هدایت کردن صداهای مختلف یک ساز vst به یک Channel

شروع موضوع توسط Rahazad ‏2/9/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک هدایت کردن صداهای مختلف یک ساز vst به یک Channel تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Rahazad

Rahazad عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    چطوری میشه از پلاگینی ( مثلا sytrus ) بدون اینکه بخوام ازش دو تا insert کنم ، دو صدای مختلف توی یک channel بگیرم ؟
    برای اینکه واضح شه :
    من میخوام توی آهنگم صدای پیانو و یک صدای گیتار داشته باشم. میتونم یک channel باز کنم و یکیش رو پیانو قرار بدم و دوباره بیام یک channel دیگه باز کنم و بهش صدای گیتار بدم. اگر با vst های سنگین کار کرده باشید، میدونید که اینکار فشار زیادی رو به cpu وارد میکنه. باید راهی باشه که بشه صداهای مختلف یک ساز vst رو به یک channel هدایت کرد و از همون یک channel اون ها رو مدیریت کرد. یعنی اینکه مجبور نباشی برای اینکه از یک ساز Vst سه تا صدای مختلف داشته باشی، اون ساز رو سه دفعه clone ( کپی ) کنی !
    کسی راهی میشناسه ؟

2. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    توی کیوبیس شما میتونی یک ترک اینسترومنت بسازی ( مثلا هایپرسونیک ) و صدای 1 اون رو پیانو بذاری مثلا و 2 رو گیتار. اونوقت برای هر کدوم یک ترک میدی باز میکنی و خروجی اون ترک میدی رو هدایت میکنی به ترک اینتسرومنت . به این ترتیب شما فقط یک ترک vst باز کردی اما 2 تا صدا داری . این کار رو با 16 صدا میشه انجام داد

3. Rahazad

Rahazad عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    توی کیوبس این کار همونطور که شما فرمودید امکان پذیره . اما دوست عزیز من توی Fl studio مشکل دارم . نمیدونم چطوری میشه اینکار رو توی Fl انجام داد !

4. RaminMT

RaminMT عضو سایت

شغل :
    برنامه نویس
    امتیازات:
    +199 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    کاش کسی یه جوابی داشت واسه این سوال خیلی لازم میشه به خصوص با vst های سنگین و اونایی که میشه چند تا ساز رو لود کرد

5. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست گرامی این خاصیت برای وی اس تی هایی قابل استفاده است که دارای ویزگی چند کاناله بودن هستن مانند هایپر سونیک- کنتاکت- ادیرول- محصولات east west فیلارمونیک- و....وکلا وی اس تی هایی که داخل پنجره خود وی اس تی میتونی چند تا ساز رو بچینی .
    و اما روش کار بدین صورته:
    فرض کنید شمامیخواهید در هایپرسونیک 3 ساز پیانو- گیتار و فلوت رو استفاده کنید:
    1-ابتدا در هایپر سونیک بترتیب سه ساز پیانو-گیتار و فلوت رو بترتیب و زیر هم بار کنید
    2-از قسمت گوشه سمتچپ بالا (علامت چرخدنده) کلیک کن و در قسمت input portعدد 1 رو وارد کن
    3-در قسمت پترنها سه عدد کانال midi out باز کن و بترتیب اسم اونا رو پیانو - گیتار و فلوت بذار
    4-روی هر کدوم از اونا کلیک کن و در پنجره چانل ستینگ اون عدد پورت رو 1 بذار و عدد کانال رو بترتیب (1 برای پیانو -2 برای گیتار و 3 برای فلوت)(توجه کن که عدد پورت برای همه 1 هست یعنی باید عدد پورت برای همه اونی بذاری که در بند 2 تعریف کردیکه ما اینجا 1 گرفتیم و شما میتونی از 0 تا 999 بگیری)
    5- حال روی هر کانل که کلیک کنی صدای اون ساز رو بهت میده یعنی یدونه هاپیر سونیک باز کردی و سه تا میدی اوت که به اون لینک شدن
    همین.

6. RaminMT

RaminMT عضو سایت

شغل :
    برنامه نویس
    امتیازات:
    +199 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دستتون درد نکنه عالی بود خیلی به کارم میاد مخصوصا که سیستم هم ضعیفه
    فقط یه سوالی من وقتی تو پیانو رول نت مینویسم و یکی از سازهای هایپر رو روش میزارم سیستم اورلود میشه و سی پی یو میره رو 99 میمونه چرا؟

7. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    در شرایط معمول نباید اینجور بشه ببینید من الان یه پروزه دارم که 14 تا کانال میدی با برنامه فلارمونیک توش باز کردم یه ezdrummerچند تا کانال سمپل و چند تا وی اس تی دیگه و سیستم هیچ مشکلی نداره
    سیستم من سی پی یو 3500 با رم 2 گیگ و هارد 500 هستش
    حالا یا سیستمتون پایینه یا تعداد وی اس تیهای چند کاناله که باز کردین زیاده و یا flدرست نصب نشده.

8. RaminMT

RaminMT عضو سایت

شغل :
    برنامه نویس
    امتیازات:
    +199 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون والا سیستمم که قدیمی هست سی پی یو 3000 و رم 512 و گرافیک (گلاب به روتون) 128 بعد هم اصلا چیزی باز نیست خوده اف ال رو باز میکنم بعد هم هایپر سونیک رو و توش یه ساز لود میکنم با کیبرد کامپیوتر که میزنم مشکلی نیس ولی وقتی میخوام آکوردم رو ظبط کنم اینطور میشه یا تو پیانو رول چیزی بزارم هم نمیخونه و اونجوری میشه

بارگذاری...