وصل کردن ارگ به سیستم و استفاده از صداها موجود در ارگ

شروع موضوع توسط pastoo ‏24/6/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک وصل کردن ارگ به سیستم و استفاده از صداها موجود در ارگ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    سلامی دوباره حضور دوستان عزیز و استاتید محترم
    مجبور شدم یه پست جدید بزنم

اینبار میخوام کیبور ( ارگ) رو به سیستم وصل کنم و از صداها و ریتماش استفاده کنم.
    1) جریان از این قراره که من قبلا تو برنامه Adobe Audiotion، با استفاده از یک کابل که ساخته بودم و یه سمتش دو تا فیش کانن داشت و به پشا ارگ وصل میشد و سمت دیگه اون هم بصورت استریو بود و مستقیم به کارت صوت قبلیم که کریتیو بود وصل میشد،براحتی ضبط میکرم.
    اما حالا که کارت صوت رو عوض کردم موندم چطور همون کار ها رو انجام بدم.مشخصات کارت صوت جدیدم :

کارت صدا ( اينترفيس ) حرفه اي اكسترنال USB Audio Card - مدل Audio Box USB - محصول کمپانی پريزنوس Presonus - داراي 2 كانال ورودي و 2 كانال خروجي - ورودي پري ميكروفون ( فانتوم پاور 48 ولت ) با كليد انتخاب - خروجي هدفون با ولوم كنترل - ورودي و خروجي ميدي MIDI
    {username}-{filename}

[TABLE="class: cms_table"]
    [TR]
    [TD][TABLE="class: cms_table, width: 100%"]
    [TR]
    [TD][/TD]
    [TD="class: cms_table_products_tab_curr"][TABLE="class: cms_table, width: 100%"]
    [TR]
    [TD="bgcolor: #989898, colspan: 3"][/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 1, bgcolor: #989898"][/TD]
    [TD="class: cms_table_products_tab_curr_text"][TABLE="class: cms_table"]
    [TR]
    [TD="class: cms_table_products_tab_curr"]مشخصات كلي[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[/TD]
    [TD][/TD]
    [TD="width: 99%"][/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="bgcolor: #989898"][/TD]
    [TD][TABLE="class: cms_table, width: 100%"]
    [TR]
    [TD="class: cms_table_products_tab_curr_text, width: 100"][/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[/TD]
    [TD="bgcolor: #989898"][/TD]
    [TD="width: 99%, bgcolor: #989898"][/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[TABLE="class: cms_table, width: 100%"]
    [TR]
    [TD="class: cms_table_products_tab_curr_text, width: 510"][TABLE="class: cms_table"]
    [TR]
    [TD="class: cms_table_products_tab_curr_text"]PreSonus AudioBox USB

2 x 2 USB Recording System

Capture your ideas wherever you are with the PreSonus AudioBox USB 2x2 USB recording system. The AudioBox USB is a USB bus-powered audio recording interface featuring 2 microphone/instrument inputs with 48V phantom power, 2 balanced TRS outputs, MIDI in/out along with Steinbergs Cubase LE 4 48-track recording and production software giving you everything needed to get started recording and producing your music.

Pedigree Preamplifiers
    PreSonus Audio has won numerous awards for designing the highest quality microphone preamplifiers in the industry at all price levels. The AudioBox USB is loaded with preamps that out perform any USB-based interface hands down. The preamplifiers in the AudioBox deliver high headroom, low noise and high gain giving you pure, full and rich sound.

Professional 24-bit converters
    Most USB recording devices operate at 16-bit sample rate and use converters with dynamic range of less than 90dB. This translates into a pinched and relatively small sound. The AudioBox USB uses professional-grade analog to digital converters with dynamic range of 102dB and 24-bit sample rate so that the digital conversion is big, quiet and musical.

USB bus-powered
    The AudioBox USB is USB bus-powered allowing you to take it anywhere inspiration hits. No wall warts, line lumps or power cables, just plug in to a powered USB port and you are ready to record.

Ready to hit the road
    There’s no plastic here. The AudioBox USB is housed in an all-metal chassis with metal knobs ready to withstand the rigors of travel. Toss it in your laptop bag and mobilize your music creation and production. Whether you want to record your shows, mix on the plane or write songs in your hotel room, the AudioBox is ready.

Cubase LE 4 – Recording and Production Software
    Steinberg’s Cubase LE 4 48-track recording and production is included with the AudioBox giving you a full-featured and powerful recording system right in the box. Cubase LE 4 features include 48-audio tracks, 64 MIDI tracks, MIDI & sequencing , EQ on each track , VST plug-in support , Virtual instrument support , Time stretching and pitch shifting , HALionOne Sample Player included (w/ 60 Instruments, 400 MB sound library), Compressor, DualFilter, Distortion, PingPong-Delay, Chorus, Flanger, Phaser, AutoPanner, Vibrato, Rotary, MonoToStereo and Roomworks SE, DaTube, MIDI Gate, StepFilter, Bitcrusher, Chopper, Metalizer, Ring Modulator, Tranceformer, Grungelizer, Drum Editor and more.

