پاسخ های برگزیده افکت گیتار الکتریک

شروع موضوع توسط Shank ‏10/1/12 در انجمن مشاوره خرید و مباحث فنی گیتار الکتریک

تاپیک پاسخ های برگزیده افکت گیتار الکتریک تالار مشاوره خرید و مباحث فنی گیتار الکتریک در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    نظر دوست عزیزمون آقا حامد هم درسته در مورد این که یه مولتی میتونه انتخاب های زیادی در اختیار شما بزاره...
    اما اگر بخوام راهنمایی درست بهت بکنم: خوب نگاه کن ببین چه سبکی مینوازی و چه حسی رو میخوای از گیتارت بگیری؟؟؟
    اگر رنج سلیقت توی ترش متال تا دث متال خلاصه میشه...یا تو رنج بلوز جز و کانتری هستی...میتونی یونیت بخری چون میدونی که چی میخوای...
    در مرحله ی دوم هم : ندیدم کسی به این نکته اشاره کرده باشه.: شما از چه آمپ و گیتاری استفاده می کنی؟؟؟یه آمپ خوب میتونه کیفیت یه پدالبورد رو خوب نشون بده اما اگه از یه آمپ معمولی استفاده می کنی کلا برو دنبال آمپ...
    و در مورد تفاوت کیفیت بین یونیت و مولتی: حتما میدونی که میگن مولتی ها صدای digital و یونیت ها صدای analog تولید می کنن...
    و شما توی استفاده از یونیت ها دستتون باز تره و بعد ها هم میتونید پدالبوردتون رو تکمیل کنید و وسعت بدید...
    اگر دقت کنی اکثر برتری های pod hd500 توی ایجاد لوپ ها ریتم و این جور چیز هاست...(منکر این نیستم که مجموعه ی کاملی از افکت ها رو میده)
    اما مثلا اگر شما فقط متال کار می کنی و دیستروشن خیلی برات مهمه اگر یه مولتی داشته باشی میتونی یه تعداد محدودی صدای دیستروشن بگیری ازش اما با یه یونیت mxr fullbore metal که 6 تا knob فقط برای تنظیم دیستروشم داره صد در صد میتونی خیلی تمیز تر اون صدایی رو که توی ذهنته بسازی و یه صدای خاص مخصوص به آهنگ خودت داشته باشی...

در مورد این که میگی آدمی در سطح من: مگه سطح تو چشه پسر همه از صفر شروع می کنن.و کم کم میرن جلو اگر هیچی هم بلد نباشی و بخوای 1میلیون تومن پول خرج کنی من بهت میگم برو یونیت بگیر چون کم کم میری حرفه ای میشی و اون موقع که نیاز به یونیت پیدا می کنی...چقدر پول داری مگه که الان یه مولتی خدا بگیری و بعد 7 8 ماه بری یه ست یونیت بگیری؟؟؟
    باز هم همه چیز به خودت بستگی داره...

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  2. shreder

shreder عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    آفرین بر شنک عزیز
    در تکمیل پست دوستم باید بگم
    مالتی ایفکت بد نیست فقط پول حروم کردنه
    شما یه کاست پلیر میگیری که هم کاست پلی میکنه (x2) هم سی دی هم دیویدی هم بلو ری هم یخچاله هم فریزر و..... به نظر چیز خوبی میاد که این همه کارایی داره
    ولی همش اسباب بازیه همه چیز با کیفیت پایین
    یونیت یه صدا میده فقط ولی تمام اون صدا رو میده با بهترین کیفیت (البته به یونیتش هم بستگی داره ولی در کل)
    همیشه خوبه مثلا mt2 همیشه برای متال از پیشنهاد های اولیه هستش
    به نظر من کم کم یونیت جم کن چند وقت دیگه یه مالتی ایفکت از یونیت داری
    یونیت یه بدی هم داره اونم اینه که بدون امپ هیچی نیست شما مالتی ایفکت رو به pc هم میتونی بزنی ولی یونیت صدای نخراشیده ای داره و با امپ خودشو نشون میده
    با این وضعیت دلار من پیشنهاد میکنم هر کاری میکنید بکنید که همه چیز داره میترکه جنسی هم که رفت بالا پایین نمیاد مخصوصا تجهیزات گیتار و ... که نه صنف داره نه پدر مادر هر کی هرچی دوست داره میگه ....

