ورودی کیوبیس

R.karamigh

عضو سایت
30/9/15
4
0
1
35
سلام فکر میکنم این سؤال رو چندین بار پرسیدم ولی جوابی نگرفتم.
میخوام به طور مثال 8 ترک ریتم ارگ رو در 8 ترک کیوبیس به طور همزمان اجرا کنم یعنی وقتی ریتم ارگ روشن میشه 8 ترک در کیوبیس دارای دیتا بشن این کارو به راحتی آب خوردن در سونار و دیگر daw ها میشه انجام داد. یعنی کیوبیس باید بتونه کانال ورودی متعدد برای یک دستگاه تعریف کنه. آیا این عملیات رو میتونه انجام بده.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,419
10,658
113
55
.
تعدد ترَک در حین ریکورد همزمان بصورت موازی، اول باید با آدیو اینترفیس ساپورت بشه، بعد توسط کیوبیس یا هر DAW دیگری در ترَک ها ریکورد بشه.
یعنی شما باید اون 8 صدا رو بطور جدا جدا بدی به 8 ورودیِ کارت صدا، تا کیوبیس هم بتونه اونها رو در 8 ترک مختلف بذاره. اینجا آدیو اینترفیس هست که اینو تعیین میکنه، ربطی به DAW نداره.

R.karamigh

عضو سایت
30/9/15
4
0
1
35
با تشکر از عنایت شما می‌بخشید من منظورمو به خوبی بیان نکردم منظورم ترکهای میدی هست نه صوت. در این خصوص چه باید کرد.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,419
10,658
113
55
.
با تشکر از عنایت شما می‌بخشید من منظورمو به خوبی بیان نکردم منظورم ترکهای میدی هست نه صوت. در این خصوص چه باید کرد.
8 ترک ریکورد "میدی" همزمان، اونم با ارگ؟؟؟ من که چیزی نفهمیدم.
دوستان اگه منظور دوستمون رو متوجه شدند، به منم توضیح بدند. دوستمون ظاهراً نمیتونن خوب توضیح بدن که چکار دارن میکنن.

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,288
1,737
113
منظورم ترکهای میدی هست

من یوزر Cubase نیستم ولی نباید با DAWهای دیگه فرق کنه. ۸ تا ترک midi درست میکنی. اینپوت چنل هر ترک رو تنظیم میکنی به اوتپوت چنل ترک هایی که از کیبورد میاد بیرون.

مثلا اگه توی کیبورد این ترک هارو داری: Drum: Channel 10 - Percussion: Channel 11 - Guitar: Channel 12 ........اینپوت ترک‌های Cubase رو به همین چنل‌ها تنظیم میکنی.

ممکنه کیبورد توئ قسمت `Global` برای midi output تنظیم هایی داشته باشه. شاید هم نداشته باشه.

R.karamigh

عضو سایت
30/9/15
4
0
1
35
Sam ca ی عزیز بدلیل اینکه یوزر کیوبیس نیستی و با داوهای دیگه کار کردی متوجه حرف من شدی. چون کیوبیس نمیتونه ورودی های متعدد میدی برای یک دستگاه تعریف کنه یوزرهاش هم کلا متوجه یه همچین عملیاتی نمیشن. حالا بازم من نمیدونم کیوبیس قادر به این کار هست یا نه. که خیلی تمایل دارم بدونم. ولی اگه توان این کار رو نداشته باشه به نظرم خیلی نرم افزار ضعیفیه.

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,288
1,737
113
Sam ca ی عزیز بدلیل اینکه یوزر کیوبیس نیستی و با داوهای دیگه کار کردی متوجه حرف من شدی. چون کیوبیس نمیتونه ورودی های متعدد میدی برای یک دستگاه تعریف کنه یوزرهاش هم کلا متوجه یه همچین عملیاتی نمیشن. حالا بازم من نمیدونم کیوبیس قادر به این کار هست یا نه. که خیلی تمایل دارم بدونم. ولی اگه توان این کار رو نداشته باشه به نظرم خیلی نرم افزار ضعیفیه.

How to select midi input in Cubase رو گوگل بکن , یا این لینک رو کلیک بکن:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

اینجا نوشته چه جوری MIDI Port توئ Cubase ست آپ بکنی. وقتی یک midi port برای هر device ست آپ بکنی، اون وقت میتونی midi channel هارو برای اون device هم داخل Cubase انتخاب بکنی.

YouTube Tutorial:

این ویدئو خوبی هست برای کاری که تو میخای بکنی :

آخرین ویرایش: