پروژه تکمیلی ْSeven Days - Naturium (پروگرسیو راک)

شروع موضوع توسط nkaq ‏19/5/15 در انجمن Rock

تاپیک ْSeven Days - Naturium (پروگرسیو راک) تالار Rock در persian-music.org.

1. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    با سلام. کاری که ملاحظه می کنید حاصل تلاش چندین ماهه بنده و دوستانم در پروژه ناتیوریوم هستش
    سبک کار تلفیقی با محوریت پروگرسیو هستش که بنده افتخار می کنم که در این اثر سهم کوچکی داشتم.
    ایده آهنگ در واقع بر مبنای روند رشد و بلوغ جامعه بشری ٰ از ابتدا تا انتها استواره که در آن تا حدودی سعی شده از سبک های موسیقی خاور میانه تا اروپا تحت رویه ای پروگرسیو اسنتفاده بشه.
    ساز بندی ها ترکیبی از ساز های راک و ارکسترال بعلاوه کمی رنگ بندی از سازبندی جز هستش و ریتم ها اکثرا بصورت ریتم های لنگ هستن.
    فلوت - ساکسوفون : حامد ملک
    گیتار الکتریک : حسین منتظری
    کیبورد : ایمان تخمیری - محمد قنبرپور
    گیتار بیس: گرگین شریفی
    چلو : ایمان تخمیری
    پیانو : محمد قنبرپور
    میکس و مستر:حسین منتظری
    DAW: Cubase 5
    VSTi :
    Piano: Ez keys
    Drum : EZ Drummer
    Strings: LA Strings
    synth: Mono logue
    French Horn: NI
    Orchestral collection
    Reccorded Sounds:
    Pads: Triton Classic
    Organ: Triton Classic
    لینک دانلود:

View: http://www.mediafire.com/listen/deb8las2djcekxw/Seven_Days-mix5-01_320.mp3

Dropbox - Seven Days-mix5-01 320.mp3

Seven Days by Naturium Rock Band | Free Listening on SoundCloud
    ْSeven Days - Naturium (پروگرسیو راک)-Seven Days.png

آخرین ویرایش: ‏19/5/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 19
  2. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,321 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    همگی خسته نباشید
    کار بسیار زیبا و قابل تاملی هست
    از همه لحاظ ار استانداردهای خوبی برخورداره
    واقعا لذت برم و از اینکه لحظه لحظه اونو گوش دادم خوشحالم
    ممنون از اینکه کارو به اشتراگ گذاشتی و مارو شریک شنیدنش کردی

یه نکته وجود داره که باید بصورت سوالی درموردش صحبت کنم
    چرا کیک رو خوب نمیشنوم ؟
    قدرت اصلی و نشون دادن ضرب آهنگ موزیک ...
    تایم 9:03 اون الکتریک هم یکم نسبت به کل موزیک میکسش متفاوت تره
    فک میکنم پشت میکس این دو نکته سلیقه خاصی بوده ... .

ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +432 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    تبریک میگم کار زیبایی بود " خسته نباشید ...
    آهنگ و تنظیم بسیار عالی بود اما میکس و مسترینگ میتونست بهتر از این باشه .
    خدا قوت ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    یک قطعه ی بسیار زیبا، در یک قدمی رسیدن به یک "اثر".

اولین باره که ایمپرووایز گیتار و ساکسفون رو بدون رنگ و لهجه از نوازندگان ایرانی میشنوم! وجود پتانسیلهایی اینچنین، امیدوارکننده است.