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  3. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام برادر...
    امیدوارم تصمیم خوبی گرفته باشی..
    اول برای سبک ترش و دث: از بین این افکت ها میتونی انتخاب کنی (برای دیستروشن)به ترتیبی که خودم می پسندم میگم:
    Boss MT2
    Boss ML2
    Mxr Fullbore metal
    Line6 Uber metal
    و به نظرم اگر دو تای اولی رو با هم ببندی خیلی خیلی ساخ میشه چون یه تنظیمات کاملی رو در اختیارت میزاره...
    اگر به هارد راک هم علاقه مند هستی (برای دیستروشن):
    Boss Ds2
    ...
    بعد از دیستروشن به نظرم یه Eq لازمه که از Eq ها هم بهترین گزینه به نظرم:
    Mxr kerry king 10 band Eq

و گزینه ی سوم هم یه پدال wah (این مورد کاملا بر حسب سلیقه هستش.من دوسش دارم)
    این پدال ها خوبن :
    crybaby kh95 (امضادار کرک همت)
    crybaby standard
    Vox big bad boy (امضادار جو ساتریانی)

باقی پدال ها هم بستگی به علاقت دارن: مثلا تروی استتینا علاقه داره که توی کارهای متال delay به کار ببره اما خب همه به کار نمیبرن...پس میتونی بین افکت های مختلف انتخاب کنی و خرید کنی.
    در مورد قیمت ها:
    معمولا پدال های boss حدود 90 تا 120 دلار قیمت دارن و توی ایران در حال حاضر توی رنج 200 250 قیمت میخورن
    پدال های mxr نسبتا کمتر اینجا گیر میان قیمتشون هم حدودا بالاتر از boss هست حدود 250 تا 300 اینا (انصاف فروشنده خیلی شرطه)
    پدال Eq kery king هم قیمت نسبتا بالایی داره اما خب نسبت به کیفیتش ارزش داره(توی رنج همین 300 باید باشه)
    در مورد wah ها هم crybaby kh95 حدود 260 من دیدم تا 300 البته با وضعیت قبل از بالا رفتن دلار اگر میخوای بخری زود باش که همینایی که توی بازار هست تموم نشه...
    در مورد اون دو تا wah دیگه هم اطلاع زیادی ندارم اما حدودا باید crybaby standard یه کم ارزون تر از kh95 و vox big bad یه کم گرون تر باشه...

یه پیشنهاد: دلم نیومد این رو نگم:اگر عشق لید های تمیز هستی (مثل خودم) یه نگاهی به پدال mxr carbon copy delay بنداز واقعا شاخه توی پدال برد نوازنده های زیادی هم دیدمش از جمله جیم روت (نوازنده ی لید slipknot و stone sour)
    موفق باشی...

4. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

امتیازات:
    +612 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خیلی ساده بگم.
    افکت میتونه صدا ها رو تغییر بده.
    مثلا دیستروشن دیلی و ریورب و واه و ترملو و کورس و فیزر و پیچ و......

دیستروشن distrotion : صدا رو خش دار میکنه و مث همون گین ام میمونه با این توانای که در هنگام حظور گین میتونه اون خیلی پر قدرت تر کنه!

دیلی delay : تقریبا مثل اکو میمونه ولی در مدل های مختلف تفاوت های جزئی و کلی هم میتونه داشته باشه. در کل میشه گفت به صدا تاخیر(تاخیر مرتب و منظم) و بازتاب میده!

ریورب reverb : ریورب و لاکس اسپرینگ lux spring س به صدا حالت بعد میده. یعنی شما صداتون رو با ولوم معمولی دارین پخش میکنین و در محیطی مثل اتاق . هر چی با تنظیمات ریورب ور برین میتونین صدا رو در محیط های بزرگ تر بشنوین. ساده تر بگم صدا رو گسترده میکنه که احساس کنین دارین توی محیط بزرگتر اجرا مکنین!

