پارازیت غیر عادی در Cubase

شروع موضوع توسط string ‏8/1/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک پارازیت غیر عادی در Cubase تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    از چند روز قبل مشکلی عجیب با Cubase دارم. یک پروژه نه چندان سنگین رو که روز های قبل بدون مشکل اجرا می کردم باز کردم و متوجه شدم هر کجا تعداد Instrument ها از 3 یا 4 بیشتر میشه پارازیت های غیر عادی ایجاد میشه که تا به حال نشنیدم. با Mute کردن یک یا چند ساز مشکل حل میشه. نرخ نمونه برداری 24/48. در 3 لاین از Ra استفاده شده 1 ترک Stylus و یکی هم PlugSound . پافر رو زیاد کردم حتی تا 8 MG ولی مشکل حل نشد. 2.5 گیگ از مجموع 4 گیگ رم استفاده شده و CPU هم در بدترین شرایط از 60 یا 70 گذر نمیکنه. دمای CPU و پل شمالی و کارت صدا (Konnekt Live) عادیه و اورکلاک E5200 تا 6300 MH هم بی تاثیر بود. ویندوز رو با استفاده از Image که داشتم Restore کردم . از پروژه خروجی Midi گرفتم و پروژه ای جدید ایجاد کردم اما باز هم مشکل پابرجاست. و در آخر این مشکل رو با Nuendo و Studio One هم دارم. یک ثانیه از نمونه صدای پارازید رو ضمیمه می کنم. با تشکر از دوستان که تجربیاتشون رو به اشتراک می گذارند.

دانلود نمونه

2. saied2009

saied2009 عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase
    من یک پیشنهاد دارم و مطمن هستم که تا حدودی و شایدم کامل مشکلت حل بشه:

اون سه لاینی که از ra استفاده میکنی به جای kompelexer player(یعنی همون برنامه اصلی ra) از kontakt استفاده کن و هر بانک صدایی که دوست داری با kontakt باز کن

چون player خود برنامه حدود 1300 مگ از رم شما رو اشغال میکنه در صورتی که kontakt حداکثر 200 تا 300 مگ رم اشغال میکنه

یا علی

3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    به به
    من این صدا رو وقتی نکسوز باز کرده بودم تجربه کردم.
    این صدا ناشی از کم آوردن سخت افزارت نیست.
    مال خود یکی از vst هاست.

من با نکسوز این مشکل رو تو یه پروژه داشتم که صدا ها رو همه رو دوباره لود کردم درست شد.
    یعنی یک بار یه صدای دیگه انتخاب کردم و یک بار هم یک صدای دیگه.

این هم بگم asio هم یه چکی بکن.
    ولی این نویز مال سخت افزار نیست.
    البته این پروژه شما هم خیلی سبک نیستش 3 تا RA کم نیستش پلاگین هاس Eastwest خیلی سنگین هستن.
    tirilian هم که دیگه زبان زر هست تو سنگینیه patch ها

4. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ممنونم دوستان, نكته اي كه فراموش كردم ذكر كنم اينه كه پارازيت در Export هم هست حتي شديد تر از نوع زنده! اتفاقا به زماني شبيه شده كه سيستم دچار افت رم و CPU هم زمان ميشه با اين تفاوت كه معمولا در Export شنيده نميشد و كمي هم متفاوته. بافر رو هم همانطور كه گفتم زياد كردم.
    من معمولا بانك هاي East West رو با كنتكت باز مي كنم. به اين علت عرض كردم نه چندان سنگين كه در پروژه هاي سنگين تر از اين چنين مشكلي نداشتم. عجيبه كه الان وقتي خروجي Midi مي گيرم و پروژه جديد باز مي كنم مشكل كمتر ميشه اما گاهي كنتكت ارور كمبود رم ميده و بسته ميشه در حالي كه فقط 1.5 يا 2 گيگ از رم استفاده شده.

5. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    در ویندوز های 32 بیت هر پروسس اجازه نداره بیشتر از 2 گیگ از رم رو استفاده کنه برای همین error میده
    اگر وارد 64 بیت بشید همین پلاگین 32 بیت کانتکت می تونه تا 3.5 رم رو بگیره و البته اگر کانتکت 64 بیت استفاده کنید که دیگه اصلا مشکلی نیست

6. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بله اما من X64 استفاده می کنم. ضمن اینکه از ترک Instrument استفاده کردم. به اون معنی که هر پردازش کنتک فقط یک ساز رو باز کرده. و از همین ترکیب هم داشتم تا چند روز قبل بدون مشکل استفاده می کردم! ظاهرا چاره ای جز نصب دوباره ویندوز ندارم. اما از این جریان نکته ای دیگری هم برام مبهم مانده, اینکه به چه علت پارازیت در فایل Export شده هم شنیده میشه؟ اگر فرض کنم مشکل از VSTI و سمپلها باشه باید در پروژه های دیگر هم باشه. اگر از کارت صدا, cpu و یا رم هم باشه نباید در فایل خروجی تاثیر بگذاره چرا که پردازش دیجیتاله و تحت تاثیر مشکل قرار نداره. مگر اونکه مشکل از نرم افزار باشه که آن هم باید با ریستور حل بشه. به هر روی از کمک دوستان ممنونم.

بارگذاری...