هزینه ساخت یک استودیویه حرف ای (بیرون منزل ) چقدر میشه ؟

شروع موضوع توسط Reza Joshaghani ‏20/8/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک هزینه ساخت یک استودیویه حرف ای (بیرون منزل ) چقدر میشه ؟ تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. Reza Joshaghani

Reza Joshaghani عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    سلام به همه دوستان چند وقتی میشه که یکی از دوستانم میخواد برای یک کار جدید سرمایه گذاری بکنه و من با توجه به اینکه خودم در منزل یک استودیو داشتم و کارای خودمو انجام میدادم فکر کردم شاید فرصت خوبی باشه تا بتونم کار خودمو ارتقاع بدم به خاطر همین گفتم شاید بهتر باشه اول از همه با عزیزان با تجربه مشورتی بکنم ...

1) بطور کل ایا در حال حاضر ما توی تهران کمبود استودیوی حرفه ای با یک اپراتور با تجربه رو داریم یا فکر
    میکنید اشباع شده ؟

2) ایا یک همچین سرمایه گذاری رو عاقلانه میدونید ؟
    3) در بهترین حالت برگشت سرمایه فکر میکنید چقدر طول بکشه ؟
    4) با چقدر سرمایه میشه تجهیزات حرفه ای و قابل قبولی رو تهیه کرد طوریکه دیگه هیچ کمبودی موقع کار
    نباشه ؟ (با احتساب هزینه اکوستیک اتاقها و هزینه نصب)
    2) ممکنه لیست پیشنهادی خودتونو بفرمایید ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. بهنام روئین تن

بهنام روئین تن عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    هست
    پول داری خرج کن
    شاید 5یا6 سال شایدم بیشتر
    زیاد.خیلی زیاد
    هر چی دوست داری بخر

3. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    با سلام

این که کارت بگیره یا نه بستگی به نفوذ خودت داره و بس . چجوری بتونی نظر خواننده ها و آهنگسازها رو در مورد خودت جلب کنی ... چون امروزه کارهای معمولی و در کل تکراری مشاالله خیلی زیاد شده و خریدارشون هم کم ... پس باید برای متفاوت بودن تلاش کنی ...

ولی در کل ریسک تقریبا مطمئنیه به نظر من خوبه...

هزینه هم برا استارت ... بین 15 تا نهایتا 25 ملیون به نظرم بتونی کارت رو به خوبی شروع کنی ...( قیمت رو دقیق نمیشه گفت چون سبک کاریت و کاربرد تجهیزاتت خیلی مهمه و من در کل گفتم...)

خود بنده اگه سرمایه ی خوبی داشتم بدون شک بیشترش رو درین راه پیاده میکردم چون میدونم بدک نیست. :smile (35):

4. mehdi morgan

mehdi morgan عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام
    ایده ی خوبیه و این ایده نیاز به تبلیغات گسترده داره
    واین تبلیغات نیاز به مجوز استودیو داره که اگه داشته باشین میتونید موفق باشید.
    استودیوی خوب تو تهران زیاد هست ولی بازم کمه .
    با کلیه تجهیزات و آکوستیک باید به بیش از 30 میلیون فکر کنید
    پیشنهاد سخت افزار
    [h=3] Digidesign C|24 میکسر و کنتلرر[/h][h=1]TC Electronic PowerCore 6000 پردازشگر[/h] [h=3] Neumann Microphone U 87Ai میکروفن[/h][h=1][/h][h=3] ADAM A7X اسپیکر مانیتورینگ و ...[/h][h=1][/h] [h=1][/h] [HR][/HR]
    [HR][/HR]

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3
    اگر کار قوی ارائه بدید میتونید در بازار به رقابت بپردازید این کار باید تخصصی باشه و هرچه کیفیت بهتر باشه ممکنه سطح سود دهی هم بالا بره البته ممکنه !

بدون احتساب هزینه ساختمان استدیو اگر منظورتون از حرفه ای سطح خیلی بالا باشه تا 100 میلیون تومان هم میشه هزینه کرد اما برای خرید تجهیزات قابل قبول و در سطح متوسط به بالا میتونید با 20 تا 30 میلیون تومان وسایل قابل قبولی رو داشته باشید.