واه wah : واه ها در کل 2 مدل هستن . اتو واه و واه پدال auto wah , wah pedal که افکت مورد علاقه ی منه.
    اینطور میشه گفت که صدایی شبیه به واه واه یا طوری شبیه به wow wow در میارن. نمیشه توضیح داد برین سولوی Enter Sandman ش رو گوش کنین متوجه میشین! در مورد 2 دسته هم بگم که اتو میتونه با ورودی بیشتر از شمت گیتار خودش رو هماهنگ کنه و با مقدار زمانی که بهش میدین خودش رو نشون بده. ولی پدال واه ها زیر پای شماست و تمام کنترل چه از لحاظ زمان و یا مقدار تغییر فرکانس به عهده ی خودتونه که کار کردن با پدال هم واقعا هنر میخواد!

ترملو tremolo : ترملو هم افکتیه که با فرکانس های صدا بازی میکنه. یه چیزی شبیه به دیلی ولی کاملا متفاوت! میشه گفت در اصل فرکانس رو قطع و وصل ویا در ارسال اون به صورت مساوی ولوم رو کم و زیاد میکنه!
    مث این : (نمودار ولوم ) ~~~~~~~~~~ ( چی شد :D )

کورس chorus : دقیقا نمیدونم این افکت رو چطوری تعریفش کنم . ولی میشه گفت که صدا رو (کلین) بیشتر شبیه به گیتار اکوستیک میکنه موج خاصی روی صدا میذاره. بازم نمیدونم چطوری توضیحش بدم که متوجه بشین ولی باید بشنوین! ولی بهترن راه گفتنش اینه که هر فرکانس دریافتی رو با فرکانس های شبیه به خودش به امپ میده و صدای مبهم تر خواهید داشت. مثلا شما وقتی 440 رو میزنید اون (بستگی به تنظیمات) صدایی بین 438 و 442 رو به امپ میده)

فیزر phaser : میشه گفت کارایی شبیه به ترملو داره ولی بیشتر روی فرکانس های بالا( صدا های زیر تور) مانور میده و اون ها رو به صورت تغییر فرکانس تا حد مشخصی کم و زیاد میکنه. با ترملو اشتباه نگیرین چون اون با ولوم سرو کار داره ولی این با خود فرکانس.

پیچ pitch : پیچ هم افکتیه که صدا رو زیر و بم میکنه یه چیزی شبیه به اکتاو در امپ های مختلف. یه مثلای بزم کل قضیه رو گرفتین. نرم افزار هایی هستن که صدای اقایون رو با زیاد کردن پیچ میتونن شبیه به صدای خانوم ها کنن. این هم دقیقا همون کار رو انجام میده.
    افکت های دیگه هم هستش که فکر کنم همین قدر کافی باشه. بازم سوالی بود در خدمتم!

5. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    سلام
    بعد از مدتی داشتم تاپیک های مشاوره خرید رو مطالعه میکردم،
    چیزی که توجهمُ به خودش جلب کرد، بالا رفتن سطح پاسخ های دوستان، مخصوصاً اعضای قدیمی و باسابقه، به پرسش ها بود.
    و در مقابلش هم سؤالات روتین و تکراری تازه کارا بود که البته حقم دارن چون خوندن این تاپیک های سنگین کار وقت گیریه..
    بخاطر همین یه فکری به ذهنم رسید، اونم اینکه یک کپی از پاسخ هایی رو که خیلی فنی و پرمحتوا باشه، به تاپیک جداگونه انتقال بدم.
    تا کسی که تازه وارد سایت میشه، راحت تر بتونه به جوابهای مفید دسترسی پیدا کنه.
    کم کم و سرفرصت تاپیک ها رو از اول بازخونی و پستها رو کپی میکنم.
    در ضمن تاپیک هم بسته میشه تا نظمش بهم نریزه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 14
بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)

عبارات جستجو شده:

1. وظیفه پدال گیتار الکتریک