همه چیز در مورد میکسر

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
انتخاب میکسر برای استودیو خانگی یا استودیو پروژه شما


کدام میکسر؟ همه چیزی که نیاز دارید تا درمورد میکسر بدانیدقسمت اول


1604-VLZ3-Rear.jpg

این عکس پشت یک میکسر
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
است که میکسر بسیار محبوبی در استودیوهای خانگی است. درک قسمت پشت میکسر با اهمیت تر از قسمت جلویی میکسر است. در این تاپیک تعداد زیادی میکسر را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم کمکی به ساخت استودیو شما شود و انتخاب مطمئنی بر اساس نیازتان داشته باشید. درک میکسرها بسیار مهم است. وقتی شما در مورد میکسر صحبت می کنید، شما درواقع درمورد استودیو صحبت میکنید. چرا؟ زیرا همه چیز به آن متصل می شود. حتی اگر شما بخواهید بدون میکسر کار کنید باز هم مجبورید میکسرهای نرم افزاری را بشناسید.

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید


BEHXL1600.jpgدر واقع یک میکسر چه کار میکند؟

یک میکسر یا کنسول میکسینگ یا بورد میکسینگ همه به یک چیز برمی گرددند، دستگاهی که به شما اجازه میدهد تا balance، position ،effect و همسان سازی (equalize) کنید کانال های صوتی مختلف آن را به یک شکل صوتی بنام میکس. شما میتوانید افکتهایی اضافه کنید به چند کانال ولی به بقیه اضافه نکنید یا سازی را در موقعیتی در میدان استریو قرار دهید. همینطور میتوانید کانالها را به دستگاه مستقل دیگری بفرستید که افکت های موردنظرتان را تولید میکند و یا پرداخت کنید صدای هر کانال صدا را با یک equalizer اختصاصی که بتوانید bass Treble و Mid range صدا را تغییر دهید. شما میتوانید به موزیک ساخته شده چند لایه خود بهبود ببخشید با یادگیری اینکه چگونه میکس کنید.

کسانی که شروع به ساخت استودیو میکنند خیلی زود به این موضوع فکر می کنند که چه چیزی را مرکز استودیو قرار دهند. روش اول و سنتی ترین روش، بورد میکسینگ آنالوگ است جایی که همه خروجی ها از هر چیزی ماتریس شده است با ورودی و خروجی هایی که به ضبط کننده ( که معمولا یک کارت صدا کامپیوتر و DAW است) خورده است. روش دوم، شما ممکن است بخواهید بدون میکسر کار کنید، استفاده از یک اینترفیس صوتی و مرکز را سکونسر کامپیوتر خود قرار دهید که همه صداها برای میکسینگ به ترک های صدا و پلاگینها میرود. مطمئنا این نوع روش مقدار کمتری هزینه تجهیزات را شامل میشود و راه آسانی است برای شروع کار. سومین روشی که اساسا و بیشتر توسط آن هایی که از ضبط کننده های مولتی ترک استفاده می کنند، بکار میرود یعنی جایی که میکسر دیجیتال وجود دارد. چهارمین و آخرین روش، استفاده از جدیدترین نسل میکسرها که ترکیبی از میکسر و اینترفیس صوتی میباشد. این ها بعضی مواقع یک سطح کنترل (control surface) یا حتی یک اینترفیس صوتی بصورت یکجا بهمراه دارند.


کار کردن بدون میکسر

آیا یک میکسر برای تجهیزات ضروری است؟

ممکن است نباشد -- طوری که شما میکس تان را در محیط دیجیتالی کامپیوتر با سکونسرهای حرفه ای مانند Logic ، Sonar, Cubase, Nuendo یا Digital Performer و یا Pro Tools LEانجام میدهید. اگر شما دارای اینترفیس با ورودی چندگانه هستید، آسان است تا بسادگی منابع صوتی را به اینترفیس متصل کنید و خروجی ها را به سیستم مانیتورینگ. اینترفیس صوتی تمام کارهای یک کارت صدا را انجام میدهد اما ورودی خروجی های بیشتری را ارائه میدهد.
حتی بسیاری از حرفه ای ها بدون میکسر کار می کنند. با یک سطح کنترل (control surface) مانند
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
میتوانید Surface میکسر-مانند داشته باشید تا کنترل کنید تمام Leveling و Effecting هایی را که در میکسر نرم افزار انجام میدهید. تنها پری امپ های خوبی برای میکروفن هایتان تهیه کنید اگر اینترفیس شما آن را ندارد. میکسر شما در واقع در CPU کامپیوتر ساخته میشود.
یک گزینه دیگری که مربوط به موضوع کار کردن بدون میکسر میباشد، ترکیبی از اینترفیس صوتی و control surface است. مثل
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
,
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
و یا
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
. اینها چیزی بیش از یک سطح کنترل و بیش از یک میکسر هستند. این دستگاه های پیوندی ترکیبی از میکسر صدای دیجیتال، سطح کنترل، اینترفیس صوتی و اینترفیس میدی هستند. به دلیل اینکه آنها مانند اینترفیس صوتی کار میکنند آن ها جایگزین کارت صدا در تجهیزات شما میشوند. بنابراین اگر یکی از آنها را تهیه کنید دیگر نیازی به میکسر ندارید. حداقل تا موقعی که به تعداد ورودی های بیشتری نیاز پیدا نکنید. ممکن است ورودی و خروجی ها محدود باشند (معمولا 8ورودی 8 خروجی) که برای تجهیزات کوچک و گروه های کوچک عالی است ولی نه برای گروه های بزرگ و کامل که شامل ضبط درامز و یا ضبط همه افراد گروه به طور همزمان می باشد.

چه کسی
میتواند بدون میکسر کار کند؟

A) کسانی که تعداد کمی سخت افزار دارند.
B) کسانی که می خواهد سیگنال های صوتیشان را در محیط کاملا دیجیتال داشته باشند.
C) کسانی که کامپیوترهای سریعی دارند و از تعداد زیادی ساز مجازی استفاده خواهند کرد و یا دارای کانال های زیاد اینترفیس صوتی و پری امپ های مطلوب هستند.


آیا میتوان با کارت صدای استربو بدون میکسر کار کرد؟


البته، شما به دو کانال پری امپ میکروفن برای اتصال به کارت صدا نیاز دارید. با 2 کانال صدا شما قادر خواهید بود تا ترک های استریو ضبط کنید. چرا همه اینطور عمل نمی کنند؟ زیرا وقتی که می خواهید از Synths سخت افزاری هم استفاده کنید، موفق نمیشوید. ولی میتوانید اینگونه عمل کنید اگر بخواهید از 1 یا 2 میکروفن و Synths نرم افزاری و سمپلرها و یا برنامه هایی مانند Fruity Loops, Acid, Reason و غیره برای سازها استفاده کنید. خود را محدود کنید آن موقع هرگز به میکسر نیاز پیدا نمی کنید.
شما تمامی صداهایتان را از کانورترهای کارت صدا عبور می دهید. اگر کارت صدایتان خوب است مشکلی نست ولی اگر اینطور نیست، کیفیت کاهش پیدا میکند. هرچند اینترفیس های صوتی امروزه واقعا ارزان هستند.

جایی که میکسر مورد استفاده قرار میگیرد: Front End و یا Back End

روش اول (front end): شما میتوانید میکسر را قبل از اینترفیس صوتی قرار دهید طوری که میکسر تمامی سیگنالهایی مانند میکروفن، Synths ، گیتارها را به اینترفیس یا کارت صدا برای ضبط میدهید. روش دوم (back end): میکسر سیگنال هایی را از اینترفیس یا کارت صدا دریافت می کند و به شما اجازه میدهد تا تعدادی خروجی آنالوگ اینترفیس را روی فیدرها میکس کنید. همه میکسرها به هر دو روش بالا نمیتوانند کار کنند.

signalflow-mix.gif

:Front endInstruments, Mics--> Mixer-->Audio interface inputs--->Computer Sequencer


Back End:


Computer Sequencer--->Audio interface Outputs--->Mixer line inputs-->Mixer control room outs--->Monitors


انواع میکسر

اساسا سه نوع وجود دارد. 1) میکسرهای آنالوگ 2) میکسرهای دیجیتال 3) نسل جدید میکسرهای آنالوگ که دارای اینترفیس usb یا Firewire می باشند.
یک میکسر آنالوگ شامل مسیرهای سیگنال آنالوگ می باشد و صدا را به داده دیجیتالی تبدیل نمیکند. یک میکسر دیجیتال هر دو منبع دیجیتالی و آنالوگ را می پذیرد و شکل موج ها
(waveforms) را به داده دیجیتالی بمحض اینکه وارد میکسر شود تبدیل میکند و معمولا دارای افکت ها و پروسسورهایی هستند که میتواند داده های دیجیتالی را تحت تاثیر قرار دهند قبل از اینکه در خروجی داده دیجیتالی به شکل موج تبدیل شود. جدیدترین میکسرهای آنالوگ اینترفیس usb یا firewire را اضافه دارند. این ها معمولا دارای مسیرهای سیگنال کاملا آنالوگ در سراسر بورد هستند و ممکن است از خروجی های آنالوگ استفاده کنند. هر چند ممکن است ترک های جدا و خروجی مستر نیز به دیجیتال تبدیل شده باشند تا شما گزینه دیگری برای دریافت صدایتان در کامپیوتر داشته باشید. (شما باید مشخصات میکسر را بررسی کنید تا ببینید واقعا چی چیزی از Firewire یا usb منتقل میشود. ممکن است در هر میکسری متفاوت باشد).
کدام "بهترین" است؟ میدونیم که میخواهید بپرسید. طبق معمول، بستگی دارد. در ادامه به شما کمک میکنیم تا تصمیم بگیرید کدام بهترین گزینه برای شماست.
شما میتوانید از یک میکسر بهمراه اینترفیس صوتی استفاده کنید. اگر میکسر شما کانال های کافی دارد میتوانید از روش back end استفاده کنید. خروجی های اینترفیس صوتی به میکسر میرود و از EQs و Send/return ها برای بهبود بخشیدن و پرداخت صدا در فضای آنالوگ استفاده میکنید. اگر شما اینترفیس صوتی 8x8 دارید بنابراین میتوانید 8 کانال مجزا در میکسر داشته باشید. با یک میکسر، شما انعطاف پذیری را افزایش میدهید، سرهم بندی تجهیزات را آسان میکنید و برای خیلی از ما ها، مفرح خواهد بود که فیدرهای واقعی داشته باشیم بجای خیره شدن به صفحه مانیتور.[SIZE=-2]
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
[/SIZE]

میکسر دیجیتال با اتصال فایروایر[SIZE=-2]
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
[/SIZE]
میکسر آنالوگ کلاسیک[SIZE=-2]
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
[/SIZE]

میکسر آنالوگ با اتصال فایروایر[SIZE=-2]
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
[/SIZE]
فرم بزرگ میکسر آنالوگ با اتصال USB


میکسر و کیفیت

چرا بعضی از میکسرها گرانتر هستند ولی مشخصه های کمتری را ارائه میدهند؟

اساسا در مورد میکسرها شما همانقدر که پول میدهید، دریافت میکنید. شما سراغ مشخصات نمی روید وقتی حرف از دوام و ماندگاری میکسرها میشود. عناصر سازنده کیفیت هزینه بر هستند. به یاد داشته باشید میکسرها دارای تعداد زیادی قسمت های حرکتی مکانیکی هستند. میکسرهای خیلی ارزان اغلب دارای headroom کمتری هستند، صدای هیس بیشتری دارند و دارای حساسیت بالایی در جذب hum می باشند.بنابراین شما باید مراقب باشید تا بارگذاری اضافه، سیم کشی و همسان سازی (EQ) کردن زیاد نداشته باشید. البته امروزه کیفیت بیشتر میکسرها حتی Behringer های ارزان قیمت، بسیار بالاست. هرچند ممکن است میکسرهای ارزان قیمت دارای Faders و knob های شل، لرزان و یا سفتی باشند.
یک میکسر مجموعه ای کامل از سیم کشی و مداربندی های پیچیده ای است که اگر حتی یکی از اتصالات داخلی خراب شود تعمیر آن ممکن است بسیار مشکل باشد! گارانتی و بیمه نیز ممکن است در قیمت میکسرهای تاثیر داشته باشد.
همینطور پری امپ های میکروفن میکسر در قیمت میکسر بسیار اهمیت دارد که سیگنال نسبتا ضعیفی که از میکروفن های می آید را تقویت می کند و به Level سیگنال قابل استفاده تبدیل میکند. هرچقدر پری امپ ارزانتر باشد، داده های ناخواسته بیشتری در سیگنال نهایی خواهید داشت، درحالی که فقط Synths را میکس میکنید دیگر نیازی به پری امپ میکسر ندارید. برای مثال میکسرهای Mackie قیمت بیشتری دارند ولی مانند تانک ساخته شده اند، عالی صدا می دهند و دارای پری امپ های XDR مرغوب خودشان هستند. شاید فکر کنید که Behringer ها به دلیل ارزانی شان پری امپ های بدی داشته باشند بهرحال در بسیاری از استودیوهای خانگی استفاده میشوند و بسیاری هستد که معتقدند آن ها بسیار خوب صدا میدهند. هر چقدر که متخصصان در استودیوهایشان حرفه ای تر میشوند PreAmp های مستقلی جایگزین PreAmp های میکسرشان می کنند.


