ولوم صدای خواننده چگونه استاندارد با ولوم آهنگ باشد

شروع موضوع توسط PH banned ‏22/4/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ولوم صدای خواننده چگونه استاندارد با ولوم آهنگ باشد تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. PH banned

PH banned عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    دوستان این سوالی بود که چندین سال تو ذهنم بود و قبلا هم سوال کرده بودم ولی باز جواب قانع کننده ای نگرفتم سوال رو میخوام اینجوری بگم
    من وقتی صدای خودم رو روی آهنگ قرار میدم به نظر خودم خوب هستش ولی وقتی دوستام گوش میدن بعضی ها میگن که ولوم صدای تو از آهنگ زیاد هست بعضی ها هم میگن ولوم آهنگ از صدای تو زیاد هست
    میخوام ببینم آیا روشی ساده وجود دارد که با دستگاه یا اف ال جوری باشد که خودش مقدار استاندارد را بگوید و ولوم صدا با ولوم آهنگ match باشد

2. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    این مشکل مچ نشدن وکال با موزیک یکی از اون چالش هایی هست که اکثر کسانی که آشنایی زیادی با میکس ندارن همیشه هست . دوست عزیز من هم مشکل شما رو تا 1 سال پیش داشتم اما مشکلم حل شد و اون هم فقط رعایت این 2 اصل بود . یکی این که خوده نوع ارنج موزیکتون خیلی شرط هست . شما اگر بهترین میکس وکال رو داشته باشی اما نوع ارنج شما و نوع میکس شما به قول معروف (درهم بر هم) باشه این مشکلات به وجود میاد . پس سعی کن در ابتدا از میکس موزیکت اطمینان پیدا کنی . 2 این که شرایط محیطی صدا و جنس میکروفون میتونه تا حد زیادی تاثییر گذار باشه . اما در یک تعریف ساده میشه گفت که بستگی به سبک شما ، وکال میتونه از موزیک جلوتر قرار بگیره اما نکته اینجاس که شما بتونی وکال رو وارد موزیک کنی که این کار رو میتونی با انواع افکت ها و داینامیک ها انجام بدی . بر میگرده به سلیقه شما .

همیشه شاید گوش افراد از این که میگن صدا جلوتر از موزیک یا عقب تر از موزیکه درست نیست اونها صدای وکال رو بد میشنون که این حس قالب میشه که گفتم بر میگرده به شرایط اکوستیکی - میکروفون و میکس شما

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. PH banned

PH banned عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    دوست عزیز محمد من نمیگم که وکال از آهنگ جلو هست یا عقب هست من ولوم volume رو میگم یعنی بلندی صدا ها چگونه در یک حد باشند

4. issah

issah عضو سایت

امتیازات:
    +57 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    میکس وکال در هر سبکی متفاوت هست...هیچ الگوی یکسانی وجود نداره که بشه گفت...محمد.ک به درستی اشاره کرد...اگه نمونه کار بذاری میشه گفت مشکل کار کجاست ولی نظر ما فقط مختص به همون یک نمونه کار میشه چون شرایط در هر آهنگی متفاوت هست حتی اگه رکورد وکال در شرایط یکسانی باشه...یک راه هست که اوایل خیلی کمکم می کرد و اون مقایسه ی میکس خودت با یک موزیک حرفه ای در سبک و استایل مشابه هست.

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ساده ترین راه و البته قدیمی ترین روش اینه که بعد از میکس کار.
    اون رو یکبار کامل و دقیق با ولوم پائین با دقت بشنوید.
    یعنی ولوم کارت صدا رو کم کنید و کار و با دقت بشنوید. در این حالت وکال و لول اون نسبت به موسیقی بیشتر خودش رو نشون خواهد داد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  6. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,036 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    چون بحث ساخت موزیک همراه با وکال است و با یک موزیک Instrumental کاملا متفاوت است، بد نیست میکس رو بارها و بارها بررسی کنیم.
    در موسیقی که وکال به همراه داشته باشد ما عملا موسیقی رو فدای وکال می کنیم و تمام تلاش خودمون رو میکنیم که در نهایت وکال بدون Overlapping و ماسک شدن توسط هیچ سازی سالم و شفاف به گوش شنونده برسه. به همین دلیل پیشنهاد من به شما اینه که قبل از هر گونه قضاوت میکس رو بارها و بارها در چک کنید.
    اما مقایسه تنها در صورتی منطقی و قابل قبوله که تحت شرایط و امکانات یکسان باشه. شاید بهتر باشه به گوش هاتون اعتماد کنید تا حرف های دیگران.
    میکس وکال تحت شرایط آکوستیک، مانیتورینگ و ... شما با چیزی که دیگران میشنوند کاملا تغییر پیدا میکنه. اما اگه فقط بحث سر لول کشی وکاله که کار زیاد سختی نیست و به گفته ی دوستمون بر اساس سبک شما و ... فقط کمی جابجا میشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  7. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    این جمله دوستمون بسیار مهم و ارزشمنده.
    یادمون نره که کار در نهایت به اسم استودیو شما خواهد بود.
    پس به حرف مشتری اصلا توجهی نکنید.
    شما تمامی سعیتون بر این باشه که کاملا اصولی و درست کار رو میکس و تحویل بدید.
    اگه قرار باشه پسر خاله و یا پسر عمه و یا پسر باجناق همسایه بغلی کوچه پائینی ! بخوان بگن وکال پائین یا بالاست که شما همون کار رو باید مناسب با سلیقه همه مردم ایران میکس کنید. ! ( خودم هم نمیدونم این مثال چه جوری به ذهنم رسید !:دی )

