واگذاری ترانه و مسائل آن.

شروع موضوع توسط Omid-Mohebbi ‏18/4/12 در انجمن شاعران و اشعار

تاپیک واگذاری ترانه و مسائل آن. تالار شاعران و اشعار در persian-music.org.

1. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با سلام.
    این موضوع رو امروز ایجاد کردم بنا به دو دلیل :
    1- اطلاع دوستان از نحوه همکاری با ترانه سراها
    2- بحث پیرامون مشکلی که اخیرا یکی از کاربران ! برای یکی از ترانه سراها پیش آورده
    قسمت اول :
    دوستان توجه داشته باشند که چنانچه تمایل دارند با کاربری که در سایت به عنوان ترانه سرا فعالیت دارند باید در چهارچوب قوانین وزارت ارشاد کار کنند. یعنی پرداخت حق الزحمه شاعر و دریافت رضایت نامه و حق واگذاری از ترانه سرا و شاعر به همراه کپی شناسنامه شاعر ( برای عزیزانی که رسمی کار میکنند ) و همچنین تعهد کتبی شاعر مبنی بر اینکه این اثر تا به حال به کسی واگذار نشده و بعد از فروش به شخص خریدار به شخص دیگری فروخته نخواهد شد.
    موضوع دوم :
    اخیرا یکی از کاربران سایت به بنده پیام داده و از برخورد بسیار بد یکی از کاربرانی که قصد تهیه ترانه از ایشون رو داشته اند گلایه نموده اند. هر چند این مسائل به صورت خصوصی مطرح شده اما برخورد کاربر بسیار بد بوده و کاربری که گلایه مند بودند از بنده خواستند که موضوع رو مطرح و به برخی شبهات پاسخ بدم.
    دوستان باید به نکات زیر توجه داشته باشند.
    1- هیچکسی شما رو مجبور نکرده و نخواهد کرد که از شخص خاصی ترانه بگیرید !
    2- چنانچه ترانه سرا برای فروش اثرش مبلغی رو مشخص کردند که حق طبیعی ایشون هستش و شما قادر به پرداخت اون نیستید لازم نیست شان ترانه سرا رو پائین آورده و با کلمات زشت ایشون رو مورد خطاب قرار بدید. !
    3- مقایسه نکنید... ! دلیل نداره که اگه کسی برای ترانه خودش مبلغ مشخص کرد حتما باید شاعر بزرگی باشه و یا با خواننده های مطرح ایران کار کرده باشه تا حق تعیین مبلغ برای کارهاش داشته باشه. این یک حق طبیعی هستش .. همونطوری که مسلما شما برای دیگران مجانی کار نمیسازید.
    4- رعایت اخلاق حرفه ایی در کار جز ملزومات کار هنری هستش. پس اگه نمیتونید این اخلاق رو رعایت کنید. موسیقی رو بوسیده و بگذارید کنار.
    فعلا و در حال حاضر با اون کاربر خاطی کاری نخواهیم داشت اما در صورت تکرار دسترسی ایشون برای همیشه قطع خواهد شد.

این هم قانون سایت در این مورد :

قانون شماره 14:
    در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به كاربران، مدیران و مسئولان سایت با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به تالارها قطع خواهد شد.

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 25
    • اشتباه اشتباه x 1
  2. ateska

ateska

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با عرض سلام خدمت شما و تشکر از سایت بسیار خوبتون. من یه سوالی داشتم اگه ممکنه لطفا راهنماییم بفرمایید. من شاعر هستم سبک کارهام غزل کلاسیک و سنتیه ولی ترانه هم میگم. از 7 سالگی شروع به شعر گفتن کردم و همیشه در مسابقات کشوری زمان تحصیلم جزء 3 نفر اول بودم. خیلی خیلی دوست دارم به عنوان ترانه سرا با خواننده ها همکاری کنم. از خودم تعریف نمی کنم ولی شعرام واقعا طرفدار داره. حالا میخواستم به من کمک کنید که با خواننده ها همکاری کنم. یک بار هم نزدیک بود یه آهنگسازی از بنده سرقت ادبی کنن. برای همین به راهنماییتون احتیاج دارم لطفا راهنماییم کنید. سپاسگزارم.

3. massiha

massiha

شغل :
    عکاس ـ آتلیه ـ ترانه سرا ـ ملودیست
    امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بسیار سپاسگزار از شما بابت درک بالاتون از هنر و موزیک و حمایتتون
    همیشه پاینده و شاد باشید.

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - واگذاری ترانه مسائل