1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

وسایل لازم برای تدوین اهنگ

شروع موضوع توسط ali5250 ‏10/2/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک وسایل لازم برای تدوین اهنگ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. ali5250

ali5250 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    سلام . برای میکس و تنظیم و ............ باید وسایل خاصی رو در اختیار داشته باشم ؟
    زمان این که بتونم یه اهنگ رو کامل درست کنم برای یه ادم مبتدی حدودا چقدر هستش؟
    مرسی

2. Dr.Noise

Dr.Noise هنرمند عضو سایت

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,637 / 4 / -1
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    درود دوست عزیز ...
    بحث ساخت آهنگ ، تنظیم ، میکس و مستر ، هر کدوم مقوله های جدایی هستن !!
    ساخت آهنگ نیاز به دونستن تئوری داره . با یک ساز مثل گیتار یا پیانو هم میشه آهنگ رو ساخت .
    تنظیم آهنگ ، نیاز به تجهیزات کامل استودیو داره . کارت صدا - مانیتور - میدی کنترلر - کامپیوتر خوب ( تجهیزات پایه ) اگر بخواین خیلی حرفه ای تنظیم کنید ، ستاپ باکس کارت صدا شامل ( کارت صدا - کانورتور - پری امپ ) نزدیک به 30 میلیون میشه ... اینا میشه سخت افزار . یک تعداد نرم افزار ، شامل ( داو - وی اس تی - سمپل - پلاگین و ... ) هم به عنوان نرم افزار نیازه . هم میتونید به صورت اورجینال تهیه کنید ، هم میتونید کرک شده استفاده کنید ( اونم مثل اکثر ما )
    برای میکس در دوحالت میشه کار کرد . حالت اول با خود داو . یعنی کاری که اکثرا ما انجام میدیم ( مثل خود من ) حالت دوم استفاده از کنسول های هیولایی که ( میکسر ) حتی ما فضای لازم برای نگه داریش رو نداریم ... برای میکس هم تعدادی پلاگین نیاز دارید . پلاگین های خوب و تایید شده ای که قطعا تاثیر مثبتی داره . اونا هم شامل کرک شده و اورجینال هستن . مثل پاور کور کمپانی تی سی ، پک یو ای دی و ... که اورجینال هستن و بسیار هم خوبن اما گرونن و خیلی از پلاگین هایی که من خودمم از اونا اتفاده میکنم . به صورت کرک شده ...
    مستر هم همون روال میکس رو دنبال میکنه . در میکس شما تعداد زیادی صدا رو ترکیب میکنید و نتیجه میگیرید . در مستر روی یک ترک کار میکنید و لول اون رو بالا میبرید . اکولایزر و ...
    زمان ساخت هم بستگی به علم شما + آشنایی با نرم افزار داره و اینکه چقدر مهارت در استفاده از نرم افزار دارید ...
    موفق باشید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. ali5250

ali5250 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    مرسی از پاسخ دقیق و بجای شما .
    من وقت زیادی برای یادگیری دارم . به نظر شما از کجا شروع کنم ؟

4. ali5250

ali5250 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    هزینه کلاس هاش چقدر هستش ؟ و اگر جایی رو سراغ دارید معرفی کنید.
    ممنون