چه کسی به میکسر نیاز دارد؟

استودیوهایی با بودجه پایین، به میکسر نیاز دارند تا خاصیت های ضبط استودیویی را به کارت صدای پایه (که ممکن است دارای دو خروجی و دو ورودی باشد) اضافه کنند.

برای استودیوهای پیشرفته تر که تعداد زیادی تجهیزات دارند مثل reverbs, delays, compressors ، پدال ها و ابزار دیگری که باید به کامپیوتر یا ضبط کننده مولتی ترک مجزا وصل شود.
 
1/12/09
126
2
18
سلام
میکسر mackie cfx16 و mackie 1202 چطور میکسر هایی هستند؟
برای اجرای موسیقی زنده به درد می خورند؟
 
  • عصبانی
واکنش‌ها: Pezhman7063

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
میکسر mackie cfx16
اين مدل به دليل داشتن ورودي و خروجي بيشر براي اجراي زنده مناسب تره.
مگه اينكه مقدار ورودي و خروجي براتون مهم نباشه. و سازهاي زيادي نداشته باشين. همون mackie 1202 هم كفايت ميكنه.
 
  • تشکر
واکنش‌ها: mikaeel_1984
1/12/09
126
2
18
سلام به دوستان
2 تا سوال در مورد میکسر cfx16 داشتم:
1: دکمه pre fader که روی همه لاین ها هست مال چیست و به چه کار می آید؟
2: یک پورت بالای پورت Phone هست که foot switch نام داره مال چیست و به چه درد می خوره؟
ممنون می شم که اینها رو به من بگید.

یک سوال دیگه
کمپرسور چطوری به این میکسر ها وصل میشه؟
راهنمایی کامل لطفا

با تشکر از شما
 
آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
  • تشکر
واکنش‌ها: mikaeel_1984

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
سلام
سوییچ Prefader/postfader کلیدی برای انتخاب سیگنال پیش از فیدر (Prefader) یا بعد از فیدر (postfader) هست. در حالت Prefader سطح سیگنال (Signal level) مستقل و جدا از موقعیت قرارگیری فیدر است اما تو حالت Post fader سطح سیگنال با تغییر موقعیت فیدر عوش میشه.
foot switch هم به پدالی وصل میشه برای قطع و وصل کردن یا اعمال تغییر دیگری در مثلا دستگاه FX.
کمپرسورها، لیمیترها، فیلترها، EQ ها می توانند به Insert های میکسر وصل بشن یا استفاده از روش دیگری... میکروفن ها اول به کمپرسورها و بعد، از خروجی کمپرسور به ورودی Line میکسر.
 
آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
  • تشکر
واکنش‌ها: mikaeel_1984
1/12/09
126
2
18
ادوباره سلام
این پورت های Main Insert & Sub Out روی میکسر Mackie cfx16 مال چی هستن و به چه دردی می خورند؟
 

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
دوست عزيز چند بار در ارسالهاتون نوشتين كسي نيست جواب منو بده.؟
اجازه بدين دوستان كه بتونن بهتون كمك ميكنن در صورت مشاهده اين پيامها ارسالتون حذف ميشه.
و اما پاسختون :
main insert خروجي كلي و در واقع اينسرت خروجي كلي ميكسرتون هستش. يعني همون ترك خروجي شما رو ميتونيد از main insert بگيريد به ساير سخت افزارها. ( دقيقا شبيه عملكرد اينسترت در تركهاي ميكسرتون )
sub out هم تا جائيكه من ديدم دوستانم براي نصب ساب ووفر به ميكسر استفاده ميكنن و فركانسها مربوط به ساب از اون خارج ميشه و ساير فركانسها هم از باندها ...
 
