هدفون close چیست؟

شروع موضوع توسط diss2all ‏4/7/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک هدفون close چیست؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    با عرض سلام خدمت همه ی دوستان،من می خواستم هدفون بخرم و توی هدفون ها با یک سری از هدفون ها به اسم close headphone ها مواجه شدم.می خواستم بپرسم هدفون close چی هست؟
    و این که در مقابل این نوع هدفون ها چه نوع هدفون هایی هستند؟
    ممنون از پاسخ سریعتون.:smile (2):

2. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    خب این نوع هدفون ها همونطور که از اسمش مشخصه یعنی بسته! خب اجازه نمیده صدا از داخل به بیرون (که ممکنه اون بیرون یک میکروفون باشه) برسه. واسه همین تو استودیو موقع ضبط وکال خواننده این هدفون را رو گوشش می ذاره. اما یک عیب اساسی داره اون هم اینه که تولید هارمونیک می کنه فقط به خاطر اینکه اجازه نمیده صدا خارج بشه و به بدنه داخلی اصابت میکنه و برا همین هارمونیک ایجاد میکنه و صدایی که به گوش میرسه با صدای واقعی فاصله میگیره البته اینجوری هم که من میگم نیست چون بالاخره بدنه داخلی آکوستیک شده هست اما باز با این وجود اون هارمونی ها ایجاد میشن خب برای حل این مشکل در مقابل هدفون های Open ساخته میشن و البته صدای داخل هدفون به راحتی بیرون میاد اما هیچ هارمونیکی ایجاد نمیکنن. این نوع هدفون برای کار آهنگسازی، تنظیم و میکس و مسترینگ استفاده میشه در کل در مواقعی که صدای واقعی مد نظرمونه کاربرد داره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    یه مشکل دیگه هم داره که توی یه نمونه هدفون (مدلش یادم نیست) اون مشکلو حل کرده بودن.

هدفون ها و بخصوص هدفون های کلوز صدا دقیقا پن شده و ما از طریق گوش راست صدای پن شده ی سمت راست رو می شنویم و از گوشی سمت چپ صدای پن شده ی چپ رو می شنویم در حالی که گوش انسان به صورت طبیعی اینطوری نمی شنوه و صدا برای هر دو گوش 100 درصد پن شده نیست.یعنی کسی اگه از سمت چپ ما (از هر فاصله ای) حرف بزنه گوش راست ما (به نسبت خاصی) باز همون صدا رو می شنوه.

این مشکلو می گم توی یه نوع گوشی حل کرده بودن. فکر کنم کل خروجی صدا چیزی حدود 80 درصد پن شده بود.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...