ما در Seven Days با یک قطعه روبرو نیستیم، بلکه با هفت قطعه مواجه هستیم! همونطور که از اسمش پیداست، این قطعه از هفت بخش مختلف ساخته شده و شدت تفاوت در این بخشها بقدری بالاست که این قطعه رو از یک ساختار تلفیقی، به یک ساختار Medley تبدیل کرده. کما اینکه "تلفیق" (با چشم پوشی از این اصطلاح غلطی که در جامعه موزیسین ایرانی رواج پیدا کرده) ساختار "موازی" داره، نه "متوالی". در Seven Days تفاوتها در این هفت بخش بقدری هست که در نظر شنونده یک سردرگمی در "فرم" ایجاد میکنه. مثل اینکه چند قطعه ی مستقل رو در کنار هم ادیت کرده باشیم. حتی در بخش سوم (یا روز سوم) جغرافیا و ملیت هم عوض میشه. در طول کل قطعه رنگ و افکت گیتار لید چند بار تغییر پیدا میکنه. شاهد تغییر در استایل ریتم (به لَنگ) هم هستیم. در بخش آخر هم کلاً ست درامز عوض میشه.

من وقتی به این قطعه گوش میکردم، تنها موردی رو که در همه ی اونها مشترک دیدم، تونیک قطعه بود که بعد دیدم اون هم در شروع تغییر پنجم (روز پنجم) عوض شد (از می به رِ)!

بعضی وقتها در موزیکهایی که با تصویر همراه هستند و یا کلاً برای تصویر ساخته شدند، شاید این گوناگونی برای شنونده مورد قبول تر باشه. در غیر این صورت، ولو اینکه آفریننده ی قطعه با توجه به یک روال روایی هم اونو نوشته باشه، برای شنونده توجیه پذیر نخواهد بود. شنونده بعنوان یک فنومن "طبیعی" ناخودآگاه با هر چیزی که ساختار "طبیعی"تری داشته باشه بهتر و درست تر سمپاتی میکنه و این گریز ناپذیره. شروع، ادامه، پایان. اول، وسط، آخر. مثل تولد، زندگی، مرگ. طلوع، تداوم روز، غروب. اینها همه از ساختاری که در طبیعت وجود داره، تبعیت میکنند. حتی "هفت روز" متوالی هم حداقل در طلوع و غروب با هم اشتراک کامل دارند.

تصویر هوشمندانه ی گرافیکی Seven Days، رد پای نیل آرمسترانگ در کنار یک جمجمه ی نیمه مدفون قدیمی مربوط به انسانهای اولیه رو نشون میده که تاریخ رشد و بلوغ تمدن بشر رو بمراتب سریع تر منتقل میکنه. و پروانه ی رنگین و زیبایی که برخلاف رد پا و جمجمه، هنوز زنده است و به زندگی خودش داره ادامه میده. (البته محمد جان مطمئن نیستم که از اون تصویر جمجمه بتونید اسفاده کنید، چون در انحصار رایت بند دووم متال استرالیایی Cauldron Black Ram هست).

در بخش اول فلوت بسیار خوش رنگ با موزیکالیته ی عالی رو داریم (که به دلیل نامعلومی در میکس Bold شده) در یک فضای امبینت بسیار گوش نواز. بخش دوم ایمپرووایز کم نظیر گیتار رو داریم، مناسب با فضای همون بخش. در انتهای بخش دوم تاش های ووکال رو داریم که به گوش من زیاد جا افتاده نمیاد. نه از نظر لحن و تکنیک (که نه محلی هست و نه مدرن نه کلاسیک . . .) و نه از نظر کانسپت. گرچه به هرحال اجرای ووکال بی کلام بعنوان Shape برای تکمیل و فضا سازی، کار آسونی نیست و چه بسا یک ووکالیست حرفه ای هم نتونه از عهده اون بربیاد. ضمناً محمد جان ووکالیست رو یادت رفته معرفی کنی.

