هزینه آهنگسازی در ایران

شروع موضوع توسط happyboy ‏4/10/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک هزینه آهنگسازی در ایران تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. happyboy

happyboy عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام

میخواستم بدونم کار آهنگسازی و تنظیم کار موسیقی،حتی ترانه در ایران به طور میانگین چنده؟

البته میدونم با توجه به معروف بودن آهنگساز یا تنظیم کننده قیمت ها میره بالا

بچه ها اگه قیمت ها دستتون هست ممنون میشم اینجا بفرمایید.

من یه کار دارم که آهنگشو دارم و صدای خام خودمم دارم کسی هست برام تنظیمش کنه؟

پیشاپیش تشکر از همه شما

2. irobat

irobat عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز آهنگ سازی های پاپ از 105 هست تا 600 که یک کار خوب میشه گرفت و کار پاپ هم از 50 هست تا 250 تومان . (البته آهنگسازی تا ........ هم هست ولی با همین حدود قیمت کار خوب میشه گرفت) البته اساتید اینجا واقعا هنر دوستن و فکر کنم بدون دریافت هزینه کمکتون می کنند. چون تا حالا همه اینطوری بودند و خیلی به هم دیکه از جمله خودم کمک کردند ..

3. tahmoures_hunte

tahmoures_hunte عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست عزيز
    داداش ، آهنگسازي توي ايران بستگي داره كه طرف مقابلت كي باشه . اما من كسايي رو ميشناسم كه خوب كار ميكنن و خودمم باهاشون كار ميكنم ، در كل همونطور كه دوست عزيزمون گفتن قيمت ها از 50 شروع ميشه و به بالا ميره.
    اوني كه من باهاش كار ميكنم كه تو همين سايتم هست ، از 50 تا 500 كار ميكنه.
    موفق باشيد.

4. MAZDAK_MAJOR

MAZDAK_MAJOR عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, sonar
    پاسخ : هزینه آهنگسازی در ایران

سلام هزینه اهنگسازی سبک رپ و هیپ هاپ برای یک اهنگساز معمولی جقدره؟

5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase

من نمیدونم چرا انقدر ما موزیسین ها به خودمون بی احترامی میکنیم و هر آنچه که الان چه از نظر مالی و چه از نظر ارزش هنری داریم تو مملکت زیر سوال میبریم . آهنگسازی 50 هزار تومان ؟! کاش یکی پیدا بشه فحش بده به جای این پول . الان یه موزیک ویدیو زیر 5 میلیون تومان نیست بعد چه جوریه که آهنگساز با این همه مشقت 50 هزار تومان میگیره ؟ دوره همیه ؟ بله اون افرادی که خودشون رو به نام آهنگساز جا زدن و خودشون رو یک موزیسین میدونن و با این کار خودشون فریب میدن و خودشون رو هم گول میزنن از نظر هنری هزار تومان هم زیاد هست . ولی دوست عزیز آهنگسازی که علم به موسیقی داشته باشه بتونه تحلیل داشته و تجرش هم کامل باشه زیر 2 میلیون تومان نمیگیره . باز 2 میلیون خیلی کم هست که دارم میگم . یکم بیایم سطح هنری و ارزش رو برای خودمون بالا ببریم . مثل بقیه هنر ها که چقدر برای خودشون ارزش قائل هستن و هزینه های گزاف میگیرن . موسیقی خیلی ارزش و قدمتش از کارگردانی و . . بیشتره . . الان شما بری تو بحث ویدیو متوجه میشید که چقدر خودشون رو سطح بالا میگیرن . بعد ما آهنگسازا . . . . 50 هزار تومان ! متاسفم . . 20 بارم خودم رو از بالا پشت بوم پرت کنم پایین باز کمه !!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • موافقم موافقم x 2
  6. 2remi

2remi عضو سایت

امتیازات:
    +73 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason

من از شما سوال میکنم؟!!
    یکی 10 سال داره روزی 7 ساعت تمرین پیانو میکنه ...6 سال داره مطالعه ی هارمونی و کنترپوان میکنه ...3 سال داره روی موسیقی الکترونیک کار میکنه ...تمام زندگیشو وقف یادگیری و علاقش کرده و کمش بالای 50 میلیون هزینه ی چیزی که هست شده اونم فقط ار لحاظ مادیش و بگذریم از چیزایی که به خاطر موسیقی ازش گذشته...!!!!!!!
    اونوقت بیاد یک کار و با 50 هزار تا 250 هزار تومان قبول کنه....؟!!
    به نظر شما به خودش خیانت نکرده؟
    اشتباه نکنید...!!!
    بحث پولش نیست...!!!
    موضوع نگاه جامعه ی ما به یک موزیسین و خلق یک اثر هنریه....

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  7. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0

خوب...اصولاً دو جور جنس تو هر صنفی پیدا میشه...یکی‌ جنس اعلا، یکی‌ هم جنس در پیتی!!! الان یه نفر که نمیدونه E7 یا Em7 چیه Tag اش خورده "هنرمند"!!!

