هنربند های کبک نما

شروع موضوع توسط nahavandi ‏19/9/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک هنربند های کبک نما تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    درود به همگی
    از مسئولین این سایت تشکر میکنم واسه ایجاد این فضای خوب برای صحبت در مورد هنر موسیقی من از هنر جوهای تازه وارد این سایت هستم و فکر میکنم جامعه هنری ما قبل از آموزش مقدمات تئوری هنر و یا عملی باید از لحاظ خود شناسی به پیشرفت درستی رسیده باشن و قبول کنیم تا وقتی از هم چیزی یاد میگیریم همه شاگردان هم هستیم.
    غرور بیجا در زمینه هنر مثل یک سم میمونه که اثار هنری رو تا قحقرا میکشونه چون همیشه فکر میکنیم بهترینیم مسلما بهتر نخواهیم شد و همیشه مثل کبک سر به زیر برف داریم.
    اگر رسانه ها در این کشور آزاد تر شوندمیبینیم در دنیای امروز از لحاظ هنری در کجای کار قرار داریم و اینقدر دچار خود شیفتگی نبودیم.
    روی سخنم با کسانی هست که در ابتدای راه هستند و دچار توهمات در همان ابتدا در حال فخر فروشی میباشند.
    کاش برف ها آب میشد ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    بعضی از دوستان در اینجا برای نپذیرفتن اشتباهاتشون و قبول نکردن حرف های دیگران بلافاصله محل زندگی خود را اروپا و امریکا نام مبیرن و همون لحظه دانشجوی برتر دانشگاه موسیقی سلطنتی انگلیس میشن.این وسط کی ضرر میکنه؟اون هنرجوی تازه کاری که به این سایت اعتماد کرده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    امیدوارم تمام دوستان دست به دست هم بدهند تا همه پیشرفت کنیم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. mohammad rezaa

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    لازمه این پیشرفت تبادل و به اشتراک گذاری تجربیات هست.نه بحث بر سر مسائلی که قرن ها پیش حل شده.
    برای پیشرفت در موسیقی قطعا یک درگاه اینترنتی کافی نیست.اینجا فقط محلی است که هنرجوها با هم اشنا بشن و تبادل نظر کنن.و بهتر میشد اگه همه در ایران زندگی میکردن.یه سری ها که در امریکا سکنی گزیدن ، به قدری خفن هستن که کهکشان شیری برایشان به شدت تنگ هست(پوزش بابت اصطلاحات عامینه)

5. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    منظورتون بحث در مورد چه مسایلی هست؟>

6. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    :thumbsup: در ضمن هیچ هنرمندی جای دیگری رو تنگ نمیکنه جالبه اینجا وقتی یک گروه موسیقی شکل میگیره انگار اولین وظیفشون پایین بردن بقیه است و سایه هم رو با تیر میزنن
    در حالی که تو اروپا میبینیم اریک کلپتون واسه پینک فلوید ساز میزنه جف بک واسه اریک کلپتون هر کدومشونم واسه خودشون کسی هستن دارن به هم کمک میکنن

7. mohammad rezaa

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    مسائل موسیقایی دیگه دوست من.حالا در هر زمینه ای که میخواد باشه.مثل انجمن نرم افزار ها.همه از تجربیات هم سود میبرن.یا انجمن ترانه و .....

8. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    خوب حرفت درسته محمد رضا.اما خوب بحث کردن و تحلیل کردن که بد نیست.البته افراط کردنش چندان کمکی نمیکنه.
    ببین نمیدونم مشکل از کجاست اما گاهی احساس میکنم مشکل از غرور بیجای بعضی از افراد هست که چندان به کار گروهی موافق نیستند.شنیدی که یک دست صدا نداره؟همینجاست.من به شخصه این و تجربه بهم ثابت کرده که همفکری انسان رو زودتر به هدفش میرسونه.
    به نظر من اولین چیزی که مهم هست دوست بودنه.این دوستیهای گرم وصمیمیه که میتونه باعث پیشرفت هم بشه و نه اینکه دوری از هم.