لوپ بسیار زیبای کنترباس بعنوان اکامپنیمنت ساکسفون در روز پنجم ایده ی بی نظیری بود که من برای اولین بار با اون مواجه میشدم! و در ادامه، ایمپرووایز جز اورگان که غوغا میکنه (که به نظرم کار خودت باید باشه محمد جان). سوال و جواب ایمپرووایز ساکسفون و گیتار در بخش ششم بسیار برای من لذت بخش بود و دلم میخواست این بخش رو بعنوان یک قطعه ی مستقل و بلند میشنیدم و بیشتر لذت میبردم. بخش ششم اگر اغراق نکرده باشم، همپای کارهای بند Four Play بسیار جا افتاده و برای شنونده انرژی بخش هست و این توانایی جای تبریک داره.

Seven Days گروهی رو برای ما معرفی میکنه که در ایده ی موزیکال و اجرا، هنرمندانی مثال زدنی هستند؛ و در خط فکر اولیه و کانسپچوال نیازمند زمان بیشتر، برای بهتر و بیشتر جا افتادن. به امید اینکه این همکاری به معنی "با هم کار کردن" ادامه پیدا کنه و نه به معنی "کنار هم کار کردن"؛ و شاهد یک قطعه از هفت نفر باشیم، نه هفت قطعه کنار هم از هفت نفر.

در آخر صحبتی دارم با دوستانی که نسبت به تولید موسیقی، همیشه نگاه بیزنسی دارن.
    بی نیاز به ساختار خود قطعه، از همون تایم 10 دقیقه ای قطعه ی Seven Days همه میتونن متوجه بشن که این کار با دید "بیزنسی" ساخته نشده. اعضای این گروه برای پروداکشن تنها همین قطعه، چندین ماه وقت گذاشتند. اونها هم کار و زندگی داشتند و نیاز مند درآمد و معاش. ولی با این حال یک زمانی رو هم برای هنر دل خودشون کنار گذاشتند. چه اشکالی داره که ما هم این کار رو بکنیم؟ از این کار اونها افراد علاقمندی مثل من و شما هم بهره بردیم. حتی اگر من و شما هم بهره نمی بردیم، آفرینندگان این قطعه بهره ی خودشون رو از این قطعه برده بودند. چون در آفریدن لذتی هست که در هیچ چیز دیگه نیست. این افراد با این قطعه شاید چیزی به جیبشون اضافه نشده باشه، ولی مطمئناً در درون خودشون چیزی کسب کردند بسیار غنی تر. من در خارج از ایران افراد بسیار زیادی رو میشناسم که حتی شغل هنری هم ندارند، ولی چون ساز میزنند و با تولید موسیقی آشنایی دارند، هر از گاهی با دوستان همتای خودشون قطعه مینویسند، ریکورد میکنند و حتی بصورت رسمی CD میزنند (با بودجه شخصی) بی هیچ چشمداشتی در برگشت سرمایه. بعضی وقتها برگشت سرمایه رو نه در دنیای بیرون، بلکه در دنیای درون خودمون هم میتونیم جستجو کنیم.

آخرین ویرایش: ‏23/5/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 12
  5. parsa_17

parsa_17 عضو سایت

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    خداقوت..........قشنگ بود

6. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,256 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    آقا چرا من نمیتونم دانلود کنم ...........

7. hossein.k

hossein.k عضو سایت

شغل :
    IT-Data Security Engineer
    امتیازات:
    +70 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, studio_one
    عالی بود واقعا خسته نباشید

8. hmdpurple

hmdpurple

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    فرهود عزیز با تشکر از دقت و حوصله ای که در گوش کردن و نقد این کار به خرج دادی. جوابی بر نقد حرفه ای و اصولیت ندارم و صرفا میخواستم بابت این همه دقت و موشکافی از طرف همه اعضا گروه Naturium تشکر کنم.
    توضیحات ت به قدری دقیق و جامع بود که مطمئن هستم در ساخت، تنظیم و میکس قطعات بعدی تاثیر خواهد داشت.
    ضمنا وکال رو هم حامد ملک اجرا کرده بود.
    حسین منتظری

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  9. hmdpurple

hmdpurple

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از لطف و توجه شما. حق با شماست level و رنگ kick میتونست بهتر باشه. و در مورد گیتار پایانی: تغییر رنگ صدای گیتار و کیت درامز که LM9 هست به عمد صورت گرفته.

