هدفون بدون نشتی صدا یا با نشتی بسیار کم برای ددروم

شروع موضوع توسط majid98 ‏20/12/15 در انجمن Headphones ( هدفون ها )

تاپیک هدفون بدون نشتی صدا یا با نشتی بسیار کم برای ددروم تالار Headphones ( هدفون ها ) در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    سلام و خسته نباشید به کاربران عزیز.میخواستم یه هدفون معرفی کنین که مناسب قیمت باشه و اصن نشتی صدا نداشته باشه تا بتونیم با صدای بلند موزیکامونو ضبط کنیم.بنده یه هدفون technics rp-f3000 دارم که نشتی صدای خیلی زیادی داره ینی وقتی صدای هدفون رو بلند میکنم صدا از هدفون میزنه بیرون و میکروفون هم اون نشتی رو میگیره صدای پخش شده از هدفون رو هم ضبط میکنه.وقتی هم که صدای هدفون رو کم میکنم اصن نمیشه ضبط درست حسابی داشت ینی بیشتر حسی که خواننده میگیره از طریق بلند بودن صداس که وقتی صدا بلند نباشه اهنگ هرچقدم خوب باشه خواننده نمیتونه خوب حس بگیره.خلاصه من یه هدفون نیاز دارم که اصن نشتی نداشته باشه و مناسب قیمت باشه.خودم چند مورد تو نظرم هس شمام یه نظری بدین راجب اینا.اگه این خوب بودن که هیچ اگ نبودن مدل های بهترو معرفی کنین.ممنون
    1.Icon HP-240

{username}-{filename}
    2.Icon HP-280

{username}-{filename}
    3.Sennheiser HD 201

{username}-{filename}
    4.Sennheiser HD 201 II

{username}-{filename}

5.AKG K 44

{username}-{filename}
    6.AKG K 44 Perception

{username}-{filename}
    7.BeyerDynamic DT 231

{username}-{filename}
    8.Sennheiser HD 203

{username}-{filename}

2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    مجید شما هدفونی نیاز داری که ضمن پشت بسته بودن، روی ایزولاسیون اون هم خوب کار شده باشه. فکر میکنم اون Tachnics که شما استفاده میکنی پشت باز هست.
    هدفونهایی که خودت لیست کردی توشون هدفونهایی هستند که جواب کارتو بده (مثل k44 یا DT 231) ولی پیشنهاد میکنم یک بار هزینه کن و هدفون مخصوص ددروم بگیر و خیالتو راحت کن. چیزی مثل AKG K271 MKII که برای همین کار تولید شده و ایزولاسیون فوق العاده ای داره. اگر با این مورد هم نشتی داشتی، مطمئن باش که دیگه مشکل از هدفون نیست و خودت حجم صدا رو بیش از اندازه استاندارد بالا آوردی برای مانیتورینگ ووکالیستت!

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
    • موافقم موافقم x 2
    • آموزنده آموزنده x 1
  3. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    دوست عزیز مگه هدفون های ذکر شده واس ددروم نیس؟مگه واس جای دیگه ای جز ددروم طراحی شدن؟من تعریف akg k 44 رو خیلی شنیدم و خیلیا تاییدش کردن.میخواستم ببینم این هدفون نشتی نداره یا اگم داره چقد نشتی داره؟وقتی صدارو بلند میکنی صدا از هدفون نمیزنه بیرون؟یا اینکه چقد میزنه بیرون؟این خیلی مهمه واسه ی ضبط.وقتی صدا از هدفون بزنه بیرون مجبوریم صدارو خیلی کم کنیم و وقتی هم که صدارو کم میکنیم خواننده حسش میمیره.

4. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    خب دوست عزیز همه ما میدونیم که صدا از هدفون ددروم نباید بزنه بیرون، ولی تا حدی که شما استاندارد حجم خروجی رو رعایت کرده باشی. در غیر این صورت بهترین هدفون مخصوص ددروم هم نشتی خواهد داشت!
    هدفونهایی که لیست کردید الزاماً همشون برای ددروم نیست. درسته که همه پشت بسته هستند، ولی تکنولوژی ساختار و متریال اونها در ارتباط با ایزولاسیون، همگی یکسان نیست و به همین دلیل در نشت صدا همشون یکسان عمل نمیکنند. مثلاً Sennheiser HD 201 رو من هم دارم و ایزولاسیون قوی ای هم نداره (برای همین هم ارزونه و بیشتر به درد گیمرهای غیر حرفه ای). هدفونی که من معرفی کردم، از هدفونهاییه که امتحان خودشو در این مورد پس داده و در خیلی از استودیوهای حرفه ای استفاده میشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • موافقم موافقم x 2
  5. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    درسته عزیز حرف شما کاملا متینه.بنده میدونم هدفونی که شما معرفی کردی خیلی شاخه و کلا واسه این کاره و یکی از کبیرها بین هدفون هاست ولی آدم باید بودجش هم در نظر بگیره.حقیقتش من بالای 150 تومن نمیتونم واس هدفون خرج کنم.اگه تا این رنج قیمت چیز خوبی گیر بیاد ک هیچ گیر هم نیاد ناچاریم با همین هدفون پشت باز و صدای خیلی کم ک بزور میشنویمش رکورد کنیم.درضمن دوست عزیز منظورم از صدای بلند این نیس که هدفون بترکه و صدا رو بزنیم آخر ن منظورم اینه صدا به قدری باشه که خواننده خیلی راحت بتونه صدارو بشنوه ینی صدارو خیلی واضح بشنوه وقتی صدارو میشنوه بدونه آهنگ چی به چیه ولی متاسفانه نشتی هدفون ما انقد زیاده که صدارو یکم که بلند تر میکنیم میکروفون میشنوه.من کلا دنبال یه هدفون میگردم که وقتی لول صدا در حد استاندارده هدفون نشتی نداشته باشه استاندارد هم منظورمو گفتم ولی بازم میگم منظورم اینه خواننده واضح صدارو بشنوه.

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    چند روش میتونه نشتی رو به صفر برسونه
    ولوم بلند که دوستان فرمودند
    مقدار گین مایکروفون هم خیلی مهمه
    گاهی وقتها هم مشتری عمدا گیر میده و غر میزنه که صدا رو بلند کنم اما من توجیه میکنم که برای رکورد بهتر با صدای مناسب باید بشنوه
    شما هم مشتری ها رو توجیه کنید

7. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    K44 رو من قبلاً داشتم و تجربش رو دارم. ایزولاسیون این معمولیه و در حد K271 نیست ولی بعضی ها از این هدفون برای ددروم استفده میکنن (بخاطر ارزون قیمت بودنش). K44 در فرکانسهای بالا و پایین صدای Bold شده ای داره که ممکنه در طولانی مدت ووکالیست رو اذیت کنه. این هدفون بیشتر برای موزیک گوش کردن افراد معمولی میخوره (اونهایی که دوست دارن EDM رو با هیجان بییشتری بشنوند!).

• موافقم موافقم x 2
  8. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    آقای محبی میدونم چنتا راه کار هس که میشه نشتی رو صفر کرد ولی صدا خیلی ضعیفه بزور میشه صدای اهنگ رو شنید.به نظر من صدا باید اونقدی باشه که خواننده راحت بتونه صدای اهنگو بشنوه ن اونقد راحت که صدای اهنگو صدابردار هم بشنوه ها ن ولی اگه بدونین صدایی که از هدفون میشنویم چقد کمه شاید حق بدید.من خودمم با این مقدار صدا مشکل دارم اخه خودمم هم با این سیستم کارامو ضبط میکنم.صدا خیلی کمه وقتی زیاد میشه نشتی میزنه بالا.گین میکروفون هم میشه صدای خواننده ضعیف میوفته و بعدا هم به یه اندازه ای میشه بلندش کرد و حتی خواننده به میکروفون هم بچسبه باز صداش ضعیف میوفته.ناچارم صدای هدفونو خیلی کم کنم و گین رو تا حد مناسب ببرم بالا.
    دوستان پس هدفون مناسبی تو این رنج نداریم؟

9. tohidjv

tohidjv

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نه نداریم

10. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +895 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    فقط وکال رکورد میکنی؟ هر ۲ گوشی رو خاننده و کسی که رکورد میکنه رو گوششون میزارن ؟ بزی ها عادت کردن هدفون رو کج بکنن . metronome / Click track هم موقع رکورد کردن استفاده میکنی ؟

اگه همه چی درسته و هنوز مشکل داری ولی نمیتونی هدفون خوب بخری , باید ی میکس دیگه درست کنی که فقط برای رکورد کردن استفاده بشه. ببین هدفون کودوم صداها رو بیشتر بیرون میده و level اونها رو کم کنو حتا قت بکن اگه اون پارت رکورد کردن وکال رو خراب نمیکنه.. اونی هم که رکورد میکنه اگه تو همون اتاقی هست که خاننده هست واقعن لول زیاد لازم نداره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. هدفونی که کل صدا بیرون