آخرین ویرایش:
  • تشکر
واکنش‌ها: mikaeel_1984

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
سلام. نوعی استفاده از main inserts رو مثال میزنم:
بهترین راه برای اتصال کامپرسور و یا اکولایزر به اسپیکرهای اصلیتون استفاده از main inserts هست. main inserts سیگنال رو دقیقا قبل از فیدر مستر میگیرن بنابراین سیگنال میتونه از میکسر به پروسسوری فرستاده بشه و برگرده دوباره به میکسر قبل اینکه برسه به فیدر مستر.
 
آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
1/12/09
126
2
18
سلام
ببخشید مزاحمتون می شم
فرق نمی کنه که کمپرسور چند کانال را از لاین main insert وصل کنیم؟
 
29/12/09
418
98
28
شهرکرد
دوست عزيز چند بار در ارسالهاتون نوشتين كسي نيست جواب منو بده.؟
اجازه بدين دوستان كه بتونن بهتون كمك ميكنن در صورت مشاهده اين پيامها ارسالتون حذف ميشه.
و اما پاسختون :
main insert خروجي كلي و در واقع اينسرت خروجي كلي ميكسرتون هستش. يعني همون ترك خروجي شما رو ميتونيد از main insert بگيريد به ساير سخت افزارها. ( دقيقا شبيه عملكرد اينسترت در تركهاي ميكسرتون )
sub out هم تا جائيكه من ديدم دوستانم براي نصب ساب ووفر به ميكسر استفاده ميكنن و فركانسها مربوط به ساب از اون خارج ميشه و ساير فركانسها هم از باندها ...
امید جان در مورد sub out مطمئنی؟
من روی دو تا میکسرم تست کرم
همون صدای معمولی رو میده
تا اونجای که من می دونم واسه اون کار نیاز به پروسسور هست
که فرکانسها رو تفکیک می کنه واسه ساب و ستلایت
 
1/12/09
126
2
18
می شه از پدال های ارگ های الکترونیک در قسمت foot switch استفاده کرد یا پدال مخصوصی داره؟
 
نظرتون در مورد میکسر yamaha mg166cx-usb چیست ؟ به غیر از کار لیو برای کار در منزل چطور است ؟
برای آهنگ سازی با کیو بیس و سینت و میکروفن ؟
 

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
تا اونجای که من می دونم واسه اون کار نیاز به پروسسور هست
که فرکانسها رو تفکیک می کنه واسه ساب و ستلایت
يكي از دوستان من كه كار لايو ميكنه از اين خروجي براي سابهاش ميگيره.
می شه از پدال های ارگ های الکترونیک در قسمت foot switch استفاده کرد یا پدال مخصوصی داره؟
هر پدالي كه كار سوئيچ رو بكنه بدردتون ميخوره. جتي ميتونيد يه فيش جك رو بزنيد و دو سر سيم رو به هم وصل كنيد و با اين اتصال خواهيد ديد كه عمل ميكنه.
يكي از دوستان من با يه كليد برق رو كار يه همچن سوئيچي رو درست كرده بود !!!!

نظرتون در مورد میکسر yamaha mg166cx-usb چیست ؟ به غیر از کار لیو برای کار در منزل چطور است ؟
برای آهنگ سازی با کیو بیس و سینت و میکروفن ؟
ميتونه بهتون كار بده چرا نتونه......؟؟؟
 
  • تشکر
واکنش‌ها: mikaeel_1984

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
به غیر از کار لیو برای کار در منزل چطور است ؟


همونطوری که تو عکس میبینید کمپانی یاماها این میکسر رو هم برای اجرای زنده و هم برای ضبط مناسب معرفی کرده.
برای آهنگ سازی با کیو بیس و سینت و میکروفن ؟
برای استفاده از سینت های سخت افزاری این میکسر دارای 4 ورودی انالوگ بصورت استریو هست.
برای اتصال میکروفن این میکسر پری امپ های خوبی داره و هم دارای تغذیه فنتوم هست.
دارای کمپرسور برای 6 کانال صوتی و 8 ورودی خروجی اینسرت و 6 باس هست.
 
