ورکسیشن یا هیولایی به نام RECEPTOR - علی اخوان جمشیدی

شروع موضوع توسط akhavan ‏8/12/14 در انجمن اخبار و تازه ها

تاپیک ورکسیشن یا هیولایی به نام RECEPTOR - علی اخوان جمشیدی تالار اخبار و تازه ها در persian-music.org.

1. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ورکسیشن یا هیولایی به نام RECEPTOR - علی اخوان جمشیدی-receptor_vip_front_angle.jpg

چند وقت پیش یکی از دوستان به من پیشنهادی رو فرمودند که البته بنا به مشغله کاری فرصتی به پرداختن اون نداشتم درمورد یک کامپیوتر مخصوص اهنگسازی بود .

VSTI/vst ها توسط برنامه خاصی پروگرم میشوند و کدنویسی اونها با معماری بقیه نرم افزارها متفاوت هست.
    وقتی شما این برنامه رو در ویندوز یا هر سیستم عامل دیگری اجرا میکنید این برنامه ها باید ترجمه شوند و بار ؛ پردازش ؛ رو بر روی CPU میگذارند . اگر قرار باشه چند ترک رو باز کنید و کار کنید این بار پردازش بیشتر و بیشتر و در نهایت سیستم هنگ میکند یا ارور میدهد یا مشکلات دیگری مثل میسنیگ فایل و......

اما این دستگاه با هاست کردن VST ها همه اونها رو برای شما اجرا میکند و میتونید با انتخاب هر VST و پریستهای زیر مجموعه صداها رو بگیرید و داخل سیستم خودتون ضبط کنید یا اصلا لایو بزنید (‌در عکس بالا پیانو رو روی LCD میبینید ) . ویندوز / مک لینوکس و هیچ OS ندارد بلکه از سیستم عامل خودش استفاده میکند که فقط توان ترجمه پلاگینها رو دارد نه بیشتر !
    مثلا میتونید کل باندل komplete رو روی هارد ۴ ترابایتی اون نصب کنید :)
    برای راحتی و همچنین تبلیغات بیشتر اکثر پلاگینهای معروف با تخفیف به همراه این یونیت فروخته میشوند . این یونیت یک نرم افزار کلاینت با قابلیت دسترسی از طریق ویندوز نیز ارد که میتونید اونو منیج کنید و بدون کامپیوتر از اون استفاده کنید.
    و داستان مهمتر پردازنده قوی کواد کور اون هست :)
    و داستان مهمتر قیمت نسبتا ارزون اون هست. Receptors start at $1799.00
    مشکل اون عدم ساپورت پلاگین های کرک شده هست .( این مشکل هم در آینده رفع میشود)

لیست سری Receptors
    RECEPTOR Overview and Configurations | Software Sampler, VST Instruments, Host & Plugins – Muse Research

موفق باشید .

آخرین ویرایش: ‏9/12/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 8
  2. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,256 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    ممنون علی جان ، فقط یه سوال ؟
    بعد از انتخاب پریست ها تکلیف تنظیمات خود وی اس تس ها چی میشه ؟

3. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    یک دایالر در کنار ال سی دی هست که پریستها رو لود میکند اگر دوبار پشت سر هم فشار دهید تنظیمات خط دوم نمایشگر به حرکت در می آیند میتونید کنترلرهای دیگر رو هم ببینید که با ناب دوم اونها رو انتخاب میکنید مثل attack decay sustain release cut off و.. دکمهای دیگر شورتکاتهای مربوط به لایبریها و یا انتخاب افکت و سینت میباشند .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    به غیر از این یونیت یک دو شرکت یونیت دیگر هم ساخته اند که البته به نام hardware vst host معروف هستند ولی چیزی که من میبینم حقیقتا یک ورکسیشن تمام عیار هست . چون مدلهای دیگر آنچنان چنگی به دل نمیزنند . مثلا ۵۱۲ مگ رم و یک سی پی یویارزون موابلی دارند که فط برای اجرای یک پلاگین سینت برای اجرا در یک برنامه مناسب هستند ولی این چیزی که من معرفی کردم یک یونیت استودیویی برای تنظیم هست که صدها برابرر از نمون های مشابه قوی تر عمل میکند.

