هزینه تنظیم یک تراک

شروع موضوع توسط domusic ‏30/3/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک هزینه تنظیم یک تراک تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. domusic

domusic عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    با سلام
    اگر جای غیر مرتبطی این تاپیک گذاشتم به بزرگی خودتون ببخشید

از دوستان صاحب فن میخواستم بپرسم هزینه ی تنظیم یک تراک 5 دقیقه ای اونم بدون استفاده از سازه ی زنده در شهرستانی مثل زاهدان چقدر میتونه باشه.

و مهمتر من باید چه نکته ای رو به عنوان صاحب اثر در نظر داشته باشم تا ضرری نکنم.
    ضمنا ایشون با نرم افزار کیوبیس کار میکنه و تمام سازها بصورت الکترونیک ضبط میشه و تمامی مراحل کارو با سیستمش تنظیم میکنه و حتی نویز گیری صدارو!!!

پیشنهاد ایشونم برای هر تراک 700 بوده

لطفا راهنماییم کنید

2. amir_ayyar

amir_ayyar عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست من.
    هزینه ی تنظیم به خیلی مسائل ربط داره. از جمله میشه به سبک آهنگ مورد نظر شما اشاره کرد. هرچه سبکی که مد نظرتونه از نظر فنی پیچیده تر باشه هزینه بالاتری براتون خواهد داشت.
    از طرف دیگه سابقه ی تنظیم کننده هم مهمه. آیا ایشون رزومه ی قابل قبولی دارن؟ برای چه اشخاصی کار کردن؟ این ها همه لحاظ میشه.
    در کل تنظیم تا سقف ۴ و ۵ تومن هم میتونه براتون تموم شه حتی با توجه پارامتر های فوق و یه سری پارامتر دیگه. فقط حتما مطمئن بشین که دوست تنظیم کننده کار رو خودش تنظیم کنه و از لوپ و این ها استفاده نکنه.
    اگر روی سبک آهنگتون و سابقه و اسم و رسم تنظیم کننده مورد نظرتون توضیحی بدین شاید و من و دوستان دیگه بتونیم بهتر کمکتون بکنیم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. domusic

domusic عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    با درود
    کار 6/8 پاپ هستش که در فضای رمینور - دوماژور - لادیز ماژور و... هستش.

تنظیم کننده از اهالی موسیقی استان و فعالیت کوتاهی هم در صداوسیما استان داشته و برای شخص خاصی کار نکرده فقط آهنگسازی و تنظیم تیتراژ برنامه های استانی.

منظور از لوپ نمیدونم .ساده بگو شاید بدونم

4. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    ببین دوست عزیز هزینه ای که این تنظیم کننده میگیره خوب یه هزینه طبیعیه اما باید ببینی کارش در چه سطحیه یعنی شما نمونه کاراشو ببین قضاوت کن اصلا هم ارتباط نداره که با کی کار کرده یا نکرده

5. Alireza Adlkhah

Alireza Adlkhah عضو سایت

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    نه میگم کمه نه میگم زیاده
    هزینه ی یک ترک به خییییلی عوامل بستگی داره
    اول باید ببینی کار تنظیم کننده ی مورد نظر در چه سطحیه
    ببینی اصلا چجوری کار میکنه
    از لوپ استفاده میکنه یا نه
    و........
    اما اگه کارش خوب باشه قیمت به نسبت مناسبی رو گفته

6. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    قسمت هایلایت شده رو متوجه نشدم، موزیک که معیار اندازه گیری نسبت به قیمت نداره، مثل سبزی و میوه و گوشت و مرغ کیلوئی نیست (این رو عرض کردم چون برای خیلیا این موضوع به اشتباه تعبیر شده)

آهنگسازی و تنظیم به صورت تجاری (تجاری یعنی حرفه ای و به عنوان منبع درآمد) به سطح کار و شهرت و ... بستگی داره
    اگه کارشون استاندارد باشه 700 تومان برای هر ترک قیمت خوبیه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. turkyas66

turkyas66 عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خود اف ال لوپ زیادی داره دلیل نمیشه ازش استفاده نکرد.دوست عزیز از لوپی که استفاده میکنه مهم نیست مهم کیفیت کار که صاحب خواننده رو راضی کنه.

8. yosaef

yosaef عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    ببین دوست عزیز بی جهت پولتو دور نریز! اول چندتا کار 6/8 قوی گوش بده ببین کدومش به دلت میشینه بعد ببین تنظیم کننده کار چه شخصی هست بعد برای پیداکردنش به ف ی س ب و ک مرا جعه کن نامشو سرچ کن و بعد درخواست همکاری
    اگه در پی کار قوی وماندگار هستی!

9. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    فکرکنم زیاد گفته چون به عنوان مثال یکی ازدوستای من که استاد دانشگاه موسیقی هم هست توی شیراز برای علیرضا روزگار کار تنظیم،میکس،مستر و بعضی وقتا آهنگسازی میکنه حدودا 800 میگیره و خیلی هم حرفه ای هست و آهنگای جدید علیرضا روزگار دقت کنی خیلی عوض شده! برای یه کارمند صداسیما که فقط بلده واسه کلیپ و تیتراژ بسازه خیلی زیاده. خیلی به این صداسیمایی ها اعتماد نکن اغلب هیچ *** نیستن! شوهرخالم مدیرکل صداسیمای فارس بود الانم مدیرکل صداسیمای اراکه. اغلب آهنگسازای صداسیمای فارس هم میشناسم صدتا یکیش بلد نیست از تکنیکای تنظیم استفاده کنه. یه نکته فکر میکنم شما خیلی به اصطلاحات موسیقی وارد نیستید و اطلاعاتتون زیادنباشه واسه همین فکر کنم با یه مشت اسمون ریسمون بافتن میخواد فریبتون بده. دقت کنید چون فقط اینو برادرانه گفتم که یه موقع پشیمون نشید. موفق باشید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/4/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. domusic

domusic عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    بسیار ممنون از شما

آره من تا حدود زیادی با فضای این فن و تجارت آشنا نیستم ولی کار موسیقی کردم و خوب و بد کارو میشناسم .

اینم یکی از کارم که برای شبکه استانی و تیتراژ برنامه ایی ضبط شد ولی متاسفانه ...

ولی در فضای مجازی با استقبال خوبی همراه شد.البته این کاور کار بود.

جوونی
    1387

تنظیم ها در این حد هست

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏31/3/13
  11. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوست عزیز تنظیمش خیلی جالب نبود البته به نظر من
    خیلی ساده و پیش پا افتاده به نظر می رسید واسه این کار 2 روز هم وقت لازم نیست تجهیزات خاصی هم که فرمودین استفاده نمیشه
    رکورد وکال رو کجا انجام می دین؟ هزینه ای بابت اون هم باید پرداخت کنین؟

12. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    دوست من !
    قیمت یک کار فقط به سواد طرف و توافق شما بستگی داره .
    آقای X که برای دستمزد n تومن دریافت میکنه با آقای Y که در شهر شما کار میکنند کارشون زمین تا اسمون متفاوت هست.
    قیمتی هم که ایشون گفتند به نظر من مناسبه به هرحال ایشون هم حتما زحمت میکشند . این ربطی به استفاده از پلاگین یا دیوایسهای ایشون نداره . ولی اگر ساز زنده نیز استفاده کردند هزینه دستمزد نوازنده + دستمزد ادیت و رنت استودیو و... هم به مبلغ توافق شده اضافه میشود

دوست من
    سازمان ضوابطی داره و هر نوعی از موسیقی رو پخش نمیکنه . ولی این دلیل نمیشه که سواد و تجربه دوستان رو زیر سوال ببرید قطعا اگر اون سازمان گزینشی عمل نمیکرد دوستان کارهای گوناگونی رو برای سلایق مختلف میساختند
    ولی این جا تعیین کننده شخص دیگری هست . پس باید موسیقی ساخته شود که بتواند از فیلتر و چهارچوب سازمان عبور کند.
    به نظرمن صحبت شما دور از ادب بود.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/4/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  13. *_Tanha_*

*_Tanha_* عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    مطمئنی اینو خودش ساخته ؟
    آخه یکی از سورس های خود اف ال خیلی شبیه اینه

14. SuShiaNT

SuShiaNT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +381 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    راجبع این زمینه قبلا بحث شده یه ترک آهنگسازی هزینش جدا تنظیم هم جدا و بستگی به
    اون اشخاصی داره که کارو میبندن . مثلا کی باشه طرف یا چقدر کارش استاندارد باشه و حرفه ای کار کنه.

آهنگسازی و تنظیم و میکس و مسترینگ از 500 بدون ساز زنده شروع میشه .
    250 تنظیم
    150 آهنگسازی
    100 میکس و مسترنیگ ( یه میکس و مستره معمولی و........) میکس حرفه ای که تویه این ایران افراد کمی هستن انجام میدن رو باید از 250 به بالا هزینه بکنی.
    ساز زنده هم که بستگی داره کیو بیاری که خیلی ها هستن انقدر اسم به گوشم خورده که دیگه نیازی به اسم نیست........
    اگر طرف معروف باشه از 300 به بالا میگیره و اگر هم زیاد معروف نباشه ولی کارش خوب باشه بسته به نوازندگیش داره از 10 هزارتومن میگیرن تا به بالا و.........
    حالا...............

اینجوری نیست که نرخ بزاری بگی این انقد باشه شاید یه نفر یه کاریو بسازه و بگه 10 میلیون میفروشم و یکی هم خوشش بیاد بگیره.......
    از این آهنگ ها زیاد هست این شمایی که باید انتخاب کنی ببینی کی و با چه قیمتی .......

