وسایل لازم برای تدوین اهنگ

شروع موضوع توسط ali5250 ‏10/2/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک وسایل لازم برای تدوین اهنگ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. ali5250

ali5250 عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    سلام . برای میکس و تنظیم و ............ باید وسایل خاصی رو در اختیار داشته باشم ؟
    زمان این که بتونم یه اهنگ رو کامل درست کنم برای یه ادم مبتدی حدودا چقدر هستش؟
    مرسی

2. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    بحث ساخت آهنگ ، تنظیم ، میکس و مستر ، هر کدوم مقوله های جدایی هستن !!
    ساخت آهنگ نیاز به دونستن تئوری داره . با یک ساز مثل گیتار یا پیانو هم میشه آهنگ رو ساخت .
    تنظیم آهنگ ، نیاز به تجهیزات کامل استودیو داره . کارت صدا - مانیتور - میدی کنترلر - کامپیوتر خوب ( تجهیزات پایه ) اگر بخواین خیلی حرفه ای تنظیم کنید ، ستاپ باکس کارت صدا شامل ( کارت صدا - کانورتور - پری امپ ) نزدیک به 30 میلیون میشه ... اینا میشه سخت افزار . یک تعداد نرم افزار ، شامل ( داو - وی اس تی - سمپل - پلاگین و ... ) هم به عنوان نرم افزار نیازه . هم میتونید به صورت اورجینال تهیه کنید ، هم میتونید کرک شده استفاده کنید ( اونم مثل اکثر ما )
    برای میکس در دوحالت میشه کار کرد . حالت اول با خود داو . یعنی کاری که اکثرا ما انجام میدیم ( مثل خود من ) حالت دوم استفاده از کنسول های هیولایی که ( میکسر ) حتی ما فضای لازم برای نگه داریش رو نداریم ... برای میکس هم تعدادی پلاگین نیاز دارید . پلاگین های خوب و تایید شده ای که قطعا تاثیر مثبتی داره . اونا هم شامل کرک شده و اورجینال هستن . مثل پاور کور کمپانی تی سی ، پک یو ای دی و ... که اورجینال هستن و بسیار هم خوبن اما گرونن و خیلی از پلاگین هایی که من خودمم از اونا اتفاده میکنم . به صورت کرک شده ...
    مستر هم همون روال میکس رو دنبال میکنه . در میکس شما تعداد زیادی صدا رو ترکیب میکنید و نتیجه میگیرید . در مستر روی یک ترک کار میکنید و لول اون رو بالا میبرید . اکولایزر و ...
    زمان ساخت هم بستگی به علم شما + آشنایی با نرم افزار داره و اینکه چقدر مهارت در استفاده از نرم افزار دارید ...
    موفق باشید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. ali5250

ali5250 عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    مرسی از پاسخ دقیق و بجای شما .
    من وقت زیادی برای یادگیری دارم . به نظر شما از کجا شروع کنم ؟

4. ali5250

ali5250 عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    هزینه کلاس هاش چقدر هستش ؟ و اگر جایی رو سراغ دارید معرفی کنید.
    ممنون

بارگذاری...