با تشکر.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  10. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    حسین جان از آشناییت دراین سایت خوشحالم.
    شما لطف داری. محمد عزیز هم که همواره سَرور ماست. من فقط یک تحلیل و آنالیز انجام دادم که قطعاً خالی از نقص هم نبوده. وگرنه اعتقادی به "نقد" ندارم! نقد یعنی انتقاد کردن. و انتقاد برای اثر هنری از دید من مفهوم نداره.
    برای شما و سایر دوستان Naturium آرزوی موفقیت میکنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  11. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    ممنونم امین جان از وقت و دقتی که گذاشتی خوشجالم که خوشت اومده. در مورد میکس حق با شماست درام پرقدرت تر حس بهتری میده

12. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    فرهود جان واقعا نظراتت برای من یکی که خیلی حیرت انگیز بود.انگار که در تمام پروسه ساخت آهنگ حضور داشتی و از تمام جزییات مطلع بودی.من هم با تک تک نظراتت موافقم با این حال من این کار رو یک اثر بباد موندنی حد اقل براب خودم میدونم و بارها و بارها از گوش دادن بهش لذت بردم.بنظر من مهمترین نکته این اثر اینه که در تمام ده دقیقه آهنگ سعی ما بر این بوده که حودمون باشیم جدا از تکلف به سبک خاص یا حتی فرم خاص و یا شخص خاص.ما نخواستیم ایرانی بسازیم یا اروپایی ما برای پول درآوردن نساختیم.چیزی که اینجا هست حس همون لحظه ماست با مقداری ادیت البته.شاید تنوع بیش از حد تم ها و ارکستراسیون و فرم در گوش دادن برای بار اول و دوم کمی تو ذوق بزنه ولی در کل این تنوع حد اقل برای من با تمام این ضعف ها لذت بخش و سرگرم کنندست.با اینکه آهنگ تقریبا 10 دفیقست ولی تفریبا اصلا طولانی بودنش حس نمیشه.در مورد کیبورد عرض کنم که سولوی ارگان رو دوست عزیزم ایمان زدن و بنده بیشتر توی پترن های اولیه و تا حدی هارمونی های ارگان نقش داشتم هپچنین جناب آقای ملک هم ادیت هاشو در کنار حسین عزیز انجام دادن وکال کار هم زحمتشو آقای ملک کشیدن و همینطور کار تنظیم درامو

آخرین ویرایش: ‏24/5/15
  13. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    حمید جان من سه نا لینک گذاشتم که سه تاشم سالم هستش.اگه خنوز مشکل داری بهم خبر بده که طور دیگه ای بفرستمش

14. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    زنده باد محمد عزیز. وسعت نگرش تو کلاً به مقوله ی موسیقی، نگرشی هست که کمتر در بین موزیسینها گیر میاد و خودت اینو میدونی. و همینطور میدونی که اون وسعت نگاه مورد احترام ویژه ی من هم هست. قطعاً دوستان شما هم از شعور موسیقی ویژه ای برخودارند که تونستید با هم مچ بشید و چنین حرکت خاصی انجام بدید.
    من مطمئن هستم که اگر خللی مزاحم کار شما نباشه، Naturium یکی از ناب ترین و هنری ترین آینده ها رو در پیش رو داره. افتخارِ داشتن دوستان هنرمندی مثل شما دورادور نصیب من هم میشه.

15. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    همه چی قابل قبول و استاندارد بود واقعا خسته نباشید
    فقط درام میکس خوبی نداشت هم ولوم بعضی اجزا پایین بود هم اون پانچ لازم رو نداشت

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  16. alishayan

alishayan عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    دمتون گرم خسته نباشید

17. مشکی پوش بی پول

مشکی پوش بی پول عضو سایت

امتیازات: