از نظر دما، مصرف، فرکانس و تعداد هسته هاست، مقایسه کاربردی نکرده نمی دونم بر چه اساسی شما این مقایسه دلیل سرتر بودن نظر گرفتی
    شما دارید cpu مربوط به 3 نسل قبل رو با cpu 3 نسل بعد مقایسه می کنید
    همونطوری که پست قبلی عرض کردم در مقایسه single core حتی یک cpu i5 از نسل جدید هم کارایی بالاتری از این Xeon داره
    وقتی که نرم افزار از 4 هسته استفاده کنه چه اهمیتی داره که cpu دو هسته بیشتر داشته باشه؟
    صحبت بنده از روی تجربه 10 ساله اس خریدن اون cpu انتخاب صحیحی نیست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  5. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عذر خواهی منا بابت خارج شدن از بحث اصلی بپذیرید سوال کوچیکی داشتم که اگه بشه همینجا جوابمو بگیرم بهتره تا یه تاپیک بزنم

جناب وبمستر، فرمودید که "و یک مورد دیگه اینکه اکثر نرم افزارهای موسیقی البته نسخه های قدیمشون مثل cubase 5 نهایتا فقط از 4 هسته استفاده می کنن ( توی نسخه های جدید از هسته های بیشتر می تونن استفاده کنن)"
    من میخواستم یه سیستم جمع کنم و نظرم هم روی core i5 یا core i7 بود، توانایی خرید نسخه های بالاتر کیوبیس را هم ندارم (با ورژن 5 کار میکنم)
    متوجه منظورتون دقیقا نشدم، یعنی برام بلا استفاده هستش یا اینکه به مشکل میخورم؟

بارگذاری...