9. mohammad rezaa

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    بنده هم چیزی غیر از این نگفتم محمد جان.این غرور ها یه سری توهمات فانتزی هستن که در سنین نوجوانی بر انسان غلبه میکنن.اگر غیر از اینه چرا اقای فرهود مغرونانه برخورد نمیکنن با افراد؟چون از بار علمی بالایی برخوردارن.چرا اقای محبی در جواب بی احترامی ها فقط سکوت میکنن؟چون سن و سال و تجربه و تخصص دارن و نیازی نمیبینن که برای تایید تظراتشون هر دفعه سابق کاریشون رو اعلام کنن.
    بنده سابقه کاری و محل زندگی یکی از دوستان رو در این ساین ایتقدر دیدم که دیگر به ستوه امدم.بیش از 20 یا 30 بار دیدم که ایشون گفتن اقا من دیگه 30 سال ساز میزنم.این همان افراد بی اعتماد به نفسی هستن که دست به دامان چند عدد شدن برای اینکه بگن من هم بلدم.بحث و گفتگوی دوستانه باید جای این حرف ها رو بگیره

10. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    مردم ایران متاسفانه اصلا برای هم ارزش قائل نیستن اینو وقتی سوار ماشین میشم قشنگ احساس میکنم همه دارن به هم فحش و ناسزا میگن هیچ گونه دوستی وجود نداره و هیچکی هیچکی رو قبول نداره.
    حالا توی یک کشور کوچیکی مثل دانمارک اگه یک نویسنده معمولی داشته باشن آنقدر بالا میبرنش که توی همه دنیا معروف بشه

11. armin.khosravi

armin.khosravi عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این غرور ها به شخصیت فرد هم به شدت لطمه میزنه!
    اینجا جایی هست که تعداد یوزر های مبتدیش کم نیست و ممکنه هر سوالِ و ... اشتباهی پرسیده بشه و این دلیل نمیشه بدون اینکه فکر کنیم و بدون رعایت ادب حرف خودمون رو بزنیم!
    اینجا پُر هست از اساتید بزرگواری چون جناب محبی اقای پایگان عزیز جناب به نژاد و سایر عزیزان که در این 3.4 سالی که اینجا هستم واقعا از تجربیات این عزیزان استفاده کردم واسشون هم بهترین ارزو ها رو دارم نه فقط این دوستان تمام دوستانی که ازشون اطلاعات مفیدی گرفتم.
    یکم به خودمون بیاییم ببینیم کی هستیم و کجاییم
    ممنون.

12. mohammad rezaa

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    بله ارمین جان دقیقا.در این سایت از طرف اشخاصی به بنده و مقدساتم توهین شده.کسانی که ایرانی بودن رو ننگ میدونن و در این سایت هم کم نیستن.کسانی که ادعا دارن تمام دوستان من خارجی هستن و با ایرانی ها بر نمیخورم.
    یا مثلا من که در امریکا هستم بیشتر میدونم تا شما که در مشهد هستین.من درست میگم و همه در اشتباهن.مثلا استاد پورتراب رو اینجا زیر سوال بردن.خنده دار نیست؟
    اگه نظارتی باشه خوبه.اگر هم نباشه درصد بالایی از کاربران که مبتدی هستن واقعا زده میشن از موسیقی.بنده خودم هم تازه کار هستم اما این سایت رو مرجع قرار ندادم.
    خیلی از افراد اما به دلیل کمبود وقت یا بودجه یا نبود اساتید مجرب در شهر خودشون ، مرجع رو اینجا در تظر دارن.خوب این افراد حسابی گمراه میشن.

13. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    محمد جان درخت هرچه افتاده تر:پربار تر.

14. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما هم هر کجا که یه بحثی میفته سریع تنها بودن خودتو و اینکه همه خودشونو میگرنو و یک دست صدا نداره و . . . این چیزها رو پیش میکشی. بابا به جای این کارا و این افکار به فکر یاد گیری باش به خاطر خودت میگم. آخه همه این حرفها رو میزنی ولی شنیدی که میگن اگه شریک خوب بود خدا هم واسه خودش شریک پیدا میکرد؟؟ تو وقتی با یکی شریک بشی اون موقع همه حرفاتو پس میگیری. احتمالش خیلی کمه که چند نفر بتونن با هم کنار بیان و بدون مشکل کارشونو ارائه بدن.مخصوصاً تو کارای هنری.واسه خودت میگم دوست عزیز آخه هرجا دیدم یه پست زدی صدای اعتراضت به این تنهایی شنیده میشه
    الان خیلی از کاربرای همین سایت اگه بخوان یه ساعته بهترین گروه رو تشکیل میدن چون خودشونو تو همین سایت اثبات کردن و تو این سایت میشناسنشون. شما هم زحمت بکش کار یاد بگیر و اینجا خودتو نشون بده مطمئن باش کلی درخواست برات میاد
    حالا ممکنه از حرف من دلخور بشی ولی واقعیت اینه به جای این کارا فقط بچسب به کارت و فعالیتتو بیشتر کن

15. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    ترجیح میدم سکوت کنم.نه بخاطر دلخور بودن.فقط و فقط بخاطر حفظ حرمت موسیقی

16. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    تو اروپا میبینیم اریک کلپتون واسه پینک فلوید ساز میزنه جف بک واسه اریک کلپتون هر کدومشونم واسه خودشون کسی هستن دارن به هم کمک میکنن پس اصرار به بی فرهنگی خودمون نکن...

17. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    متاسفانه همین دسته افراد هستند که اگه یه انقلابی یا تغیری بخواد انجام بشه همیشه بدون هیچ تفکری جبهه میگیرند.
    فکر نمیکنم بخاطر مقدساتت جنگیدن و اعتراض کردن چندان چیز عجیبی باشه.گرچه برای دسته ای که قبلا در موردشون بحث کردیم بحث تکراری هست

18. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام آقای ادهمی
    منظور من این نبود که شما یا دیگر دوستان دارید اشتباه میکنید یا حرفتون درست نیست، منطورم این بود که با گفتن اینطور حرفها و درد دل هیچ مشکلی از کسی حل نمیشه با یه تاپیک زدن که دیگران عوض نمیشن، تو این زمینه باید فرهنگ سازی بشه و مثل همه موارد دیگه اینجا هم ما از اروپاییها عقبیم ولی آیا اگر هر روز بیایم اینو به صورت درد دل مطرح کنیم مشکلی از کسی حل میشه؟ حرف من اینه که به جای این گونه حرفها باید چسبید به کار و تمرین و حرکت و . . .
    اصلاً جبهه نگرفتم و امیدوار بودم که سو تفاهم نشه ولی شد. در مورد این حرف هم نمیدونم باید چی بگم((متاسفانه همین دسته افراد هستند که اگه یه انقلابی یا تغیری بخواد انجام بشه همیشه بدون هیچ تفکری جبهه میگیرند.)) سریع مردم رو دسته بندی کردی و ما رو هم تو یه دسته قرار دادی و تهمت ضدهر انقلاب هم به مادادی و بی تفکرمونم کردی

19. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    نه عزیزم من منظورم شخص خاصی نبود.
    من میگم درسته همه چسز به حرکت آدم بستگی داره حرف شما متین اما همی درد و دل ها یا گله و شکایتهای من که شاید مورد تمسخر عده ای قرار بگیره فکر میکنید بخاطر چیه؟بخاطر اینه که موسیقی برای من خیلی مقدسه،شما برای مقدساتت نمیجنگی؟
    خوب منم دارم در کنار تلاشی که میکنم سعی میکنم بیان کنم بعضی مشکلات رو تا بقیه هم آاگاه تر بشن که اگه میان تو این راه یا باید بجنگن یا نباید پا بزارن تو این راه.
    اصلا خود شما کلاهت رو قاضی کن،اگه مایی که از اعضای این هنر هستیم دست رو دست بزاریم و اعتراض نکنیم و بقیه رو آگاه نکنیم اوضاع عوض میشه؟بدتر میشه که بهتر نمیشه.

20. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا ما تسلیم دستامم بالاست
    ولی از نظر من انسان باید با جنگیدنی ها بجنگه. با چیزی باید جنگید که از عهدش بر بیای. درد دل زیاده فقط تو موسیقی نیست ما تو هر حیطه که وارد بشیم سر تا پا مشکلیم. ولی وقتی مشکلات حل میشن که تک تک ما با خودمون بجنگیم که درست بشیم. اون کسی که توی موسیقی یا هر کار دیگه نابغه میشه مطمئن باش از این حرفها نمیزنه و تمام فکر و ذهنش متوجه موسیقیه وقتی داره غذا می خوره صدای موسیقی به گوشش میرسه محو در اون صدا میشه و شاید اصلاً نفهمه که چی داری بش میگی. اگر تونستی خودتو محو در یه کاری بکنی قطعاً تو اون کار حرفی واسه گفتن خواهی داشت. من که تسلیم شدم ، نمی خواستم چیزی بگم ولی وظیفه دونستم که بازم بگم. ببین عزیزم شنیدی که میگن با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه؟ یا اینو شنیدی که میگن دو صد گفته چون نیم کردار نیست؟ باید محو در موسیقی شد که توی موسیقی کسی بشی باید عاشق موسیقی باشی که موسیقی دان بشی بعضیها عاشقن و بعضیها ادای عاشق ها رو در میارن خیلی فرق میکنه. به نظرم وقتی عاشق موسیقی یا هر کاری دیگه باشی اصلاً این حرفها رو نمیزنی فقط لحظه به لحظه به هدفت نزدیکتر میشی
    موفق باشی

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)