1/12/09
126
2
18
آقا امید می تونید بهم بگید چه جوری با کلید برق سوییچ رو درست کردن؟
 
باسپاس ازراهنمائيها وزحمات شما آقاي​
JayRباسلام

Project Mix i/o m- audio​
[FONT=Times New Roman (Arabic)]​

[/FONT]
ميخواهم يك دستگاه بخرم​
Project Mix​
[FONT=Times New Roman (Arabic)]​

[/FONT]
البته نظرات و راهنمائيهاي شما را در مورد اين دستگاه خوانده ام (و از حدود
قيمت آن نيز با خبرم ) اما بازهم بخاطر اينكه اشتباهي دراين خريد نداشته باشم
ميخواستم خواهش كنم منو از اين خريد؛ خاطر جمع كنيد .
اول ازهمه بگم سينت سخت افزاري رولند دارم فانتوم​
x7

يه كامپيوتر با سي پي يو و رم بالا - وكارت صداي​
[FONT=Times New Roman (Arabic)]​

[/FONT]
اينترنال كريتيو مدل فتلاي 1 ( 250000 تومان ) دو تكه با پنل جلوئي - با برنامه كيوبيس كار ميكنم -
مونيتور​
ms 40 بهرينگر و يه ميكروفن AKJ دارم . / . يه دستگاه ديجيتال ركوردينگ استوديو مارك BOSS

داشتم كه فروختم اما ، نميدونم اشتباه كردم فروختم يا نه ؟​
[FONT=Times New Roman (Arabic)]
-​
[/FONT]BOSS - digital recording studio br 1600 cd

سئوال :
1 . آيا ميتونم روي اين كارت صوتم حساب كنم ؟ ( كريتيوي كه دارم )
. يا بايد بازهم دقدقه كارت صوت خوب داشته باشم؟ مثل فست تراك آلترا ... ( چون نياز به سه يا چهار ورودي دارم )
2 .آيا با داشتن​
Project MiX I/O M-audio- نيازي به كمپرسور و پري آپ براي ميكروفن هست ؟


Project Mix. 3​
. آيا با
.ميتونم دو تا سينت سخت افزاري و دو ميكروفن رو همزمان داشته باشم
وهمزمان در برنامه كيوبيس در چهار ترك ركورد كنم ؟ در واقع كار ميكسر هم برام ميكنه ؟
4 . ميشه گفت اين دستگاه يه ميكسر ديجيتال هم هست يا نه ؟
5. اين دستگاه بطور زنده روي وكال افكت ميده ؟ اصلا افكتهاي
hall . room. reverb. دارد ؟
6 . آيا اين دستگاه با برنامه كيوبيس خوب مچ هست ؟
7. فرق اين دستگاه با
digi 003 چيه ؟ تفاوتهاش چيه ؟

[FONT=Times New Roman (Arabic)]
8 .​
[/FONT]sample rate ركورد و پخش اين دستگاه چنده ؟ ( منظورم project mix-m-audio است )
9 . قيمت دقيق اين دستگاه چنده ؟ آيا از لحاظ قيمت وكيفيت وكارائي بعد از دي جي 003 قرار دارد ؟
يا مدلهاي ديگري زير 2000000 هست ؟
دوست دارم مستقيم از جواب شما و دوستان ديگر كه تجربه داريد استفاده كنم
هرچند ميدونم بعضي از سئوالهايم شايد بي مورد بوده اما چون واقعا قصد خريد دارم ميترسم اشتباه كنم .

ممنون ميشم اگه تك به تك طبق شماره ها جوابم روبديد​
ميشه دستگاهي بهم معرفي كنيد كه مخلوطي از​
yamaha mg 124 cx و edirol ua 101 و yamaha n8 باشد ؟
( چيزي بهتر از
m-audio NRV 10 ) !! تا سقف 1500000 تومان .
براي آهنگسازي با كيوبيس و كار در منزل بصورت انفرادي وگاهي كارها ي كوچك جمعي ونيز اجراي زنده براي سرود و تاتر .
نظرتون درباره
Yamaha n8 چيست ؟ آيا ميشه اين دستگاه رو سر صحنه برد ؟؟ !! يعني ميشه
مستقيم خروجيهاش رو به باند هاي اكتيو سر صحنه وصل كرد ؟ يا اينكه به دستگاه آسيب ميرسه ؟
چيزي بهتر از
nrv 10 هست ؟ چون پورت ميدي ندارد !!
امیدوارم آقای امید محبی نیز در این زمینه منو راهنمائی کنند با تشکر

 

