هزینه راه اندازی یک استودیو خانگی

شروع موضوع توسط pfndesigen ‏19/10/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک هزینه راه اندازی یک استودیو خانگی تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. pfndesigen

pfndesigen عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام خدمت تمام دوستان عزیز

در تالار ها گشتم هیچ جا قیمت حدودی و سرمایه مورد نیاز برای یک استودیو خوب خانگی را نگفته بودند

یا نگفته بودند یا جسته گریخته

می خواستم بدونم که اگر بخواهیم دو اطاق را ( یکی اطاق تنظیم و یکی اطاق ضبط ) برای کار در نظر بگیریم باید از اول چه هزینه هایی بکنیم تا یک استودیو مطلوب در بیاید

شامل تجهیزات اولیه

ویرایش های مخصوص اطاق ها

نرم افزار ها

تجهیزات تکمیلی و...

فکر می کنم این موضوع می تونه به خیلی از دوستان عزیز در راه اندازی یک استودیو خوب کمک کنه

با تشکر

2. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    [/CODE]
    دوست عزیز کاملا مشخصه که کسی نمیتونه راهنمائی دقیق به شما کنه ! چرا که شما برای همون به اصطلاح Home Studio میتونی 1 میلیون تومان هزینه کنی ، میتونی 20 میلیون تومان هزینه کنی.... ولی چیزهایی که مورد نیازت هست به اندازه کافی در پست های این انجمن گفته شده و موجوده ....
    مطلوب بودنش هم به خودت بستگی داره ، این که از نظر خودت صدای مطلوب چیه ... و اصالتا میخوای چیکار کنی توی اون استودیو ....

3. pfndesigen

pfndesigen عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نگاه کن دوست من ... من خودم چند ساله مدیر چند انجمن و سایت هستم ولی همیشه اگر یک جمع بندی کلی مثل این پست موجود باشه خیلی بیشتر می تونه به کاربر کمک کنه
    حالا ممکنه به خاطر یک عنوان نادرست یک قلم جا بمونه خوب این خیلی بد است چون خودتون هم پست ها انجمن را ببینید ماشاالله تبریک می گم اینقدر زیاد هستند که آدم وقت نمی کند تمام موضوعات را نگاه کند چه برسه به پاسخ های کاربران در آن پست ها
    اگر لطفی می شد و از اول توضیحاتی داده میشد و همینجا یک جمع بندی می شد خیلی موثر بود چون اهنگ ساز ها و تنظیم کار های حرفه ای حتی خوانندگان برای خودشان استودیو خانگی دارند( ایران رو نمی دونم خارج اکثرا اینجوریاست )

4. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,602 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    خوب دوست عزیز منظور شما رو متوجه شدم و موافقم که ی جمع بندی هم باید وجود داشته باشه ولی با هزینه های مختلف میشه یه استودیوی خونگی یا حرفه ای ساخت!!!
    دوست عزیزمون Junior زحمت کشیدن و پیشنهادات مختلفی رو برای استودیوی خونگی به صورت جمع بندی قرار دادن رو سایت!!!
    من سعی میکنم امشب یه لیست از خواسته های شما آماده کنم!
    فقط شما یه حد نرمال برای فضای استودیو و کارهایی که قراره انجام بشه اونجا بگو که من بسته به اون هزینه رو بگم!
    مثلاً من بگم حداقل هزینه 5 میلیون تومنه یه نفر میاد میگه من با 3 تومن استودیو دارم!!!
    ممنون میشم خواسته ی خودتون رو جامعتر بگید!!!

5. pfndesigen

pfndesigen عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    من تا 6 میلیون تومان می تونم خرج کنم کار هایی هم که میشه چون برای خودم می خوام تنظیم و ضبط و آهنگ سازی است

فضایی هم که دارم اینجا حدود 22 متر طول و 3 متر عرض است
    مشخصات کامپیوترم هم گرافیک 1 رم 2 است
    سی پی یوم 2 هسته است 2700Ghz

6. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    پیشنهاد میکنم یه جای کوچک تر انتحاب کنید .... فضای شما خیلی برای یک home studio بزرگه ... آکوستیک خیلی خوبی باید داشته باشید تا صدای خوبی بشنوید.....البته با فرض اینکه فقط برای وکال و تنظیم استفاده بشه .... ضمن اینکه در نظر بگیرید که سیستم شما هم داخل همین اطاق خواهد بود ... یعنی ناخودآگاه مقدار زیادی نویز وارد اطاق میکنید

7. pfndesigen

pfndesigen عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    خیلی ممنون از راهنمایی هاتون راستش را بخواهید می خواستم دو اطاق را سر هم کنم ولی مثل اینکه همین یک اطاق کافی خواهد بود به عبارتی

