وصل کردن سیم ارت آمپلی

شروع موضوع توسط farshidus ‏13/10/11 در انجمن گیتار

تاپیک وصل کردن سیم ارت آمپلی تالار گیتار در persian-music.org.

1. farshidus

farshidus عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام . دوستان اگه میشه لطفا یه راهنمایی راجع به وصل کردن سیم ارت به امپ بکنید . ممنون.

2. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    من خودم عقیده دارم که این کار زیاد کار درستی نیست و اگر یه کم اصولی تر نویز برطرف بشه بهتره.
    یعنی اگر شما از ساز سالم و استاندارد استفاده کنی آمپت مشکلی نداشته باشه .محیط درست باشه(مثلا لامپ کم مصرف یا مدار قوی برق نباشه) و کابل خوبی هم داشته باشی دیگه نیازی به ارث نیست.
    اگر هم باز نویزی چیزی بود از پدال boss ns2 استفاده کنید که اکثر نوازنده ها ازش استفاده می کنن برای از بین بردن نویز همیشگی پیک آپ های سینگل کویل هم خوبه...
    پ.ن: میدونم شاید یه کم غیز اقتصادیه حرفم اما هزینه ی بیشتر برای کیفیت خوب بدون خطر های سیم ارث می ارزه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. farshidus

farshidus عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شانک عزیز ممنون . این پدالی که گفتیدو حتما میگیرمش........ممنون

4. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    راستش من نظرم با شما 180 درجه متفاوت هست، البته شما اگه حتی استودیو های بزرگ دنیا رو ببینید در درجه اول از ارث استفاده میکنن (یعنی جزو اصول طراحی استودیو هست)تا حداقل نیاز برای استفاده از نیز گیت وجود داشته باشه، در واقع منم اینکار رو انجام میدم، مخصوصا" اگه شما دیستورشن بخوای بزنی با پیکاپهای اکتیو که واقعا احتیاج هست من حدود 8 تا آمپ و کابینت استفاده میکنم و تقریبا همیشه این روش رو انجام میدم چون معمولا در صورتی که گیتها رو با ترش هلد بالا استفاده کنی خیلی وقتها ویدبکها رو از دست میدی مخصوصا" اگه بخوای چندین میزان فید بک داشته باشی یا اصلا" خود فیدبک جزو اصلی قطعه بخواد باشه.

البته قبول دارم مبحث ارثینگ مبحث گسترده ای حتی توی مهندسی برق هست و خب هزینه داره اونم چاه ارث و درد سرهای خاص خودش هست، که خب به صورت استاندارد وقتی شما آمپ رو به برق وصل میکنی ارث اش هم خودکار وصل میشه، ولی اگه کار خیلی خاصی انجام نمیدی میتونه راه همون گیت خالی مقرون به صرفه باشه بازم اگه سوالی بود در صورت سوادم در خدمتم

ارسلان

5. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    نظر شما به نظر من زیاد با نظر من مغایرتی نداره...
    من میخواستم که یه جواب کاربردی به دوستمون داده باشم و میدونم که سیستم ارث توی تمام استودیو ها استفاده میشه اما چیزی که اونجا استفاده میشه زیر نظر یه تیم طراحی و مهندسی ساختمان هست و توی استودیو های استاندارد کلا قبل از این که ساختمون رو بسازن مشخص می کنن که اینجا قراره استودیو بشه و همه چیز رو فراهم می کنن...
    اما من فکر نمی کنم جایی به آمپ هاشون یه سیم ارث وصل کنند که معلوم نیست از کجا اومده و اصلا به درد این کار میخوره یا نه و بعد یه طرف دیگر این سیم رو به لوله آب وصل کنند..:D
    برای همین گیت رو پیشنهاد دادم چون کارایی بی دردسر تر و بهتری رو برای ما هنرجو ها داره...(شما که استادی عزیز)
    farshidus عزیز از شما عذر خواهی می کنم که کامل توضیح ندادم...
    avm عزیز از شما هم خیلی ممنونم که توضیح دادید بنده هم یاد گرفتم ...
    باز هم ممنون .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...