پخش وکال از سمت راست و چپ نه از وسط

9/2/10
105
9
18
تهران
سلام و خسته نباشید به همه بچه های فوروم من تازه اینجا عضو شدم و می خواستم یه سوال بپرسم ممنون می شم که جواب منو یکی دقیق جواب بده .
اگه آهنگ حسین تهی رو ( این چیه ) یا کل آهنگ های جدیدش رو گوش بدین می بینید که صدا قشنگ پنینگ ضبط شده و وقتی هم با باند یا موبایل گوش می دی لیزیری نمی شه من هر کاری می کنم که صدا از دو گوش سمت چپ و راست بیاد یعنی از وسط صدای وکال نیاد صدا لیزری می شه یعنی میفته رو هم شما می شه منو راهنمایی کنید نرم افزار هم cubase & Neundo

DJ iBSb

هنرمند
عضو سایت
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
خوب ورودتون رو تبریک میگم،
اما دوست عزیز اگه به آهنگ این چیه از حسین تهی گوش بدین میبینید صدای باند راست از چپ یه تاخیر چند میلی ثانیه ای داره که این از نظر من یه دلیل داره اونم اینه که صداش رو اول برای باند راست میخونه بعد برای باند چپ،در ضمن از لیزری کردن استفاده نمی کنن!
ایشون با اینکار صداش رو قشنگتر به نظر در میارن،حالا اساتید هم بهتون پاسخ میدن اما من اینطور تشخیص میدم!

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام و خوش امديد

دو تا راه حل براي اين مورد هستش. :

1- استفاده از پلاگين ميكسر ديلي كه بين دو تا محدوده چپ و راست تاخير چند ميلي ثانيه ايي ايجاد ميكنن.
2- راه دوم كه بهتره و معمول تر اينه كه پارت وكال رو دوبار ميخونن..
ترك اول رو 60 درصد به چپ و پارت دوم رو 40 درصد به راست پن ميكنن.
معمولا من خودمم براي كارهايي كه نياز به اين حالت دارن از اين روش استفاده ميكنم.

9/2/10
105
9
18
تهران
ممنون از دوستان که سوالات رو به این سرعت پاسخ می دید می خواستم بپرسم این 60 درصد و 40 درصد رو از کجا مشخص می کنن چشمی چپ و راست کنم چجوری ممنون می شم راهنمایی کنید .

9/2/10
105
9
18
تهران
ممنون آقا امید من اینو تست می کنم جوابشو خدمتتون عرض می کنم مرسی .
بعد یه سوال دیگه اینه که من یه کیبورد خریدم می خواستم ریتم هایی که تو کیبورده به نرم افزار هایی مثل اف ال یا ریزن یا نرم افزار های دیگه ای بیارم می خواستم ببینم امکانش هست یا نه

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
من یه کیبورد خریدم می خواستم ریتم هایی که تو کیبورده به نرم افزار هایی مثل اف ال یا ریزن یا نرم افزار های دیگه ای بیارم می خواستم ببینم امکانش هست یا نه
بله امكانش هست چرا كه نه ...
يه كابل از كيبوردتون به كارتتون بگيريد و ركورد كنيد.
البته در ريزن نميتونيد صدا ركورد كنيد مگه اينكه آپشن جديدش رو كه امكان ركورد درش قرار داده شده داشته باشيد.
اما در ساير نرم افزارها امكان پذيره.