مثلا یک نکته خیلی مهم که من در این دستگاه دیدم و جالب هست :‌
    ویندوز برای اجرا شدن نیاز به بوت شدن و همچنین اشغال ۲ گیگ از رم مموری سیستم شما رو دارد . ولی این یونیت فقط ۵۱۲ مگ رم برای اجرای سیستم عامل خودش نیاز دارد . چون رابط گرافیکی ندارد و همین هست که میبینید :) و فقط کافیه روشنش کنید تا بعد از چند ثانیه وارد صفحه انتخاب پلاگینهای خودتون بشوید . (‌به همون اندازه ای که برای لود شدن کیوبیس صبر میکنید )

تنها مشکل همون داستان پرداخت هزینه پلاگینهای اورجینال هست که قیمت تمام شده یک فروند از این یونیت و باندل کامپلیت ۱۰ چیزی در حدود ۱۲ میلیون میشود . ولی یی از مزایای این سیستم عدم کرش / هنگی / و مشکلاتی از این قبیل هست.
    تا مقطعی من اینو پیشنهاد نمیکردم ولی این هیولا رو دیشب دیدم و حقیقتا ازش خوشم اومد.
    چون میتونین بدون لپتاپ از لایبریهای کانتکت استفاده کنید . و در واقع این سیستم از رولند فانتوم / از تایرس یاماها از کرنس کورگ از کرزویل از هر آن چیزی که فکرش را میکنید بهتر هست مخصوصا این که میتونیدهمون سایلنث ۱ رو هم لود کنید هزاران هزار کار میتونید با این دستگاه بکنید .
    به نظر من این دستگاه همین که مستقل از سیستم کامیپوتر عمل میکند به تنهای یک انقلاب خیلی بزرگ و ساکت در این حرفه هست.
    اگر بودجه ای دارید من اینو خیلی بیشتر از هر کامپیوتر یا ورکسیشن دیگری پیشنهاد میکنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +893 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    سلام علی,

همه چیزهایی که گفتی دقیقن درست بود. فقط چندتا چیز من اضافه بکنم. software Receptor بر اساس Linux کد شده. بهترین قسمت هم اینه که فقط ی کابل Ethernet استفاده میکنی بین Receptor و computer . هم midi و هم audio از اون کابل فرستاده میشه.همونطور که گفتی هر plug in رو نمیشه روش اینستال کرد. بزی ها که اصلان سپورت نشدن. بزی ها سپورت شدن و لیست اشون تو website هست . ولی بزی هم هستن که اسمشون تو لیست نیست ولی اینستال میشن به راحتی. چون کارش فقط run کردن plug اینهاست و تو background کارای دیگه نمیکنه برای همین همه قدرتش میره برای همین کار. خیلی زود همچی لود میشه.البته اونی که من دارم مدل ۲۰۰۶ هست که اینطور بود. من روش این لیبراری هارو دارم :

East West Strings
    East West Percussion
    East West WoodWinds
    East West Brass
    Ivory Piano
    Atmosphere
    East West Colossus
    BFD ۱
    Trilogy

میدونم که مدل های جدید خیلی قویتر و بهتر شدن ولی من دیگه upgrade نکردم چون الان PC ها اینقدر قوی شدن که دیگه احتیاجی به اینها نیست.

آخرین ویرایش: ‏4/4/16
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • مفید مفید x 1
  6. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ممنونم استاد خیلی عالی توضیح دادید من تشکر میکنم.

7. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +893 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    خیلی ممنون علی ولی خیلی خوشحال تر میشم اگه همون سام منو صدا بزنین.:thumbsup:

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...