12 طول و 3 عرض

آکوسیک و بقیه موارد میدهم یکی از دوستان بیاید خودش انجام دهد

8. Feedback

Feedback

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, nuendo
    در پاسخ به دوست خوبم پیمان عزیز بگم که برای Home Studio با توجه به نوع کاری شما میشه هزینه کرد. مثلاً شما اگر در کارتان نیاز به وکال دارید باید از تجهیزات خوانندگی نیز بهره بگیرید. اگر هم فقط هدفتان آهنگسازی و ساخت موزیک (حالا هر سبکی) هست ، سعی کنید از نظر تجهیزات موسیقی در حد افراطی هزینه نکنید چون از همه مهمتر تکنیک و دانش موسیقی است نه تجهیزات. شما از همین ابتدا تو نرم افزارها و وی.اس.تی ها خودتون قوی کنید بهتره به نظرم. من و دوستانم که با کمترین هزینه (داشتن یک سیستم آهنگسازی ، سی پی یو ، وی.اس.تی های روز دنیا و هدفون) و بدون میدی کنترلر ، کیبرد ، میکسر و ... آرتیست چندین لیبل هستیم و بعضاً رادیو شوهای معروف کارهای ما رو ساپورت کردند. حالا شما بری این همه هزینه کنی ولی وقت ، حوصله و صبر رو در کارت سرلوحه قرار ندی مطمئناً هم از نظر هزینه ضرر کردی و هم وقتتو تلف کردی. این کل ماجرا بود که صراحتاً گفتم ولی اگر حوصله و صبرشو داری و پای کارت واقعاً زحمت میذاری حتماً سعی کن با تجهیزات خوب و درجه یک جلو برو.

9. pfndesigen

pfndesigen عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    آدم از اول نمی تونه خیلی حرفه ای کار رو شروع کنه چون کم کم آدم رشد می کنه و از نشانه های موفقیت چسبیدن به کاره
    از اونجایی که که خیلی دوست داشتم از بچگی استودیو بزنم و آهنگ بخونم سر این کار هستم
    تجربه نشون داده که قیمت همیشه نشانه کیفیت نیست اگر بشه 5 میلیون سر و تهش را هم آورد من زیاد وسواس ندارم چون بعدش به صورت خیلی فشرده می خوام برم درسش رو بخونم و یاد بگیرم همه فوت و فن هاشو :smile (2):

10. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    دقیقا بگید کارتون چی هست الان چه تجهیزاتی دارید؟

چه چیزهایی رو میخاید لایو رکورد کنید؟

همون یک اطاق کافی هست. شما حدود 2.5-3 متر از طول جدا کنید و دیوار بکشید میشه یه اطاق 3*3 واسه ددروم که توش رکورد میکنید و بقیه اطاق هم واسه سیستم و تجهیزاتتون....

11. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیزم :pfndesigen
    خوشحالم که میبینم خیلی علاقه مند و راغب هستید که کارتون رو خوب و اصولی شروع کنید.
    برادر عزیزم در کنار علم .. تجربه خیلی کمک میکنه و البته سلیقه شما.
    تا عشق و علاقه در کار نباشه مطمئن باشید که به جایی نمیرسید که خوشبختانه شما همه رو دارید.
    من پیشنهاد میکنم اول این تاپیک رو خوب بخونید.:
    چه چیزهایی برای استودیو بخریم ؟

حالا با توجه به بودجه و نوع فعالیتتون مشخص کنید که چه چیزهایی نیاز دارید . هر سئوال و مشکلی هم دارید همینجا بپرسید مطمئن باشید من و دوستان دیگه که تخصص دارند از کمک کردن دریغ نداریم.
    براتون ارزوی موفقیت میکنم.

12. pfndesigen

pfndesigen عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    اگر جواب های من را خوانده باشید متوجه خواهید شد که برای ضبط و میکس و تنظیم می خواهم

بیشتر می خواهم با کمک یکی از دوستانم آهنگ های خودم را رکود کنم

در مورد اطاق هم با شما موافق هستم چون یک نفر هستم و مسلما نمی خواهم توی اتاق رکود کنسرت اجرا کنم :smile (8):

من بیشتر منظورم این بود که برای هر چیزی یک پک کلی وجود داره

کاش برای استودیو هم یک پک کلی وسایل مورد نیاز شامل بهترین گزینه ها موجود بود

بهتره اول از اطاق شروع کنیم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏21/10/10
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. تجهیزات یک پک استودیویی

,
  2. هزینه لازم برای زدن استودیو خانگی