Key Features :
    2 class A XMAX microphone / instrument preamplifiers
    48V phantom power
    2 balanced TRS outputs
    MIDI input/output
    Powered via USB
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="bgcolor: #989898, colspan: 3"][/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

2) اسپیکرهامو ( که کریتیو 6تیکه هستش) با تبدیل به پشت کارت صوت در قسمت Phons (که برای هدفون) هستش زدم و صدای خروجی من از Phons درمیاد.حالا اگه بخوام هم هدفوم و هم اسپیکر هام فعال باشن باید چه کنم؟؟آیا نیاز به تهیه مونیتور صدا هست؟؟ یا با همین اسپیکرها میتونم وصل کنم ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

جلوی کارت صوت از چپ به راست :
    - دو تا پروت میکروفون که هم برای میکروفون های معمولی کانن و هم برای میکروفون ها پاور دار
    - یه دکمه فشاری فانتوم پاور که روش نوشته 4BV
    - دو تا ولوم میکروفون
    - یک ولوم Phons که مربوط به ولوم هدفون هستش( که الان ولوم اسپیکرم شده!)
    - یک ولووم میکسر
    - یک ولوم به نامMain
    پشت کارت صوت از چپ به راست :
    - یه پورت USB
    - دو تا پورت میدی IN و OUT
    - دو تا پورت روی هم به نام Main OUT
    - یک پورت Phons که الان اسپیکرم بهش وصله.
    با تشکر از همه

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,807 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دو تا کابل مونو از کیبوردتون بگیرید و به کارت بدید به همین سادگی.کارت شما ورودی combo داره یعنی هم xlr و هم جک معمولی رو میخوره.
    اگه فیش ها اسپیکرتون یه فیش کوچیک استریو هستش سیم اون رو ببرید و دو تا فیس مونو جک برای هر سیم لحیم کاری کنید. و وصلش کنید به خروجی کارت صداتون. به هیچ عنوان از خروجی هدفون برای اتصال به اسپیکرهاتون استفاده نکنید.

3. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام آقای محبی عزیز، عذر میخوام دیر سر زدم. یه عکس از پشت کارت صوتم میگیرم تا یهتر راهنمایی بفرمایید چون یکم گیج شدم. با تشکر

4. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:

5. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راجب اسپیکر ها :
    همونطور که گفتم 5 تیکه هستش + ساب بوفرش ، حالا خروجی این اسپیکر ها 3 تا فیش استریو هستش ، به رنگ های سبز و قرمز و مشکی که احت قبلا به پشت کارت صدا حتی از نوع آنبرد هم وصل میشد.
    چون سیستمش دالبی هست برای اینکه از 5 تیکش بتونم صدا داشته باشم اون سه فیش رو تبدیل به 1فیش استریو کردم که مستقیم به کارت صدای آنبرد میخورد و 5تیکه صدا رو همزمان خروجی میداد.
    حالا باید اون تبدیل استریو رو به دو تا مونو تیدیل کنم ؟؟؟

6. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    لطفا راهنمایی کنید

سلامی دوباره
    آقای محبی لطف کردید سری قبل راهنمایی کردین اگه مممکنه بیشتر راهنمایی کنید :

این پشت کیبورد منه :

وصل کردن ارگ به سیستم و استفاده از صداها موجود در ارگ-Keybord.jpg
    و اینم کارت صوت :

وصل کردن ارگ به سیستم و استفاده از صداها موجود در ارگ-Sound Cart 01.jpg

وصل کردن ارگ به سیستم و استفاده از صداها موجود در ارگ-Sound Cart02.jpg

1 - فرمودین از اسپیکر به هیج وجه استفاده نکنم ، فیش اسپیکرهای من 3 تا استریو هستش که من یه تبدیل ساختم که الان شده یه دونه استریو. حالا میگین که باز این یه دونه رو به دو تا مونو جک تبدیل کنم؟؟؟
    به نظرتون این همه تبدیل تو کیفیت صدای اسپیکر تاثیر نداره؟ اگه راه دیگه ای هم هست لطفا بفرمایین.

2 - راجب استفاده از ریتم ها و صداهای موجود در کیبوردف چطوری وصل کنم ؟؟

با تشکر

7. hmd_kro

hmd_kro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    همونطور که امید جان فرمودن شما باید 2فیش left + right از اسپیکرتون درست کنید و وصلش کنید به قسمت main out کارت صداتون. و اما برای وصل کردن ارگ حدس میزنم چون کارت شما ورودی استریو line in نداره فکر نکنم بشه وصلش کرد مگه اینکه فیش تبدیل بگیری وصلش کنی به جلوی کارت در قسمت میکروفون که فکر نکنم صدای خوبی به شما بده از یه میکسر استفاده کنید بهتره.

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,807 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در قسمت خروجي كيبوردتون دو تا خروجي چپ و راست داريد out put از اونها بگيريد به ورودي هاي جلوي كارت صدا. فانتوم پاور كارت رو هم خاموش كنيد.
    اگه كارتتون كليد line داره اونها رو هم روشن كنيد.
    از خروجي main out كارت هم به اسپيكرهاتون بديد. اگه اسپيكرتون يه كابل دو رشته داره كه يه فيش ( كانكتور ) كوچيك داره بايد اون سيم رو قيچي كرده و دو تا فيش مونو به هر سر هر سيم لحيم كنيد.

9. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر از راهنمایی های شما اساتید محترم.
    کلید line رو تا حالا ندیدم، راجب اسپیکر هام حتما عکسشو میزارم، 3 تا کابل داره که فیششون استریو هستش، از این سه تا کابل باید دو رشته قطع کنم؟
    سعی میکنم زود عکسشو بزارم تا زحمتتون کمتر شه. منونم.راجب کیبورد امتحان میکنم و نتیجه اش رو همین جا میگم.

10. pastoo

pastoo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    بعد از مدت ها وقت کردم و این راه حل دوستان رو انجام دادم و خوشبختانه درست شد.
    ممنون از اساتید محترم و دوستان عزیز.
    فقط یه مشکل اونم کمتکان نمیتونم از کیبورد ( ارگ ) به جای میدی کنترا استفاده کنم و قطع میشه بعد از چند دقیقه. واقعا کلافم کرده.
    احتمالا باید یه میدی کیبورد بگیرم و هزینه اضافه کنم.

بارگذاری...