• خوشم اومد خوشم اومد x 10
  8. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    من کلا تو کل فعالیت هام دو تا مشتری داشتم که هر دوتاشون بهم میگفتند اونطور که ما میگیم بساز میکس کن..میگفتم اصولش اینی که میگید نیست
    میگفتند : ما پول میدیم نظر مارو پیاده کن و منم از ترس اینکه از دستشون ندم مجبور میشدم نظریه های علمیشونو تایید کنم !!!!
    متاسفانه امروز خواننده ها حکم صادر میکنند ... و هر چی اونا بگند درسته و یه خلاقیت به خرج میدیم میگن : من خوشم نیومد حذفش کن

9. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    به شما دوست گرامي قويا توصيه مي كنم به هيچ قيمتي در باتلاق اين كارشناسان گرفتار نشيد. چرا كه نه تنها نتيجه مطلوب حاصل نميشه بلكه ممكنه ذوق و درك فني و هنري خودتون هم به قهقرا بره. مطمئن باشيد كه كار كردن با چنين افرادي كه ميخوان با پولشون قوانين كل كائنات رو تغيير بدن جز استهلاك گوش و اعصاب ثمري نخواهد داشت.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  10. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    به هیچ وجه به ساز مشتری نرقصید
    اینجور مشتری ها بهتره که اصلا شما باهاشون قطع همکاری کنید نه اونها.
    چون پول میدن دلیل نمیشه هر کاری خواستند انجام بدید و وجهه کاریتون رو خراب کنید.
    من بارها پیش اومده مشتری ازم خواسته با صدای خودم اول آهنگش اسمش رو بیارم. یا اخر کار اسم استودیوم رو بگم.
    هرگز زیر بار این موضوع نرفتم.
    هروقت هم اصرار کردند مبلغشون رو گذاشتم کف دستشون و گفتم شما رو به خیر ما را به سلامت..
    و حساب کار دستشون اومد

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  11. mehrshad_king

mehrshad_king عضو سایت

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آقای محبی منظور دوستمون از این که میگن نظره مشتری منظور اون چیزایی هست که تو آهنگای معروف میبینند و دوست دارن تو موزیک خودشون همچین چیزایی باشه نه اینترو یا اوترو یا چیزایه دیگه رو بگن صاحاب استودیو بگه.خود من تا جایی که نظرات مشتریام معقول باشه رو موزیکشون پیاده میکنم.

12. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    متوجه منظورشون شدم.
    در مورد چیزهایی که در کار خودم گفتم صرفا مثال زدم.
    ضمن اینکه موضوع تاپیک در مورد ولوم وکال و تاکید مشتریها بر اجرای نظراتشون هستش که ممکنه به میکس اصولی کار لطمه بزنه.

13. mehrshad_king

mehrshad_king عضو سایت

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    طبق تعریفی که من از میکس اصولی دارم اینه که در درجه اول سطح صداها هم تراز باشه.خب برای مثال ممکنه مشتری بگه لول وکال بیشتر باشه.با این پیشفرض که هر چقدر هم بهش میگی این کار برای این آهنگ جواب نمیده حالیش نشه.خب ما میایم یه ورژن از میکسی که بر پایه اصول هست رو بهش میدیم و یه ورژن دیگه از چیزی که مشتری گفت رو میدیم.بعد هم فرق بین دو ورژن رو بهش میگیم و دیگه انتخاب با خودشه که کدوم رو انتخاب کنه واسه پخش.

14. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    خب متاسفانه موقعیت فعلی موسیقی برای افرادی مثل من که کلا چهار سال سابقه فعالیت دارند همینه !
    شما از قدیمی های موسیقی هستید وقتی یک نفر رو رد کنید خب تعداد بسیار زیادی مشتری هستند که باز ازتون درخواست کار کنند
    وقتی یکیو رد کنید باز دوباره پیش شما همون شخص برمیگرده
    ولی موقعیت من چیه؟؟
    موقعیت من :
    خواننده میاد میگه وضع مالیم خوب نیست تخفیف بده ...قیمت کم میگیم راضی باشه و خدایینکرده از دست ندیمش !
    یه کم که از ما ناراحت میشه
    دو روز بعدش میبینیم همون خواننده پیش یه تنظیم کننده دیگه رفته مبلغ زیادی داده و تنظیم ضعیف تحویل گرفته...برای چی؟؟
    فقط برای اینکه منو بسوزونه !
    اصلا موفق شدن آهنگ واسش مهم نیست
    فکر اینن که یه آهنگ بخونن ببرن دانشگاه به دوست دختر هاشون نشون بدن .
    بعدش یه ایمیل میزنن به چند تا سایت و به هر کدوم پست ویژه میدن ..حسابی پول میدن و کارشون هم خوب پخش میشه

15. shahbazmusic

shahbazmusic عضو سایت

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام من هم با نظر استاد محبی موافقم چون هر استودیو تنها با ارائه کار قوی و اصولی به بازار موسیقی میتونه مشتری پیدا کنه و به کارش ادامه بده پس شما نباید نگران از دست دادن مشتری باشید چون کار قوی خود به خود مشتری سازه و از دوستان خواهش میکنم که به اثر احترام بزارن نه به حرف مشتری و نظر افرادی که در این ضمینه تخصصی ندارن ممنون

16. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    منم با نظر استاد محبی موافقم اما اینو گفتم به خاطر اینکه کارها معمولا خوب پخش نمیشه که خوب شنیده بشه و خود به خود مشتری ساز بشه

17. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    البته منظور من دقیقا این نبود
    خب یکی بگه من دوست دارم ریتمش شبیه آهنگ های ایننا باشه ! خب ما انجام میدیم
    اما منظور من دخالت بود...که دخالت میکنند تو کار و میگند اینجای ریتمو اینجوری کن و اونجوری کن که همش هم غلط میگند
    اگه ایده ی درستی بگند که ما خوشحال میشیم

18. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب از دست بدین چی میشه ؟
    به جاش وقتتون آزادتره میتونید کلی تو اینترنت مطالعه و تحقیق کنید و علم و دانشتون رو بیشتر کنید.
    کاری که خودم میکنم.
    مشابه این مشتری ها رو من هم دارم اسمشون رو گذاشتم مشتریهای آه و ناله !
    میان جلوی ما ندارم ندارم سر میدن اما میرن جای دیگه پول بیشتری میدن و معمولا هم کارشون به جای پیشرفت بد تر میشه.
    معمولا این جور مشتری ها رو در اولین برخورد میشناسم و برای بار دوم اصلا در استودیو رو روشون باز نمیکنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  19. mehrshad_king

mehrshad_king عضو سایت

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    در رابطه با این موضوع با آقای محبی کاملا موافقم.یه کار حرفه ای همیشه مدیون ریزکاریهاشه.یعنی کاری حرفه ای در میاد که تک تک پروسه هاش مو به مو بررسی بشه.خب این نیاز به زمان داره.زمان کار زیاد تو استودیو برابره با پول دادن بیشتر از طرف مشتری.بعضی مشتری ها به اصطلاح هم خر رو میخوان هم خرما.پوله زیادی نمیخوان خرج کنن ولی از اون طرف کاره قوی میخوان.کلا کار نزنی واسشون سنگین تری.

20. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.ببینید اینکه میکس سلیقه ای هست و باید به گوش خودمون اعتماد کنیم درسته.اما میخوام بدونم که بالاخره یه سری مراحلی هست واسه اینکه صدا از لحظه ی رکورد تا لحظه ای که به گوش مخاطب میرسه انجام میشه.میخوام بدونم این مراحل چیه؟
    یه سوال دیگم دارم.وقتی رکورد میکنم احساس میکنم ووکال آهنگ و خفه میکنه این از چی میتونه باشه

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. استاندارده صدای موزیک