ورودی خروجی های WordClock-S/PDIF-Optical

• شروع کننده موضوع JunioR
  • تاریخ شروع

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
لطفا توضیحاتی رو راجع به این ورودی و خروجی های اینترفیس بفرمایید
ممنون

Word Clock i/o
S/PDIF i/o
Optical i/o
2hh0la69xkwui9v14f09.jpg

البته توی فروم مطالبی مربوط به S/PDIF پست شده که دوستان توضیح داده اند و اینجا نقل
قول میشه. با تشکر از Psychopat و Light

Sony/Philips Digital Interconnect Format = S/PDIF
بعضی هم بهش Sony Philips Digital InterFace میگن
یک پروتکل برای انتقال صدا به صورت digital هست
اطلاعات جامع در
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

SPDIF از کیفیت بسیار بالایی پشتیبانی میکنه
میشه باهاش صداهای چند کاناله Dolby Digital و DTS surround sound رو منتقل کرد
و به دلیل digital بودن کاهش کیفیت نداره
و در 2 حالت سیمی و نوری عرضه میشه

16/4/09
587
177
0
.::SYNTHTOPIA::.
در مورد S/Pdif که توضیحات مختری داده شد
Word clock هم همونطور که از اسمش قابل حدسه به نوعی master clock هست که برای Synchronize کردن device ها کاربرد داره

sasha5879

هنرمند
20/9/09
40
3
0
ورودی و خروجی اوپتیکال تا اونجای که من خبر دارم شبیه spdif خروجی دیگر دیجیتال هستش با تفاوت اینکه دز spdif جابجای اطلاعات از طریق سیگنال و کابل انجام میگیره ولی در اوپتیکال از طریق نور و کابل نوری .

من خودم ازاین خروجی استفاده نکردم ولی گویا ازلحاض کوالیتی با کیفیت تر از spdif به نظر میرسه .

25/3/12
1
3
0
یزد
کابل spdif در دو نوع وجود داره. کواکسیال (کابل فلزی) و اپتیکال(فیبر نوری). سمت راست تصویر مربوط به ورودی و خروجی spdif کواکسیال هست. اون چهارتای وسطی مربوط میشه به ورودی و خروجی spdif اپتیکال. واسه تشخیص اینکه پورت دستگاهتون ورودی هست یا خروجی، وقتی دستگاه در حال کاره به این پورت نگاه کنید. اگر نور قرمز رنگ (لیزر با طول موج خاص و بدون خطر) از توی پورت مشخص بود یعنی پورت خروجی هست. اگر هم هیچ نوری وجود نداشت یعنی پورت ورودی هست. این واسه وقتی خوبه که علامت یا نوشته ای برای مشخص کردن ورودی و یا خروجی بودن پورت وجود نداشته باشه.
خروجی هایspdif صدای بسیار باکیفیت و خوبی رو بهتون میده. چه از نوع کواکسیال باشه چه اپتیکال

22/11/15
3
0
1
32
با سلام می خواستم تایپک جدید ایجاد کنم اما امکانش نبود!
بنده از FX های سخت افزاری استفاده می کنم جدیدا مشکلات زبادی پیش امده
FX های دیجیتال با SPDIF متصل می کنم و FXهای انالوگ به TS
و در سافتور کیوبیس5 در اپشن fx اکسترنال FX های اسخت افزاری و ادد می کنم و نوع خروجی و وردی برای هریک تعریف می کنم
حال در کانال اینرست ترک مورد نظر پلاگین اکسترنال و انتخال می کنم! کافیه پلاگین لود شود! دیگر صدایی در ترک نخواهم داشت