یکسری کار‌ها هستن که نمیتونی‌ بدون "علم" واردش بشی‌...مثل مهندسی، پزشکی‌....و غیره....خدا بده برکت موسیقی‌ و نقاشی و این جور کار‌ها رو که "خود اشتغال زایی" بسیار بالایی دارن (اونهم فقط تو این مملکت. جاهای دیگه اصلا "جرأت" نمیکنن تو این مقوله‌ها بدون پشتوانه علمی‌ وارد بشن). طرف یه "چشم چشم دو ابرو" می‌کشه، میگه "امپرسیونیم" کار می‌کنم!!!! (جل آلخالق) یا طرف چهار تا صدا رو روی هم میکس میکنه و اولش هم همه دست اندر کار‌های اون آهنگ رو به همراه تشکر از تمام اقوام اون دست اندرکاران معرفی‌ میکنه (جوری که آهنگ تموم شده، ایشون داره هنوز معرفی‌ میکنه!!) بعد میاد پست میده که "آقا ما آکورد هامون تموم شد!!! هرچی‌ گام اسپانیش می‌دونستیم ریختیم تو این آهنگ....کسی‌ آکورد دیگه‌ای میشناسه به ما معرفی‌ کنه آهنگ بسازیم باهاش؟؟؟ راستی‌ "گام" یعنی‌ چی‌؟؟؟؟!!!!!!"

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. iwish_single

iwish_single عضو سایت

امتیازات:
    +140 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio

سلام و تشکر
    من دقیقا با شما موافقم.آهنگسازی و کلا هنر و موسیقی سیب زمینی و پیاز نیست که بشه کیلوئی روش قیمت گذاشت.من از شنیدن قیمت 50 تومن واقعا دو تا شاخ گنده در آوردم.من حاظرم مجانی کار کنم ولی هنر و زیر سوال نبرم.
    در پاسخ به دوست خوبمم که این تاپیک و شروع کردن بنده حاظرم به رایگان کمکشون کنم البته اگه بشه اسم بند رو تنظیم کننده گذاشت و ایشون قابل بدونن.بیاین شان و شخصیت هنر و هنرمند و به راحتی پائین نیاریم.عذر میخوام که اینو گفتم ولی این نظر من هست.ممنون

• موافقم موافقم x 1
  9. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0

از بحث هزینه ی آهنگسازی بگذریم ، این تاپیک مال 3 سال پیشه :|

به نظر من اونی که با 50 تومن آهنگ میسازه اسمش آهنگساز یا هنرمند نیست ! مثل خودم ! هیچوقت نگفتم من هنرمندم ، آهنگسازم ، فلانم !
    چون میدونم واسه این صفت ها باید یه راه طولانی رو طی کنم !

بیاید قبل از عدد گفتن کار خودمون رو بسنجیم !
    من 6 ماه رو این آهنگ کار کردم من 40 ساله کارم موسیقیه ! من کلی درس خوندم ، تجربه کسب کردم ، من استاد دانشکده موسیقیم ! من همه زیر و بم موسیقی رو بلدم ! اینا دلیل نمیشه قیمت نجومی بذارم رو کار ! ملاک کیفیت موسیقیه از همه لحاظ !

من اینو قبول دارم : کار داریم تا کار ! ممکنه یه کاری 1000 تومن هم ارزش نداشته باشه ! ممکنه یکی ارزشش 50 تومن باشه ، ممکنه یکی ارزشش 5 میلیون تومن باشه !

10. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase

با بعضی از حرف های شما کاملا مخالفم
    درسته که هر کاری زحمت های خودش رو داره و نباید هر کاری رو سبک شمرد و ارزش هنر رو بیاریم پایین ولی کی گفته که هنر حتما باید با پول باشه اونم پول زیاد؟؟؟
    کی گفته که نمیشه مثلا تنظیم کننده x با این که خیلی هم معروفه و کاراش خوبه و خیلی هم زحمت کشیده بیاد واسه یه نفر یه تنظیم رایگان بزنه؟؟ یا بیاد مثلا با همون 50 تومن تنظیم بزنه؟؟ مگه شما اسم هنر رو روش نذاشتی؟؟؟ یعنی یه تنظیم کننده حالا هر کیم که باشه واسه 1 کار دو میلیون پول بگیره ارزش اون هنر میره بالا ولی واسه همون کار 50 تومن بگیره ارزش کار اومده پایین؟؟؟ اصلا اینطوری نیست هنر اگه واقعا هنر باشه قیمت نداره. نمیگم مثلا آهنگساز نباید پول بگیره. نه چرا که نگیره اونم زحمت کشیده زندگیشو گذاشته کلی مطالعه کرده , کار کرده تا به اینجا رسیده حقشم هست که مزد زحمتشو بگیره ولی اینجوری نیست که اگه پول کمی بگیره ارزش هنر میاد پایین و یا پول زیادی بگیره ارزش اون کار میره بالا.