سعی کنین بیشتر نمونه کار ازشون دریافت کنین یک یا دو کارنمونه بگیرین ازشون تا قدرت کاراشون بیاد دستتون بعد به همکاری باهاشون فکر کنین.

موفق باشین.

15. domusic

domusic عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    خودش که میگفت تنظیم منه.
    ولی ددر پاسخ SuShiaNT اینو بگم که آهنگ کار آماده هست یعنی ملودی کلام فقط ضبط نهایی و تنظیم رو من از ایشون خواستم که مبلغ 700 پیشنهاد کرده.
    یه مشکلی هم که تمامی استودیو ها و تنظیم کنندها دارند البته تو شهر ما خیلی خوش قول نیستند و الان از اول نوروز منو سر میدوونه !!!

16. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    اصلا کارتو بهش نده این پروژه آماده اف ال هست به اسم Blake-Dance With Me لینکش هم میزارم mp3 میزارم دانلود کن ببین ارزش داره کارتو به کسی بدی که بهت دروغ گفته خودم میکس کردم؟ حتی بلد نبوده صدارو کمپرس کنه همون افکتای صدای خواننده اصلی که زن هست رو بزاره روی صدای خودش.فالش گیری هم که اصلا نکرده!!!!! دیدی گفتم این کارمندای صداسیما هیچی بارشون نیست. یه مشت امکانات مفت دادن دستشون بلد نیستن استفاده کنن. بخدا اگه این امکانات رو به اهل فنش بدن یه کارایی میکنن که نگو. دوست عزیزی که میگین سازمان صداسیما واسه خودش قانون داره. من خودم دیدم یکی از خواننده های معروف ارش جلوی خود من توی استودیوی خیلی معروف شیراز ضبط کرد بعد توی شبکه فارس اون خواننده رو آوردن بهش پول دادن گفت توی صداسیما ضبط کرده در حالیکه جلوی خود من توی استودیوی خارج از صداسیما ضبط کرد. خداوکیلی این کیفیت برای شبکه های استانی افت نداره؟ 10 سال یه بارم تیزراشون رو عوض نمیکنن. یعنی صدای تیتراژ اخبارای استانی مال اول انقلابه هنوزم عوض نشده.
    لینک کار اصلی : Blake-Dance With Me

17. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ای کاش خدا به کسایی که حرفی واسه گفتن دارن یه امکاناتی میداد تا خودشون و نشون بدن.ما که یه استدیوشم نداریم.اما شما هم دوست گلم دقت کن چون دیگه صداقت و عشق تو موسیقی مرده.دیگه کسی با دلش کار نمیکنه و فقط دنبال اینن که اسکناس و بگیرن و یه چرت و پرتی تحویل مردم بدن.من از خودم خجالت میکشم که این بنده ی خدا سورس خود اف ال رو برداشته و .... بیخیال.یا علی

18. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    قیمت مناسبه اما به این موارد توجه کنید:
    1-پنج دقیقه برای یه کار پاپ 6/8کمی زیاده .اگه تنظیم متنوع و حرفه ای نباشه خسته کننده میشه
    2-نمونه کارهای قبلیشو گوش کنید.آیا به نظر شما خوبه؟اگه نیست ریسک نکنید
    3-مرحله مرحله جلو برید.اول شعر را تایید کنید،بعد ملودی را.حتی اگه میشه مراحل اول(مثلا 1 دقیقه ی اول)را گوش کنید.هرجا راضی نبودید دست نگه دارید تا راضی تان کند
    4-نهایتا این شمایید که باید راضی باشید.اما گیر بیخودی به جزییات ندهید.بالهای یک هنرمند باید باز باشد تا بتواند پروازش را بکند.
    5-پول را در سه قسط بدهید.قسط اول قبل از شروع کار-قسط دوم وقتی ماکت را شنیدید و تایید کردید. قسط سوم موقعی که ترک مستر شده حاضر شد.
    6-آخری و از همه مهم تر:اگر میخواهید جدی کار کنید و تفننی نیست به هزینه فکر نکنید بلکه به خوبی کار فکر کنید.شعر خوب،ملودی،تنظیم،ضبط،میکس و مستر خوب.از هیچکدامشان نزنید.البته هزینه بالا می رود ولی اینجوری -شاید-آینده داشته باشید.در غیر این صورت فقط همان 700تومن خود را دور ریخته اید.(ضمنا استفاده از لوپ اصلا هم بد نیست.مهم این است که محصول نهایی چی از آب در میاید نه اینکه چطور ساخته شده.ضمنا اون آکورد هم لادیز مینور نیست سی بمل ماژوره:این نشون میده که تنظیم کننده ی شما خیلی هم تئوریش خوب نیست و سواد آکادمیک زیادی نداره)ممنون که وقت گذاشتید

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. هزينه ساخت تراك