لیست های مختلفی میشه ارائه داد با توجه به نوع کار برد شما که بیشتر دنبال چه نوع کار در استدیو هستید و خیلی پارامتر های دیگه . . .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    دوست من خیلی خبر خوشحال کننده ای دادی ... هر یک استودیو که بیشتر باشه میتونه کمکی باشه به حال وخیم موسیقی و علاقه مندانش
    توی ایران

و اما در مورد سود دهی و عاقلانه بودن ... اگر از من بپرسی که چون عاشق فضای استودیو هستم حتما ترغیبت می کنم که این کار رو انجام بدی اما من نمیتونم مشاور خوبی باشم چون از سر عشق و علاقه حرف میزنم نه از روی دو دو تا چهار تا

به هر حال اگه بخوای سودشو با همبرگر فروشی و بساز بفروشی مقایسه کنی و هر روز چرتکه بندازی و ببینی چقدر سود داری میکنی و چقدر داری ضرر میدی بهتره از الان منصرف بشی

این یه کاریه که مهمتر از همه چیز عشق و علاقه توش مهمه ... بعدش تجهیزات و امکانات
    اکثر مشتری های تو به اصطلاح و یا به قطع و یقین موزیسین هستند پس اکثرشون به شدت حساس هستن و لطیف ....
    اینو میگم چون علاوه بر امکانات و تجهیزات خوب باید یه محیط و اتمسفر نرم و دوست داشتنی داشته باشه ... نه فقط شما ... که یقینا آدم دوست داشتنی هستی که می خوای این کارو بکنی ، بلکه همه استودیو ها

پر حرف شدم دوباره ...
    قیمت هایی که گفته میشه با ۲۰ یا ۳۰ میلیون الان بعیید میدونم با این وضع دلار و گرونی دیگه جواب بده
    مثلا الان یه mac pro 8-core اگه گیرت بیاد تا ۱۲ میلیون هم معامله میشه تو تهران ...
    باید صرفه جویی کنی تا بتونی حد اقل استاندارد هارو داشته باشی ...
    عرض میکنم صدا بردار کار بلد داشته باشی از میکروفون shure میتونه همون صدایی رو بگیره که از Nuemann میگیره ...
    یا مثلا با یه کامپیوتر جمع شده میشه همون آهنگی رو تنظیم کرد که با یه Mac Pro

پس در نهایت باید با توجه به بودجه ای که هست لیستتو انتخاب کنی

و یه موردی هم راجع به آکوستیک بگم و اون اینکه من قبل از عید با یه شرکتی که وارد کننده تجهیزات آکوستیکی از اروپا بود و خودش هم اجرا کننده بود صحبت کردم به ازای هر متر حدود ۱ میلیون قیمت داد ...

یعنی هر اتاق ۱۰ متری حدودا ۱۰ میلیون هزینه آکوستیکش بود .. حالا دیگه با وضع الان نمیدونم ....
    من آرزو میکنم که سر انجام خوشی داشته باشه و حسابی کسب درآمد کنی ...

اما پیشنهاد شخصی من برای تو و دوست و شریک عزیزت در صورتی که صرفا به فکر بازگشت و چند برابر شدن سرمایه هستید اینکه به جای این کار موقعیت های خیلی بهتر و راحت الوصول تری برای پولدار شدن هست ... توی ایران اصلا امنیتی برای استودیو و بیزینس موسیقی وجود داره

البته امیدوارم که اینطور نباشه و عشق به این کار شمارو جلو ببره و موفق کنه

شاد باشین

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  7. Reza Joshaghani

Reza Joshaghani عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    دوستان خیلی ممنون از توجه و وقتی که گذاشتین واقعا خوشحال شدم دیدم توی ایم زمان کم چند تا جواب گرفتم .. راستش من همین الانم توی خونه هم میکس میکنم هم نریشن ضبط میکنم هم وکال کاراری خودمو میخونم موزیک فیلم میسازم و... و... منظورم اینه که دلم میخواد استودیوی اینده هم به امید خدا برای هر کاری اماده باشه مثلا اتاق پیانو و درامزش مجزا باشه اتاق میکس . مسترش مجزا و .. بخاطر همین میخواستم دقیقتر با شرایطش روبرو بشم ببینم واقعا میشه عملیش کرد یا فقط باید یه ارزو باشه و بس اگه کسی بود که خودش تجربه این کار رو داشت یا میشد به من معرفیش کنید (البته توی تهران خوب بخاطر درک خرجو مخارج همینجا) خیلی عالی میشد ... در هر صورت ممنون از همتون

بارگذاری...