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
دوست عزيز سئوالاتتون منو سردر گم كرد...:smile (81):
ببينيد اين محصول قيمتش 1650 تا 1700 هستش.
كارت و كنترلر ميكسر با هم هستش.
8 تا ورودي و 8 تا خروجي بهتون ميده.
تا اينجا نيمي از سئوالاتتون رو پاسخ كلي دادم
با خريد اين محصول ديگه كارت صدا نيازي نداريد چون خودش هم اينترفيس هستش و هم كنسول و فيدرهاي اونهم موتورايز هستن.
.ميتونم دو تا سينت سخت افزاري و دو ميكروفن رو همزمان داشته باشم
وهمزمان در برنامه كيوبيس در چهار ترك ركورد كنم ؟ در واقع كار ميكسر هم برام ميكنه ؟
4 . ميشه گفت اين دستگاه يه ميكسر ديجيتال هم هست يا نه ؟
5. اين دستگاه بطور زنده روي وكال افكت ميده ؟ اصلا افكتهاي
hall . room. reverb. دارد ؟
6 . آيا اين دستگاه با برنامه كيوبيس خوب مچ هست ؟
7. فرق اين دستگاه با
digi 003 چيه ؟ تفاوتهاش چيه
جواب 4 تا 6 بله هستش.
اما جواب سئوال هفتم.
ببينيد الان ديگه m-audio شركت زير مجموعه digidesign هستش و البته شايد اين محصول هم كپي 003 factory باشه. !!!
فرق در نام و اسم رسم هستش. و البته توانايي كار با ورژن le برنامه پروتولز وگرنه با همون project i/o هم ميتونيد با پروتولز و ورژن m-powred اون كار كنيد. براي يكي از دوستانم خودم شخصا خريدم و خيلي هم رضايت داره.
به نظر من اگه ميبينيد كه به اين سيستم نياز داريد و ورودي ها و خروجي ها اون كفاف كارهاتون رو ميده بخريد.
مدلهاي ديگه هم ممكنه تو بازار باشن. اما بعد از 003 به نظرم اين محصول بهتره.
پري امپ هم روي خودش داره اما به نظر شخصي من يه پري امپ مجزا خيلي بهتر از پري امپهاي كه معمولا روي كارتها به صورت كوچيك قرار داده ميشه بهتره.
و همجين كامپرسور ... البته ميتوني از پلاگينها براي اينكار استفاده كنيد.
تا يادم نرفته اين محصول 24 بيت و 96 كيلو هرتز هستش.
 

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
سلام شما لطف دارید


1- ...

2- ProjectMix I/O یک سطح کنترلی با فیدرهای موتورایز و اینترفیس صوتی 18 در 14 هست.
این سطح کنترل فاقد کمپرسور داخلی هست و اگه نیاز به کمپرسور سخت افزاری خواهید داشت میتونید کمپرسور جداگانه تهیه کنید ولی این دستگاه، پری امپ بهمراه تغذیه فنتوم داره و نیازی به پری امپ جدا ندارید مگر اینکه نیاز به پری امپ های بهتری داشته باشین.

3- بله این عکسو ببینید:
ProjectMix_Back.jpg
میتونید برای اتصال سینت هاتون از ورودی های line استفاده کنید و از ورودی های xlr برای میکروفن هاتون.

4- بله کار میکسر رو هم تا حدودی انجام میده ولی یک میکسر دیجیتال نیست.

5- خیر این دستگاه هیچ نوع افکت آنبوردی نداره.

6- بله با بیشتر برنامه های سکونسر براحتی کار میکنه.

7- سری digi 003 سه مدل داره که دو تا از اون ها اینترفیس صوتی رک هستن و مدل دیگه ترکیبی از سطح کنترل و اینترفیس صوتی هست. شما با ProjectMix I/O میتونید با برنامه Pro Tools LE M-Powered کار کنید در حالی که با 003 میتونید با Pro Tools Le کار کنید.

8- تا 96kHz 24 bit

9- متاسفانه من قیمت ندارم. مطمئنا قیمتش از مدل 003 Factory ارزونتر هست ولی از لحاظ کیفیت چون تا حالا از این دستگاه استفاده نکردم نمیتونم نظری درموردش بدم.


 
  • تشکر
واکنش‌ها: mikaeel_1984
سلام اگر ممكنه كمي در رابطه با ميكسر ياماها n8 & n12 توضيح بديد . و آيا اينكه ميشه اونو سر صحنه برد
اگر نه چرا ؟ البته براي كارهاي كوچك در سالنهاي كوچك . آيا ميشه اون رو مستقيم به باندهاي اكتيو سر صحنه متصل كرد ؟
با تشكر از وقتي كه ميگزاريد