هر بحثی در مورد آموزش درامز را لطفا فقط اینجا مطرح کنید.

شروع موضوع توسط perosperos ‏24/3/12 در انجمن درامز و پرکاشن

تاپیک هر بحثی در مورد آموزش درامز را لطفا فقط اینجا مطرح کنید. تالار درامز و پرکاشن در persian-music.org.

1. perosperos

perosperos عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    سلام دوستان لطفا هر صحبتی در مورد آموزش هایی که توسط من گذاشته میشود رو فقط اینجا مطرح کنید تا تاپیک اموزش شلوغ نشه
    از مدیر محترم هم خواهش میکنم اگر امکانش هست بعد هر جلسه آموزش تاپیک رو قفل کنن تا اونجا از مسیر خودش خارج نشه
    دوستان اگر سوالی دارین بپرسین تا اونجا که در توانم باشه و بلد باشو پاسخ میدم هیچکس کامل نیست بنده هم آماده هستم که از شما اساتید گرامی یاد بگیرم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام آقا دستت درد نکه بابت شروع خیلی خوبه که تاکیید کردی که احتیاج به ساز نیست.
    فقط سوال داشتم میشه اگه سوالی دیگه ای بود خیلی جلو جلو پرسید؟!!

ارسلان

3. perosperos

perosperos عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    سلام خواهش میکنم اقا ارسلان سوالتون رو بپرسین اگر بتونم حتما پاسخ میدم اما سعی کنید با اموزش پیش برید چون اینجوری که هر سوال رو سر وقت خودش بپرسید با توجه به تجربیاتتون به درک بهتری میرسین

4. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام راستش فکر کنم خیلی طول میکشه که دروس شاید به اونجا برسه، سوال من در مورد مولر تکنیک هست Moeller اگه آشنایی دارین سوالم رو مطرح کنم؟!

ارسلان

5. perosperos

perosperos عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    راستش فک نکنم در این مورد بتونم شخصا کمکی کنم اما سوالتون رو مطرح کنید ممکنه کسی بتونه جواب بده اگر به جواب نرسیدین با چند تا از اساتید در ارتباط هستم میپرسم نتیجرو اعلام میکنم بنده و بقیه دوستان هم استفاده میکنیم
    :)

شاید منظورتون متد Sanford A. Moeller یا تکنیک استفاده از ریباندها هست؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏27/3/12
  6. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    دقیقا" در مورد ریباندها هست، ولی مشکل در اجرای Single stroke roll هست، سه تایی triplet اش رو میتونم اجرا کنم ولی مشکل سر همون قبلیه هست. بازم ممنون

ارسلان

7. perosperos

perosperos عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    خب این یکی از دلایلی هست که عرض کردم از استیک فلزی استفاده کنید تمرین با استیک فلزی (حتما همراه با مترونم)بروی لاستیک باعث میشه شما به دلیل تمرکز در زدن ضربات به نتیجه مطلوبی برسید.این کار باعث میشه دست شما قوی شه و به دلیل تمرین تمرکز دست چپ و راست شما به هماهنگی بیشتری میرسه
    بعد از تمرین مداوم با استیک فلزی بروی لاستیک متوجه خواهید شد که استورک رول ها به راحتی با استیکه چوبی نواخته میشه به جرات میتونم بگم شما
    با استیک فلزی به هر نتیجه ای برسید این نتیجرو بروی درام چندین برابر بدست میارین
    امیدوارم به جوابتون رسیده باشین:smile (67):

8. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    فکر میکنم که منظور سوال منو متوجه نشدین چون مربوط به ریباند میشه که خارج از بحث قدرت دست هست، چون دست هر چه که قوی تر بشه، یه مقداری محدودیت وجود داره، من خودم سرعتم محدود شده و حدود تمپو 240، 2لاچنگ، کمی بعضی وقتها بالاتر و پایین تر، ولی خوب اگه بتونم مولر تکنیک رو پیاده کنم، سرعت حداقل به 270 شایدم بالاتر میرسه، بازم ممنون از وقتی که گذاشتین به هر صورت.

ارسلان

9. perosperos

perosperos عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    ارسلان جان شما با تمپو خیلی پاین تمرین کنید دو تا سوال هم دارم
    شما روی پد تمرین میکنید یا درام؟و اینکه این مشکل رو با هر دو دست دارین؟

10. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    چرا با تمپوی پایین تمرین کنم؟!! نه با دستهام مشکل دارم نه با پاهام خدا رو شکر فقط میخوام سرعتم رو بالا ببرم یعنی بیشتر گرچه میدونم از این بیشتر کاربردی نداره و خب...

پ.ن: من سالهاست که با سرعت پایین تمرین کردم تا تونستم به این سرعت برسم شاید 10 سال، ولی خیلی وقتها شده که تمپو رو پایین اوردم و زمان رو بالا بردم برای استقامت بیشتر و برای play along کارهای nile کاور میکردم که بهتر بتونم سرعت رو تثبیت کنم. حالا تثبیت شده. ولی برام جالبه به رکورد mike mangini برم اون حدود 300 میزنه و میشه گفت انقدر روی ریباندها مسلط هست که نگو، به نظرم میشه رسید ولی فکر میکنم باید به یکی از تکنیکهای ریباند مسلط شد، راستش من توی سرعتهای بالا اتوماتیک گریپ ام از جرمن به فرنچ تبدیل میکنم و فینگر میزنم خیلی خواستم متد فینگر jojo mayer رو پیاده کنم ولی به دلیل مدل انگشتهام نمیتونم متاسفانه ولی در واقع فقط مولر برام مونده. که فکر میکنم گیرش یه مستر کلاس خارج از ایران تو گلوش گیر کرده...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏27/3/12
  11. perosperos

perosperos عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    ارسلان جان چطور بگم توضیحش سخته ببین وقتی با تمپو پایین تمرین کنی وقت بیشتری واسه دقت کردن به جزئیات داری کیفت نواختن بیشتر میشه
    اگه با سرعت کم یه خورده مثلا توی ریباندها مشکل داری این مشکل تو سرعت های بالا چند برابر میشه اما وقتی با سرعت کم خیلی تمیز تمرین کنی و به مرور تمو را زیاد کنی اونوفت کمتر به مشکل برمی خوری
    سرعت کم پایه کار شماست اول به کیفیت نواختن دقت کنید سرعت در مرحله بعد قرار میگیره وقتی که تکنیک صحیح رو بدست بیاریددیگه نگران مثلا ریباند ها نستید بعد از اون فقط تمرین سرعت میکنید

12. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    راستش مشکلی در مورد تمیز زدن ندارم گفتم که فقط میخوام مولر تکنیک رو پیاده کنم، الان ربیاند با فیگر رو اجرا میکنم که محدودیت داره، به قولی کثیف نزدن که جزو اصول اصلی هست که گفتن نداره، این یه تکنیک 3 مرحله ای هست که من یاد گرفتم و آروم آروم تمرین کردم ولی 3 تا با یکی و 3 تا با یکی دیگه هست که اینو میخوام تو هم قاطی کنم و خوب فکر کردم شما کار کردین گفتم سوال بپرسم، ولی ظاهرا" تمرین نداشتینو ممنون

مرسی ارسلان

پ.ن: راستش با جوابی که دادین به من فکر میکنم منظور سوالمو درست نرسوندم چون پیشنهاداتی که دارین میدین برای کسی هست که دازه شروع کرده یا داره شروع میکنه به قولی اصول مقدماتی رو میگین و خب فکر کنم سوالم رو درست و زمان درستی مطرح نکردم.
    بازم ممنون از شما که وقت گذاشتین دوست عزیز.

13. perosperos

perosperos عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    اره شاید من درست متجه نشدم به هر حال خواستم کمک کنم موفق باشید

14. Ringo starr

Ringo starr عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.

در مورد تکنیک مولر باید بگم که، ضربه اول رو با مچ میزن و ضربه دوم موقعی که استیک پایین است زده خواهد شد و ضربه سوم هنگامی که استیک بالا خواهد آمد زده می شود به اصطلاح دارای یه ریتم down, tab, up است. ضربه اول دارای اکسنت است و ضربه دوم و سوم اروم تر زده می شود. و این تکنیک در زدن های هت و راید کاربرد دارد و استایل درامر رو زیباتر می کنه.

15. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    دسته ولی وقتی داری میزنی میشه راست راست راست، چپ چپ چپ، ولی اگه ترکیبش چی؟! راست چپ، اونم با تکنیک مولر
    دقیقا استایل رو میتونه بهبود ببخشه مثلا" تاچ Dave Weckl وقتی داره سینگل میزنه و وقتی از مولر استفاده میکنه!!! وای عالیه!!!

ارسلان

16. Ringo starr

Ringo starr عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    dave weckl فوق العاده است...در مورد سینگل استروک(ترکیبش): اگه بخوای تریپلت چنگ بزنی میشه D,U,T...D,U,T...D,U,T......دست راست لید و با اکسنت..می دونی که موقع تریپلت چنگ دست لید عوض میشه

و اگه بخوای دولا چنگ بزنی...دست راست Down و Up میشه و دست چب فقط Tab میشه و می تونی دست لید رو عوض کنی و با چپ شروع کنی

17. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام ممنون از راهنماییت
    ولی یه مسئله اگه بخوای راست d چپ d راست t چپ t راست u چپ u که میشه 6 تا بزنی میشه؟!! چون اون مدلی که گفتی بازم نمیشه سرعت رو بالا برد ولی خب داینامیک زیبایی میده

ارسلان

18. Ringo starr

Ringo starr عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام...فدات:smile (35):
    نمی دونم شاید بشه...تکنیک مولر یه حالت حرکت ماننده، برا همین نمیشه باهاش سرعت زد، بازم نمی دونم شاید با این تکنیک باهاش سرعت می زنن
    اما برا سرعت از فینگر و ریبوند بیشتر استفاده میشه اما داینامیک مچ رو نداره

19. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    آره دقیقا بیشتر فینگر میزنن مخصوصا" اگه french grip باشی خیلی باحاله من خودم سالها هست کع از این روش استفاده میکنم، ولی خب میدنی یه سری تکنیکهای فینگر تعویضی هست که خاص Jojo Mayer هست که انگشتها جابجا میشه ولی خب من انگشتام کمکی مورد داره و نمیتونم این تکنیکو تمرین و اجرا کنم، ولی خب فکر مولر هم تنوع داره هم همراه با سرعت میتونه یه چیز عالی باشه؛ حالا باید کمی تمرین کنم ببینم چی میشه بازم دمت گرم، حال کردم با یه آگاه حسابی صحبت جدی کردم عالی بود خوبه بازم افراد با تجربه اینجا بیان بشینیم گپ و گفتگو کنیم.

مرسی ارسلان

20. Ringo starr

Ringo starr عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    بابا ایول french grip خوراک سرعته، اره اگه افراد با تجربه بیان گپ و گفتگو کنیم خیلی خوبه.
    منم همش می خواستم سرعتمو ببرم بالا بعد یه مدت که در مورد سرعت سرچ کردم یه چیزی توجهمو جلب کرد که می گفت سرعت همراه با تمرین خودش به دست میاد مهم اینه که اون تکنیک به زیبایی و تمیزی اجرا بشه.

بارگذاری...