هر کسی نحوه ساخت اهنگشو توضیح بده

شروع موضوع توسط arei ‏15/7/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک هر کسی نحوه ساخت اهنگشو توضیح بده تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    سلام به همهی هنرمندان
    میخواستم بدونم که شما دوستان چطوری اهنگسازی میکنین
    منظورم ساخت هر لاین تا اکسپورت اهنگ بعد از میکش و مستر و تمامی کار هایی که برای ساخت یه اهنگ انجام میدن
    امیدوارم که این تاپیک ادامه پیدا کنه

2. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    من خیلی خوب متوجه سوال شما نشدم.منظورتون نحوه آهنگسازی هست یا تنظیم یا چیدمان اجزای آهنگ و یا ...
    فکر میکنم منظورتون ترتیب تنظیم باشه.
    من اول روی کاغذ مشخص میکنم قراره هر لحظه ای از آهنگ چه اتفاقی بیافته.منظورم نت نویسی نیست.فراز و فرودها،تغییر فضاها،اگه ایده خاصی داشته باشم و یا اینکه در لحظه چه بیسی(اگر آهنگ چند نوع بیس داشته باشه) یا هر چیز دیگه ای زیر ملودی باشه و ...البته این کار علمی نیست اما من رو از سردرگمی در حین تنظیم نجات میده.
    بعدا ملودی {هایی} که توی ذهنم هست رو توی نرم افزار مینوسم.بعد به سراغ ریتم کار میرم و شلوغ ترین ریتم کارم رو میچینم.
    بعد ملودیهای همراهی کننده رو مینویسم.بعد متناسب با هر قسمت از ملودی اجزای ریتم رو کم میکنم.در نتیجه سایر ریتمها هم ساخته میشه.بعد از اون پاساژها رو منطبق بر نیاز ملودی میچینم.
    بعد بیس کارم رو میسازم..بعد آرپژها.سعی میکنم با آرپژ ها خوب بازی کنم تا نیاز کمتری به پد و استرینگ داشته باشم.(شخصا پد زیاد رو توی آهنگ نمیپسندم و اعتقاد دارم پد باید بیشتر احساس بشه تا اینکه شنیده بشه.نظر شخصی هست)
    بعد از آرپژها اف ایکس های مورد نیازم رو اضافه میکنم و در نهایت پدها رو اضافه میکنم.
    بعد از ترکها خروجی میگیرم و توی یه پروژه جدید میکس رو انجام میدم و در نهایت مستر.(هر چند به میکس و مسترهای من نمیشه گفت میکس و مستر)

3. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    توی تنظیم اهنگ چه کار هایی انجام میدن؟

4. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    دوستان اگه میشه راهنماییی کنین

5. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    [وب دوست من ببینید تنظیم یک کار البته اگه واقعا تنظیم بخوایم اسمش رو بزاریم به دانستن تئوری نیاز داره.وگرنه منم میتونم 2 تا kick بچینم و اسم خودم رو بزارم آرنجمان.پس اول تئوری پایه ی یه تنظیم خوبه.در مورد سوالت هم اینکه خوب از اسمش پیداست دیگه تنظیم آهنگ.یعنی شما باید با یه نظمی ریتمها و سازهات رو بچینی که همه باهم یه هماهنگی داشته باشن.تو تنظیم آهنگ شما بستگی به سبک کاریت داره چینش ها اما در کل شما اول باید ملودی که تو ذهنت هست یا نتش رو نوشتی توی نرم افزار اجرا کنی با سرعت مد نظر و وقتی خط ملودی اصلی کار رو نوشتی بری سراغ بقیه ی اجزا مثل نوشتن نت برای ریتم-بیس-آرپژ-که خوب اینها خودش اگه واقعا بخوای یه تنظیم حرفه ای داشته باشی زمان زیادی میبره.این رو هم بدون که یه تنظیم واقعا اسمش تنظیمه که براش وقت گذاشته بشه نه تنظیمی که این روزا تو 2 روز انجام میشه و ... بگذریم.شما اول تئوریت و قوی کن.بعد یواش یواش با نرم افزار خودت رو مچ کن. من خودم روش کارم رو نمیدونم چطوری بگم چون روشهای خیلی زیادی برای ساخت آهنگ دارم.همیشه سعی میکنم راههای متفاوتی رو برم تا کارهای متفاوتی انجذام بدم.یا علی

6. mahyarw

mahyarw عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوستان اگه میشه توضیخ بدید چطور یه ملودی که با پیانو ساختیم رو تنظیم کنیم در daw ها
    سپاس گزارم

7. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    سوالتون بسیار کلیه.میشه به طرق مختلف یه ملودی رو تنظیم کرد.
    شما باید کار با یکی از هاستها رو کامل یاد بگیرید.

8. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    چرا وقتی اهنگو میسازم بعضی صدا ها گم میشه
    مثل پیانو با صدای گیتار گم میشه اطلا معلوم نمیشه صدای گیتار
    این به خاطر میکس و مستره؟

9. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,132 / 1 / -2
    بله.
    و بعضی صدا ها هم نباید با هم باشن که اشکال تنظیم هستش.

10. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    تنظیم کلا شامل چه معیار هایی میشه؟

11. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خوب ببینید برای یه کار واقعا خوب و استاندارد اول شما همونطور که گفتم باید تئوری موسیقی رو بلد باشید حد اقل نمیه حرفه ای.تئوری موسیقی مثل یاد گرفتن الف بای زبان مادری میمونه و دفتر مشقم مثل یه نرم افزار عمل میکنه که شما اون دانش و علمت و یه جایی پیاده میکنی و به نمایش میزاری.موسیقی بدونه تئوری یعنی راهی که هیچ وقت به مقصد نمیرسه.اگه حرفه ای هم نمیخواید یاد بگیرید لا اقل خودتون رو به یه سطح قابل قبولی برسونید. در مورد گم شدن صدای پیانو و گیتار هم خیلی عوامل دخیل هستن.اول اینکه شما اگه واقعا میخواید آهنگ با کیفیتی داشته باشید باید اول از همه یه تنظیم خوبی براش بنویسید.خود تنظیم میتونه بزرگترین کمک رو به میکس بکنه.حتی گاهی اوقات چون تنظیم و چینش هرسازی مناسب انجام شده ما حتی بعضی صداهارو نیازی نداریم اصلا میکس کنیم یا خیلی تو میکس خودمون رو مشغولش کنیم.به قول استاد احمدزاده اگه چیزی خراب نیست نیاز به دستکاریش ندارید.پس شما اول یه تنظیم خوب بنویس و بعد یه میکس و مستر خوب داشته باش.میکس و مستر خوب هم مستلزم تلاش و پشتکار و خلاقیت هست.بازم کمکی بود در خدمتم.در مورد سوالت که پرسیدی گم شدن صدای پیانو و گیتار رو یا با pan کردن و یا با اکولایز کردن میتونین از بین ببررین.

بارگذاری...