پایین آوردن آهنگ

18/10/09
13
0
0
ساوه
سلام نمیدونم درسته اینجا این سوال و بپرسم یا نه.
من اگه بخوام آهنگی که هنوزم کامل نشده چند پرده (مثلا 5 پرده) بیارمش پایین بایید فقط ملودیشو بیارم پایین یا آکورد و بیسو ... رو هم بیارم؟
چون اگه بخوام بیسو بیارم پایین خیلی ناجور میشه ولی بقیه رو میشه کاریش کرد.
لطفا کمکم کنید اصولی آهنگو چند پرده بیارم پایین.
مرسی.

Rooz-beh

هنرمند
15/8/09
473
147
0
سلام

شما باید همه اجزای موزیک رو 5پرده جابجا کنی اگه بیس خراب میشه جنس صدا رو تغییر بده و روش کار کن اگه نشد بیس رو 7پرده ببر بالا بازم اگه اون چیزی که میخواستی نمیشه بیس لاین رو عوض کن دیگه

موفق باشی
خدانگهدار

25/11/09
36
13
0
تهران
سلام

کل آهنگ شامل ملودی، آکورد ها و خط باس باید به یک نسبت به پایین منتقل بشن. در غیر اینصورت خط باس در یک گام اجرا میشه و ملودی در یک گام دیگه!!

اگر فکر میکنید خط باس فعلی رو نمیشه 5 پرده پایین آورد، بهتره این بخش رو کلا باز نویسی کنید...

mehra

Rooz-beh

هنرمند
15/8/09
473
147
0
بازم سلام

مهرا جان اگه 7 پرده بشه برد بالا هم میره توی همون گام روی کیبورد یا میدی کنترولر نگاه کن یک نت رو انتخاب کن 5کلید برو پایین بعد از همون نت قبلی 7کلید برو بالا بازم به همون نت میرسی ولی در اکتاو بالاتر

خدانگهدار

25/11/09
36
13
0
تهران
سلام.
طبیعیه که اولین راه حلی که به ذهن میرسه اینه که باس رو بعد از انتقال ببریم یک اکتاو بالاتر ولی در اینصورت ممکنه دیگه خوب صدا نده! (که احتمالش هم خیلی زیاده)
به همین دلیل توصیه کردم که اگر حس میکنند پس از انتقال خوب صدا نمیده، دوباره بنویسن باس رو :)

Mehran14

عضو سایت
30/7/09
267
478
63
شماره 14
سلام نمیدونم درسته اینجا این سوال و بپرسم یا نه.
من اگه بخوام آهنگی که هنوزم کامل نشده چند پرده (مثلا 5 پرده) بیارمش پایین بایید فقط ملودیشو بیارم پایین یا آکورد و بیسو ... رو هم بیارم؟
چون اگه بخوام بیسو بیارم پایین خیلی ناجور میشه ولی بقیه رو میشه کاریش کرد.
لطفا کمکم کنید اصولی آهنگو چند پرده بیارم پایین.
مرسی.
سلام!
این حرکت در موسیقی به Transpose معروف هست
درکُل فاصله بین نُتها در یک اکتاو شش پرده هست من پیشنهاد میکنم به جای آنکه پنج پرده پایین تر بیایید بهتره یک پرده بالا برید .
به هر حال چه نیم پرده و چه بیشتر قصد Transpose در آهنگی رو دارید کُل قسمتهای مختلف آهنگ با هم جابجا میشوند .
ولی در کُل پنج پرده پایین عجیبه یا شاید هم اشتباه منظورت رو رسوندی .

در این جور مواقع که آکوردها و باس دچار مشکل میشن بهره گیری از اجرای معکوسات آکوردها رو از یاد نبرید :smile (19):

Rooz-beh

هنرمند
15/8/09
473
147
0
سلام

آقا مهران جان شرمنده اشتباه شد منظور من نیم پرده بود عزیز بی سوادیو 1000 دردسر دیگه....

ممنون...
خدانگهدار

18/10/09
13
0
0
ساوه
ممنون آقا مهران.
چون من وقتی آهنگو درست کردم احساس کردم که آهنگ بالاتر از صدای خوانندست یعنی آهنگ برای تون صدای بالا (زیر) ساخته شده به خاطر همین گفتم 5 پرده پایین بیارم.