- - - - - - - - - -

با بعضی از حرف های شما کاملا مخالفم
    درسته که هر کاری زحمت های خودش رو داره و نباید هر کاری رو سبک شمرد و ارزش هنر رو بیاریم پایین ولی کی گفته که هنر حتما باید با پول باشه اونم پول زیاد؟؟؟
    کی گفته که نمیشه مثلا تنظیم کننده x با این که خیلی هم معروفه و کاراش خوبه و خیلی هم زحمت کشیده بیاد واسه یه نفر یه تنظیم رایگان بزنه؟؟ یا بیاد مثلا با همون 50 تومن تنظیم بزنه؟؟ مگه شما اسم هنر رو روش نذاشتی؟؟؟ یعنی یه تنظیم کننده حالا هر کیم که باشه واسه 1 کار دو میلیون پول بگیره ارزش اون هنر میره بالا ولی واسه همون کار 50 تومن بگیره ارزش کار اومده پایین؟؟؟ اصلا اینطوری نیست هنر اگه واقعا هنر باشه قیمت نداره. نمیگم مثلا آهنگساز نباید پول بگیره. نه چرا که نگیره اونم زحمت کشیده زندگیشو گذاشته کلی مطالعه کرده , کار کرده تا به اینجا رسیده حقشم هست که مزد زحمتشو بگیره ولی اینجوری نیست که اگه پول کمی بگیره ارزش هنر میاد پایین و یا پول زیادی بگیره ارزش اون کار میره بالا.

• موافقم موافقم x 1
  11. ayoobzarei

ayoobzarei عضو سایت

شغل :
    هر جا پول باشه هر کاری
    امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    واقعا

12. PayamRpMusic

PayamRpMusic عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    عجب موضوع و تاپیکی !

فرمایشات تمامی دوستان قابل قبوله از جمله سواد و مهارت و تجربه و توانایی و علم و ...
    از همه اینا که بگذریم متاسفانه متاسفانه مشکل بزرگی که الان در سطح کشور وجود داره خواننده ی زیاده هستش ! توی هر سبکی و ثیاقی (حالا به ادعای خودشون) که البته زیاد بودنش خواننده هیچ جایی بد نیست اتفاقا برعکس عالیه و به صنعت موسیقی اون کشور کمک میکنه ولی نه ایران!!! خواننده هایی داریم که یا واقعا بی استعدادن که اینا تکلیفشون روشنه! ولی دسته ای هستن واقعا توانایی دارن که این ها باز به دوس دسته تقسیم میشن! دسته اول از لحاظ مالی مشکلی ندارند و البته معنای کار خوب رو هم درک میکنند. ولی دسته دوم با اینکه کارشون خوبه و خوانندگی را می فهمند ولی توانایی مالی خیلی کمی دارند که توی شهرستانها (مخصوصا) خیلی طبیعیه! نمی دونم چرا. از اونجایی که موسیقی صنف خاصی نداره از لحاظ رسمی و هنر چیزی نیست که بشه واقعا قیمتی روش گذاشت (اگه واقعا هنر باشه) با این حال هر کسی قیمت خاص خودشو داره که حالا خوش شانس باشه گرفتار آوازه خوانی هم کاربلد هم بی دغدغه از نظر مالی بیفته در غیر اینصورت گرفتاری داره. البته بازم بنده از یک بُعد به موسیقی نگاه کردم و درباره قیمت صحبت کردم.........

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  13. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,211 / 5 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    بنظر من اینجور بحثا معمولا به جایی نمیرسه و فقط یه عقاید مختلف به جون هم میفتن که بگن عقیده من درسته...;)

اما موزیک اگه از دید موزیک زدن برای مشتری بهش نگاه بکنیم این هم مثل هر شغلی باید هر کسی واقع بینانه به سطح کار خودش نگاه بکنه و بر اون اساس روی کاری که برای مشتری انجام میده نرخ بذاره...

اون کسی هم که با 50 هزار تومن داره داره کار انجام میده رو هم باید شرایطش رو در یابیم...!
    شاید واقعا اون آدم توانایی باشه...!

پس بستگی داره.!
    پس کلی نباید دید...;)
    شاید یه کار عالی با 50 هزار تومان بیرون بیاد...

و با دومیلون تومن یه کار فاجعه !

اشخاصی هم که قراره باهم کار کنن مهمه!

طرف فوق لیسانس اهنگسازی داره ولی استعداد نداره !

خروجی کار چی بیرون میاد؟

یه کار دودوتا چارتایی فرمولاسیون شده !

موزیکو گوش میدی...

نه تصویری بهت میده نه حسی نه فکری ! فقط صدا میده !

بر عکس یه کسی استعدادشو داره علم موسیقی رو هم با تجربه بدست اورده با اون استعداده و خلاقیتش

یه کاری ممکنه بسازه که اون تحصیل کرده هه تو خواباش میبینه...;)

با احترام به همه دوستان و عقاید...

+( اشخاصی که مثال زده شدن در صورت تشابه جبهه نگیرند ;) )

• موافقم موافقم x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. قیمت کلاس های اهنگسازی

,
  2. هزینه کلاس های آهنگسازی